Zasedá čínský parlament, kde má socialismus určitě zelenou. Sedí v něm totiž kolem 90 miliardářů, přičemž se jejich počet zvýšil o celých deset proti minulému sezení. Ona necelá stovka vybraných zástupců lidu figuruje na seznamu tisíce nejbohatších Číňanů, který zveřejnil časopis Hurun Report se sídlem v Šanghaji.

I ten největší chudák z této socialistické stovky má majetek v hodnotě 1,8 miliard juanů (221 miliónů euro), což je mnohem více, než deklaroval poražený republikánský kandidát Mitt Romney. Průměrný majetek lidových čínských miliardářů je kolem 840 miliónů dolarů. Dolarových miliardářů je mezi lidovými poslanci přesně 83. Čínský parlament má podle Ústavy z roku 1982 dohromady 3 000 poslanců a má podobné pravomoci jako evropské parlamenty.

Pochopitelně, mediální řeči o nesmírném bohatství získaném po partajní linii jsou čínským soudruhů trnem v oku. Viz náš článek Hackeři z Číny útočili na New York Times. Útok přišel v době, kdy redaktoři NY Times připravovali rozsáhlý článek o korupci a miliardovém podnikání čínského premiéra Wen Jiabaa a jeho rodinného klanu. A speciální hackerská jednotka Čínské lidové armády vykrádající zejména průmyslové podniky na Západě byla odhalena s pomocí Anonymous nedávno (viz tento článek).