Francouzský ministr pro průmysl a konkurenceschopnost Arnaud Montebourg prohlásil, že indická ocelářská společnost ArcelorMittal systematicky nedodržuje své závazky a není proto již vítána ve Francii. Ministra známého tvrdými a nediplomatickými výroky pobouřily lži Mittalu, které prý trvají od roku 2006. Montebourg v rozhovoru pro deník Echo doslova řekl: „Lži Mittalu jsou nehorázné už od roku 2006„, protože tento podnik „nikdy nedodržel sliby dané francouzské vládě“. Francouzská vláda uvažuje o krátkodobém převzetí hutí ve Florange, aby je mohla předat novému majiteli. Mittal chce firmu zavřít a propustit ze zdejších hutí asi 2000 zaměstnanců. Indický majitel odpověděl, že při převzetí podniku vláda riskuje zaměstnání dalších 20 tisíc zaměstnanců této firmy ve Francii.
U nás společnost ArcelorMittal nikdy nelhala a nikdy neměla problémy s českou koaliční vládou. Obyvatelé Ostravska jen nemohou občas dýchat, to je vše.
—
Chcete-li aktivně diskutovat, [tiki-register.php|musíte se zaregistrovat.]
Diskuzní fórum rubriky „Ekonomika“ [tiki-view_forum_thread.php?comments_parentId=103&topics_offset=11|najdete zde].
