Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 7403

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
8286 Nejdelší studie na světě skončila fiaskem. Většinu testovaných lidí vědci nikdy nenašli

Nejdelší studie na světě skončila fiaskem. Většinu testovaných lidí vědci nikdy nenašli
...na rozdíl od toho, co bychom mohli očekávat na základě předchozích poznatků, Matthew Harrisovi a jeho kolegům z University of Edinburgh se nepodařilo najít žádný vztah mezi osobnostními skóre účastníků ve věku 14 let a skóre stejných položek ve věku 77 let. Osobnost ve vyšším věku může být zcela odlišná od osobnosti v dětství. (Eurozprávy.cz)

8285 Zpomalování iPhonu půjde vypnout. Apple po kritice nabídne aktualizaci

Zpomalování iPhonu půjde vypnout. Apple po kritice nabídne aktualizaci
Možnost vypnutí automatického snižování výkonu přístroje nabídne nová aktualizace operačního systému iOS. Tento postup nicméně firma nedoporučuje. (Aktuálně.cz)

8284 Cena za kubík vody 2018: Velký přehled vodného a stočného ve 200 českých měst

Cena za kubík vody 2018: Velký přehled vodného a stočného ve 200 českých měst
Kolik stojí kubík vody ve vašem městě? To se dovíte z velkého přehledu ceny vody 2018 v dvou stovkách českých měst. Za vodné a stočné třeba v Krnově nezaplatí ani 50 Kč za kubík vody, zatímco v Táboře nebo Turnově stejná spotřeba vody vyjde dvakrát dráž. Tušíte, jak se liší jednosložková a dvousložková cena vody? (Elektřina.cz)

8283 Ukrajinský parlament schválil zákon o reintegraci Donbasu

Ukrajinský parlament schválil zákon o reintegraci Donbasu
Hlava samozvané Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko již prohlásil, že body tohoto zákona porušují minské dohody. (Sputnik)

8282 Drahoš: K migrační krizi se vyslovuji jasně. Vítač nejsem

Drahoš: K migrační krizi se vyslovuji jasně. Vítač nejsem
Prezidentský finalista Jiří Drahoš v rozhovoru pro Novinky a Právo řekl, že Miloš Zeman už nemá republice jako prezident co nabídnout. Ohradil se i proti tvrzení, že je vítač migrantů. Lidé podle něj nechtějí být strašeni uprchlíky, ale chtějí slyšet, že jsme hrdý národ, který vše zvládne. (Novinky)

8281 Očekává se duel samostatné koncepce s naprogramovanou antikoncepcí

Očekává se duel samostatné koncepce s naprogramovanou antikoncepcí
Očekávané předvolební klání Zeman versus Drahoš bude střetnutím zkušeného politika, který má za sebou téměř tři desetiletí domácí i zahraniční politické reality, s nováčkem bez vlastní zkušenosti, a hlavně bez vlastní koncepce směřování státu. Bude to střet koncepce s antikoncepcí, autonomního názoru s beznázorovostí, jaká se neobejde bez cizího vedení, nemilosrdného rétora napruženého antikampaněmi nepřátel s obchodníkem s deštěm, utopeným v opatrných klišé a vyčichlých floskulích, loutkoherce s loutkou, která bude ale v televizním studiu se svými drátky najednou sama, bezmocná a bez pomoci. (!argument)

8280 Volba z beznaděje aneb Proč vyhraje Zeman

Volba z beznaděje aneb Proč vyhraje Zeman
České prezidentské volby 2018 z pohledu nevoliče. (Kulturní noviny)

8279 Hodný komunista na ČT? Proč ne - když je to Řek...

Hodný komunista na ČT? Proč ne - když je to Řek...
Vyhnanecká epopej? Proč ne! Ale o fašistech opatrně…Příběh řeckého komunistického partyzána, evakuovaného do Československa z vlasti, zmítané občanskou válkou proti fašistické ultrapravicové vládě (tato diagnóza samozřejmě v doprovodném textu filmu nezazní – to by pak film potenciálně nemuseli koupit v Turecku nebo Kolumbii, kde dnes panuje v zásadě stejný režim jako v tehdejším Řecku), jenž v zemi „socialismu a míru“ hledá ráj svého ideálu, prolamuje tabu. (Kulturní noviny)

