Načítání...
 

Archiv Zpráv jednou větou

NATO vyhlásilo poplach kvůli vypuštění ruské jaderné ponorky Belgorod
Poplach vyplývá ze zpravodajské zprávy NATO, která byla v minulých dnech zaslána nejdůležitějším spojeneckým velitelstvím. Jde o zprávu o pohybu jaderné ponorky Belgorod, která byla uvedena do provozu v červenci. Nyní se ponorka opět ponořila do arktických moří a panují obavy, že jejím úkolem je poprvé vyzkoušet supertorpédo Poseidon, často označované jako "zbraň apokalypsy". Ponorka měří 184 metrů na délku a 15 metrů na šířku a může se pod vodou pohybovat rychlostí kolem šedesáti kilometrů za hodinu a s neomezenou autonomií: přibližně 120 dní bez nutnosti návratu na hladinu. Vrtule jsou rovněž považovány za inovativní, protože jsou navrženy tak, aby chránily před sonary", což uvádí italské vydání listu "La Repubblica". NATO považuje ruskou jadernou ponorku "Belgorod" za jednoho z nejsilnějších protivníků, což vysvětluje mimo jiné využitím moderních technologií při jejím vývoji. (Aviapro)

Švédská pozorovací loď navštívila oblast Nord Streamu několik dní před sabotáží plynovodu
Jen několik dní před únikem, který Rusko označilo za důsledek státem podporovaného terorismu, navštívila oblast plynovodů Nord Stream 1 a 2 v Baltském moři loď švédského námořnictva. Dagens Nyheter, jeden z předních deníků v zemi, využil ke sledování pohybu lodi komerční službu, a to pomocí signálů z takzvaných vysílačů AIS, které ukazují polohu lodi, ale v případě potřeby je lze vypnout. Podle deníku se loď námořnictva pohybovala v oblasti od čtvrtka do soboty (22. až 24. září). Úniky byly poprvé objeveny v pondělí 26. září. Dagens Nyheter uvedl, že ve čtvrtek byla loď na severním místě, kde byly později objeveny tři úniky. Vysílač AIS byl zřejmě následně vypnut, ale byl opět zapnut, když se plavidlo objevilo v jižní oblasti, kde byl následně objeven další únik plynu. (Sputnik)

Fauci zdvojnásobil své jmění během kovidu
Čisté jmění amerického šéfa lékařů Anthonyho Fauciho se v roce 2021 vyšplhalo na 12,6 milionu dolarů, což je téměř dvojnásobek oproti 7,6 milionu dolarů v roce 2019, odhalila v pátek hlídací skupina OpenTheBooks s odvoláním na finanční informace, které získala od Fauciho zaměstnavatele, Národního ústavu zdraví. Fauci, který byl již před pandemií nejlépe placeným zaměstnancem federální vlády jako ředitel Národního ústavu pro alergie a infekční choroby, pobíral v roce 2021 plat ve výši 456 000 USD a v roce 2022 480 000 USD. Tato výplata však představuje jen zlomek peněz, které vydělal, zatímco jeho politika Covid-19 pomohla uvrhnout americkou ekonomiku do recese. (RT News)

PS. Teď si počkáme, jak se napakovala Leyenová a spol v Bruselu.

Blinken označuje sabotážní útoky na plynovody Nord Stream za "obrovskou příležitost"
Ministr zahraničí Antony Blinken na pátečním (30.9.) společném tiskovém brífinku s nejvyšším kanadským diplomatem uvedl, že poškození a narušení plynovodů je ve Washingtonu vnímáno jako "obrovská příležitost" výrazně snížit dovoz energie z Ruska do Evropy. O pouhých několik vět později navázal slovy: "V konečném důsledku je to také obrovská příležitost. Je to obrovská příležitost jednou provždy odstranit závislost na ruských energiích a vzít tak Vladimiru Putinovi možnost vyzbrojit se energií jako prostředkem k prosazování jeho imperiálních záměrů." Zároveň vyzdvihl, že Spojené státy se nyní staly "hlavním dodavatelem LNG do Evropy", a zdůraznil také, že Bidenova administrativa pomáhá evropským představitelům umožnit "snížit poptávku" a "urychlit přechod na obnovitelné zdroje energie". (Zero Hedge)

PS. Ti psychopati se s tím už ani netají...

