Rusko má arabskému světu co nabídnout


Jevgenij Šestakov

Listopad 16, 2012

V minulém týdnu se v Saúdské Arábii snažila řada vlivných arabských států přesvědčit Rusko ke změně postoje k Sýrii. Nepochodily.

Sergej Lavrov byl na návštěvě Rijádu. Jednoznačně tam odmítl návrh zemí Perského zálivu, aby Rusko přestalo podporovat Sýrii výměnou za výhodné obchodní kontrakty a politické preference. Moskvu v tomto případě nelze koupit. Rusko je proti další militarizaci syrského konfliktu, země Perského zálivu mají právě opačný názor. Podle Ruska nemusí být uklidnění situace v Sýrii podmíněno odchodem Bašára Asada. Podle šejchů a princů ano.

Země Perského zálivu se staly rukojmím věhlasné "královské solidarity". Maličký, ale bohatý Katar vnutil své názory většině sousedů. I ty země, které s agresivitou Katarců v záležitostech Sýrie nesouhlasí, jsou nuceny mlčet. Za řečmi o utrpení syrského národa a zaklínadly o ukončení krveprolití jsou ohromné peníze a chorobná sobeckost vůdců států. Před několika měsíci hlásil prezident Spojených států, že odchodu Asada dosáhne. Při předvolebním klání vytýkali Francouzi Hollandemu nerozhodnou zahraniční politiku. Nyní se stal prvním a dosud jediným vůdcem státu, který oficiálně uznal Národní koalici (opozice Asada) za zákonného představitele Sýrie. Zároveň jí slíbil přímou vojenskou podporu.

Protivníci Damašku prosazují jediný způsob vyřešení konfliktu v Sýrii a tím je vojenské vítězství nad Asadem. Ve svých ustavujících dokumentech požaduje Národní koalice svržení syrského prezidenta a jakékoliv jednání se současnou vládou nepřipouští. Cílem je zničení veškerých stávajících institutů země. Sponzorem takových aktivit je Katar. Ten si zároveň kupuje hlasy vlivných islámských stran v zemích sousedících se Sýrií a za veřejnou kritiku syrského režimu jim slibuje zaplatit.

Státy Perského zálivu jsou ochotny dobře zaplatit i Rusku, jestliže odmítne plnění dříve uzavřených dohod s Damaškem a jestliže podpoří rezoluci OSN, která cizí invazi do Sýrie učiní legitimní. Zpracovat Lavrova se však v Saúdské Arábii nepodařilo. Znechucený Lavrov odmítl účast na plánované pracovní večeři s princi a šejchy. I na ní se měly řešit syrské otázky.

Přesto má Rusko stále co arabským partnerům nabídnout. V polovině prosince bude v Moskvě první fórum Rusko - Liga arabských států (LAS). Arabové měli v úmyslu jednat jen o Sýrii. Rusko však dalo širší program - posouzení situace kolem eskalace konfliktu mezi Palestinou a Izraelem a perspektivy konference o vytvoření zóny bez jaderných zbraní na Blízkém východě.

Prozíravější arabští politici chápou, že neshoda v pohledu na syrskou budoucnost nemusí vést k pádu ruských "akcií" v jiných stejně důležitých otázkách. Rusko je v arabském světě významným pólem síly, mnohdy na opačné straně než USA. Ti, kteří jednali v Rijádu s Lavrovem, si byli vědomi všech budoucích těžkostí v případě vojenského řešení syrského konfliktu, jenže z vnitropolitických příčin jim nezbývá než mlčet.

Do jednoho rukého televizního kanálu prohlásil Asad, že dobrovolně neodstoupí a že je připraven střetnout se s opozicí, složenou z banditů a teroristů, až do vítězného konce. Může to podle něho trvat dlouho, ale Damašek má dostatek rezerv na odpor.

Ti, kteří v Saudské Arábii jednali s Lavrovem přiznali, že domácí syrská opozice se nepřipojila k Národní koalici a neschvaluje její metody ke svržení Asada. Bez rezoluce OSN není nikdo ze zahraničních hráčů ochoten do Sýrie vpadnout. I Turecko v posledních dnech "ubralo otáčky". Ankara chápe, že přímý střet se Sýrií by způsobil sjednocení všech Kurdů proti turecké armádě. A to Kurdů nejen místních, ale i syrských a dosud protiasádovsky naladěných Kurdů iráckých.

