Delegáti kongresu Africké jednoty (AU summit) v etiopském hlavním městě Addis Abebě odmítli autoritu Mezinárodního tribunálu v Haagu (ICC). Jasně dali na najevo, že tento soud používá pro spravedlnost "dvojí standart" (double standards in dispensing justice). Mezinárodní tribunál tedy přestal být uznávanou autoritou. Přitom měl pojednávat vážné zločiny spáchané v Africe, například pokračující genocidu v Súdánu nebo v Keni (Keňský president obviněný ze zločinů proti lidskosti bojuje proti terorismu).

Bohužel, všech 53 šéfů afrických států shromážděných na konferenci jasně vidí americký a evropský způsob "boje proti terorismu". Ten má v Africe a jinde naprosto jasně dvojí metr. USA je schopno honit Al-Kájdu například v Somálsku, ale v Sýrii jim přes prostředníky klidně dávají zbraně a mlčí ke zločinům, které zde tyto skupiny páchají každý den. Totéž se nyní děje v Egyptě a v Bahrajnu, viz naše články.

Podobnou krizi věrohodnosti nyní prožívají úředníci v Bruselu. Belgický deník La Libre citoval předsedu Evropské rady. Herman Van Rompuy prohlásil, že volby do EU v roce 2014 budou velmi obtížné, díky vlně tzv. "populismu" odmítajícího Evropskou unii. Podívejte se na poslední měření míry důvěry v šesti největších státech EU.Místo vytahování jednoho strašáka za druhým by se vysocí úředníci v EU jako Manuel Barroso a další měli pořádně zamyslet sami nad sebou. Série článků publikovaných v našem listě o politice EU jasně ukazuje, jak banky, monopoly a egoistické národní zájmy devastují Evropskou unii. Zájmy obyvatel začaly být na druhém místě, protože zde pracuje na plný úvazek armáda 2.500 placených lobbistů ze všech konců světa. Viz utajená jednání o Transatlantické obchodní dohodě, o nichž se veřejnost nic nedozví. A přitom mnohé státy jako Francie a Německo již do jednání EU-USA přímo zasáhly a zjednaly si různé výjimky (Transatlantická obchodní unie mezi EU a USA). Evropská komise není schopna usměrnit ani vlastní banku a neustále omlouvá její tragické chyby, viz například růst fašismu v hospodářsky zcela zbankrotovaném Řecku.

Vedení EU nemá autoritu, protože nemá ani strategickou vizi, ani odvahu ani program. Není divu, že starý pán Jacques Delors uvažuje na naléhání mnohých demokratů, že bude znovu kandidovat do Evropského parlamentu. Mnozí jej znovu chtějí za hlavu EU v Bruselu, aby dal bezcílnému hemžení vyplašených a dezorientovaných úředníků nový směr.