Primátor hlavního města Tomáš Hudeček nechce prezidenta Ukrajiny v Praze, a dal to patřičně najevo. Zejména si primátor Hlavního města Prahy nedovede představit, že by Janukovyč mohl přistát na demokratické půdě Letiště Václava Havla či se organizovaně procházet od komunistické totality osvobozenou Staroměstskou radnicí. Rada HMP, kde je to samý demokrat z TOP 09, rozhodla, že si Prahu rozvracet nedá. Ale naopak pomůže rozvrátit Ukrajinu.

Prezident České republiky a ministr zahraničí chtěli přivítat obě strany ukrajinského konfliktu. Praha má však svou zahraniční politiku a na nějaké prezidenty nebo ministry se může vykašlat. Dialog se napříště v České republice bude moci vést jen mezi členy a příznivci Miroslava Kalouska a jeho knížete. Místo Mariánského sloupu bude na Staroměstském náměstí vztyčen pomník hrdinného ukrajinského bojovníka, kterému kníže, Kocáb, Vondra a Člověk v tísni přinášejí krůpěj vody v teplé dlani.

S teroristy, komunisty, socany a ukrajinským prezidentem se prostě nemluví, zní z tábora demokratů z TOP 09. Mír nás nebaví, je to tak trochu nuda. Občanská válka v bývalé Jugoslávii skončila a ty zbytky násilí nestojí za řeč, neb se dějí převážně na Srbech. Naši vojáci se plahočí po všech koutech světa od Mali přes Afghánistán, což je i pro vládní noviny kus cesty. Naši politikové by rádi podporovali demokracii a mír zase o něco blíž, tak dvě hodiny cesty letadlem maximálně, ubytování v mezinárodním hotelu. Naši humanitární pracovníci Člověka v tísni se již vysloveně nemohou dočkat až budou hasit požár, který pomáhali sami založit.

Když se světovou válku nepodařilo založit v Sýrii, ani skrze Írán, ani skrze Palestinu, snad by se to konečně mohlo povést skrze Ukrajinu. Navíc to máme opravdu kousek. Snad i proto se tolik angažují přímo na místě Schwarzenberg s Kocábem a dalšími sametovými revolucionáři. Nemají totiž co ztratit. Knížete už milenka možná nebaví tolik jako dříve a demokracie volá z lože i tohoto zásadového muže. Kocábovi z toho třeba kápne alespoň koncert, kterak hnal Rudou armádu až k Moskvě. Po jeho skončení bude vyprávět (ovšem pouze VIP Ukrajincům), kterak vytřel Čechům a Slovákům zrak prostřednictvím investičních fondů. Inu, jak pravil Michal Kocáb v jednom televizním pořadu před velkým a mocným Sametem: „Každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží“. My v Praze máme TOP 09.