Občanská válka na Ukrajině
Nové číslo 2014-4 navazuje na nedávné téma Jak se demokratizuje Ukrajina (2014-2). Čtyři klíčové články se věnují podstatnému dění, které naše oficiální média téměř bez výjimky bojkotují. Na Ukrajině začala občanská válka. EU ve vleku USA vidí jen tu mocenskou kliku, která se jim hodí do krámu. Za prvé, manipulace kolem vraždění na Majdanu a masakru v Oděse zásadně zpochybňují vládu v Kyjevě. Za druhé, analýza hospodářských zájmů západních korporací ukazuje na skutečný důvod války. Na závěr se věnujeme žalostnému selhání české diplomacie a parlamentní politiky. Pouze komunisté upozornili ve sněmovně na fakt, že žádná civilizovaná vláda nesmí souhlasit s přímým použitím vojenské síly proti vlastnímu obyvatelstvu. Podobný režim je prostě zločinný, a to podle mezinárodních dohod. Dne 2. června 2014 vláda v Kyjevě oficiálně potvrdila, že vypálila na město Luhansk ze stíhaček a z bojových vrtulníků celkem 150 raket. Od ironického nadpisu „demokratizace“ Ukrajiny se tedy přešlo titulu s občanskou válkou. A zaslepené EU slepě podporuje pouze jednu stranu, stejně jako v Sýrii v Libyi. Proč?
