Česko se nepřipojilo k trestnímu stíhání zlodějů z Mostecké uhelné, kteří ve Švýcarsku prali špinavé peníze. U nás byl případ „Kosatka“ dán ledu už v roce 1998. Švýcaři nám asi rok oficiálně oznamují, že zabavili asi 5 miliónů dolarů nakradených z Česka a že soud se zloději bude v listopadu tohoto roku. Soud bude, ale bez nás. Privatizace našeho uhlí společností Investenergy a Appian byla tak zvaně legální. Takže nám, českým občanům zastoupených státní prokuraturou a státním ministerstvem financí, nikdy, nikde a za žádných okolností nemůže chybět 12 miliard korunek. Ale Švýcarsko zjistilo, že zlodějské peníze u nich být nemohou, protože chtějí mít pokoj od Němců i od Američanů kvůli daňovým únikům. Takže si počkali, českým uhlobaronům peníze zabavili, stejně jako oněch 170 miliónů špinavých penízků ODS, které ve Švýcarsku leží od roku 1997. Takže my financujeme Helvétskou konfederaci, což se mi docela líbí. Já tam totiž jezdím pravidelně v létě do Alp s ruksakem a bivakem. Mohu odpovědně prohlásit, že tato země proinvestuje námi darované peníze s rozmyslem a v žádném případě je nerozkrade. Z české zlodějny se totiž stanou obecní prostředky, na jejichž užití jsou Švýcaři velmi hákliví.

Jen bych prosil Švýcary, zda-li by za ten nedobrovolný dar rovněž něco neudělali pro české školství, vědu nebo něco jiného, veřejně-prospěšného. Tím by se celá zlodějna elegantně vyřešila. Další peníze tam mají nakradené politici z Prahy a dalších měst, stranická příslušnost nehraje roli. Takže prosím Helvéty, aby je taktéž zadržely, myslím ty peníze. Naši zloději vyváznou sice bez trestu, ale aspoň budou bez části nakradených peněz. O ty prachy se oficiálně přihlásit nemohou, protože je u nás nezdanili a je jasné, že by dostali tak deset let natvrdo za daňový únik. Takže je lépe obejít se bez nich a nechat je Švýcarům. Nakrást lze i jinak, od toho máme společnou věc zvanou republika. A Švýcaři by mohli ze zisku třeba založit v Česku nadaci na potírání korupce nebo podporovat vdovy a sirotky, na nichž se logicky a nutně bude muset šetřit. Vy to možná nevíte, ale nám teď chybí 12 miliard. Pro srovnání: rozpočet celého ministerstva školství bez EU dotací je cca 120 miliard.

Jenže se proslýchá, že proběhl spěšný transfer těchto špinavých peněz už asi před rokem ze Švýcarska pryč, měli jsme tam soudruzi fakt namále. České úplatky opustily Helvétii a směřovaly do Hongkongu a na Panenské ostrovy. To nevadí, protože Švýcaři tyto transakce jistě zdokumentovali na věčné časy. Se zloději člověk nikdy neví, co se může stát. A v tom mají z banánových republik bohaté zkušenosti. A třeba budou za dvacet let slušní i Číňané a udělají totéž co Švýcaři. Už na to těším. Budu senilní senior a dotace na mé pamprsky půjdou ze švýcarského fondu založeného z českých nakradených peněz. Číňané budou asi o něco chytřejší, takže mi pošlou z fondu pro oběti české reformy pouze hůlky na rýži, jež bohužel nebudu moci ovládat pro stařecký třes. Ale stejně si je schovám a budu se na ně vroucně dívat se slzou v oku. I já jsem se stal na stará kolena šťastným akcionářem Klausovy kupónovky! Jistě, chtělo to čas, trpělivost, švýcarská a panenská tajná konta. Ale konec dobrý, všechno dobré. A pak že na světě není žádná spravedlnost.