Systém založený na hegemonii dolaru se začíná rozkládat samovolně. Ani sankce americké vlády vůči neposlušným bankám jako BNP Paribas a nyní další ohlášená sankce vůči druhé největší německé bance Commerzbank, kterým byla bližší košile v podobě zisků než kabát made in USA, nemohou nic na stavu věcí změnit. Probíhá tvrdý boj o plynovod South Stream, jelikož investoři o své peníze nechtějí přijít a průmyslový sektor zase nestojí o drahý plyn z USA nebo plyn z jiných zdrojů získaný frakováním. Ukazuje se totiž, že se jedná o zdroj velmi neekonomický - píše se o tom zde.

Ekonomická sféra nechce jaksi slyšet na „demokratické hodnoty a svobody“, propagované ve velmi zvláštním balení ze strany USA. A tak jedinou pákou, jak zastavit pád celého podvodného bankovního a finančního systému a posílit znovu pozici USA, může být ta nejhorší varianta: válka. Důvodům, proč se jí obávat, a proč bychom se měli šikovat a připravovat aliance, která se válčení v Evropě postaví, se budeme věnovat v některém z příštích článků. Podívejme se však, co se děje aktuálně v Evropě.

Německá veřejnost šílí před televizními obrazovkami a ani si nevšimla, že Německo jako tahoun a vzor v Evropě přistoupilo s ročním předstihem - aby bylo zřejmě dobrým příkladem pro ostatní - ke schválení programu „bail in“. Tedy podílení se věřitelů bank na záchraně bank. A těmi jsou v současném systému i střadatelé. Dojde tedy k vyvlastňování, které nepostihne bohaté, protože ti už dávno zvedli kotvy, nýbrž především drobné a pilné německé střadatele a navázané menší banky, které jsou součástí vysoce zadluženého bankovního systému. Největším nebezpečím pro Evropu je hrozící mohutný odliv kapitálu, který posílí na čas dolar a učiní Evropu proti USA méně konkurenceschopnou. A o to přece jde.

O nástrojích největší loupeže v historii jsme psali už na našich stránkách mnohokrát, nicméně nyní končí veškerá legrace. A to dříve, než bylo naplánováno. Chaos vypukne na podzim současně se strestestem bank. Očekávejme tedy urychlení pádu evropských bank, což je součástí strategie s cílem oslabení Evropy a rozeštvání všech proti všem. Všechny ty stres testy, snižování úrokových sazeb až k nule, negativní úrok jako postih za neumístění likvidity do oběhu - to je propaganda pro hlupáky, ve které jedna lež následuje druhou.

Velký třesk ovšem přijde zejména tehdy, budou-li zmrazeny platby za pohledávky ruských firem vůči odběratelům v USA, vedených v dolarech a eurech v evropských bankách. I to je součást hry, zvané monopoly, které umožní snížení celkové zadluženosti USA. Na ty letošní hry v podobě fotbalového šampionátu budeme ještě v budoucnu vzpomínat.


Zpitomělá veřejnost u televizorů si ani nevšimla výzvy německého prezidenta a bývalého křesťanského pastora Joachima Gaucka. Ten nedávno vysvětlil, že je na čase, aby Němci začali bránit svobodu a demokracii se zbraní v ruce. Podrobně si o názorech tohoto humanisty můžete přečíst v článku Gauck volá do zbraně (Gauck ruft zu den Waffen). Byla to částečně i reakce na americké požadavky na zvýšení výdajů zbrojení členskými zeměmi NATO. A koneckonců nová ministryně obrany Spolkového státu Německo a horká kandidátka na místo Merkelové Ursula von Leyen, tato zasloužilá matka, lobbuje pro přímou vojenskou angažovanost Němců ve válkách po boku USA. A pak, že se ženské v politice neumějí pochlapit. Věřte, nebo ne, dokonce přinášejí do armády zajímavé inovace. Tato dáma, která měla v minulosti na starosti německou rodinnou politiku, chce učinit armádu „příznivou rodinám“. Děti si budou hrát asi v kasárnách na vojáky a cvičit se v zacházení se zbraněmi. Inu ideální řešení pro mladé nezaměstnané Evropy, pro které je těžké sehnat práci a koupit si byt nebo zaplatit drahý nájem. Vstali noví bojovníci, od Kataru přes Sýrii a Írák až po Ukrajinu. A teď se pomalu budou přesunovat hlouběji do Evropy. Militaristické choutky v Německu opět oživují, rozdmýchávané mohutně ze zámoří.


