Přibývá lidí s oranžovými vestami

Podívejte se na příklad podnikatele, který se zbraní v ruce bránil svůj fóliovník před exekutory. Přitom zabil dva nevinné dělníky, kteří mu přišli v nájmu exekutorů majetek zničit, protože ho nemohli zabavit. Nakonec si sáhl na život.

A nejde jen o tento tragický příklad. Jedna známá si se zděšením uvědomila, kolik lidí je vlastně v jejich regionu bez práce. Její radnice nezaměstnané oblékla do reflexivních vestiček a poslala je na veřejně-prospěšné práce. Předtím se tito lidé schovávali za anonymitu systému dávek. Styděli se nejen před svými rodinami, ale i před veřejností. Nyní z nich udělali veřejné oběti systému, nástroj kolektivního strachu a vydírání. Jistě, mnohým se tak stalo po právu. Ale ona tam viděla i své známé, živitele rodin. Zamysleme se nad povahou systému, který nutí slušné lidi do ponižujících rolí, a přitom nechává ze země beztrestně utíkat miliardy.

Chcete-li aktivně diskutovat, [tiki-register.php|musíte se zaregistrovat.]
Diskuzi k článku uvidíte kliknutím na odkaz: [tiki-view_forum_thread.php?comments_parentId=99|Momentky – diskuze].