Poslední shrnující článek o Vrbětické kauze se jmenoval Vrbětice, srdce lásky. Náš šéfredaktor pochopil, že se jedná o mystickou záležitost a začal se jí věnovat, jak se sluší a patří. Všichni nejsme mystikové a někteří si odvážně myslí, že současná česká politika je především zlodějna, pak svinstvo, pak nezbytné lhaní a pak zase zlodějna. Ale o tom vlastně bylo srdce české vybuchlé lásky k Agrofertu, Rusku a USA.

Deep state alias česká chobotnice

Proto raději naváži na článek Babišův Mnichov a česká tragédie. Kauza Vrbětice ukazuje přechod od korporátního fašismu k dalšímu typu politického systému, pro který se v USA používá název Deep state. Korporátní Wikipedie je kouzelná, protože tento název se podle ní má používat pro všechny jiné země, jen ne pro USA. Zde toto heslo představuje nevědeckou konspirativní teorii, zvláště od té doby, co je Deep state v zásadním podezření, že pomohl zmanipulovat prezidentské volby v USA. Za sebe budu používat pro českou mutaci Deep state název "česká chobotnice". Je to termín dostatečně mystický a poetický, podobně jako srdce vybuchlé vrbětické lásky, kde všechno začalo. Ale každý začátek politického svinstva je těžký, to jistě potvrdí odcházející Klaus i přicházející upgradovaný politický mesiáš Kalousek. Název souzní jak s českým mafiánským kapitalismem, tak se současnou kafkárnou v zahraniční politice, kterou česká chobotnice začala provozovat.

Původní Deep state vznikl v Platonově posledním dialogu Zákony, kde se akademikové poprvé spojili s tyrany. V utopické kolonii Magnésia tito klasičtí darebáci ve dvojím provedení zničili původní řeckou demokracii a vybudovali systém tzv. "nočních rad" (niktérion sýllogon), kde se scházela nevolená elita průmyslníků, politiků a magistrátu, která řídila stát (Zákony 968a1–b2). Dialog asi vznikl až po smrti Platona. Akademie musela po Peloponéských válkách a po rozpadu řecké polis dokázat tyranům, že umí vést stát. Budoucí moderní tyrani se pak už nemohli obejít bez platonské chobotnice, kterou dodnes živí pro její sebezáchovnou schopnost pomoci tyranům.

Přechod od korporátního fašismu k české chobotnici

V roce 1988 bych rozhodně nevěřil, že se na stará kolena dožiji trojí změny režimu, viz ty pomlčky: komunistický socialismus - samet, plyšák, hadrák - korporátní fašismus - česká chobotnice. Poslední fáze rozpadu polistopadové demokracie a její přeměna na finální českou chobotnici je dost tristní i na český, již tak dostatečně nevábný způsob provozování politiky. Ale ono už není co tunelovat, jen zdravý rozum. To se teď u nás děje od pádu Babiše do politických bažin Agrofertu. Bohužel, v české politice musíte pracovat s těmi bezcharaktery, které máte po ruce, což dnes dává celkem žalostný výsledek. Proto si projděme vyhaslou aféru Vrbětic znovu, aby budoucí čeští myslitelé viděli vznik české chobotnice očima dojatého současníka.

Srdce vrbětické lásky vybuchlo, protože dne 16. října 2014 vybuchnout muselo. Takto banální vysvětlení však jistě nestačí. Prokuratura vyšetřovala výbuchy vytunelovaných muničáků jen formálně, ve hře bylo příliš mnoho politicko-mafiánských zájmů. Takže začneme datem 17. dubna 2021, kdy český premiér Andrej Babiš (ANO) na tiskové konferenci obvinil ruské tajné služby z organizace výbuchů ve vrbětickém muničním skladě. Babišův Mnichov popsal předešlý článek, takže se k němu nebudeme vracet. Prezident Zeman vystoupil k Vrběticím s tím, že nepodrazil vládě nohy za její výbuch iracionality. Zeman pochválil vládu za drsný zásah proti "ruským špiónům" a svým politickým donátorům z Kremlu šel na ruku s tím, že verze o výbuchu jsou minimálně dvě a je třeba počkat na výsledek vyšetřování. Zemanovy projevy do poloviny května 2021 jsou naprosto věcné s tím, že nechtěl podrazit politicky hloupého Babiše, který jednal z pudu oligarchické sebezáchovy. Tento miliardář dal militaristické větvi Západu naše společná státní aktiva výměnou za záchranu vlastního impéria pro svou rodinu.

