Myslím, že nemá cenu hodnotit a rozebírat programy jednotlivých stran. Jde o brutální boj o moc. Na jedné straně mocenská klika, která je u vesla 28 let, na druhé straně „zbytek světa“. Dinosauří mocenské uskupení zahrnuje ČSSD, TOP09, ODS, KDU–ČSL, Piráty, případné Starosty a Zelené. To je půdorys budoucí koalice, případně rozbíječů kterékoliv jiné vlády. Tato skupina se již dnes se svými preferencemi blíží vítězství. A to ještě máme před sebou skandál s Babišem nebo Okamurou, anebo oběma.

Zkušenost říká, že nejvíc se toho dozvíme jeden až dva dny před volbami. Tento postup se osvědčil jak v kauze Bartončík, tak v kauze Kubiceho zprávy s údajnou pedofilií někdejšího předsedy vlády Jiřího Paroubka. Metody jsou tedy již profláklé, i když novodobí pionýři stále pějí píseň o svobodě. S naivní prostoduchostí důvěřují tomuto prohnilému, zkorumpovanému režimu, kde se sice staly chyby, soudruzi, tedy vlastně přátelé, bratři a sestry, dámy a pánové, přiznejme si to, chyby se staly, ale jinak v podstatě vyjadřujeme nerozborné přátelství s lidem Západu a nikdy jinak. Naše mládež je opravdu mládež nová, totiž Havlova.

Metody včerejších estébáků a dnešních pracovníků zajišťujících náš klidný spánek jsou sice velmi často k nerozeznání podobné, ale oni vystupovali pod nenáviděnou vlajkou Sovětského svazu, kdežto moderní člověk země české klanějící se slunci výhradně na západě, demonstruje zásadně pod vlajkou Tibetu. Inu pokrok nezastavíš. Vypočítávat podrazy naší rýsující koalice a jejich podporovatelů ze zákulisí nemá význam. Snad stojí zato připomenout si jen jednu kauzu tuzemsko-zahraniční, jak jinak než antibabišovku. Prapodivné rozhodnutí Slovenského ústavního soudu popsal Jiří Schneider v článku Slovenský Ústavní soud se asi zbláznil. Doporučuji si opravdu přečíst, ať už máte vztah k Babišovi jakýkoliv. Zachází-li se takto s miliardářem Babišem, jak se asi bude zacházet s vámi, bude-li toho třeba? A o tom, bude-li toho třeba, občané, rozhodne někdo, koho neznáte a nikdy jste neznali.

Panoptikum naší správy věcí veřejných

K výše uvedenému a ke všem kauzám, které jsme na E-republice komentovali, mohu zmínit jednu čerstvou, která tedy je opravdu vydatná. Lithium. To nám byl čert dlužen. Nerostné bohatství zničilo již tolik zemí a uvrhlo je do bídy, občanských válek a teroru korporací, že teď by měli zpozornět opravdu všichni. Na území České republiky se našly významné zásoby lithia v hodnotě až dva biliony korun. Jde o objev světového významu.

Kauza lithium

Odmyslete si vážení čtenáři všechny informace, které jste slyšeli. Vezměte v potaz jen nezpochybnitelná průkazná fakta. Ta říkají: ministr české vlády za ČSSD podepsal Memorandum o spolupráci v těžbě lithia s firmou sídlící v daňovém ráji na Britských Panenských ostrovech. Na stránkách společnosti ZDE je prezentován jako jeden z garantů dobrého byznysu Richard Pavlík, někdejší manažer OKD Zdeňka Bakaly. O celé kauze jednala sněmovna a referuje o ní Týden ZDE.

Nabízí se tedy přinejmenším dvě jednoduché, prosté otázky.

Proč ministr české vlády pan Havlíček podepsal memorandum s firmou s nejasnou vlastnickou strukturou navíc se sídlem na Britských Panenských ostrovech, tedy v daňovém ráji?

A proč tak učinil nyní, těsně před volbami?

Odpovědi jsou nasnadě, přinejmenším tři.

a) v naší sociální demokracii jsou imbecilové a sociopati neschopní sebereflexe
b) naše sociální demokracie je totálně zkorumpovaná (i) těžařskou lobby
c) naše sociální demokracie plní úlohu loutek v rukou uhlobaronů a jiných dobrodinců lidstva

Jedna odpověď samozřejmě nevylučuje druhou, pravděpodobně se vhodně kombinují a doplňují. Tím je částečně zkomplikována možnost řadového voliče správně se orientovat. Zásadní otázkou je, zda jsou ve vedení sociální demokraté hlupáci, zkorumpovaní hlupáci, nebo zkorumpovaní hloupí bílí koně.

Připomeňme si, že KDU-ČSL ve shodě s ČSSD odmítla Memorandum odvolat, či jinak prohlásit za nezávazné. To udělala až poslanecká sněmovna na popud především KSČM a hnutí ANO.

Koho tedy volit? Piráti vyloučili spolupráci s KSČM, SPD a ANO, nikoliv ovšem s takto „kvalifikovanými“ správci republiky. Takže, babo raď.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!