Načítání...
 

Archiv Zpráv jednou větou

Ochrana nenarozeného dítěte už od ejakulace. Rozdávaly se Bludné balvany
V pátek rozdal Český klub skeptiků Sisyfos tradiční anticenu Bludný balvan. Obě zlaté ceny vědci udělili za dezinformace spojené s pandemií. V kategorii jednotlivců „vyhrál“ Karel Janeček, v družstvech cenu dostal spolek Zdravé fórum. Ocenění získali i odpůrci potratů Hnutí pro život. (iDnes)

Ľuboš Blaha vydal knihu o Leninovi pod pseudonymom. Stiahli ju z predaja a jeho nadriadený radšej odišiel zo SAV
Podpredsedovi Smeru Ľubošovi Blahovi vyšla pod hlavičkou Slovenskej akadémie vied kniha o Leninovi. Denník N upozornil, že poslanec Národnej rady SR ju vydal pod pseudonymom Peter Vidovan. Blaha sa v knihe označuje za disidenta a vyzdvihuje v nej komunistický režim. (Refresher.sk)

Ukrajinská pravoslavná církev podřízená moskevskému patriarchátu vyhlásila nezávislost
Rada ukrajinské pravoslavné církve moskevského patriarchátu (UPC-MP) oficiálně vyjádřila nesouhlas s postojem moskevského patriarchy Kirilla k válce na Ukrajině a vyhlásila nezávislost. Informovala o tom ruskojazyčná verze stanice BBC. Moskevský patriarcha Kirill, nejvyšší představitel ruské pravoslavné církve a spojenec šéfa Kremlu Vladimira Putina, odmítl útok na Ukrajinu odsoudit. Na Ukrajině působí vedle UPC-MP také na Moskvě nezávislá ukrajinská pravoslavná církev (UPC), která vznikla v roce 2018. (ČT24)

Rusko: Za výskyt opičích neštovic jsou zodpovědné americké laboratoře v Nigérii
Rusko tvrdí, že za šíření virové zoonózy jsou zodpovědné biologické laboratoře v Nigérii, odkud opičí neštovice pocházejí, a které kontrolují USA. Rusko vyzývá k prověření "podivné shody okolností". S odvoláním na zprávu Světové zdravotnické organizace (WHO), podle níž se opičí neštovice původně rozšířily z Nigérie, uvedl v pátek Igor Kirillov, náčelník ruských vojsk radiační, chemické a biologické obrany, že za vypuknutí nákazy je zodpovědná biologická infrastruktura rozmístěná v africké zemi Spojenými státy. "Podle dostupných informací působí v Nigérii nejméně čtyři biolaboratoře řízené USA," citoval Kirillova Sputnik a dodal, že americké biolaboratoře se nacházejí ve městech Abuja, Zaria a Lagos. Kirilov vyzval WHO, aby údajnou roli USA v šíření opičích neštovic prošetřila, a poznamenal, že je třeba poukázat na "podivnou shodu okolností, která vyžaduje dodatečnou kontrolu specialistů". (al Manar)

Forenzní zkoumání ukázalo, že notebook Huntera Bidena je stoprocentně pravý
Kopie pevného disku Huntera Bidena, kterou získal Washington Examiner, je nesporně autentická a podle zkoumání provedeného bývalým agentem tajné služby, který svědčil jako expert na kybernetickou kriminalistiku ve více než 100 utajovaných, trestních a občanskoprávních věcech na státní, federální a mezinárodní úrovni, neexistují žádné důkazy o hackerském útoku nebo manipulaci se soubory. Washington Examiner pověřil Konstantinose "Guse" Dimitrelose, aby provedl kompletní forenzní zkoumání s cílem zjistit pravost disku a to, zda na něm nebyly nalezeny známky manipulace. Pomocí techniky, kterou vyvinul a která se nazývá "digitální sendvičování", Dimitrelos porovnal tisíce e-mailů, dokumentů, obchodních záznamů, textových zpráv, poznámek Apple, fotografií, geolokačních údajů, cestovních záznamů a dalších informací na disku a dospěl k závěru, že Biden je jedinou osobou schopnou data vytvořit. (Washington Examiner)

PS. No to je opravdu "notebook from hell" s heslem "Analfuck69".