8278 INTERNET: Seznam dezinformačních webů

INTERNET: Seznam dezinformačních webů
Když si přečtu jména autorů a spolupracovníků a vezmu v úvahu, kdo to platí, vychází mi, že jde o zástupce konkrétního názorového a ideového proudu. Což je v pořádku, ať mají svůj prostor. Svoboda slova se vztahuje bezpochyby i na ně. Jenom by si to nemělo hrát na objektivní či neutrální a nezávislý think-tank. Jeho objektivita a nezávislost je asi stejná jako u toho Sputniku. (Neviditelný pes)

8277 Ohrazuji se proti tvrzení, že je členství Jiřího Drahoše v Římském klubu konspirací!

Ohrazuji se proti tvrzení, že je členství Jiřího Drahoše v Římském klubu konspirací!
Odmítám tvrzení, že je členství Jiřího Drahoše v Římském klubu dezinformací! Je rozhodně členem naší národní asociace Římského klubu a to od roku 2008 přinejmenším doposud. Žádné změny nikde uvedeny nejsou. Jako podklad pro své tvrzení dávám přímý odkaz na stránky klubu níže na závěr článku. (Blog Jiřiny Holotové na iDnes)

8276 Ruské noviny: Druhé kolo bude pro Zemana těžší. Jeho hlavní problém je zdraví a cynismus, ne vztah k Rusku

Ruské noviny: Druhé kolo bude pro Zemana těžší. Jeho hlavní problém je zdraví a cynismus, ne vztah k Rusku
Co je ale hlavním problémem nynějšího prezidenta? Není to skutečnost, že navrhl přiznat připojení Krymu nebo zrušit sankce proti Rusku. Velkou roli nemá ani to, že se nedávno sešel s Putinem či že se účastnil na Krétě fóra Dialog civilizací, které organizoval bývalý šéf Ruských drah Vladimir Jakunin. Hlavním problémem Miloše Zemana je jeho zdraví. (Rosbalt via !argument)

8275 Rozhovor s Angelinou Diashovou: Chtěla jsem vás varovat. Zeman je Putinův člověk

Rozhovor s Angelinou Diashovou: Chtěla jsem vás varovat. Zeman je Putinův člověk
Ukrajinská aktivistka Angelina Diashová v rozhovoru pro DR vysvětluje, proč přijela do Prahy podniknout svůj protest. Varuje před zlem, které podle ní ztělesňuje Putin, a říká, co si myslí o názoru, že svou akcí pomohla Zemanovi. (Deník Referendum)

8274 Moji prezidenti

Moji prezidenti
Prezidentové se hádají, kdo z nich je nejabsurdnější.
„Já napsal věhlasné absurdní hry,“ chlubí se Havel.
„To je toho,“ reaguje Klaus, „já vytvořil absurdní frašku z tvých politických snů.“
„Kunda sem, kunda tam, aligátor…“
(Kulturní noviny)

8273 Proč chodím do našeho kostela

Proč chodím do našeho kostela
V našem kostele je možné úplně všechno, ale v jednom je unikátní – z jeho kazatelny nikdy neuslyšíte slovo o politice, natož aby tu kněz radil lidem, koho mají v příštích volbách volit. (Kulturní noviny)

8272 Proč na faktech nezáleží? Náš mozek panikaří a brání se cizím názorům

Proč na faktech nezáleží? Náš mozek panikaří a brání se cizím názorům
Dohodnout se s tím, kdo s vámi nesouhlasí, je nesmírně těžké. Fakta budou dost možná překřičena emocionální reakcí. Lidský mozek se totiž cítí „novými“ fakty ohrožen a odpovídá vyděšeně až agresivně. Podívejte se, proč je tak těžké najít společnou řeč. A co dělat, když chcete argumentovat rozumně. (Technet)

8271 Ani špína už není, co bývala

Ani špína už není, co bývala
O prezidentovi rozhodne rychlá kampaň před druhým kolem, která nebude ani trochu rytířská, naopak – čekejme podlé útoky, záludné dezinformace a špínu, mnoho špíny. Na tom se shodují všichni, kdo se vyjadřují k výsledkům prvního kola prezidentské volby, z něhož postoupili Miloš Zeman a Jiří Drahoš. (iRozhlas)

8270 Je to slušný člověk, ten člověk je slušný…

Je to slušný člověk, ten člověk je slušný…
Ilona Švihlíková píše o rizicích politického amatérismu a nezkušenosti Jiřího Drahoše i o tom, proč současné pojetí politiky jako souboje jednoznačného dobra a zla neodpovídá skutečnosti. (!argument)

