Načítání...
 

Archiv Zpráv jednou větou

Hygiena udala Klause, že strávil víkend v bytě na uzavřeném Trutnovsku
Bývalý prezident Václav Klaus po vyhlášení uzávěry Trutnovska strávil víkend ve svém bytě v lyžařském středisku Černý Důl. Hygienici to zjistili při trasování. Městskému úřadu v Trutnově pak dali podnět k prověření, zda Klaus neporušil vládní nařízení. (Echo24)

Policie zadržela šéfa slovenské tajné služby
Členové Národní kriminální agentury NAKA zadrželi ve čtvrtek šéfa Slovenské informační služby (SIS) Vladimíra Pčolinského. Důvodem je podezření z korupce. (Novinky.cz)

Digitální zdravotní pasy: IBM a Moderna se spojily, aby využily COVID pro reset
Společnost IBM uzavřela partnerství s výrobcem vakcín mRNA Covid-19 Moderna, aby sledovala podávání vakcín v reálném čase prostřednictvím různých blockchainů, umělé inteligence a hybridních cloudových služeb. Podle tiskové zprávy společnosti se spolupráce „zaměří na zkoumání užitečnosti těchto nástrojů IBM v USA“. To je například nedávno představený pilotní program pro průkaz Digital Health Pass Covid-19 ve státě New York, který umožňuje soukromým podnikům, aby prosazovaly vládní nařízení pro Covid-19. (Mint Press)

Švýcaři odmítají digitální ID v referendu, Němců se ani neptali
Švýcaři velkou většinou odmítli v referendu zavedení digitálního identifikačního čísla pro každého občana. To bylo před pěti dny předepsáno Němcům, aniž by o to byli požádáni. Koncept digitální identity byl do značné míry vyvinut Billem Gatesem, Rockefellerovou nadací a Světovým ekonomickým fórem. (DWN)

Blatný dal Sputniku košem
Šéf resortu Blatný trvá na svém nesouhlasném postoji, aby se v Česku očkovalo vakcínou, kterou před tím neschválila Evropská léková agentura. I když by ze své pozice ministra zdravotnictví sice mohl udělit na základě doporučení SÚKL výjimku, důrazně to však odmítá. „Výjimku neudělím,“ oznámil ve středu na půdě Poslanecké sněmovny: „Budu na tom trvat, dokud budu ministrem,“ řekl poslancům ministr Blatný, že se v Česku bude očkovat jen vakcínami schválenými Evropskou lékovou agenturou. Upozornil, že ze zemí Evropské unie projevilo zájem o ruskou vakcínu Sputnik V málo zemí. „Jen Maďarsko a Slovensko projevilo zájem o Sputnik V. Nikdo jiný,“ uvedl. (Parlamentní Listy)

Zlo nyní vládne dobru
Hlavní technologické společnosti „Big Tech“ v USA se skládají z gestapáckých organizací, které potlačují první dodatek Ústavy USA; přesto „demokratičtí Američané“ neustále tyto fašistické organizace podporují. Pokud by Američanům záleželo na demokracii, bojkotovali by společnosti Big Tech a dopomohli by těmto gestapáckým organizacím k bankrotu. (Paul Craig Roberts via Zvědavec)

Činnost chce letos podle průzkumu ukončit už každý třetí podnikatel
S ohledem na nejnovější vývoj situace a další vládní opatření proti šíření nemoci covid-19 plánuje letos ukončit činnost každý třetí podnikatel. Vyplývá to z průzkumu, který společnosti Lidya uskutečnila 22. až 26. února 2021 mezi 315 podnikateli a firmami do patnácti zaměstnanců. (Lidovky.cz)

Všeliké testování zdravých lidí toliko pro hovado dobré jest
Propuklo testovací šílenství. Povinně a opakovaně mají být testováni lidé před nástupem do práce, žáci před nástupem do škol, sportovci před nástupem k zápasu... Testování, až do úplného utestování. Má to ale nějaký smysl? (Blog Jana Hnízdila na Aktuálně.cz)

Jak vystrašit lidi k smrti
Ředitel pražské motolské nemocnice Miloslav Ludvík řekl Hospodářským novinám, že jim do nemocnice přichází na smrt vystrašení lidé. „Přijdou v relativně dobrém stavu,“ uvedl, „ale tak vyděšení, že mají skoro pocit, že tady umřou. Psychologie hraje nesmírně důležitou roli.“ Poté kritizoval strašiče, kteří stresují staré lidi tím, že hrozí desítkami tisíc mrtvých. (FS Final Word)

"Ten chlap, co to dělá". Biden asi zapomněl jméno ministra obrany během oficiálního lapsu
Joe Biden se během akce v Bílém domě vyhnul použití jména ministra obrany Llyoda Austina. Zjevný přešlap vedl k tomu, že lidé na sociálních médiích spekulují, zda Biden neměl výpadek paměti. Prezident oznámil nominaci dvou ženských generálů pověřených vedením americké armády, když náhle ztratil myšlenku: "Chci poděkovat bývalému generálovi, stále mu říkám generál, ale no... no je to ten chlap, co to dělá“, řekl Biden a pravděpodobně měl na mysli ministra obrany a Pentagon. (RT News)