Porošenko už údajně stěhuje cennosti ze země a vládě se dává několik měsíců, protože kromě 600 miliónů eur z EU tato neofašistická vláda už nedostala další úvěr ani z USA ani z MMF. Každý věřitel kromě EU ví, že Porošenkova vláda bude prohlášena za zločinnou a své peníze by už nikdy neuviděl. Daně se na Ukrajině prakticky nevybírají, tisknou se nekryté peníze a stát skončí rozpadem. Takže je na čase projít trojí poučení z ukrajinské krize.

Pomáhej nacionalistům a fašistům k moci a po svém se ti odmění

Management Majdanu směrem k provedení státního puče byl jistě vtipný tah USA a EU, jak vyjmout Ukrajinu z moci Ruska. Jenže pokud chcete založit Nulandistán na způsob vojenských diktatur Jižní Ameriky, pak musíte proti sobě mít buď občany-ovce anebo vzbouřené indiány v pralese, jejichž vyvraždění si nikdo nevšimne. Nulandistán vznikl za cenu, že ukrajinská nacionalistická soldateska vzala obrněné vozy a s nimi šla vraždit lidi ve městech, jako byl Donbas. Horník a ocelář žije se smrtí každý den od okamžiku, kdy nastoupí na šichtu. Takže zdejší vraždění skončilo porážkou nacionalistické Ukrajiny, protože horníci a oceláři s tříletou až pětiletou službou v ruské armádě nejsou a nikdy nebudou ovce.

Ukrajina se ekonomicky rozpadla mimo jiné proto, že zdejší lidé byli příliš svobodní, hrdí a nezávislí na to, aby se nechali zotročit v Nulandistánu vedeném USA, EU a nacionalistickými pravoseky, jejich otcové bojovali v SS Galizia. Poražení fašisté se normálním občanů Ukrajiny odvděčili tím, že je blokádou Donbasu odřízli od uhlí, tepla, oceli. Fašisté zničili blokádou státní infrastrukturu a způsobili zničením podniků výpadek v platbě daní asi 1,5 miliardy dolarů. Takže pomoc EU a USA neofašistům skončila vítězstvím nové formy nacionálního fašismu. Výsledkem je rozpad Ukrajiny. Poučení po nás: Nechme v zemi zvítězit fašisty a dostaneme za odměnu občanskou válku, rozvrácenou zemi, zločiny proti lidskosti, mučírny, koncentráky a hromadné hroby.

Hrabivost oligarchů je připravila málem o všechno

Doněck nyní znárodnil oligarchům jako Achmetov hutě, koksárny a doly a dal je pod tzv. "vnější zprávu". Firtaše honí Američané pochybnými zatykači, které Rakousko prozatím nechalo padnout pod stůl, protože jsou úplně nevěrohodné. Kolomojskij na Ukrajině vykradl kompletně všechno, k čemu se dostal, a odjel do své druhé otčiny, čili do Izraele. Ostatním ukrajinským oligarchům klesá majetek k nule, protože fabriky přestávají vyrábět, když z Donbasu nedostávají speciální ocel a jiné suroviny. Hrabivost je iracionální vlastnost, což je krásně vidět na příkladu Ukrajiny ovládané zcela iracionálními silami. Nejprve měli oligarchové všechno, pak chtěli majetek svých ruských kolegů, pak udělali Majdan, válku, nechali fašisty dělat hospodářskou blokádu ruských regionů, a tím způsobili rozpad hospodářské infrastruktury.

Výsledkem oligarchické iracionality jsou jejich vlastní zničené majetky. Fašismus končí válkou a kompletním zbídačením všech. A dokonce i snížením majetku jednoho procenta, což byl případ vývoje po první i druhé světové válce. Ze zničené fabriky nemáte nic, a to zničení si zdejší mocipáni způsobili vlastní pitomostí. Poučení pro nás: Pokud necháme v zemi vládnout zkorumpované politiky s iracionálními oligarchy, pak je dobré se podívat na sousedy, jak nyní dopadli.

Jak EU a Spojené státy do Ukrajiny volají, tak jim Rusové odpovídají

Cílem puče a převratu řízeného z USA a EU bylo získání Ukrajiny jako nástupního prostoru pro přímé vojenské ohrožení Ruska. Nyní mají Rusové kompletně Krym, jako ho měli víceméně vždy, patří jim nárazníkový pás Novoruska, mají na své straně jako sympatizanty už polovinu Ukrajiny. Bývalí ukrajinští politikové přijeli z Ruska do Kyjeva a vyjednávají přechodnou vládu, aby to neskočilo občanskou válkou všech proti všem a výbuchem jaderných elektráren. Teď už jen chybí další barevná revoluce, až nezaměstnaní, vyhladovělí a promrzlí Ukrajinci vylezou z paneláků a rozeberou na vidlích Porošenkovu pučistickou vládu.

Takže se ptejme, k čemu bylo zničení Ukrajiny dobré. Co na tom vydělaly EU a USA? Vládu v zemi nemají, zničily stát, ohrozily bezpečnost jaderných reaktorů, zanechaly za sebou stovky mrtvých, protože nepřímo podporovaly vraždění v Novorusku a mlčely k vraždám ukrajinských fašistů, kteří zabíjeli v zemi politické oponenty a novináře. K čemu byl Nulandistán dobrý? Spojeným státům možná pomohl v tom, že rozvrátil strukturu ukrajinského vojenského průmyslu a zdržel na rok nebo dva ruské vyzbrojovací plány. Jenže to už je minulost, protože od příštího roku se všechny nové vojenské technologie dělají kompletně v Rusku a kompletně s ruskými součástkami. Takže ruský medvěd měl jít na kolena tím, že se zničila celá sousední země. Výsledkem je zničená země a obnovený vojenský průmysl v Rusku, který po vítězné syrské kampani nestačí plnit zahraniční objednávky. Spojeným státům je možná jedno, že zničily Ukrajinu. Nestálo to skoro nic, koblihy a horkou polévku Nulandové na Majdanu, nějakých pár miliard natisknutých dolarů na půjčky. Zbytek jako obvykle platila a bude platit politicky nemyslící EU, včetně následné vlny ukrajinských uprchlíků. Poučení pro nás: Když probudíme medvěda ze zimního spánku, zjistíme, že to není žádné neohrabané dobračisko, ale nesmírně silná a přitom rychlá šelma.

Jak na Ukrajině, tak v EU

Příklad Ukrajiny ukazuje, že rozpad eurozóny není náhodný. Rozval státu zvnějšku i za pomoci EU zavinil myšlenkový marasmus, rozpad základních hodnot, politické diletantství, aktivní spolupráce na akcích zločinného charakteru spojených s nástupem fašismu, politických vražd a občanské války. Ukrajina varuje, protože rozpad této země je asi už nezadržitelný po zločinech, loupežích a nepotrestaných zvěrstvech všeho druhu. Zato rozpad EU teprve začal.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!