Sjezd mimozemšťanů

Dámy v elegantních kostýmcích a pánové v perfektně padnoucích oblecích působili dojmem, že právě vystoupili z mezigalaktické lodi. O skutečných problémech této země jsme se nedozvěděli nic, zato jsme se od Petra Nečase doslechli, že drtivě prohráli volby a že za to přebírá odpovědnost. Následoval výčet chyb typu „málo jsme komunikovali naši skvělou politiku“, „byl jsem příliš hodný na své podřízené“ apod. A nenásledovalo to, co by v závěru takového projevu mělo logicky být – oznámení o odstoupení z funkce. Poté už jsme mohli jen nevěřícně zírat na panoptikum řečníků, kteří hovořili o ztrátě důvěryhodnosti, zapouzdřenosti, voličích, kteří „by je volili, kdyby…“, nespolehlivých koaličních partnerech, zrádcích ve vlastních řadách, blahodárnosti švarcsystému, statisticích šikanujících podnikatele, českém právu na pomazánkové máslo… a strašili vládou levice, která nás zadluží desetkrát více než oni, a komunisty, co nás znárodní a zavřou do gulagů. Ani náznak, ani slovo o skutečných problémech této země, které vláda pod vedením tohoto souručenství zkorumpovaných státních úředníků a podnikatelů přisátých na státní rozpočet nejenže neřeší, ale naopak zhoršuje.

Kongres zdánlivě splnil svoji úlohu a zvolil nové vedení. ODS, která neudělala ani náznak změny politického kursu a v níž už dávno (snad s výjimkou senátora Kubery) nejsou žádní lidé se zdravým rozumem, však překročila mez, za níž už není návratu. A pokud se něco dramatického nestane, pravděpodobně jsme sledovali poslední sjezd těchto mafiánských mimozemšťanů.

Chcete-li aktivně diskutovat, [tiki-register.php|musíte se zaregistrovat.]
Diskuzi k článku uvidíte kliknutím na odkaz: [tiki-view_forum_thread.php?comments_parentId=99|Momentky – diskuze].