Ve světle událostí, které se na nás valí, hledejme proto raději důvody, proč odstoupil například ze své funkce německý prezident Horst Köhler. O něm se nedá říci, že by měl levicové smýšlení a nesloužil dobře elitám ve funkci bývalého šéfa Mezinárodního měnového fondu. Ale znelíbil se, protože v pozici německého prezidenta procitl a prohlásil, že „finanční trhy se staly monstrem ohrožujícím planetu a je potřeba je spoutat.“ Nebo co ve skutečnosti tak strašného stálo za odstoupením jeho nástupce, prezidenta Wulffa. A proč se vůbec prezidenti v Německu mění jako fusekle. Kdo přes veškerou kritiku však zůstává, je Velká Mutti, kancléřka Angela Merkelová. Co všechno na ni americké tajné služby vědí? A co vědí na prezidenta Joachima Gaucka, jehož spisy záhadně zmizely z archívu STASI okamžitě po pádu berlínské zdi. Jsme svědky nových „překvapujících odhalení.“ Špionáže a předávání informací do USA vlastními zaměstnanci německého ministerstva obrany a tajných služeb. No a co? Pokryteckým reakcím prezidenta Gaucka, stejně jako ohromně dobře zahranému divadlu ze strany „překvapené“ kancléřky, se směje celá nezávislá mediální fronta v Německu. Co se tak diví? To špehování je zcela legitimní. A bylo součástí dohod při sjednocování Německa začátkem devadesátých let. Protože už toho špehování „bylo opravdu dost“, byl vypovězen hlavní americký spolupracovník CIA německých tajných služeb, nějaká oběť se musí v zájmu uklidnění lidu předhodit. Podle hlášek ve včerejších německých médiích prý má být nahrazen někým méně agilním. No nekupte takové píár…

Německo v dnešní podobě, ač to většina Němců ani neví, je obsazeno pátou kolonou. Není suverénním státem, což nám vysvětlil samotný ministr financí Wolfgang Schäuble, protože při sjednocování nebyla podepsána mírová smlouva s Německem. Ta by znamenala také definitivní vypořádání válečných reparací, což by si velmi přálo například Řecko. Takto zůstalo Německo navždy, možná až do onoho sedmého pokolení vazalem USA a potažmo i Velké Británie. Proto takové okolky kolem vydávání německého zlata.

Těžko chápat, proč ohlašované vyzbrojování Německa a jeho zásobování novými atomovými zbraněmi nerozsvěcuje červené kontrolky v hlavách politiků zemí na východ od německých hranic. Tedy i našich politiků.

Nejde jenom o Ukrajinu. Jde i o nás. Jde o rozdmýchání nenávisti mezi národy Evropy, aby se s chutí pustili do horké fáze III. světové války. Militaristický konflikt na Ukrajině je prologem k nové světové válce, kterou rozpoutávají USA na evropském kontinentu, ale to my nechceme vidět.

Země EU poté, co budou zbaveny definitivně státní suverenity a svých národních zájmů, mají být využity ke sdílení nákladů na válku proti Rusku. Draghimu nestačí moc, kterou už má. Nastoupil s požadavkem jednoho evropského státu, jedné vlády pod bičíkem bankéřů a předání státní suverenity všech zemí do Bruselu. Už jde do tuhého. Tady jsou jeho poslední vyjádření, se kterým dnes přišly Deutsche Wirtschaftsnachrichten. Slované nemají v tomto plánu možná ani právo na budoucí existenci. Leda těch pár, kteří posloužili a zůstanou nakonec sloužit v pozici otroků.

Jak je vidět z Ukrajiny, člověk, který se sám označil za „homo sapiens“, se nikam neposunul. Spíše naopak. Vítězí touha po mamonu, která je schopná probudit v člověku jeho nejhorší myslitelné stránky. Slované jsou schopní vyvraždit se pro peníze nakonec navzájem sami. Dobrá investice těch 5 miliard dolarů! Zvláště podíváme-li se na to, co za ně investor na Ukrajině dostal a ještě dostane. Ukrajina - dříve zásobárna obilí, dnes zásobárna lidských orgánů.

Žádné bičování, žádné ukřižování nebo předhazování lvům v aréně. Řím hoří, my to však nechceme vidět. Máme pořád ještě chleba a mistrovství světa ve fotbalu…