Známý ruský agent se dožil 90 let

Noviny NYT (12.11.) věnovaly krátký článek známému ruskému agentovi jménem George Blake. Pro KGB začal pracovat od roku 1950, byl odhalen v roce 1961 a odsouzen ke 42 letům vězení. Po pěti letech se mu podařilo uprchnout pomocí pletacích jehlic a provazového žebříku a utekl do SSSR, kde v klidu žije dodnes. Na rozdíl od svého slavného kolegy Kima Philbyho není nijak znechucen ruskými poměry a ke šťastné devadesátce mu blahopřál i president Vladimír Putin. Díky jeho aktivitě Rusové odhalili podzemní tunel, který Američané prokopali do Východního Berlína a jenž rok aktivně fungoval. Blake nedávno obnovil kontakty se svou rodinou ve Velké Británii, která jej jezdí navštěvovat na velké svátky.

Chcete-li aktivně diskutovat, [tiki-register.php|musíte se zaregistrovat.]
Diskuzní fórum rubriky „Koktejl“ [tiki-view_forum_thread.php?comments_parentId=106&topics_offset=8|najdete zde].