Změnit náladu Arabů ve prospěch Asada mohou rovněž střety syrských a izraelských vojsk na Golanských výšinách. Damašek tuto partii začíná rozehrávat a jeho armáda nahodile ostřeluje izraelské pozice. Pokud Tel Aviv provede v odpověď rozsáhlou operaci proti Sýrii, změní to v arabském světě vztah k Asadovi a tomu to dá možnost apelovat na arabskou solidaritu. Jeho protivníci v Zálivu už nebudou mít jinou možnost, než být solidární s napadenými Syřany.

Asadovi protivníci se budou nadále snažit změnit postoj Moskvy, postupně budou vábit "cukrovím", nebo zastrašovat "karabáčem". Rusko však svůj vztah k Sýrii zakládá na mezinárodním právu a v dohledné budoucnosti jej nehodlá měnit, ať je to komukoliv vhod nebo není.

Převzato z Rg.ru

Boj s bankstery aneb Mina pod Amerikou?


Valentin Katasonov

Listopad 17, 2012

Po vypuknutí finanční krize let 2008 až 2009 dochází v USA ke stálým útokům na americký bankovní systém. Zahájil ho americký miliardář Bloomberg proti FEDu. Chtěl vědět, kterým bankám a jaké úvěry poskytuje. Nato se osmělili kongresmani a žádali omezit pravomoc Federálních rezerv. Ron Paul například už dávno vyzývá k jejich likvidaci. To se od založení FED v roce 1913 přihodilo poprvé. Dokonce i Obama si dovolil ostrou kritiku bank. Loni vyrazily do ulic skupiny protestujících pod heslem Occupy Wall Street.

Informace CNBC od 25. 10. 2012


25. října 2012 připoutala velká informační agentura CNBC pozornost světových medií k největší žalobě na praní peněz a vydírání v historii. S pomocí těchto machinací banksteři a jejich partneři ve vydírání dosahují nečestné zisky. Jejich hodnota prý činí 43 bilionů dolarů. Do záležitosti jsou namočeni nejvyšší vládní úředníci a lidé z finančních kruhů. Obamova administrativa nikoho soudně nestíhala, dokonce si od banksterů půjčovala peníze na volební kampaně. Národní skupina žalobců pak byla nucena rozšířit svůj nárok na praní špinavých peněz, vydírání, úmyslné porušování sankcí vůči Íránu a porušování Zákona o embargu na národní banky, které byly vyhlášeny za banksterské.

Do seznamu údajných spiklenců byly zahrnuti: generální prokurátor Holder, jeho asistent West, bývalý guvernér New Jersey Corrine, bývalý ministr financí a jeden z banksterů Rubin, současný ministr financi Geithner, Pandit (nedávno rezignoval na funkci předsedy rady ředitelů Citigroup), hlavní poradce Bílého domu Jarrett, jedna z ředitelek v Obamově administrativě Dunneová, hlavní právní poradce v předvolební kampani Obamy Bauer a mnozí banksteři i jejich přidružené důvěryhodné osoby. Kolektivní žalobu připravila právní společnost Spire Law Group, LLP. Poté co se tato informace dostala do světových zpráv, začaly se dít věci. Internetové stránky s touto zprávou prolétly Amerikou, nato rychle a náhle zmizely a hlavní viceprezident agentury CNBC Creme dostal zprávu, že za záhadných okolností přišly o život jeho děti. Překvapivě k tomu nebyly žádné komentáře. Po dvou třech dnech už nikde ani zmínka.

Podání žaloby Spire Law Group - možné motivy a cíle


Autor článku vidí tyto možné motivy a cíle celé akce:

1. PR akce skupiny právníků ke zviditelnění značky své společnosti

2. Organizování masového protestu proti zločinné činnosti bankovního systému USA a řady klíčových politiků a státních představitelů spiknuvších se s bankéři

3. Pomoc při ovlivnění průběhu a výsledků prezidentských voleb v USA

4. Získání peněz touto společností od důvěřivých klientů

5. Nakonec kombinace uvedených motivů a cílů

Platí-li body 1 a 4, potom byla iniciátorem akce skupina právníků ze společnosti. V případě verzí 2 a 3 byla společnost jen zprostředkovatelem pro jiné osoby nebo organizace.

