Načítání...
 

Archiv Zpráv jednou větou

10 záverov po začiatku ofenzívy AFU v Záporoží
Prvé tri dni ofenzívy sa pre Ukrajinu skončili prakticky bez výsledku. Keďže polia boli silne zamínované, nepriateľská technika bola nútená postupovať v kolónach po cestách pozdĺž lesných pásov, čím sa vystavovala úderom ruského delostrelectva a letectva. Dočasné úspechy na juhodoneckom smere vynulovali bojovníci práporu Kaskad, ktorí zahnali nepriateľa späť do východiskových pozícií. V Záporoží nedošlo k žiadnemu prielomu. Aby Kyjev odvrátil naliehavú pozornosť od neúspechov na fronte, vyhodil do vzduchu Kachovskú vodnú elektráreň v očakávaní pauzy podľa scenára malajzijského boeingu. (Hlavné správy)

PS. Když vezmeme k úvahu fakt, že ten masakr ruskou motorovou pilou mezi 6.-8. červnem naplánovalo NATO, které od roku 2014 bojuje na Ukrajině, tak z jejich neschopnosti jde přímo děs.

Grafika hlavních bojů 8. června (Rybar)

Pavel podepsal novelu branné legislativy i uzákonění vyšších výdajů na armádu
Česko by mělo ze zákona každoročně vynakládat nejméně dvě procenta hrubého domácího produktu na obranu. Prezident podepsal i vládní předlohu, která má vedle zakotvení obranných výdajů také zajistit stabilní financování nákladných obranných projektů k modernizaci armády. (Aktuálně.cz)

Darovanému dělu na kříže nehleď
Mám zde dobrou zprávu pro jedince, kteří trpí obdivem k minulé verzi evropského superstátu tehdy nazývaného Třetí říše velkoněmecká. Doba útlaku skončila, můžete si volně vydechnout a procvičit pravici, protože fašismus byl zrušen. (D-Fens)

Hysterický tyjátr na soudu s Tušlem v Praze. Peterková sebou házela o zem
Desítky lidí ve středu ráno přišly k Obvodnímu soudu pro Prahu 8 podpořit Patrika Tušla, obžalovaného z nebezpečného pronásledování. Jednoho z příznivců ze soudní síně vyvedla justiční stráž, protože odmítl poslechnout soudkyni, která po něm chtěla, aby byl zticha. V roli svědkyně k soudu dorazila i za dezinformace odsouzená Jana Peterková, která na chodbě po svém výkonu padala na zem, což vypadalo, že kolabuje. (Noviny.cz)

Fronta 8. 6. jako masakr Ukrajiny

Jen za dnešní den zoufalé ofenzívy přišli Ukrajinci nejméně o 3 tis. prakticky nejlepších útočných brigád v naprosto marném útoku proti obranným pozicím ruské armády, jen u Tokmaku je to 6 linií. Došlo k masakru techniky, na západních snímcích je ukázáno za 1 den minimálně zničených kolem 20 tanků a BVP, včetně tanků Leopard-2. Celkem 100 zničených jednotek techniky. Postup je maximálně 1 km a neprorazili ani jednu linii obrany, šli znovu a znovu do minových polí, bez letecké a dělostřelecké podpory. Prostě, masakr ruskou motorovou pilou. (Sanja, Florida)

PS. Výborný komentář k 8.6. od Podoljaka (ZDE) a má podobné vyznění. 291. pluk DLR vešel do dějin, zastavil hlavní nástup útoku v několikanásobné přesile techniky i živé síly u Ořechovky.

Jaká vláda, takový balíček i rozpočet
A tak se vládě svým balíčkem podařilo postupně znechutit úplně všechny – důchodce, rodiče, živnostníky, zaměstnance, podnikatele, vlastníky nemovitostí, nájemníky, prodávající i kupující. Zelená zvěrstva a většina dotací velkému byznysu zůstává. Vydělají zbrojaři a vojáci. Tam, kde se premiér musí obsah úsporného balíčku učit, namísto toho, aby ho jako autor vysvětloval ostatním, to nemůže jinak dopadnout. (Institut Václava Klause)

Fiala a jeho nevídaně drzý rozpočtově důchodový megablábol v obrazech – část důchodová krádež II
Ale u žen i mužů, kteří do penze PŮJDOU nebo již těsně začali, žádná průměrná šance na výplatu penzí po 21,5 let průměrně prostě NEEXISTUJE! To je lež jakou jsem snad ještě neslyšel!! A oni to musí vědět! Prostě musí! A lžou a lžou a lžou!!! (Nová republika)

Comer zrušil obvinění pro pohrdání, když s Wrayem dosáhl dohody o vydání dokumentu
Republikáni již nebudou hlasovat pro obvinění ředitele FBI (Christopher Wray) za pohrdání Kongresem. Ve středu 7. 6. dosáhli dohody na poslední chvíli s ředitelem FBI, aby odhalil dokumenty FBI, které obsahují obvinění proti Joe Bidenovi. Předseda Výboru pro dohled nad FBI James Comer (R-Ky.) plánoval uspořádat ve čtvrtek hlasování o obvinění a veřejně napadl Wraye za to, že bojkotoval předvolání Kongresu. To požadovalo, aby předal v plném rozsahu dokument FBI, který obsahoval možná obvinění o Bidenovi a jeho rodině. Obvinění předcházela dobu, kdy je Biden prezidentem. (Washington Post)

PS. Nadpis a obsah je manipulačně napsaný tak, aby to lidé nečetli, list WP kope přímo za Deep state. Biden je podezřelý z toho, že jako vice prezident vzal skrze prostředníka úplatek asi 1,3 miliónu dolarů od čínské státní firmy State Energy HK Limited. FBI to tehdy vyšetřovala a nyní měla Kongresu vydat dokument číslo FD-1023 o šetření, které nota bene není tajné, proto ho kongresmani chtěli mít na stole. Bidenovic rodina je holt dlouhodobě podezřelá v rámci FBI (včetně kokainistického synátora), že jsou chmatáci vyššího levelu.

Night Fury: dokumenty podrobně popisují projekt DHS, který uživatelům sociálních médií dává tzv. "rizikový rating"
Něco málo informací veřejně dostupných o projektu Night Fury bylo odhaleno ve zprávě generálního inspektora Department of Homeland Security (DHS) vydané 7. března 2022. Vyšetřování generálního inspektora začalo poté, co úřad obdržel tip týkající se možného porušení soukromí týkajícího se projektu Night Fury, který začal v září 2018 a stál 790 tis. dolarů. Podle zprávy generálního inspektora se Úřad pro vědu a inženýrství zaměřil na to, aby program "identifikoval potenciální rizika terorismu" na sociálních médiích a dalších platformách s otevřeným zdrojovým kódem. V rámci projektu uzavřelo ministerstvo smlouvu s univerzitou (nyní odhalenou jako University of Alabama v Birminghamu) na shromažďování údajů o sociálních médiích. Stížnost generálnímu inspektorovi tvrdila, že projekt zahrnoval sběr dat milionů záznamů sociálních médií, včetně příspěvků, videí a fotografií. (brennancenter.org)

PS. Státní fízlové v USA zaplatili university a ajťáky, aby naprogramovali umělou inteligenci na on-line fízlování sociálních sítí. Program "Night Fury" dává uživatelům sociálních médií dává tzv. "rizikové skóre" a to pak berou fízli jako podklad pro další sledování.