Načítání...
 

Archiv Zpráv jednou větou

Generál Pavel, rozhovor 5. dubna 2020 pro Český rozhlas
"Samozřejmě že za situace, kdy je bezpečnost vypjatá, lidé jsou v obavách z dalšího vývoje a čelí situaci, která je pro ně nová, tak jakákoli zpráva, která zkresluje situaci a vyvolává nové obavy, je mnohem nebezpečnější než v době, kdy se nic neděje. Dnes je ale situace vypjatá a stačí jedna nevhodně volená zpráva, ať už úmyslně, nebo neúmyslně, a může vyvolat i vlnu paniky, což by asi bylo to nejhorší, co by nás mohlo potkat. Takže je potřeba věnovat velkou pozornost, co se veřejném informačním prostoru děje. A pokud se tam objeví snaha o cílenou dezinformaci, tak ji postihovat mnohem razantněji než v dobách klidu a míru, protože může mít mnohem horší následky." (irozhlas.cz)

Na Vítkově převzali čeští vojáci medaile za nasazení v Mali
Poslední vojáci, kteří za Českou republiku sloužili v unijní výcvikové misi v Mali, dnes dostali vyznamenání na pražském Vítkově. Mezi více než stovkou oceněných byli příslušníci jednotky, která hlídala velitelství a výcvikovou základnu, i vojáci, kteří pomáhali brigádnímu generálovi Radku Hasalovi velet celé misi. Vzhledem k nezájmu Mali o pokračování přítomnosti unijních vojáků v zemi se Česká republika rozhodla v misi nepokračovat a své vojáky na konci roku stáhla. (České noviny)

PS. Nejprve dostali padáka Češi, pak koloniální Francouzi a teď tomu šéfuje ruský orchestr Wagnera. Slušný výkon na medaili.

Fronta 28.1. 2023
Jurij Podoljak je jeden z nejlepších ruských nezávislých komentátorů.

Kdo nemluvíte rusky, podívejte se na mapy. Mluví za vše. (Youtube)

Ukrajinský raketový útok zasáhl nemocnici v LPR, 14 mrtvých a 24 zraněných
Ukrajinské ozbrojené síly záměrně zasáhly nemocnici v Novojadaru v Luganské lidové republice pomocí raketometů americké výroby Himars, v důsledku čehož zahynulo 14 lidí a dalších 24 bylo zraněno, uvedlo v sobotu (28.1.) ruské ministerstvo obrany. (TASS)

PS. Ukrajinci již dříve tvrdili, že cíle amerických Himarsů jsou určovány se souhlasem USA.

Generál Pelz: Jsme ve válce, jen vám to neřekli. Totalita už je
Strašení válkou? „Ne, ani pan Pavel, ani pan Babiš nás do této války nemohou zatáhnout. Tím, že se ČR účastní různých protiruských sankcí, posílá na Ukrajinu zbraně, provádí na našem území výcvik ukrajinských vojáků, a kdoví, co je ještě tajné, v té válce dávno jsme. Jenom to vláda jaksi zapomněla občanům sdělit,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz ředitel Vojenské zpravodajské služby z let 1997-2001 a někdejší velvyslanec v Afghánistánu, generál v záloze Petr Pelz. (Parlamentní listy)

Pro ty, co se probudili teprve nedávno
Antivirovej průvodce galaxií:

  • Nepanikařte! Buďte v klidu a myslete.
  • Nesnažte se někoho burcovat. Nefunguje to.
  • Nenechte se znechutit situací a soustřeďte se na vlastní život.

(Antivirus)

Situace na ukrajinské frontě (26.01. 2023)

Na jižní frontě jsou prakticky dobyta nebo plně obklíčena města Ugledar, Marijinka a Orjechovo. Ukrajinské ztráty jsou ve stovkách denně, běží násilná mobilizace ve vnitrozemí, zatýkání a okamžité odvody na frontu. (rybar.ru)

Ruské ministerstvo zahraničí položilo Stoltenbergovi zajímavou otázku
NATO je plně zapojeno do ukrajinského konfliktu a lidé v členských státech by měli toto podvodné jednání vidět, protože vedení bloku tvrdí opak. To řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová. Citovala nedávné výroky generálního tajemníka Jense Stoltenberga pro německá média, v nichž zopakoval tvrzení o neúčasti NATO v konfliktu. "Opravdu považujete občany EU a NATO za totální pitomce?" divila se, Zacharovová během pátečního mediálního briefingu (27.01.). To si myslíte, že když posíláte tanky, které vyžadují trvalou údržbu, že stále nejste stranou konfliktu? Kdo tedy jste? Vysvětlete to. Měli byste vymyslet nějaký nový termín, abyste se identifikovali.” (RT News)

PS. Zacharovová má smůlu. V natovském EU se už dávno nemyslí, tam se jen zvedají americké telefony.

Boeing byl obviněn z podvodného spiknutí ohledně 737 Max a souhlasí se zaplacením více než 2,5 miliardy dolarů
Tragické havárie letu Lion Air 610 a letu Ethiopian Airlines 302 odhalily podvodné a klamavé chování zaměstnanců jednoho z předních světových výrobců komerčních letadel," uvedl náměstek generálního prokurátora David P. Burns. Zaměstnanci Boeingu si vybrali cestu zisku před upřímností tím, že před FAA zatajili materiální informace týkající se provozu jeho letounu 737 Max a zapojili se do snahy zakrýt svůj podvod. Toto usnesení činí Boeing odpovědným za trestné činy svých zaměstnanců, řeší finanční dopad na zákazníky leteckých společností Boeing a doufejme, že poskytne určitou míru odškodnění rodinám a příjemcům obětí havárie. Zavádějící prohlášení, polopravdy a opomenutí, které zaměstnanci Boeingu sdělili FAA, neumožnily této vládní instituci zajistit bezpečnost létající veřejnosti, uvedla americká prokurátorka Erin Nealy Coxová pro severní okres Texasu. Tento případ vysílá jasný signál. Ministerstvo spravedlnosti přiměje výrobce, jako je Boeing, k odpovědnosti za podvádění regulačních orgánů, zejména v průmyslových odvětvích, kde tak vysoká míra odpovědnosti. (Department of Justice)

PS. Lhát v médiích je pro korporace úplný detail, tady se lhalo tak, až padala letadla.

Situace na ukrajinské frontě (25.01. 2023)

Klíčové jsou pohyby na jižní frontě, kde Rusové prolomili obranu a útokem zničili připravovanou ofenzívu Ukrajinců směrem na Mariupol. Viz náš článek Ruská armáda přešla do ofenzivy také na jižní frontě Donbasu. (rybar.ru)