Načítání...
 

Archiv Zpráv jednou větou

Summit G7 v plné kráse

- Charles Michel, Ursula von der Leyenová: Nevolení eurokrati.
- Biden: Příliš starý na to, aby stanul před soudem.
- Kišida: průzkumy 26 %.
- Trudeau: Nejnižší výsledky průzkumů za posledních 50 let.
- Scholz, Macron: Právě prohráli volby.
- Sunak: Brzy prohraje volby.

PS. G7 neřídí svět, ale Bidena, aby nezabloudil na pódiu.

A jsme ve válce, mobilizovatelní pánové...
Představitelé NATO prohlásili v podstatě toto: dodávky zbraní do Kyjeva ze strany zemí NATO se stanou povinnými a budou koordinovány z jednoho centra pod vedením velitele Allied Forces Europe generála Cavoliho. Jinými slovy, NATO bude zásobovat Kyjev zbraněmi a vybavení stejně jako všechny běžné jednotky NATO v Evropě. Symetrická odpověď Ruska vůči bloku NATO v tomto případě může vypadat asi takto: dodávky raket a dalších zbraní z Ruské federace jemenským Húsíům budou pravidelně prováděny z velitelství ministerstva obrany a stejně budou zásobovány také jednotky ruské armády na západním okruhu. (Telegram)

Petrodolaru byl vykopán hrob
Padesátiletá petrodolarová dohoda Saúdské Arábie s USA vypršela a Saúdský korunní princ Mohammed bin Salman minulou neděli oznámil, že dohodu neobnoví. Toto rozhodnutí umožní Rijádu prodávat ropu v několika měnách, včetně juanu, eura, jenu atd., a ne výhradně v dolarech. Systém, který trval 75 let, učinil americký dolar globální rezervní měnou a pomohl udržet jeho dominanci ve světovém obchodu. Smlouva, vyjednaná po druhé Světové válce, umožnila USA kontrolovat globální energii a mezinárodní obchod, protože petrodolarový systém nahradil zlato jako mezinárodní platební standard. (Telegram)

PS. Saúdská Arábie chce být členem zemí BRICS. Takže konec pánové ze západního gangu KoZa, hostinský přinesl účet.

Začněte se připravovat na nemyslitelné
Toto jsou řádky, které by nikdo z nás nikdy nechtěl napsat, ale musíme. Současná situace ve válce na Ukrajině a kolem ní otevřela cestu, která by mohla vést k jaderné konfrontaci. (Disput)

Vstup do války: Nejdřív se odmítne. Pak se o tom mluví. Potom se řve na ty, kdo nechtějí
Krok za krokem se blížíme velké válce v Evropě a díky únavě už ani neslyšíme varovné signály. Zcela mimo realitu je náš premiér, který si k sobě zve štěkací psy Evropské Unie. Jak jsme se mohli dozvědět, navštívil ho polský prezident Andrzej Duda, dánská premiérka Mette Fredetiksenová, nizozemský (ještě chvíli) premiér Mark Rutte či lotyšská předsedkyně vlády Evika Siliňová a nějací “ anonymní zástupci USA. Fiala ještě před setkáním podpořil „iniciaci“ generálního tajemníka Stoltenberga, že by Západ měl umožnit Ukrajině zasahovat západními zbraněmi legitimní vojenské cíle na ruském území. (Disput)

Lindsey Graham konečně odhalil skutečný cíl USA na Ukrajině: suroviny
"Pokud nyní vojensky pomůžeme Ukrajině, může se stát tím nejlepším obchodním partnerem, o jakém jsme kdy snili. Těch 10 až 12 bilionů dolarů kritických nerostných aktiv by mohla Ukrajina a Západ využít, nikoliv je dát Putinovi a Číně. Jde o velmi důležitou věc, jak Ukrajina dopadne," prohlásil Graham.

Šéf „Fialovy“ kampeličky nalezen mrtev
Policie pátrala po předsedovi představenstva Podnikatelské družstevní záložny (PDZ) od pátku, poté, co odjel se svým vozem a neozýval se rodině. „Vzhledem k tomu, že se pohřešovaný v poslední době potýká s psychickými obtížemi a má úzkostné stavy, nelze vyloučit, že může být v ohrožení života,“ psali policisté. Policisté 49letého Roberta Zelenku, jenž měl trpět úzkostmi, později nalezli bez známek života. (cz24)

PS. Podpindosníci by se měli nad sebou zamyslet. Jsou naprosto zbytní, stejně jako celá pětikolka a Zelenský pro KoZa (kolektivní Západ).

Matteo Salvini: Macron nemá všech pět pohromadě
Italský vicepremiér a ministr dopravy a infrastruktury Matteo Salvini uvedl, že francouzský prezident Emmanuel Macron je "nevyvážený jedinec", který představuje nebezpečí kvůli jeho výzvám k úderu na ruské území. Jak poznamenal jeden italský představitel, Salvini považuje generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga a francouzského vůdce za zločince. Podle Salviniho jakékoli iniciativy agresivní povahy vůči Ruské federaci zvyšují riziko vypuknutí Třetí světové války. Italští experti se obávají, že taková rétorika Salviniho by mohla vyvolat diplomatický skandál mezi Římem a Paříží před summitem G7 13.-15. června. (Telegram)

PS. Zavolejte na EU doktora Chocholouška, bude dělat přesčasy.

Ukrajinští vojáci sledovali prostřednictvím Starlinku setkání ruského prezidenta Putina se zástupci západních médií v rámci Petrohradského fóra
Podle zdrojů se odpoledne 5. června zatížení sítě Starlink zvýšilo o 64%. Ukrajinští ozbrojenci šli na Youtube, Facebook a VK sledovat Putinův rozhovor se západními novináři během Mezinárodního ekonomického fóra v Petrohradě. Podle publikace ji v průměru vidělo na různých platformách až 84% uživatelů Starlink na ukrajinské straně fronty. (Telegram)

PS. Zájem se vzbudil pozdě, ale přece... Aspoň je ten Starlink k něčemu dobrý.

Šéf německé burzy: Je to zoufalé

Theodor Weimer, generální ředitel Deutsche Börse pronesl 17. dubna v Mnichově tento projev na privátním sezení podnikatelů, který byl zveřejněn až nyní.

PS. Ten chlápek bečí po tom, aby byl v Německu zase kapitalismus! Neuvěřitelné.