Některé detaily z historie případu


1. Hlavní viceprezident CNBC, jehož děti byly zavražděny, neodpovídal za šíření informací, ale za technické záležitosti (digitální informační technologie).

2. Společnost Spire Law Group, LPP byla a dosud je málo známá. Do dubna 2012 se nazývala Mitchell J. Stein & Associates LLP. V průběhu 150 let (podle jiných zdrojů 200 let) obsluhovala bankovní a finanční elitu USA. Podle jejích vlastních stránek má zkušenosti s 350 bankami a finančními společnostmi. Byla uzavřená, s "lidem" nepracovala. Změna nastala po finanční krizi let 2008 až 2009. Tehdy se přestala uzavírat před obyčejnými plátci daní a obyčejnými klienty bank.

3. Hromadná žaloba je dostupná na internetu. Není to ani tak dokument právní, jako spíš dokument politického charakteru. Napsaný je nedbale, neodpovídá tomu, že jej sestavila společnost s dvousetletou tradicí.

O praní špinavých peněz bankami


V podané žalobě se opakuje, že peníze klientů amerických bank, kteří dostali hypotéční úvěry, odcházejí za hranice na účty offshorových firem vytvořených americkými bankami a tam se perou. Ve skutečnosti je tomu spíše naopak. Hotové peníze drogové mafie přijdou na depozitní účty amerických bank, takže největší pračkou špinavých peněz jsou americké banky. Ty akumulují špinavé peníze prostřednictvím svých dceřinných struktur v mnoha zemích světa. Úřad OSN pro narkotika a organizovaný zločin uvádí, že jen v době poslední krize rozmístila narkomafie do depozitů bank asi 400 miliard dolarů špinavých peněz. Jeden dolar v hotovosti daný do depozitu umožní bance vytvořit "ze vzduchu" několik nových bezhotovostních (bankpovních) dolarů ve formě vyprodukovaných úvěrů. Hypotéční úvěry amerických bank z minulého desetiletí už byly čisté, vyprané dolary.

Největší skandál s praním byl v USA kolem banky HSBC. Je to banka evropská, nikoliv americká a je pod kontrolou Rothschildů. Vláda USA a banka HSBC se dohodly na přátelském vyřešení nepříjemné historie. Banka zaplatí pokutu za své operace se špinavými penězi v částce 1,5 miliardy dolarů do americké státní pokladny. Jenže toto je směšná částka ve srovnání s miliardami až biliony dolarů získaných praním špinavých peněz, které americké banky realizují mimo USA, v čemž jsou zahrnuty i offshorové firmy.

Kolik je peněz v offshorových firmách?


Autoři vznesené žaloby tvrdí něco co není v souladu se 43 biliony dolarů. Lze srovnat s jinými hodnotami, které charakterizují ekonomiku USA v bilionech dolarů a běžných cenách.

Roční HDP - 15

Státní dluh - 16,1

Zadluženost z hypotéčních úvěrů - 13,1

Výdaje federálního rozpočtu - 3,5

Hotové peníze v oběhu - 2,6

Veškeré peníze (hotovost + bankovní peníze) - 10

Právní firma tedy žádá od bank pro dlužníky z hypotéčních úvěrů trojnásobek celkového dluhu milionů klietů s uvedenými úvěry. Přitom představuje zájmy přibližně tisíce těchto osob. Jejich celková zadluženost může být v řádu stovek milionů dolarů a nikoliv v řádu bilionů.

Firma Spire Law Group vysvětluje, že se s pomocí žaloby snaží vrátit peníze klientů amerických bank a amerických plátců daní, vyvedených do zahraničí. Vyvádění peněz do zahraničí má bankám zajišťovat, aby samy nemusely platit daně a aby tyto služby mohly poskytnout i svým bohatým klientům.