Ukrajině hrozí sloučení s Polskem tvrdí bývalý prezident
Ukrajině hrozí úplná ztráta suverenity a potenciální sloučení s Polskem, varoval bývalý prezident Viktor Janukovyč. Exprezident, který byl svržen při převratu na Majdanu v roce 2014, v pátek zveřejnil rozsáhlý projev, v němž se podělil o své myšlenky týkající se kořenů probíhajících nepokojů a možného osudu země. Současná role Ukrajiny jako nástroje proti Rusku byla kolektivním Západem nastíněna dávno předtím, než koncem února vypukl konflikt mezi Moskvou a Kyjevem, domnívá se exprezident. (RT News)

PS. Balkanizace Ukrajiny bude brzy hotova, teď nás čeká ukrajinizace Evropy.

93. den války: Ruské jednotky pokračují v ofenzívě v Donbasu
Server Meduza dnes píše s odvoláním na zdroje blízké Kremlu, že se v Moskvě znovu mluví o dalším útoku na Kyjev. V Kremlu panuje názor, že Rusko může na Ukrajině zvítězit do několika měsíců. Minimum pro vyhlášení vítězství je "obsazení Donbasu" maximum pak "obsazení Kyjeva". (Globe24.cz)

Proces se Sussmannem odkryl veřejnosti klíčové informace o snahách „potopit“ Trumpa před volbami 2016
Právní zástupce kampaně Clintonové měl na schůzce tvrdit, že informace předává FBI sám za sebe, a ne jménem klienta. Kdyby tomu bylo jinak, FBI by zřejmě vyšetřování Trumpa a jeho kampaně nezahájila. Právě toto Sussmannovo tvrzení je středobodem obvinění ze lhaní FBI. Před procesem se právník prohlašoval za nevinného. (The Epoch Times)

Vražda Shireen Abu Aklehové: Kdo vydal rozkaz?
Oznámení Izraele, že nebude pokračovat ve vyšetřování vraždy známé novinářky Al-Džazíry Širín Abú Aklehové, nebylo překvapivé. Konkrétní důvody, kterými Izrael své rozhodnutí zdůvodnil, na tom nic nemění. Jedno je však jisté: je velmi nepravděpodobné, že by o zabití novinářky, jako je Shireen Abu Aklehová, rozhodl osamělý voják nebo velitel na místě. Abu Aklehová byla dobře známá a respektovaná. Byla jasně identifikovatelná jako nebojující osoba a novinářka, která nepředstavovala pro izraelské síly žádnou hrozbu. V podobných situacích se již dříve ocitla a věděla, jak přijmout nezbytná bezpečnostní opatření, včetně nošení helmy a neprůstřelné vesty. Měla být zastřelena dobře vycvičeným odstřelovačem a jeho totožnost musela být izraelským orgánům známa. Předtím, než mohl odstřelovač atentát provést, musel existovat rozkaz nebo přinejmenším souhlas nejvyšších míst izraelského obranného aparátu, a to až ministra obrany nebo dokonce premiéra. Izrael pak v dosti průhledném pokusu o utajení atentátu předstíral, že chce provést vyšetřování, a požadoval, aby palestinská samospráva, která provedla pitvu, vydala kulku, která ji zabila. (Mintpress News)

PS. Všimněte si, jak o tom mlčí nejen čeští presstituti, ale tzv. "nezávislá" média. Kdo mlčí, souhlasí a je-li souhlas, tak se bude střílet všude.

Bojová situácia na východe Ukrajiny je veľmi zlá, priznal šéf ukrajinskej diplomacie Kuleba, ktorý spolu so Zelenským žiada o ďalšie zbrane
Bojová situácia na východe Ukrajiny je ešte horšia, než ľudia hovoria, a krajina teraz potrebuje ťažké zbrane, aby mohla efektívne bojovať proti Rusku. Vo štvrtok to vyhlásil ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba, ktorého citovala tlačová agentúra Reuters. (Infovojna.sk)