Načítání...
 

Archiv Zpráv jednou větou

Rusko rozšíří zákony o falešných zprávách uprostřed konfliktu na Ukrajině
Rusko již má zákony, které zakazují vědomě zveřejňovat nepravdivé informace o svých vojenských silách nebo pomlouvat vojenské složky. Dva související zákony schválené dolní komorou parlamentu budou platit stejná pravidla pro dobrovolnické jednotky, organizace a jednotlivce pomáhající ozbrojeným silám. Změny také zvyšují tresty za takové trestné činy v nejzávažnějších případech. Recidivisté, jejichž jednání způsobí vážnou újmu, by podle navrhované legislativy mohli být soudem uvězněni až na 15 let. Návrhy zákonů podpořil předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin, který tvrdil, že každý, kdo riskuje svůj život při ochraně národa a jeho občanů, musí být chráněn před provokacemi a lžemi. Řekl, že neschopnost postarat se o ty, kteří brání Rusko, by mohla být katastrofální pro morálku armády. (RT News)

PS. Kde je válka, tam není demokracie a Rusko to perfektně ukazuje. Tento zákon nechrání vojáky, ale občanské kritiky napadající neschopné generály a celkový šlendrián v armádě. Naše vnitro opět může sledovat zemi, kde zítra již znamená včera.

10 pravidel propagandy používaných v současné době
Lord Arthur Ponsonby byl britský diplomat a politik, který žil v letech 1871 až 1946. Tento bystrý a mazaný muž stanovil 10 pravidel pro propagandu.
1. Nechceme válku, jen se bráníme.
2. Ten druhý je sám zodpovědný za tuto válku.
3. Vůdce našeho protivníka je zlý a vypadá zlý.
4. Bráníme ušlechtilý cíl, ne zvláštní zájmy.
5. Nepřítel úmyslně páchá zvěrstva; my jen děláme chyby.
6. Nepřítel používá nezákonné zbraně.
7. Máme velmi malé ztráty, nepřítel ztrácí hodně.
8. Intelektuálové a umělci podporují naši věc.
9. Naše věc je posvátná.
10. Ti, kteří zpochybňují naši propagandu, jsou zrádci.

PS. Teď už se u nás bohužel jede na poslední bod, munice č. 1-9 je vyčerpaná.

Bílý dům odmítá uznat Wagnerovu PMC jako teroristickou organizaci
Píše o tom deník The Hill s tím že Bidenova administrativa je proti zákonu kvůli obavám, že by mohl zasahovat do vztahů USA s africkými státy. Skupina Wagner spolupracuje se zeměmi jako Súdán, Libye, Středoafrická republika, Mosambik, Mali, Burkina Faso, Kamerun a Čad, kde se soukromé bezpečnostní armády používají k posílení slabých vojenských jednotek vlád. Zdroj v USA řekl novinám: "Ministerstvo zahraničí se obává, že pokud by se Wagner stal teroristickou organizací, pak by vlády těchto zemí byly sankcionovány za kolaboraci s teroristy. Jejich majetek by byl zmrazen a nemohli by cestovat do Spojených států." (Aviapro)

PS. Nuž što...Africkým politikům nelze zmrazit tajné vklady v amerických bankách, to je jasné.

Žvásty a Koudelka. Jan Schneider: Co čeká Pavla v BIS
Ze současných dní mám ale takový snový dojem. Jako bych se vzbudil po dlouhém, dramatickém, nepříliš sice optimistickém, přesto však zajímavém snu. Zazvonil budík, spustilo se rádio. „Vítejte, drazí posluchači. Dnes je sobota, 18. listopadu 1989. Včera sice došlo v Praze k nějakým výtržnostem a potyčkám s demonstranty, ale představitelé vlády prohlásili, že situace je již klidná. Nenechte se vyrušovat pochybami, které podvratně šíří různí dezoláti s cílem rozvrátit náš klid na práci. Naše životy se neomylně vracejí do osvědčených kolejí. Klid a pořádek si rozvracet nedáme.“ (PL)

Akcie First Republic se propadly o 60 %, protože se šíří "krize důvěry" v regionální banku
Akcie First Republic Bank se v předobchodní fázi obchodování v New Yorku propadly v návaznosti na prohlášení vydané v neděli večer, které se snažilo zmírnit obavy investorů ohledně její likvidity v souvislosti s úpadky Silicon Valley Bank a Signature Bank. Akcie regionální banky se v předobchodní fázi propadly o 60 %. Věřitel v neděli pozdě večer ve svém prohlášení uvedl, že má k dispozici více než 70 miliard USD nevyužité likvidity na financování operací z dohod, které zahrnují Federální rezervní systém a JPMorgan Chase & Co. (Zero Hedge)

PS. Takže to je už třetí banka, která směřuje do krachu a za jediný týden. FED ty dlužní dolary jistě natiskne, ale letadlo asi už začalo padat. Po likvidaci malých bank a ECB nakonec zbude jen ten FED jako jediná banka a jeho rotačka...

