Veřejná vražda v Paříži: skinheadi zabili levicového aktivistu

Clément Méric (19 let) byl aktivní člen antifašistického hnutí Action antifasciste u nás známého pod zkratkou Antifa, viz jeho české stránky zde. Aktivisty hnutí včera na ulici přepadla skupina skinheadů s obušky. Tento student politických věd na Pařížské univerzitě zůstal ležet na ulici s proraženou lebkou a podlehl svým zraněním dnes dopoledne. Pachatelé byli již zadrženi a obviněni. Svědectví náhodného kolemjdoucího a očitého svědka incidentu najde zde.

::{YOUTUBE(movie=tUaHuEoGCo0 width=>500px, height=>315px, quality=>high, allowFullScreen=>y)}{YOUTUBE}::

Clément Méric byl aktivista hnutí Antify, výborný student již na střední škole a jeho vášní byl veřejný život teoretický i praktický. Jeho spolužáci a učitelé vzpomínají na jeho výřečnost, pracovitost a odpovědnost za stav země. Vystudoval lyceum Harteloire u Brestu a od září začal studovat politické vědy na institutu Science Po v Paříži. Zde byl také na ulici zavražděn, velmi pravděpodobně v souvislosti s jeho antifašistickou činností. Francouzské levice má o dalšího mladého politického mučedníka. A pokud půjde Evropa prozatímní cestou, pravděpodobně nebude sám.

R.I.P.