Kabaret české chobotnice

Co je potřeba sledovat, je dění v ČSSD, protože to je americká verze Demokratické strany napojená na českou chobotnici. Další kolo boje začíná v ČSSD, která už prodala všechny a všechno a je sama na prodej, viz článek o Babišově Mnichovu. Petříček a spol. se prodával Spojeným státům, Hamáček zase Rusku. V obou případech je to tristní anální politika, která pro její ubohost nestojí za komentář. Jenže Petříčkova klika na sjezdu prohrála, půjde od válu a nedostane se k lukrativním budovám a jejich prodeji po nezbytném volebním krachu ČSSD. Na tento krach sází klika kolem Hamáčka, přicmrndávače Paroubka a dalších postarších výtečníků. Současné Hamáčkovo vedení stranu vytuneluje, fakticky ji po prohraných volbách rozpustí a značku bez lidí a bez členů nabídne na prodej. Aukce partaje už neoficiálně běží, ovšemže ne na Aukru.

Za těchto okolností poražená klika táhnoucí s českou chobotnicí vzala kauzu Vrbětice jako záminku pro tažení na všech frontách. Mosty ke stranickým kontům už jsou spáleny, takže není co ztratit. Parta hic použila známého "novináře" Janka Kroupu (viz jím vyrobená kauza Budišov) a začala pendlovat mediální lejno o Vrběticích. Seznam Zprávy informoval o schůzce, která se konala 15. dubna večer v kanceláři ministra vnitra. Hamáček zde podle několika zdrojů vylíčil svůj plán na cestu do Moskvy, kde chtěl vyměnit "aféru Vrbětice" za milion vakcín Sputnik. Nemá smysl komentovat ptákoviny na zamini a v médiích. Přišel klíčový moment, kdy se do celé aféry vložila česká chobotnice. O Rychetského roli na Ústavním soudu v případě parlamentních voleb 2021 jsem už psal, protože to byl první důležitý moment vzniku české chobotnice. Viz tyto dva články:

Proč byrokratická chobotnice nenávidí Babiše? Protože až do Mnichovské zrady vedl stát jako svou firmu a českou chobotnici k tomu prakticky nepotřeboval. Režim korporátního fašismu šlape dobře, ministerstva pod ANO jsou prodloužená politická ruka divize Agrofertu a fungují na české poměry bez velkých připomínek. Stát ale má ovládnout anonymní jedno procento, které nemá vlast, jen peníze. Pak se bude muset přejít od režimu korporátního fašismu na nový režim české chobotnice, což znamená konec vlády místního miliardáře Babiše. Montovny a celá kolonie budou šlapat jako za Babiše, ale jedno procento bude řídit monetární politiku, finance, státní dluhy, zprivatizuje kompletně celý stát. K vedení zámořské kolonie bude potřebovat elitu profesionálních úředníků na způsob Platonovy noční rady. Ta bude spravovat tuto državu jednoho světového procenta, nebo jednoho promile. Klidně to může dělat přes demokratický volební cirkus jako v USA. Česko už nebude "německá kolonie" nebo "Babišův stát". Nový korporátní klon bude provozovaný jako pobočka světového Deep state. Česká chobotnice pojede plus mínus na řecký způsob, kde zbankrotovaný stát vede bankovní Trojka.

Nyní je pochopitelné, proč se aktivizovala česká chobotnice po boku politických chobotů z ČSSD. Babiše je třeba na aféře Vrbětice udělat, ale šikovně. Byl to přece Babiš, který šel na ruku světové chobotnici tím, že my půjdeme v první vlně studené války proti Rusku. Takže je třeba zkompromitovat Babiše jako neschopného politika, aby prohrál volby tak, že nevytvoří vládnoucí koalici. Dále je třeba přímo napadnout prezidenta Zemana, který bohužel nechce na invalidním vozíku jako Švejk pochodovat s českou chobotnicí ke Stalingradu. A prezidentské volby za rok budou plná zkouška české chobotnice, protože musí vyhrát její kandidát. To se nejlépe povede tak, že občanská společnost už nebude mít vůbec nikoho, viz můj pokus Prezidentka Anna Šabatová, nástupkyně Masaryka a Havla. A proti alespoň trochu slušnému a nezávislému kandidátovi, jako byl tehdy Zeman, se postaví celé hejno korporátních supů v žoldu české chobotnice. Kalousek toto supí hejno vede a dělá u placeného Soukupa, co jen může, aby vlnil stojaté vody máváním mrchožroutích křídel. Čas jsou peníze a úkoly jsou jasně dány. Tolik k rámování (agenda-setting) parlamentních a prezidentských voleb podle české chobotnice, sorošových chvilkařů a rozšafné pražské kavárny.

