Načítání...
 

Archiv Zpráv jednou větou

Miroslav Macek: Spolek „Nelež“ jen v roce 2021 obdržel od americké vlády 95 000 dolarů
Spolek „Nelež“ jen v roce 2021 obdržel v rámci programu nazvaného Public Diplomacy Programs od americké vlády 95.000 dolarů na plnění následujícího úkolu: Podporovat dosažení cílů a záměrů zahraniční politiky USA, prosazovat národní zájmy a zvyšovat národní bezpečnost informováním a ovlivňováním zahraniční veřejnosti a rozšiřováním a posilováním vztahů mezi lidem a vládou Spojených států a občany zbytku světa. (Parlamentní listy)

Česko nedávno věnovalo Ukrajině helikoptéry, tanky a rakety, řekl šéf Pentagonu
Česká republika nedávno věnovala ukrajinské armádě bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy, řekl americký ministr obrany Lloyd Austin na tiskové konferenci po virtuálním setkání se zástupci spřízněných zemí, na němž se jednalo o další vojenské pomoci Ukrajině. (Parlamentní listy)

Vládě důvěřuje třetina Čechů. S politickou situací je spokojená jen pětina
Vládě Petra Fialy (ODS) důvěřuje podle průzkumu agentury CVVM 35 procent Čechů. O moc lépe na tom není ani prezident Miloš Zeman se 38 procenty. Nejvíce lidé důvěřují starostům a obecním zastupitelstvům. (TN.cz)

Blokovaní dezinformátoři chystají žaloby na Česko. Chtějí miliony i definici fake news
Provozovatelé serverů ProtiProud.cz a PrvníZprávy.cz připravují žalobu na stát i na sdružení CZ.NIC, které spravuje českou internetovou doménu. Až miliony korun chtějí vysoudit jako odškodné za to, že je spolu s dalšími šesti dezinformačními weby správce tuzemského internetu po ruské invazi na Ukrajinu zablokoval. Argumentují mimo jiné tím, že stát nemá jasně vymezené hranice dezinformace. (Hospodářské noviny)

Mizí oficiální pracovní doba, začíná syndrom neustálé pohotovosti. Jak proti němu zakročit?
Syndrom trvalé pohotovosti, kdy zaměstnanec neustále kontroluje poštu nebo reaguje na pracovní maily i mimo pracovní dobu, je podle Štěpáníka skutečně hojně diskutovaným tématem v prostředí manažerů. „Ze zkušenosti můžu říci, že syndrom trvalé pohotovosti, v nějaké své podobě, rezonuje u většiny z nich,“ podotýká odborník a dodává, že trvalou pohotovost často doprovází i další nebezpečný syndrom FOMO (angl. Fear of missing out), tedy strach ze zmeškání nebo strach, že o něco přijdeme. (E15)

SMUTEK: Vzpomínka na Jiřího Wagnera
Smutná zpráva: v pátek 20. května zemřel Jiří Wagner, dlouholetý editor Neviditelného psa. Nebylo to zničehonic, už loni žil pod stínem těžké nemoci a poslední rok mu víceméně vybojovali lékaři. (Neviditelný pes)

Norsko zavádí digitální identitu, která bude propojena s biometrickými údaji
Švédský novinář Peter Imanuelsen analyzuje nový digitální průkaz totožnosti v Norsku takto: „Dostáváme se tedy do bodu, kdy budeme mít nejen digitální průkaz totožnosti, ale lidé k němu budou používat také svůj obličej nebo otisky prstů. V sousedním Švédsku už asi 6 000 lidí postoupilo o krok dál a nechalo si implantovat mikročip, kterým mohou realizovat bezhotovostní platby.“ (The Epoch Times)

Černý pátek sociální demokracie
Pátek 13. května 2022 lze téměř bez nadsázky označit za „černý pátek“ sociální demokracie, resp. České strany sociálně demokratické. V tento den se formou on-line sešlo 5. zasedání Předsednictva ČSSD, které mělo na pořadu jednání mimo jiné následující body – zrušení členství, volby 2022. Pod takto stručnými a na první pohled nevinnými tématy se však skrývala plná nálož arogance a bezohlednosti současného vedení strany vůči demokratickým principům, zvyklostem i samotným stanovám ČSSD. (Vaše věc)

Boris Bondarev, ruský vyslanec u OSN v Ženevě, odsoudil válku na Ukrajině a rezignoval
„Agresivní válka, kterou rozpoutal Putin proti Ukrajině a vlastně proti celému západnímu světu, není jen zločinem proti ukrajinskému lidu, ale také možná nejzávažnějším zločinem proti lidu Ruska,“ stojí v prohlášení. (Al Jazeera)

Velká Británie vydala varování před nedostatkem piva
Podle předního skotského velkoobchodníka Dunns Food and Drinks by Británii mohl brzy postihnout nedostatek lahvového piva, protože náklady na výrobu skla prudce vzrostly. Dodavatelé se již nyní začínají potýkat s nedostatkem skleněného nádobí poté, co ceny za poslední rok prudce vzrostly o 80 % v důsledku rostoucích nákladů na energii. "Naši dodavatelé vína a lihovin z celého světa se potýkají s pokračujícími problémy, které budou mít následný dopad," uvedla Julie Dunnová, provozní ředitelka společnosti. "V důsledku toho by mohlo dojít k menší rozmanitosti lahvových piv, která uvidíme na britských pultech," dodala. (RT News)

PS. To je fakt konec, Britové se budou muset vzdát. A po lahváčích jim dojde ruské obilí, hlavně ječmen do piva a do whisky...