Načítání...
 

Archiv Zpráv jednou větou

VOLKSWAGEN JE CHYTŘEJŠÍ NEŽ FDP
Klimatické požadavky šéfa koncernu VW ukazují, že německý průmysl je z hlediska klimatické politiky dál než předseda Svobodné demokratické strany (FDP) Christian Lindner a předseda Křesťanskodemokratické unie Německa (CDU) Armin Laschet. Tlak průmyslu na tempo je nutný pro koaliční vyjednávání. (Kulturní noviny)

Masivní protesty proti covid pasu v Itálii. Od severu k jihu je zablokovaná
Dokaři nejsou jediní, kdo je na válečné stezce. Silné protesty probíhají také před turínskými továrnami. (Médias-Presse via AC24)

Asociace školních rad v Pensylvánii opouští národní asociaci za to, že naznačuje, že rozzlobení rodiče jsou "domácí teroristé"
Asociace školských rad státu Pensylvánie odhlasovala odchod z národní federace těchto řídících orgánů s tím, že "poslední kapkou" byl jejich dopis prezidentu Joe Bidenovi, který rodiče přirovnal k "domácím teroristům". Asociace školských rad státu Pensylvánie (PSBA) ve zprávě zaslané počátkem tohoto týdne oznámila svým členům, že její ředitelé jednomyslně odhlasovali vystoupení z Národní asociace školských rad (NSBA). Státní skupina měla v posledních letech řadu obav ohledně směřování NSBA a dopis Bidenovi upevnil rozhodnutí vystoupit z federace. (RT News)

Tohle by se vám mohlo líbit! Doporučovací algoritmy Facebooku a Twitteru by mohly být podle nových plánů ruských zákonodárců deaktivovány
Nový návrh zákona, který má být předložen ruskému parlamentu, by údajně mohl vládě umožnit regulovat a omezovat algoritmy, které doporučují obsah a účty, jež podle moskevských úřadů podporují sociální neshody nebo porušují místní zákony. Zdroje ze Státní dumy v pátek moskevskému deníku Kommersant sdělily, že nový návrh zákona, který má být předložen ještě letos, uloží americkým technologickým gigantům, jako jsou Facebook, Instagram, Twitter a YouTube, a také sítím domácí výroby, jako je VK, aby svým uživatelům umožnily zakázat algoritmy, které vytvářejí specializovaný, individuální obsah. (RT News)

Volby 2021: Ti, co čekají světlé zítřky, budou nepříjemně překvapeni
Říjnové parlamentní volby ukázaly, že permanentní manipulace a propagandistické působení na masy se vyplácí. (Outsidermedia)

Velká Británie vypustila další katastrofální čísla, celých 70% obětí COVID-19 v měsíci září bylo z řad plně očkovaných...
Alarmující je, že počet nakažených virem Covid se kolem 40. roku věku více než zdvojnásobuje, přičemž na očkované osoby připadá 1281,8 případů, zatímco neočkovaní čtyřicátníci hlásí pouze 690 případů. Trend výskytu infekcí Covid navzdory dvojímu očkování pokračuje i ve věkových skupinách po 49. roce věku, přičemž starší věkové skupiny vykazují podobný vzorec. Údaje, které zdánlivě vyvracejí narativ o tom, že “vakcíny fungují”, vyvolaly na sociálních sítích nevoli, přičemž mnozí obviňují ve světě již mnohdy povinné vládní očkovací programy z šíření právě toho viru, který prý chtějí vakcíny zastavit. (Aeronet.cz)

Rusové jsou ohromeni sebevražednou hloupostí Západu
Mám se vůbec obtěžovat vyjmenovávat, co takové reakce vyvolalo? Energetická krize, kterou si EU sama způsobila a v níž se snaží o OBOJÍ (a) i (b) současně: (a) oddálit/zastavit North Stream 2 a (b) požaduje, aby Rusko zvýšilo svou energetickou produkci. Co se týče Ukrajinců, Putin jim právě nabídl dodávku plynu, ale ne za 1500 dolarů, ale za 175 dolarů za tisíc kubíků. Tento vazalský stát USA však jakékoli podobné nabídky hrdě odmítá. De facto strýček Šmuel slíbil EU své "molekuly svobody", ale nyní je prodává Asii (která má prostředky na to, aby zaplatila mnohem více). Přesto je EU stále stejně podřízená USA... (Saker, překlad Zvědavec)

Bývalý zkušební pilot Boeingu obviněn z "klamání regulátorů" ohledně bezpečnosti modelu 737 MAX, aby "ušetřil peníze" a nestal se obětním beránkem
Mark Forkner (49), hlavní technický pilot leteckého gigantu v letech 2014-18, byl ve čtvrtek obviněn federální velkou porotou, která podle ministerstva spravedlnosti tvrdí, že "oklamal" skupinu pro hodnocení letadel Federálního úřadu pro letectví (FAA) ohledně určitého systému na letadlech MAX, který později vedl k několika haváriím, jež si vyžádaly stovky lidských životů. "Ve snaze ušetřit Boeingu peníze Forkner údajně zatajil regulačním orgánům kritické informace," uvedl v prohlášení úřadující americký státní zástupce Chad Meacham a dodal, že ministerstvo spravedlnosti "nebude tolerovat podvody - zejména v odvětvích, kde jsou v sázce tak vysoká rizika". (RT News)

Volební karamboly: Teď se hledají viníci. Spolu chyceni, spolu pověšeni. STAN to myslel upřímně
Korespondenční hlasování nám teprve ukáže. Bartošova mužná strategie. Chvíle pro sebekritiku? Maková panenka tančila zdatně. (ProtiProud)

Bohemia Energy končí s podnikatelskou činností a dodávkami plynu a elektřiny
Firma Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v Česku, ukončí činnost a dodávky elektřiny a plynu. Skupina se zhruba 900 tisíci odběrných míst se rozhodla ukončit podnikatelskou činnost a dodávky elektřiny a plynu zákazníkům společností Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Zároveň požádá Energetický regulační úřad o zrušení licencí všech výše uvedených společností. (E15)