Z Bruselu to pěkně fouká. Jako by bylo možné zastavit rozpad EU tím, že budou zavedena ve všech zemích „ministerstva pravdy“, špehování a udávání.

Poslední skandál, který vyvolal ostrý protest vydavatele seriózního internetového ekonomického magazínu Deutsche Wirtschaftsnachrichten Michaela Maiera přímo u prezidenta EU Junckera, se týkal přímo záměrného falšování a manipulace s textem článku uveřejněným na DWN.

Michael Maier v dopise předsedovi Evropské komise Junckerovi wrote:
Evropská unie dala do oběhu papír, ve kterém jsou DWN neuvěřitelným způsobem a prostřednictvím zmanipulovaného a zfalšovaného textu dehonestovány jako tajný agent Kremlu. DWN patří k renomovanému švédskému nakladatelství Bonnier a nemá nic společného ani s Ruskem, ani s Putinem. Tato akce poškozuje obchodní zájmy nakladatelství a nelze ji ničím ospravedlnit. Protestuji jménem naší redakce proti této akci, která představuje jasné porušení svobody tisku. Vyzývám Vás proto, aby bylo jméno DWN ze seznamu webů neprodleně odstraněno. A dále vás vyzývám k veřejné omluvě, kterou bychom mohli našim čtenářům přinést ve vydání nejpozději dne 23. 1. 2017. Dokument, který EU šíří, jsme zachytili a předali našim právníkům. Zvažujeme právnické kroky k organizacím EU, které jsou do této akce zapojeny.


Komplexní popis celého případu je uveřejněn v článku“ Der Wind wird schärfer: EU verbreitet Fälschung, um die DWN zu denunzieren“ (Vítr je ostřejší: EU šíří zfalšovaný text, aby denunciovala DWN).

Když s texty manipulují odborníci, co „umí trochu německy“

Evropská unie už nějakou dobu financuje z našich daní projekt „Disinfo Review“. Slíděním a vyhodnocováním webů je pověřena organizace „East StratCom Task Force“, která čte a analyzuje od roku 2015 média. Dokument, který má dehonestovat DWN, je veden pod anglickým názvem „COMENTARY: Means, goals and consequences of the Pro Kremlin disinformation“ a je datován 19. ledna 2017. Tento dokument však jako první uveřejnil italský Institute for International political Studies, jehož prezidentem je bývalý koordinátor italské tajné služby DIS Giampiero Massolo. Ten sice mluví dobře rusky, ale podle oficiálních údajů taky „trochu německy“.

Tak Putin stíhá zadávat úkoly všem alternativním webům v Evropě. Génius. Ale kdyby jenom v Evropě! Kromě nás východoevropských a ruských pisálků orchestruje také takové mediální hvězdy jako je Bloomberg, nebo britské noviny The Nation či v USA vydávaný finanční blog Zero Hedge. Ty jsou také na seznamu. A nyní k tomu přibyly ještě Německé hospodářské noviny DWN!

Když prý Rusko nepomůže, EU se rozpadne!

V případě inkriminovaného článku byl ze strany EU zcela zmanipulován text. V hlášení o závadnosti textu na papíru EU stojí, že DWN uveřejnily tento text: "George Soros: Když Rusko nepomůže, EU se rozpadne“.

DWN ve skutečnosti wrote:
Investor George Soros považuje rozpad EU za nevyhnutelný – když nebude nasazen v účinnost Marshallův plán, který zachrání především východní Evropu. Zajímavé: Soros je také pro to, aby EU podporovalo také Rusko.


Samotný článek v DWN není nesrozumitelný, poněvadž obsahuje link na video tiskové agentury Bloomberg, ve kterém pan Soros říká přesně ta slova, která citují DWN. EU vytváří manipulací textu fantasmagorii, že by Putin měl být nakonec zachráncem EU, což rozhodně George Soros nikdy neřekl. Ale kdoví? Třeba jsou evropské elity z neschopnosti EU krizi řešit natolik zoufalé, že neví kudy kam, a přání je v tomto případě otcem myšlenky… Putin bude ovšem mít asi jiné starosti, než je zachraňovat. Zvláště poté, co mu EU celá léta okopávala kotníky a uvalovala na Rusko sankce.

Nejedná se o první případ napadení alternativního internetového média, kterým se cenzor totálně znemožnil. Pro nás ostatní je ovšem případ poučením, abychom důsledně uváděli zdroje a pracovali co možná nejprofesionálněji. Což děláme sice zadarmo a ve svém volném čase, avšak o to víc obětavě jako projev naší občanské uvědomělosti, našeho vlastenectví a touhy po udržení svobody. To vše proto, abychom se v případě napadení hlupáky, kteří holt „umí jenom trochu německy“, dokázali účinně bránit.

Co se týká mediální žumpy v Česku, tak nás už nemůže nic překvapit. Horlivost pana ministra Chovance doufám ocení voliči v nejbližších volbách. Je to naše Kainovo znamení: Vždycky jsme byli papežštější než papež! Ale od DWN se můžeme poučit a nenechat si propříště nic líbit.

Když už volí EU komise cestu šíření lží a manipulací s originálními texty a nasazuje na nás cenzory typu Evropských hodnot nebo Giampiera Masssola, musí být hodně zle.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!