Poslední článek o korunovém viru se jmenoval Mytologie koronoraviru a reálná hospodářská krize a vysvětloval, proč tato epidemie půjde světem a proč je užitečná pro neoliberální elity u nás. Čas trhl oponou a epidemie se bleskově rozšířila přes lyžovačku bohatších středních vrstev v severní Itálii po celé Evropě.

Italská vláda držela mediální hubu kvůli turismu, ale česká vláda zasáhla, poučena krizovým vývojem v Číně. To se ale nesmí říkat nahlas, neb komunistická Čína není náš vzor, ale naši korporátní fašisté jsou na tom o něco lépe než čistý pučistický a fašistický režim Bolsonara v Brazílii podporovaný USA. Zdejší neoliberální evangelikálové vyhodili prakticky na hodinu kubánské lékaře (ano, to je ta socialistická země s nejlepším zdravotnickým systémem v Americe), protože to byli "teroristé". Nyní se titíž neoliberální fašouni snaží kubánské teroristy-lékaře získat zpět, protože proti koronaviru nemá venkov v Brazílii žádnou šanci.

To v kolébce neoliberalismu Chile je zdejší komunistický starosta z části metropole Santiago de Chile mnohem chytřejší. Nikdy se nevzdal modelu kubánských "lidových lékáren", které financuje státní zdravotnictví a systém všeobecného pojištění. Pak byl při epidemii koronaviru na koni. Ve zbankrotovaném a neoliberálně vykradeném Chile vesele funguje v jeho obvodu socialistický systém kubánského zdravotnictví s jedním z mála jakž takž funkčních kubánských léků proti koronaviru jménem Interferon alfa 2B. Anglická verze wiki má neoliberální třídní vědomí a toto heslo o kubánské verzi léku nemá, protože inzeruje pouze švýcarský Interferon alfa 2b, článek zde.

Jak jsem psal, karanténa sem nebo tam, do práce se chodí v neoliberálním protentokrátu jako za zlatých časů budování všech předešlých režimů, od nacismu až po komunismus. A církev tomu vesele tleskala, stejně jako kdysi židovská velerada chránila s římským okupačním režimem chrámovou ekonomiku v Jeruzalémě. Tento posvátný podnik za Římanů zaměstnával asi 30 tisíc lidí kolem tehdejšího církevního byznysu daného obětováním zvířat v chrámě.

Nějaký prorok jménem Jošua do toho chtěl tehdy hodit vidle. Ale naštěstí se mu to nepodařilo a po jeho ukřižování zařízeném tehdejší biskupskou konferencí ve spojení s neoliberální okupační mocí běžela církevní ekonomika až do zničení celého Jeruzaléma, včetně onoho chrámu. Brzy budou velikonoce, a tak budeme v našich katolických kostelích a křesťanských sborech zase slavit tento neúspěšný pokus, jak zlomit tehdejší neoliberalismus trůnu a oltáře. Prý ten Jošua vstal z mrtvých. Ale to je jistě jen povedený fejk těch nespokojených komunistů, kteří nám nepřejí ani ten žvanec neoliberálního chleba.

Takže církev podpořila vládu, zrušila mše nad sto lidí, stejně jako se nesmí promítat film 100+1 dalmatinců, protože je tam jeden nadbytečný. OK, církevní bůh (na rozdíl od boha proroků) není tak důležitý a nesmí se mrhat životy starých věřících. Církev si však nechala zavřít kostely a alibisticky mlčela k tomu, aby běžely velké podniky o tisících zaměstnancích. A vůbec se nevyjádřila k tomu, aby si dali pohov lichváři a hypotékáři. Chudí a v exekuci musí platit, i když nechodí do práce. To by se neoliberalismus jednoho promile opravdu sesypal na hromadu hnoje.