Martin Hrdlička - šéf vývoja podvozka a agregátov Škoda Auto
Neuvážené prijatie normy Euro 7 môže viesť až ku zavretiu niektorých fabrík. Najviac na to môžu doplatiť štáty, ktoré sú v EÚ na automobilovom priemysle závislé najviac, Slovensko a Česko. Šibeničný termín, nejasné formulácie alebo chýbajúce metodiky meraní (napríklad pre emisie z bŕzd), to je pripravovaná emisná norma Euro 7 v skratke. Navyše, kým vstúpi do platnosti, automobilky musia splniť ďalšie tri normy: Euro 6 EA, EB a EC. (Youtube)

USA propustila zajatce ISIS do Al-Tanfu
Koalice vedená Spojenými státy přesunula skupinu zajatců ISIS z vězení vedeného jejím zástupcem v severovýchodní Sýrii, syrskými demokratickými silami (SDF), v rámci přípravy na jejich rozmístění v jihovýchodní oblasti al-Tanf, informovala Syrská arabská tisková agentura (Sana) 12. března. Státní agentura uvedla, že teroristé byli převezeni koaličními vrtulníky na základnu al-Shaddadah v jihovýchodní krajině al-Hasakah a na další základnu v ropných polích al-Omar v jihovýchodní krajině Deir Ezzor. "Americké vojenské vrtulníky přenesly skupinu teroristů ISIS ze střední průmyslové školy, kterou okupační síly a milice SDF proměnily ve vězení. Pak zamířily na jih k nelegálním základnám USA v ropném poli Al-Shaddadi a Omar a připravují přesun teroristů na okupační základnu v oblasti Al-Tanf ve východním Homsu na syrsko-Irácké hranici. Zde mají útočit na civilní cíle, státní infrastrukturu a stanoviště Syrské arabské armády," uvedla agentura SANA s odvoláním na místní zdroje. (Southfront)

PS. Americké okupaci Sýrie dochází dech a hlavně teroristé pro přímý boj. Tak se holt musí sáhnout hlouběji do kapsy, což jsou klasičtí teroristé Islámského státu. Ti zatím seděli ve věznicích pod US-kontrolou prováděnou skrze jejich vojenské žoldnéře v Sýrii (FSA). Nyní bude pokračovat výcvik teroristů IS na americké základně Al-Tanf.

Nejvyšší vojenský poradce: dohoda mezi Teheránem a Rijádem končí hegemonii USA
Generálmajor Jahíja Rahim Safaví zopakoval, že dohoda mezi Teheránem a Rijádem je v zájmu Západní Asie a není proti žádné ze zemí v tomto regionu. Vyzval tyto státy, aby ve svých vztazích dodržovaly dlouhodobou poctivost a racionalitu. Vzhledem k tomu, že dohoda mezi Íránem a Saúdskou Arábií je známkou úpadku americké moci, Safavi zdůraznil, že éra úpadku "sionistů a americké moci skončila. Tato dohoda mezi Íránem a Saúdskou Arábií za zprostředkování Číny byla druhou největší ranou Číny pro USA," řekl Safavi a dodal, že dosažením této dohody začala postamerická éra v oblasti Perského zálivu. Řekl, že Čína a Rusko budou pravděpodobně i nadále pomáhat Saúdské Arábii, aby se v budoucnu stala členem Šanghajské organizace pro spolupráci. (Farsnews)

František se vyjádřil k "genderové ideologii"
Papež František v pátek zopakoval svůj odpor k transgenderismu, varoval, že jde o "nebezpečnou ideologii", a tvrdil, že její zastánci jsou naivní, pokud se domnívají, že jsou na "cestě k pokroku". "Genderová ideologie je dnes jednou z nejnebezpečnějších ideologických kolonizací," řekl papež v rozhovoru pro argentinské noviny La Nacion. "Proč je nebezpečná? Protože stírá rozdíly a hodnotu mužů a žen." (RT News)

Novinka u rodných listů. Místo kolonek "otec a matka" v něm najdeme "rodič a rodič"
Dětem stejnopohlavních párů budou moci matriky vydat novou podobu rodného listu. V něm bude kromě kolonek „otec“ a „matka“ možné vyplnit obecnější „rodič“ a „rodič“. (lidovky.cz)