Načítání...
 

Archiv Zpráv jednou větou

Tahle noc nebude krátká
Prezidentské volby mohou předjímat změnu režimu v České republice, včetně podobného rozpolcení, které známe spíše ze Spojených států. Míra vypjatých emocí, nenávistí ve společnosti dosáhla vrcholu. Však se na ní také vydatně pracovalo, protože jen velké emoce by dokázaly na Hrad dostat bývalého komunistického rozvědčíka. Nutno dodat, že jeho kampaň byla výborně vedená, zahraniční poradci odvedli skvělou práci. (!argument)

Panika! Vláda nás tajně pošle na Ukrajinu! A nebo ne? Za jakých podmínek a kdo (ne)může vyhlásit válku, vyslat síly a mobilizovat
Je fascinující, kolik inteligentních lidí se pohybuje na nebo za hranou paniky z údajné hrozby, že se ČR nebo NATO hodlá zapojit do války na Ukrajině svými vojáky, nebo dokonce „nedobrovolně mobilizovanými“ civilisty, a prý už o tom byly podepsány tajné „pakty“ s ukrajinskou vládou. Pro normální lidi dobrá a pro lháře špatná z práva: nic takového nedovoluje Ústava ČR ani naše zákony, dá se to objektivně dohledat a prokázat, a Armáda ČR má povinnost takovému hypotetickému rozkazu vlády odepřít poslušnost. (D-Fens)

Jan Šafařík vyvolává strach z války
Na internetu se virálně začíná šířit video Jana Šafaříka, který vypraví o svých zážitcích z Ukrajiny. Video nese název „Drahá Ukrajinou, musíme si promluvit“ a má přes 100 tisíc zhlédnutí. Šafařík ve videu se obouvá do ukrajinské armády, která je údajně nevycvičená a plná korupce. Následně hovoří o údajných obrovských ztrátách ukrajinské armády a o tom, že ruská armáda má prý na bitevním poli převahu. Ke konci videa hovoří o tom, že armáda Ruské federace je na tom tak dobře, že hrozí i střet se zeměmi NATO vč. České republiky a nabízí své produkty. Šafařík totiž obchoduje s vojenským vybavením a instruuje, jak se zbraněmi zacházet. (Manipulátoři.cz)

John Bolton odmítl diplomacii s Ruskem ve fingovaném rozhovoru
Dokud lze ukrajinský konflikt vyhrát vojensky, ruský prezident nesmí dosáhnout svých cílů politickými prostředky. To řekl bývalý americký poradce pro národní bezpečnost John Bolton. Tvrdil to během hovoru s notoricky známými ruskými vtipálci Vovanem a Lexusem. Ti oklamali jestřábího republikána, úhlavního kritika Kremlu, aby si myslel, že mluví s bývalým ukrajinským prezidentem Pjotrem Porošenkem. "Pro mě je důležité pokračovat v vojenském nátlaku na Rusy a myslím si, že se tato válka dá vyhrát. Musí se zastavit úsilí Francouzů, Němců nebo koholiv, kdo by pokusil vyjednávat s Rusy," řekl Bolton v záznamu rozhovoru, který zveřejnili vtipálci ve čtvrtek (02.02.) v únoru. (RT News)

PS. Bolton přestavuje hlavního strůjce proxy-války proti Rusku, kterou chce vést do posledního bojeschopného Ukrajince na ruské frontě. Pak přijde na řadu český generalissimus.

Uteklo 20 let od gigantického fejku USA na půdě RB OSN

Tento gigantický fejk vypuštěný dne 8. února 2003 rozpoutal Druhou válku v Iráku. Tím začala série válek v zastoupení, která nyní pokračuje na Ukrajině, i s naší účastí v rámci NATO. (Youtube)

Začal soud o právo na názor
V tomto případě o právo na názor na historickou událost. Ve středu 1. února po 2,5 hodinách přelíčení v kauze PhDr. Josefa Skály, Ing. Juraje Václavíka a Vladimíra Kapala nepadl výsledný verdikt. Soudce JUDr. Tomáš Hübner jednání odročil na 3. března, neboť budou ještě vyslechnuti další svědci a přehrán pořad odvysílaný na Svobodném rádiu, na jehož základě byli jmenovaní obžalováni. V relaci tohoto internetového média se měli dopustit údajného zpochybňování genocidia, dokonce ve spolupachatelství, podle paragrafu 405 trestního zákoníku, a to tím, že diskutovali o tzv. Katyňském masakru. (Naše pravda)

PS. V Česku se rozběhl druh procesů, které lze označit za politické. Toto je jeden z nich. O výsledku budeme podrobně informovat.

Fiala a jeho média. Skandální odhalení Jany Bobošíkové
Až půl milionu korun ročně ze státních peněz si má podle pořadu Aby bylo jasno vydělat novinář, kterého si současně vláda platí jako poradce. Jeho portfoliem je přitom slovy moderátorky Jany Bobošíkové „kritika opozice“. (První zprávy)

Fico o šokujúcom stretnutí s veľvyslancami EÚ, USA a Veľkej Británie, na ktorom sa DIPLOMATI vyfarbili ako VOJNOVÍ ŠTVÁČI: Kto je za mier, je extrémista, kto je za vojnu, je mierový aktivista. To povedal o nás aj Pellegrini. Zvláštny západný svet
Spýtali sa, aký mám plán pre Ukrajinu. Ja že okamžité prímerie a rokovania USA, Ruska a EÚ. Potom som sa spýtal na ich plán. USA, V. Británia, Francúzsko a ďalší chcú posielať na Ukrajinu zbrane a predlžovať roky vojnu, ktorú nikdy proti Rusku nevyhrajú. Jednoducho do posledného Ukrajinca. Kto hovorí o mieri a zastavení zbrojných dodávok je nebezpečný extrémista (to povedal o nás aj Pellegrini), kto je za vojnu, je demokrat a mierový aktivista. No bude veselo do volieb 30. 9. 2023! (Infovojna.sk)

Ministr zahraničí Maďarska zpražil amerického velvyslance
Ministr zahraničí Maďarska Péter Szijjártó vyzval velvyslance USA Davida Pressmana, který zkritizoval pozici Budapešti v otázce protiruských sankcí, aby nezasahoval do vnitřních záležitostí země. „Když přijímáme velvyslance, bereme to doslova: přijímáme velvyslance. Tedy lidi, kteří byli podle našeho názoru sem posláni pro zlepšení a rozvoj vztahů mezi dvěma zeměmi, které se zakládají na vzájemné úctě,“ prohlásil ministr v rozhovoru pro televizní stanici ATV. (Sputnik)

Situace na ukrajinské frontě (02.02. 2023)

Průlom na jižní frontě je prakticky na všech směrech, obklíčení Severska je dokončeno na dostřel dělostřelectva. (rybar.ru)