Kolaborující církve by se mohly pochlapit alespoň teď, když se hlavní protektorátní firma chová lidsky. Pochopitelně, škodovka v rámci koncernu Volkswagen není v modelu neoliberálního kapitalismu, ale naopak v systému porýnského kapitalismu 70. let, viz heslo pro výběr článků. Odboráři škodovky sedí ve správní radě Volkswagenu. Jinde sedí už málem ve vězení za proti kapitalistickou činnost. Tento koncern se zavře v celé EU kvůli korunovému viru. Strojaři mi říkali už koncem týdne, že od minulého pátku se nebraly žádné subdodávky do automobilek, takže bylo jasné, že je konec. Tato firma se státní účastí a s odboráři ve vedení se chová slušně. Na rozdíl od neoliberálních církví kolaborujících se systémem se stará o zdraví svých zaměstnanců a nechá je doma. Tím se de facto zastaví výroba v Česku, protože protektorátní montovny fungují pouze v rámci subdodávek. A to je ten důvod, proč si musíme pro hygienické roušky do Číny, když je už prakticky nikdo jiný nevyrábí. Jak mi říkal jeden doktor, máme všechno nachystané na epidemii, ale chybí nám plastové uzávěry na sterilizační nástroje a další plastové bazmeky za korunu, které se dělají jedině v Číně.

Tak se vraťme k podstatnému, a to je zdejší kapitalismus jednoho promile, kterému česká katolická církev žehná kropenkou a investovala do něj příjmy z restitucí. Epidemie jasně ukazuje, že neoliberální model "rozděl a panuj" funguje jen do té doby, než se zaviruje. Pak se z toho každý posere. Důvod vstřícné předposranosti je ekonomický, bankovní a ideologický, včetně politického klerikalismu. Jedno promile si monopolizovalo planetární suroviny, energie a otrockou práci. Vyrábí prakticky zadarmo, privatizuje zisky a socializuje ztráty, proto může vyrábět ve světě naprosto šíleným způsobem: Na jednom konci světa udělá uzávěr ke sterilizační láhvi a na druhém konci světa nechá vyrobit tu láhev.

Prodejné vlády na obou koncích planety se mohou přetrhnout, aby dostaly fabriky specializované jednak na uzávěr a jednak na tu láhev, takže provádějí platový, daňový a ekologický dumping. A výsledkem je, že se maká v tisícihlavých fabrikách i za korunového viru, kdy důchodci sedí doma a podle nařízení vlády ani nemají dýchat nahlas. A církve tomuto odpornému korporátnímu fašismu vesele tleskají, jako za těch zlatých římských časů, kdy bylo třeba obětovat jednoho proroka za zdraví lidu. Jak jsem již napsal, ten zlý Jošua do toho perfektně fungujícího systému házel vidle a v chrámě nevybíravým způsobem napadl zdejší bankéře a lichváře. A lid tomuto populistovi tleskal jako blázen. Ale pak církev a vláda zasáhly jménem téhož poblázněného lidu a nedopustily žádný chaos. Lid dostal klasické ukřižování jako politické divadlo a církevní pamlsek. Takže lidé měli díky židovské církvi a římské vládě mediálně zajímavé velikonoce v klasickém marketingovém provedení dvou balení v jedné ceně.

Ok, škodovku konečně zavřou, protože tento podnik s majoritní účastí spolkových zemí se chová křesťansky, i když nechtěně. Pak podnikatelé budou chtít od vlády dotační socialismus za korunový vir, protože je jasné, že těm nejbohatším se musí odpustit daně za naše daně. Vždyť na polovičních platech proti Německu nemohou po odstávce otrokáren vydělat tolik, co dříve. Vlastně bychom vzhledem ke mzdám mohli být půl roku doma proti Západu, ale to se nesmí říkat nahlas. Živnostníci nedostanou nic, jen nějaké formální odpuštění daní, na chudé musí být přísnost. Prozřetelnost nám seslala klasické chřipkové prázdniny, jak za komunistů. Dostali jsme gratis čas k přemýšlení. Tak toho po zavření hlavních fabrik v neoliberálním protektorátu konečně využijme.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!