8269 Spojené státy a syrští Kurdové ustavili třicetitisícovou pohraniční stráž

Spojené státy a syrští Kurdové ustavili třicetitisícovou pohraniční stráž
Začala první výcviková lekce nové pohraniční stráže složené z 30 000 členů Syrských demokratických sil (SDF) a její hlavní součásti, kurdské milice YPG, která byla založena koalicí vedenou USA v Sýrii. Tato americká podpora syrských Kurdů vzbudila hněv Turecka, které si minulý týden do Ankary předvolalo amerického charge d’affaires. (Debka files)

8268 Zeman bodoval u voličů KSČM, ANO a SPD, Drahoš u ODS, pirátů a TOP 09. Rozhodnout mohou lidovci

Zeman bodoval u voličů KSČM, ANO a SPD, Drahoš u ODS, pirátů a TOP 09. Rozhodnout mohou lidovci
Srovnání prezidentské volby s loňskou parlamentní volbou ukazuje, že proti sobě stojí dva bloky stran. Bokem jsou lidovci s Pavlem Fischerem; vyhrocený souboj může rozhodnout, ke komu se přikloní oni. (iRozhlas)

8267 USA a Izrael zintenzivňují hybridní válku v Sýrii

USA a Izrael zintenzivňují hybridní válku v Sýrii
Ruská letecká základna Hmeimim a námořní základna Tartús na území Sýrie byly v sobotu současně napadeny bezpilotními letadly. K útoku bylo použito 13 dronů. Moderní ruský systém protivzdušné obrany útok odrazil, a je zajímavé, že tři drony byly sundány v neporušeném stavu. (Oriental Review via Zvědavec)

8266 Boj o Hrad: Za kandidáty finanční skupiny i zbrojařské lobby

Boj o Hrad: Za kandidáty finanční skupiny i zbrojařské lobby
V letošní kampani se o vztahu politiků a zákulisních hráčů příliš nemluví. Ve skutečnosti jsou to však týmy analytiků, manažerů, expertů a rádců, jež připravují kandidátům strategii jejich kampaně. (Česká pozice)

8265 Babišova vláda podpořila návrh komunistů: Církevní restituce je třeba korigovat

Babišova vláda podpořila návrh komunistů: Církevní restituce je třeba korigovat
U církevních restitucí je třeba korekce, vysvětlil předseda vlády Andrej Babiš (hnutí ANO), proč jeho menšinová vláda ve Sněmovně podpoří návrh KSČM na zdanění finančních náhrad za nevydaný majetek. Podle premiéra šlo o nejdiskutovanější bod středečního jednání vlády. Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek považuje zdanění finančních náhrad za popření principu právního státu. (Echo24)

8264 Bývalý šéf české policie zkritizoval počínání Zemanovy ochranky při útoku aktivistky Femen

Bývalý šéf české policie zkritizoval počínání Zemanovy ochranky při útoku aktivistky Femen
Zhodnotil akce prezidentovy ochranky jako „ne zcela dostačující”. „Podobná osoba by neměla mít možnost přiblížit se k tělu prezidenta. Vždyť kdyby měla v rukou zbraň, mohla by jí použit proti hlavě státu,” řekl. Vyslovil kromě toho předpoklad, že „mezi novináři mohla tato žena mít nějakého pomocníka”. (Sputnik)

8263 Rusi idú proti západným “trendom” a sú čoraz viac konzervatívnejší: Rastie odpor k homosexuálnym nadprávam, potratom a k nevere

Rusi idú proti západným “trendom” a sú čoraz viac konzervatívnejší: Rastie odpor k homosexuálnym nadprávam, potratom a k nevere
Kým v západných krajinách sú ľudia aj kvôli mediálnej propagande stále viac liberálni a podporujú rôzne zvrátenosti od výmyslu sveta, v Rusku je trend presne opačný. Rusi sú čoraz viac konzervatívnejší, vo veľkej miere odmietajú homosexuálne nadpráva, potraty a manželskú neveru. (Hlavné správy)

8262 Koho volí kolegyně Spencerová? „Tak to tedy fakt nevím!“

Koho volí kolegyně Spencerová? „Tak to tedy fakt nevím!“
Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel si tuhle postěžoval, že Amerika, Rusko i Čína Evropskou unii „přehlížejí“ a vůbec si nás prý „neváží“. Objev! Po dekádách, kdy Evropa jen poslušně kopírovala americkou politiku, se najednou USA stahují „domů“ a my zůstáváme bez myšlenek a zcela odnaučeni jednat sami ve svém vlastním zájmu… (Literární noviny)