Loading...
 

Archiv Zpráv jednou větou

Proč kapitalismus dodýchává
Na úvahy o konci kapitalismu je nejvhodnější výroční den pádu Lehman Brothers v půli září 2008. Je ta změna ještě daleko, nebo jsme si jí ani nevšimli? (Vaše věc)

Jaroslav Bašta: Poločas rozpadu
...zahraniční politika, která se odvíjí od polévání soch barvou, vystihuje intelektuální a morální úroveň části české politické reprezentace více než výmluvně. (První zprávy)

V Hongkongu znovu vyrazily do ulic tisíce lidí. Policie nasadila vodní děla
V čínském Hongkongu opět vyrazily do ulic desítky tisíc lidí, aby dali komunistické vládě najevo, že si přejí zachovat co největší míru svých svobod, jako jsou svoboda slova, svoboda shromažďování a tak dále. (Parlamentní listy)

Fukušima: Japonsko bude muset vypustit radioaktivní vodu do Tichého oceánu, říká ministr
Operátor zničené JE Fukušima bude muset vypustit ohromné množství kontaminované vody z tohoto provozu přímo do Tichého oceánu. Toto oznámení japonského ministra životního prostředí rozzuřilo místní rybáře. (Canada's National Observer)

Útoky na saúdský ropný průmysl. Následky
V tomto případě vidíme demonstrativní potrestání agresora za agresi. (Colonelcassad.livejournal.com)

Expert na dezinformace Jakub Kalenský: Lež není názor
Novinář a analytik Jakub Kalenský se v posledních měsících dostal do hledáčku všech myslitelných dezinformačních médií. Hovořil totiž v americkém kongresu právě o fake news a mj. o českém prezidentovi Miloši Zemanovi. V rozhovoru pro Revue FORUM jsme ale nemluvili jen o české hlavě státu, ale hlavně o tom, jak se dezinformacím bránit, do jakých mainstreamových médií pronikají anebo o tom, jak budou vypadat příští volby amerického prezidenta. (Forum24)

Srbům jsme brali srdce, přiznal kosovský rebel
O děsivých praktikách odebírání lidských orgánů a o obchodování s nimi vypověděl očitý svědek, kterého získala srbská prokuratura. Sám se prý účastnil odebrání srdce jednomu zajatci, které bylo provedeno bez anestezie. Operace údajně vykonávali kosovští rebelové na zajatých Srbech v průběhu války v Kosovu v letech 1998-1999. (Lidovky.cz)

Bankám se v Česku daří jako nikdy dříve. Pololetní zisk jim stoupl na 45,6 miliard
Bankám a spořitelnám v Česku v prvním pololetí stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 1,7 miliardy na 45,6 miliardy korun. Vyplývá to z předběžných dat, která zveřejnila Česká národní banka (ČNB). Bilanční suma ke konci června činila 7,859 bilionu korun, což je proti konci roku 2018 nárůst o 580 miliard korun. (Česká televize)

John Bolton skončil ve své funkci poradce amerického prezidenta
Americký prezident Donald Trump informoval, že propustil Johna Boltona, který působil jako poradce pro národní bezpečnost. Trump o tom napsal na svém twitterovém účtu. (Sputnik)

VIDEO: Andrej Babiš byl v pondělí 2. září obžalován státním zástupcem v kauze Čapí hnízdo a premiér následně rezignoval!
Česká televize odvysílala jinou a předem připravenou verzi reportáže o tom, že premiér Andrej Babiš rezignoval! (Aeronet)