Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 7028

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
7909 Emigrace, vznik nového samizdatu, za všechno můžou vesničtí pitomci... To jsou povolební výkřiky ´kavárny´. Komentář Štěpána Chába

Emigrace, vznik nového samizdatu, za všechno můžou vesničtí pitomci... To jsou povolební výkřiky ´kavárny´. Komentář Štěpána Chába
Tradiční strany se staly impotentními. V jedné řadě, bez názoru, jen s volebními hesly plnými klišé. Nebyl vidět názorový rozdíl. Všechny byly seřazené v jednotném postoji prakticky ke všem problémům, které před ně byly pohozené k prodiskutování. Nebyla vidět variabilita názorů. Nebylo z čeho vybírat. Tradiční strany se staly karikaturou. (Krajské listy)

7908 Reportér al-Džazíry se infiltroval do proizraelské lobby ve Washingtonu

Reportér al-Džazíry se infiltroval do proizraelské lobby ve Washingtonu
Regulátor britského vysílání v pondělí dospěl k závěru, že al-Džazíra neporušila žádná pravidla v rámci svého kontroverzního tajného vyšetřování, v němž odhalila kampaň izraelské ambasády, zaměřenou na britské občany, kteří jsou kritičtí vůči Izraeli. Součástí této kampaně byly pokusy zničit kariéru britských politiků, kteří jsou nakloněni Palestině. (ICH via Zvědavec)

7907 Po Řecku či Kypru pomůže Evropský záchranný fond i šéfovi euroskupiny Dijsselbloemovi

Po Řecku či Kypru pomůže Evropský záchranný fond i šéfovi euroskupiny Dijsselbloemovi
Evropský záchranný fond pomůže šéfovi euroskupiny Jeroenu Dijsselbloemovi. Předsedovi schůzek ministrů financí eurozóny hrozilo, že po konci v nizozemské politice zůstane bez příjmů. Jeho funkce je totiž neplacená. Fond proto Dijsselbloema najal jako strategického poradce, aby mohl dokončit mandát v čele eurozóny. (iRozhlas)

7906 Jaromír Štětina oslavil Banderu

Jaromír Štětina oslavil Banderu
Europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina se na svém facebookovém profilu vyjádřil k ukrajinskému zločinci a vrahovi Stepanu Banderovi. (Parlamentní listy)

7905 Čeští vědci našli slabinu při generování kryptografických klíčů

Čeští vědci našli slabinu při generování kryptografických klíčů
Brněnským vědcům se podařilo odhalit vážné bezpečnostní riziko spojené s čipy německého výrobce Infineon Technologies. Jde o způsob, jak se generovaly kryptografické klíče pro široké spektrum zabezpečených zařízení. Díra v zabezpečení přitom existovala bez povšimnutí několik let. (Novinky)

7904 Připravte se na nový Černobyl na Ukrajině

Připravte se na nový Černobyl na Ukrajině
Podle analytiků společnosti Energy Research & Social Science (ERSS) existuje 80% pravděpodobnost, že do roku 2020 dojde k “vážné havárii” na jedné z ukrajinských jaderných elektráren kvůli rostoucí zátěží jaderných elektráren způsobených rozsáhlými odstávkami tepelných elektráren na Ukrajině (mají kriticky nízké zásoby uhlí, které odebíraly z Donbasu), kvůli vážnému fyzickému opotřebení jaderných zařízení sovětské éry a katastrofálně nedostatečnému financování tohoto odvětví. (Oriental Review)

7903 Výsledky parlamentních voleb 2017

Výsledky parlamentních voleb 2017
Podrobně, přehledně, v grafech a seznamech. (Český rozhlas)

7902 Směrnice o zbraních: ANO a ČSSD mají strach z útoku nespokojených s armádou a policií na stát

Směrnice o zbraních: ANO a ČSSD mají strach z útoku nespokojených s armádou a policií na stát
Ozbrojenému útoku občanů na stát spolu s některými příslušníky policie a armády chtějí zabránit ministerstvo obrany vedené Martinem Stropnickým (ANO11) a ministerstvo vnitra vedené Milanem Chovancem (ČSSD). Chovancovo vnitro proto půjde nad rámec evropské směrnice o zbraních a zamezí ozbrojeným domobranám a sousedským hlídkám. (Česká justice)

7899 Dopis příteli: O prioritách

Dopis příteli: O prioritách
Zatímco se u nás celý srpen řešily světodějné záležitosti, jakože Babiš a jakože Faltýnek, Japonci na svých televizních stanicích věnovali veliký prostor vzpomínkám na Hirošimu a Nagasaki. (Kulturní noviny)

7898 Obživlosti: Americká ostuda

Obživlosti: Americká ostuda
Sledoval jsem v televizi projev Donalda Trumpa v OSN. Byl tak nabubřele arogantní, až tím byl směšný. Možná jen neměl svůj den anebo si spletl mítink a nevěděl, ke komu mluví, v každém případě to byla nevídaná ostuda. V jedné chvíli jsem Donalda znechuceně vypnul, protože nemíním o Americe ztratit poslední zbytky dobrého mínění. (Kulturní noviny)