BRICS jedná o rezervní měně
Země BRICS pracují na vytvoření nové rezervní měny, která by lépe sloužila jejich ekonomickým zájmům, uvedl tento týden velvyslanec na ruském ministerstvu zahraničí Pavel Kňazev. Bude založena na koši měn pěti zemí bloku. "Diskutuje se o možnosti a perspektivách vytvoření společné jednotné měny založené na koši měn zemí BRICS," řekl Kňazev během diskuse o rozšíření BRICS a Šanghajské organizace pro spolupráci. (RT News)

PS. To se nevyhodí do luftu tak snadno, jako Nord Stream.

Bývalý poradce šéfa Pentagonu naznačuje, že za incidentem Nord Streams mohou stát USA a Velká Británie
Za výbuchy na plynovodech Nord Stream 1 a Nord Stream 2 mohou stát Spojené státy a Velká Británie, uvedl bývalý poradce amerického ministra obrany ve vládě exprezidenta Spojených států Donalda Trumpa Douglas Macgregor v rozhovoru s Andrewem Napolitanem, moderátorem podcastu Judging Freedom. "Musíte se podívat na to, kdo jsou státní aktéři, kteří jsou schopni to udělat. A to znamená britské královské námořnictvo a námořnictvo Spojených států <...> Myslím, že je to celkem jasné," řekl Macgregor. Upozornil také na publikaci bývalého polského ministra zahraničí (2007-2014), poslance Evropského parlamentu Radoslawa Sikorského, který na své stránce na Twitteru poděkoval Spojeným státům za poškození plynovodů Nord Stream 1 a Nord Stream 2. (TASS)

Nevládky nahrazují politickou policii, systematicky pronásledují lidi a likvidují svobodu slova
Náš host, Petr Drulák, dal najevo v předchozí části rozhovoru, že jeho kauza, která se nyní dostává i před soud, zapadá do určitého trendu, kdy stát projevuje stále větší ambici ovládat společnost, a zároveň se prosazuje v médiích větší cenzura a autocenzura, kdy novináři s nadšením přitakávají omezování svobody a vystupují jako aktivističtí obhájci jediných pravd. Podobné případy zastrašování a pronásledování vzrostly, co do počtu i intenzity, především v souvislosti s kampaní kolem covidu a po vypuknutí války na Ukrajině. (Radio Universum)

Ukrajinská armáda obsadila ruské město
Ilja Kramnik vysvětluje, že ruská společnost se stala obětí vlastní propagandy, která jí dlouhé roky dávala falešnou naději na snadné vítězství nad ukrajinskými ozbrojenými silami a je podporujícím NATO. (Politnavigator)

"Nebudu mlčet": Kadyrov jmenoval osobu odpovědnou za evakuaci Krásného Limanu
Hlava Čečenské republiky Ramzan Kadyrov označil osobu odpovědnou za vydání Krásného Limanu a vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina, aby přijal přísná opatření. "Vždycky jsem říkal: není nad pravdu, byť by byla hořká a zraňující, ale je to pravda. To je jediný způsob, jak se posunout vpřed. Proto nemohu mlčet o tom, co se stalo v Krásném Limanu," napsal Kadyrov na svém telegrafním kanálu. Šéf Čečenska upozornil, že obranu tohoto úseku fronty vedl generálplukovník Alexandr Lapin, velitel ruského Ústředního vojenského okruhu, který za dobytí Lisičanska obdržel hvězdu Hrdiny Ruska, ačkoli de facto "nebyl nikde poblíž". Podle něj Lapin nasadil mobilizované bojovníky z LNR a dalších jednotek na celém limanském směru, ale nezajistil jim potřebné spojení, součinnost a zásobování municí. Kadyrov poznamenal, že před čtrnácti dny generálmajor Apty Alaudinov, velitel speciálních sil Achmatu, hovořil o možném obklíčení Krásného Limanu. (novorosinform)

PS. Kadyrov prohlásil Lapina za neschopného velitele, který se flákal 150 km od průlomu a záda mu kryli stejně neschopní velitelé v genštábu. Kadyrovo řešení má správný stalinský charakter: zbavit Lapina hodnosti, dát mu do ruky kalašnikov a poslat jej do první linie.

Ministerstvo obrany RF: Spojenecká vojska opustila Krasnyj Liman a ustupují na výhodnější obranné linie
V sobotu (1.10.) ruské ministerstvo obrany zveřejnilo shrnutí událostí na frontách vojenské speciální operace. Hlavní pozornost je zaměřena na události u města Krasnyj Liman, kde boje probíhají již několik týdnů. Ministerstvo obrany Ruské federace potvrzuje informaci, že hrozilo obklíčení spojeneckých sil, v důsledku čehož byly jednotky z Krásného Limanu údajně staženy na výhodnější linie. (topwar.ru)