Redakce se připojuje k celoevropské iniciativě proti smlouvě TTIP a CETA. Důvody jsou jasné, viz naše články k TTIP a CETA, které jsme publikovali v průběhu jednoho roku. Podívejte se také na naše tematické číslo Cesty do korporátního otroctví (2014-09).

Petici najdete zde.


Podepsáno na webových stránkách k 1.12.2014: 781,594
Zapojilo se 1.000.000 občanů.Vyzýváme orgány Evropské Unie a členských států, aby zastavily vyjednávání s USA ohledně Transatlantického partnerství pro obchod a investice (TTIP) a aby neratifikovaly Komplexní hospodářskou a obchodní dohodu (CETA) s Kanadou.

Hlavní cíle:
Chceme zabránit úmluvám TTIP a CETA, protože obsahují řadu problematických částí, např. arbitrážní řízení mezi investory a státy a pravidla sbližování regulací, která ohrožují demokracii a právní stát. Chceme zabránit tomu, aby byly v netransparentních vyjednáváních sníženy standardy pracovních práv, sociálních jistot, ochrany životního prostředí, ochrany osobních údajů a ochrany spotřebitelů i deregulovány veřejné služby (např. dodávky vody) a kulturní statky. Evropská občanská iniciativa (EOI) podporuje alternativní obchodní a investiční politiku EU.

Campaign Office of the European Citizen’s Initiative “Stop TTIP”
Tel:+49 (0) 30/42082379
Email: info v(e) stop-ttip.org
Postal address:
Stop TTIP
Haus der Demokratie und Menschenrechte
Greifswalder Str. 4
10405 Berlin
Germany