Debatní klub o vojenských intervencích Západu: Michal Kesudis / Tomáš Krystlík

Západní vojáci bojovali de facto na celém světě, snad vyjma Grónska, Severního a Jižního pólu. Všude bojovali za demokracii, lidská práva, politickou pluralitu, či spravedlnost. Potírali zlé, ba přímo odporné diktátory. Pomáhali ke zhroucení celých států a vždy měli jednoznačnou odpověď na otázku, jestli obětí jejich akcí není příliš mnoho a zda cena za šíření univerzalistického konceptu lidských práv, humanismu, tržního hospodářství a politického systému zvaného demokracie není příliš vysoká. Tou odpovědí bylo a je: „Ne, není! Obětí není příliš mnoho a cena je přijatelná.“

Pokud použijeme přímou citaci z úst Madeleine Albrightové, která v interview s Lesley Stahlovou v květnu 1996 řekla, že cena půl milionu mrtvých iráckých dětí – obětí sankcí, je docela přijatelná proto, aby američtí chlapci nemuseli znovu narukovat do Iráku…

O tom a mnohém jiném debatovali Michal Kesudis a Tomáš Krystlík.

::{YOUTUBE(movie=Iv7XmRv-TDI width=>500px, height=>315px, quality=>high, allowFullScreen=>y)}{YOUTUBE}::

Více debat najdete na stránkách Debatního klubu.

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 250 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!