Chytřejší čtenáři mainstreamu se jistě ptají, proč prokopnutá korporátní média fanaticky podporují jen jednoho kandidáta, který je celý život prorežimním poskokem, je absolutně bezbarvý a hned v první velké TV debatě sám sebe namazal na chleba před očima celé party užaslých pravdoláskařů. Jak vidíte, z piety k volebnímu prezidentském cirkusu nikoho neuvádím jménem, abych nepochybil a nepustil do světa falešnou zprávu o Zemanovi. Tak se ptejme: Kdo a proč platí volební cirkus jedné straně? A proč vlastně?

Bratři Kochové, náš dostižitelný US-vzor

Náš web sleduje s neskrývaným údivem činnost bratří Kochů v USA. Viz článek Bratři Kochové aneb Jak jedno procento oblbuje Ameriku. Pro naše analýzy je činnost těchto dvou miliardářů velmi důležitá, protože ukazuje přechod od korporátního kapitalismu ke korporátnímu fašismu. Viz starší článek Korporátní fašismus překresluje mapu USA. Tato dvojčata paří k nejbohatším lidem v USA (viz Wikipedia), jsou to známí Republikáni. O životní prostředí kolem svých chemických továren se starají přesně tak, jak vidíte na reportážním videu. Bratři Kochové jsou skuteční revolucionáři, jako většina zástupců jednoho procenta. Článek Inside the $400-million political network backed by the Kochs ukazuje výsledné schéma neziskovek, které platí tito dva bratři v neoliberálním triku.V tomto kruhu se pohybuje kolem 400 miliónů dolarů, jejichž původ je možné dohledat podle daňových přiznání. Tučná čára označuje výši darů. Bratry Kochovými založené "veřejné organizace" popírají vše a přitakávají všemu, na co jejich pravicoví jednoprocentní dobrodinci ukáží prstem. Za to je také Kochové platí. A nyní k tomu výsledku, protože ukazuje, proč se i u nás platí bezbarví prorežimní poskoci všeho prezidentského druhu. Politický lobbing a mediální lhaní je investiční činnost jako každé jiné neoliberální podnikání, v němž jde o to, jak vykrást zdroje státu.

Zisk z politického lobbingu

Citujme závěr ze zprávy neziskovky Americans for Tax Fairness, která analyzuje politický a korporátní lobbing v USA. Organizace bratří Kochů vynaložily více než 20 milionů dolarů na podporu návrhu zákona, který se nakonec stal zákonem. Jejich úsilí zahrnovalo oblbování na radnicích, chození od dveří ke dveřím, televizní reklamy a pochopitelně i přímé lobbování u prodejných politiků ve prospěch snížení daní. Tak se podívejme na zisk a na ztráty, které občané mají z nového zákona o daňových úlevách. Nejprve je dobré zjistit, kolik na 20miliónové investici vydělali bratři Kochové. Jejich majetek se odhaduje kolem 30 miliard dolarů. Tady je výsledná tabulka z citované studie ATF věnované analýze lobbingu bratrů Kochů (Koch Brothers Could Get Up To $1.4 Billion Tax Cut From Law They Helped Pass).Takže investice do oblbování občanů a politiků byla 20 melounů. Před zdaněním se zisk zvětšil o jednu miliardu, protože se snížil daňový základ. A pak ještě klesla daň, takže zisk je 1,4 miliardy dolarů. Investice do oblbování byla 20 miliónů. Návratnost celé operace je 700 %. Tak se podniká v době neoliberalismu. A čeští odchovanci amerických zlodějin to dobře vědí už od časů tatíka Klause a jeho učenlivých korporátních mafiánů, které pak amnestoval.

Kdo platí tyto tunely

Jenže když někdo královsky okrade stát, tak na tom normální lidi musí nutně prodělat. Viz náš poslední článek Oxfam: Miliardáři všech zemí už jsou spojeni, to jen chudí jsou rozděleni. Tak se podívejme, jak normální Američané zaplatili zisk bratří Kochů a jim podobných korporátních žraloků. Je to stejná neziskovka a článek 12 Terrible Things About the Trump-GOP Tax Law. Z těch 12 bodů vezmu jen první tři a to zkráceně:

  • Jedno procento nejbohatších má snížení daní o 83 % do roku 2027. Každý z nich na tom v roce 2018 vydělá v průměru 51.000 dolarů. Zisk spodních 60 % daňových poplatníků je 1 dolar.
  • Zvyšují se daně 92 ​​milionů rodin střední třídy do roku 2027, aby se zaplatily daňové úlevy pro bohaté a korporace. Je to proto, že příjem více než poloviny (57 %) všech domácností činí méně než 200 000 dolarů ročně, takže se jich daňové úlevy netýkají. A více než 69 milionů domácností, které vydělaly méně než 100 000 dolarů ročně, bude platit více daní poté, co vyprší dočasné snížení daní pro jednotlivce.
  • Zákon zrušuje klíčovou část zákona o cenově dostupné péči: Požadavek, aby měli jednotlivci zdravotní péči, pokud si to mohou dovolit. Propad je 314 miliard dolarů kvůli snížení daní. To bude mít za následek, že každý rok nebude pojištěno 13 milionů lidí. Dále to způsobí 10% zvýšení pojistného na zdravotní pojištění pro osoby, které se pojišťují u soukromých pojišťovnách.

Z přehledu ztrát 99 % obyvatel je jasné, že miliardáři celého světa jsou už dávno spojeni pevným poutem neoliberální ideologie. Proto má jedno promile miliardářů slušný zisk 700 %. To jen chudí celého světa jsou rozděleni a jsou mateni jak jarní včely, aby jejich ztráta, která musí zaplatit těchto 700 %, nebyla vidět.

Smutný závěr

Shrnuto a podtrženo. Nejlépe se okrádá stát, ale to musíte dělat legálně. A k tomu potřebujete presstituty, trvale prodejné a definitivně prodané politiky, ad hoc nakoupené politiky a bezbarvé ksichty s falešnými brýlemi. Tyto posledně jmenované šedé myši a prorežimní poskoci vytvářejí pravdoláskařské zdání úctyhodnosti pro celou korporátní zlodějnu. Všimněte si, že naše prodejné partaje nepostavily ani jednoho prezidentského kandidáta, protože by dopadl jako svěží vánek Topolánek. Ve výsledném duelu druhého kola prezidentských voleb není ani jeden kandidát levice. A přitom v Česku má levicové názory podle dlouhodobých průzkumů zhruba polovina obyvatel. Ale to už levicové zombie z neomarxistické pražské kavárny dávno netrápí. Prim v mlžení korporátních zájmů hrají politicky šedivé myši, vůči kterým nikdo nic nemá. A je úplně jedno, jestli je to v USA, v Česku nebo na úrovni EU. Mrkněte se na kousek ze slavného filmu Černá kočka, bílý kocour, ať víte, k čemu slouží šedivé myši v korporátní politice.


Ke kariéře hlavní korporátně-šedivé myši v EU viz náš článek Kdo je tady fašista. Tak funguje prezidentský cirkus na kolečkách. Šedivé myši běhající v prezidentské kleci pohánějí skrytý korporátní větrák. A rozhodně to nedělají zadarmo.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!