Dnes odpovídají Jan Kadubec a St. Hroch

1) Jak jste viděl události roku 1989 v tehdejší době?


Jan Kadubec: Převrat nazývaný sametovou revolucí jsem přivítal s nadšením neb jsem v blažené nevědomosti vůbec netušil o co jde.

St. Hroch: Zpočátku docela i radost, ale velmi brzy - ještě před koncem r.1989 poznání, že to bude jinak (to když jsem viděl, jací týpci se toho chopili...)

2) Jak tyto události a vše, co bylo jejich důsledkem, hodnotíte dnes?

Jan Kadubec: Jako absolutně nevědoucí jsme s pány Zeleným a Hájkem založili dědinské občanské fórum, které po půl roce zašlo na úbytě. K nové elitě národa vzniklé z oněch zlodějských a lupičských kruhů pociťuji hluboké opovržení.

St. Hroch: Politikáři vylili s vaničkou i dítě - takže přes řadu pozitiv pro mně převažují negativa.. To, že po převratu na hladinou (tedy do popředí politiky a společnosti) vyplujou v souladu s fyzikou exkrementy, mně nepřekvapilo jako spíš to, že se tam dosud drží. Ti navíc zapracovali na zhloupnutí a zestádovatění populace, což mnoho šancí na skvělou budoucnost národa nedává - takže nic veselýho.

3) Co byste přál České republice a Čechům do dalších 30 let?

Jan Kadubec: Všem kompatriotům (spoluobčanům) přeju alespoň špetku racionalistického myšlení neb jenom tím se mohou řešit potíže růstu.

St. Hroch: Přál bych svojí zemi radikální změnu k lepšímu - pomalá, s ohledem na výše uvedený, nezafunguje. Jakákoli revoluce ovšem znamená další průser. Dosavadní parlamentní pollitický strany, včetně neparlamentních zelených a nových pirátů tlačí tuto zemi do těžkýho průseru. Babišovci s Okamurovci se to snaží přibrzdit, ale nemají sílu. Mně osobně by mohlo uklidnit, že u výsledku za 30 let velmi pravděpodobně nebudu - nicméně mám děti a vnuky...

Další díly ankety:

https://e-republika.cz/article4227-T%C5%99i-otazky-k-Sametu-15-dil
https://e-republika.cz/article4230-T%C5%99i-otazky-k-Sametu-16-dil
https://e-republika.cz/article4229-T%C5%99i-otazky-k-Sametu-17-dil
https://e-republika.cz/article4231-T%C5%99i-otazky-k-Sametu-18-dil
https://e-republika.cz/article4238-T%C5%99i-otazky-k-Sametu-20-dil


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!