V létě letošního roku byly zveřejněny odhady uznávané nevládní organizace Tax Justice Network, která se zabývá otázkami nelegálního vývozu kapitálu a offshoringem. Podle ní jsou takto nahromaděny prostředky minimálně 21 bilionů dolarů a maximálně 32 biliony dolarů. Údaje Spice Law Group jsou jiné. Ovšem v offshorech nejsou jen prostředky lidí z USA, ale i odjinud. Ke všemu ještě bylo pro Američany až donedávna výrazně složitější vyhýbat se daním únikem do offshorových rájů než společnostem z jiných zemí. Uváděná astronomická čísla jsou vypočítána na emoce lidí.

To není žaloba, ale politická bomba


Co stojí za událostmi 25. října 2012?

V Americe nyní dochází k tzv. konfiskacím v množství stovek tisíc. Miliony Američanů se ocitají bez střechy nad hlavou. Lidé hledají jak se ubránit útokům bank. Dochází k individuálním i kolektivním žalobám na ně. Mohly by doplatit na svou přílišnou agresivitu v období od 1. 1. 2009 do 31. 12. 2010. Mezi těmi, které možná budou muset platit kompenzace jsou giganti jako Bank of America, J.P. Morgan Chase, Citibank, HSBC MetLife Bank, PNC Mortgage a Wells Fargo. Za způsobené chyby by mohly být banky povinny zaplatit za každý případ od 500 dolarů do 125 tisíc dolarů. Možná i vrácení dříve bankou zcizené nemovitosti.

Dokument Spire Law Group má spíše charakter politické deklarace určené na přetřásání v mediích. Není pravděpodobné, že by americké soudy takové žaloby projednávaly. CNBC udělala "první výstřel" a další media se měla připojit. Leč cosi se zhatilo, zpráva CNBC byla ze sítě stažena a útok byl odvolán. Zjevně je to výsledek obvyklého kompromisu mezi konkurenčními skupinami globální elity dosažený v poslední minutě (nebo naopak v první minutě počínající války).

V USA se nahromadilo kritické množství energie k protestům proti chamtivým bankám na Wall Streetu, proti loutkové administrativě Bílého domu a korupční vlády, proti prodejnosti republikánské i demokratické strany a proti nelidskému kapitalistickému systému jako celku.

Jsou zřetelné snahy části globální elity vzít pod svou kontrolu energii lidového protestu a dát jí potřebný směr. Podání žaloby Spire Law Group připomíná celkem nejasné hnutí Occupy Wall Street. Informované zdroje tvrdí, že je sponzorované a podporované spekulantem a agentem Rothschildů Sorosem. Formálně je protikapitalistické, ale fakticky rozviklává jednotu USA a mění rovnováhu sil ve světě k užitku skupiny Rothschildů na úkor Rockfellerů.

Podání žaloby bylo učiněno tak, aby uvedlo do pohybu mnoho milionů Američanů, kteří upadli do dluhové pasti hypotéčních úvěrů a dostali se do zoufalého postavení. Je to mnohem větší síla, než stovky nebo dokonce tisíce nejednotných účastníků hnutí Occupy Wall Street.

Převzato z Fondsk.ru

Dětské sedačky budou rozdávány zdarma


Listopad 16, 2012

Při vydávání dokumentu novorozeněte budou rodičům vydávány zdarma dětské autosedačky. Dohodla se na tom dopravní policie s magistrátem v Bělgorodské oblasti.

Náčelník oblastní správy Smoljakov oznámil, že v regionu jsou závažné problémy s dětskými úrazy v dopravě. V důsledku toho, že nebyly použity speciální fixační prostředky zahynulo počátkem roku 5 dětí a 39 jich utrpělo úraz. Proto osvětoví instruktoři uspořádají koncem listopadu kursy, besedy a speciální rodičovská setkání. Navíc v oblastním perinatálním centru budou organizovány zvláštní kursy pro budoucí tatínky s instruktážemi jak správně usadit dítko do autosedačky.

Je dobré poukázat na to, že v Podmoskevské oblasti bylo navrženo udělit pokutu za nepoužití dětské autosedačky od 500 rublů do 3 tisíc rublů, což je její cena.

Převzato z Auto.mail.ru

Zdroj a odkazy na původní články: Outsidermedia


Chcete-li aktivně diskutovat, musíte se zaregistrovat.
Diskuzní fórum rubriky "Ze světa" najdete zde.