Americký ropný koncern Chevron přiznal (RT, 09.11.), že jeho firemní síť a technologické celky byly napadeny virem Stuxnet. Tento vir s velkou pravděpodobností vyvinuly izraelské a americké zpravodajské služby, aby narušily íránský nukleární program a aby získaly data z vojenské sféry. Ve skutečnosti byly počítače a zařízení firmy Chevron napadeny už v roce 2011, ale společnosti se tuto skutečnost podařilo asi rok tajit.
Hackeři z arabského světa, ať už vládní nebo soukromí, nelenili a odpověděli protiútokem. Minulý měsíc se přihlásila skupina zvaná The Qassam Cyber Fighters, že napadla účty bankovních a kapitálových společností Capital One Financial Corp. and BB&T Corp. Obě firmy představují jedny z největších bankovních operátorů v USA.
—
Chcete-li aktivně diskutovat, [tiki-register.php|musíte se zaregistrovat.]
Diskuzi k článku uvidíte kliknutím na odkaz: [tiki-view_forum_thread.php?comments_parentId=99|Momentky – diskuze].