Zpolitizovaná chobotnice v taláru

Nyní jsou pochopitelné kroky Rychetského a Zemana ze státního zastupitelství v aféře Vrbětice. Je jasné, že oba jmenovaní museli překročit své úřední pravomoci, protože museli jít přímo nebo nepřímo do politického boje proti prezidentu Zemanovi a premiéru Babišovi. Zákon se nejlépe vytuneluje tím, že se vlk prohlásí za pastýřského psa a bude provádět politiku korporátní ochrany ovčanského stáda. Spolupráce s presstituty je nezbytná, protože soudci a prokuratura jsou z podstaty úřadu apolitická instituce. Takže prokurátor Zeman nejprve nasadil psí hlavu nešťastnému politickému neumětelovi z ČSSD:

Zeman nic, on muzikant, článek přece píšou svazáci z Mladé fronty dnes. Jenže Vrbětice je třeba zamést pod koberec, to je naprostá idiocie, která škodí všem. Zvlášť v situaci, kdy Biden nadbíhá Putinovi, protože rozložené USA nemohou vést válku na dvou frontách, proti Číně a Rusku současně. Takže Zeman hodil ve vyšetřování zpátečku, a nepřímo podpořil verzi prezidenta Zemana, proti kterému se skrytě angažoval.

A nyní můžeme začít okopávat kotníky Babišovi za jeho kolosální pitomost a za Mnichovskou zradu pro Agrofert. A kdo půjde po krku prezidentovi Zemanovi? No přece Rychetský z ÚS.

A nyní přišlo druhé kolo pro žalobce Zemana, protože ministryně kapitalistické spravedlnosti Benešová kope za prezidenta Zemana. To je mimochodem její povinnost, prezident je ústavní činitel. Žalobce Zeman si o Vrběticích pustil pusu na špacír tak, že komentoval akta, která z podstaty věci nesměl znát, protože nepatří do jeho kompetence. Zkrátka Zeman žongloval s příliš mnoha věcmi na jednou. Jel s českou chobotnicí na krku, na obou rukou držel výbušné aféry, a navíc jel po špatně napjatém laně. Výsledkem jeho pádu v politické manéži byla jeho demise, protože by byl tak jako tak odvolaný pro závažné profesní selhání.

Takže první kolo vystoupení české chobotnice na politickém kabaretu skončilo patem, kvůli neschopnosti klíčových hráčů. Ale prohraná bitva není prohraná válka. Česká chobotnice ví, že rozpad režimu korporátního fašismu jí hraje do karet. Chvilkaři jako pátá kolona české chobotnice si dobře zapamatovali, jak fungovaly Lidové milice v roce 1948, proto šli udělat akci proti Benešové.

Důvod je jasný, protože Benešová odvolala zástupce Zemana a potvrdila lajnu prezidenta Zemana.

Státní zástupce Zeman byl odejitý pro neschopnost, prezident Zeman si polepšil, Babiš půjde do kytek, ale možná si přes Šlachtu zachrání premiérskou sesli pro nastrčeného dvojníka. Viz slovenský model demise premiéra Matoviče, kde navíc Čaputová už spolehlivě funguje za slovenský Deep state. Rychetský se zatím zabarikádoval, aby politicky přežil a neohrozil si další kolo boje proti Babišovi a proti Zemanovi. Čaputová dala Rychetskému slovenský metál, aby na chvíli zapomněl na neúspěšné první kolo. Benešová hledá nového státního zástupce. NATO jezdí přes tuto kolonii na manévry proti Rusku, protože může a musí. Bojujeme v nimi v jednom útočném šiku s jejich US-obrněnci proti ruským špiónům. Už nám chybí jen ty americké základny s jadernými zbraněmi. Rusové námi otevřeně pohrdají, ne proto, že jsme malí, ale proto, že jsme politicky blbí. A to je v dnešním multipolárním světě velký rozdíl.

A na závěr trochu klasiky. Marie Zacharovová, vtipná a vzdělaná mluvčí Kremlu, komentovala českou zahraniční politiku bajkou ruského spisovatele Ivana Krylova: "Kde shodná vůle chybí při práci, nohama vše se vzhůru obrací a škody víc než užitku z ní vzniká. Když rozhodli se labuť, rak a štika."


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!