Pokračujeme v přehledu vydaných článků roku 2015.pdf, který plynule navazuje na přehled }z roku 2014 (PDF). a z roku 2013 (Co vzal rok 2013). Letošní články z celého roku jsme rozdělili do následujících kategorií, které sledují tuto logiku.


1. Válka na Blízkém východě

Tento blok se týká zemí: Sýrie, Jemen, Egypt, Palestina, Libanon, Irák, Írán, Izrael a Turecko. K celkovému pochopení situace za rok 2014 doporučujeme článek Spojené státy rozvracejí Evropu. Situace je přehledná pouze v jednom bodu: o celkový vliv bojuje Rusko se Spojenými státy, jež jej rapidně ztrácí svou devastační politikou. Ostatní země se musí rozhodnout, kam chtějí patřit. Klíčová země je Izrael. Brutální politika rozvracení okolních států jej nakonec zahnala až ke svému bývalému nepříteli Saudské Arábii, které pomáhá dobývat vzbouřený Jemen bombardováním civilistů za tichého souhlasu EU a USA. To je dnešní Blízký východ v kostce.

2. Globální studená válka

Běží studená válka, nikoliv oficiálně. A není jen proti Rusku. Válečné scénáře se naživo testují v zemích, o nichž ani nevíme, že existují. Analýze Sýrie se věnujeme už 3 roky, protože ukazuje současný stav světa. Wahabistické režimy, USA, EU, NATO vytvořily koalici, která už má jen jediný cíl: rozbít Sýrii na teritoria ovládaná zločinci typu ISIL, jako je to v Libyi. Toto platíme a k tomu jsme dostali do EU nazpět vlastní teroristy a uprchlíky ze země, kterou pomáháme ničit terorem. Stejný teror u nás zničí demokracii zavedením oligarchické vlády bojující za naše daně naoko proti teroru, který v Sýrii už 3 roky podporuje. Pro někoho je to asi dobrý plán, jak zůstat u peněz a u moci.

3. Politika bankovních elit, chudoba

Ve světě financí běží tichá revoluce už nikoliv jednoho procenta, ale jednoho planetárního promile. Cíl je jednoduchý: dostat všechny peníze světa pod kontrolu velkobank a mimo pravomoc státu. K tomu je třeba vyvlastnit vklady občanů v bankách, zavést pouze platební karty, zničit záložny a malé banky, dostat státy do dluhového otroctví a udělat z měny nástroj na zotročení občanů. Velký kus práce se banksterům už povedl, viz příklad zničeného Řecka.

4. Ukrajina, Rusko, Evropská Unie

Ukrajina je druhá Sýrie, ale vykradená hned na samém začátku samostatnosti, dokonce třikrát. Cynická politika oligarchů a Západu dostala naštvané lidi do ulic. Tam je postříleli samotní organizátoři Majdanu, a pak udělali „demokratickou“ revoluci. Nyní už jde jen o jedno: Udržet rozvrácený stát pod kontrolou NATO a postavit tam vojenské základny proto Rusku. Cena za tuto ekonomickou a vojenskou okupaci se raději neříká nahlas.

5. EU, TTIP

Z milé vyčerpané EU se postupně stává kolbiště korporátních a bankovních zájmů. Proto sledujeme zejména proradnou činnost ECB a EU-komise při jednáních o korporátních smlouvách typu TTIP. K tomu přišli uprchlíci ze zemí, které jsme pomohli zničit. Hledat znamení naděje v dnešní EU na pokraji politického a měnového bankrotu je nutné. Proto jsme podporovali podpisovky za vypsání důležitých referend v rámci celé EU. Zatím nebylo schváleno ani jedno, i když bylo sebráno příslušné kvórum ve všech zemích EU, zejména proti smlouvě TTIP.

6. Hnutí nezúčastněných, nový blok BRICS

Běží studená válka, o níž zatím nesmíme vědět. A neběží jen proti Rusku, jak by se mohlo zdát na první pohled. Spojili jsme do jednoho bloku země světa, které s Ruskem budují nový světový řád v rámci nových světových institucí. V zemích BRICS se skrývá naděje, protože spoléhají na komunitní systém života a mají jasnou představu o tom, do jakého otroctví se nechtějí dostat. Cesta z korporátního otroctví ke státní suverenitě není jednoduchá. K interním problémům těchto zemí přichází aktivní rozvracení ze strany USA, které poslušně provádí i servilní EU.

7. Média a realita v Česku

Česká republika je země na rozcestí. Občané pochopili, že po modrých ptácích všeho politického druhu v této vytunelované zemi vládnou jen a jen peníze získané těmito tunely a propírané skrze politiku. Po pádu demokracie nastupuje v degradaci státu vždy autoritativní systém. Ve 21. století je to korporátní fašismus. A většina lidí je s ním spokojena, protože v zemi zavádí pořádek. Přitom tiše likviduje staré zkorumpované partaje, jejichž politické grázly si za úplatu převádí k sobě. Přesně jako Hitler v Německu po roce 1933. Na začátku této změny je vždy nástup korporátních médií, které musí vytvořit vylhaný svět zakrývající tyto revoluční změny k horšímu. Masový nástup hodně pokleslých presstitutek nevěští nic dobrého.

8. Parlament a společnost

Nástup korporátního fašismu znamená, že v zemi musí být zaveden základní pořádek. Stát má fungovat jako korporace a pro korporace. Proto jsme věnovali celé bloky také práci parlamentu a tvorbě zákonů. Tam je zcela určitě vidět pozitivní vývoj za tento rok. Ale z předešlého bloku popisujícího rozpad demokracie vyplývá, že jsme zásadní pesimisté v tom, komu tento pokrok bude nakonec prospěšný.

9. Pozitivní trendy roku 2015

Pozitivní vývoj nejde sám od sebe, to musí udělat svobodní a iniciativní lidé, kteří se angažují proti nihilistické vládě jednoho planetárního procenta. Jistěže těchto lidí je zoufale málo, tomu napovídá fakt studené války a rozpadající se demokracie. Ale tito lidé jsou a dělají, co můžou. V této kritické situaci světa je třeba o nich vědět a hlavně se k nim přidat.

10. Životní styl, kultura

Výzvy typu globálního oteplování a klimatických změn jsou tak hrozivé, že o nich musí mluvit i korporátní média pilně budující blažený a nemyslící svět dneška. Snažili jsme se v tomto bloku najít příklady spirituality, vědy, techniky a kultury angažované za fundamentální hodnoty. Výběr je dosti náhodný, protože odráží široké spektrum názorů redakce.