7897 Aleš Jakl (Piráti): Reakce na článek Piráti – od rebelie ke 100 milionům za volby

Aleš Jakl (Piráti): Reakce na článek Piráti – od rebelie ke 100 milionům za volby
Poznamenejme, že Piráti se od chvíle, kdy se do ČT již sami bezpečně dostali, zcela přestali zajímat o toto ukázkové porušování demokracie. Nerovný přístup do hlavního média jim nevadí. Lze právem očekávat, že strana, která začne takto rychle ignorovat výše uvedené, nebude hájit právo ani v jiných případech. Rychlost, se kterou Piráti zapomněli na své ideály, je nejen smutná, ale alarmující, protože jde o další 4 ročníky mladých lidí, kteří znovu uvěří, že tentokrát to již opravdu někdo myslí upřímně. (Literární noviny)

7894 Němcová: Žijeme v nejúžasnější době, v jaké kdy Češi žili. Máme bezvadné podmínky k životu. I chudí se mají lépe než za komunismu

Němcová: Žijeme v nejúžasnější době, v jaké kdy Češi žili. Máme bezvadné podmínky k životu. I chudí se mají lépe než za komunismu
Žijeme v nejúžasnější době, v jaké kdy česká společnost žila,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz jedna z nejvýraznějších českých političek. (Parlamentní listy)

7891 Přes osm tisíc firem v Česku vlastní nebo řídí „bezdomovec”

Přes osm tisíc firem v Česku vlastní nebo řídí „bezdomovec”
Téměř 8200 českých firem má vlastníka, který má oficiální trvalé bydliště na adrese, kde sídlí radnice. Podobně se takoví lidé nacházejí ve statutárním orgánu či dozorčí radě firmy. Vyplývá to z analýzy poradenské firmy Bisnode, podle níž jsou takové firmy rizikovější. (Novinky)

7890 V Německu vstoupil v platnost nový zákon proti nenávistným komentářům

V Německu vstoupil v platnost nový zákon proti nenávistným komentářům
Nový zákon směřuje k účinnějšímu boji proti nenávisti a štvaní. Dosavadní přístup se neosvědčil, protože např. Facebook odstranil v testovacím období jen 39 % oznámených trestných obsah, Twitter jen jedno procento. (ARD via !argument)

7889 Čeština už není cool

Čeština už není cool
Výraz cool zazní v tomto článku víckrát. Jak ho přeložit? Doslova znamená chladný, ale v tomhle významu ho v češtině nikdo nepoužívá. Skvělý, úžasný, hustý, moderní, řeklo by se u nás. Anebo prostě cool. Slovo, které přesně vystihuje vše, čím se vyznačují anglicismy pronikající do češtiny. Jsou módní, stručné, dají se vyložit různě. Kdo je zná, jde s dobou a zároveň dává najevo, že vyjadřovat se česky je mu poněkud na obtíž. (Novinky)

7888 Svatováclavské nesmysly ze Staré Boleslavi

Svatováclavské nesmysly ze Staré Boleslavi
Zmatená Dukova úvaha pak dospívá k otázce, která nás dostává o další krok k záměru, s nímž svou homilii připravoval: hovoří najednou o účasti katolíků na životě dnešního státu a k tomu doplňuje ufňuknutou otázku: „Proč nám v tom někdo chce bránit, vyloučit nás?“ Aby se s touto otázkou utkával, přechází do nekonzistentního (srv. např. bezdůvodnou a příliš banální výzvu k rozlišování národa a jeho vůdců) „vybídnutí“ k účasti na volbách. Ovšem toto „vybídnutí“ vrcholí podivným tvrzením: „Naši naději vidím v tom, že nám volby pomohou prosadit umlčovanou většinu.“ Zde zoufale schází jasné zdůvodnění. (Svobodné protestantské stránky)

7887 Tereza Spencerová: Debílek, kdo s „námi“ nesouhlasí, teď z NDR

Tereza Spencerová: Debílek, kdo s „námi“ nesouhlasí, teď z NDR
„Každý, kdo si myslí něco jiného, než ‚my‘, a navíc dokonce i volí proti ‚nám‘, je debílek a čouhá mu sláma z bot,“ glosuje nadávky voličům AfD Tereza Spencerová. (Literární noviny)

7886 Nad čerstvým volebním modelem CVVM

Nad čerstvým volebním modelem CVVM
ČSSD se po sněmovních volbách 2013 rozhodla vést bratrovražednou válku, která naprosto oslabila její možnosti vyjednávat s ANO o nové vládě. Rozhodčím mezi oběma frakcemi ČSSD byl nakonec právě Andrej Babiš. Vnitrostranickým důsledkem byl pak závratný vzestup Milana Chovance, který udělal z ČSSD symbol policejní reorganizace, hysterie proti uprchlíkům (12 a dost!), odporu k EU a lásky ke zbraním. Člověk se pak už jen těžko orientuje, kde má být vlastně ten rozdíl mezi ČSSD a ODS. (Britské listy)

7885 Rusko odpisuje dlhy jednej krajine za druhou! Ako si to môže sankciami „zničená“ krajina dovoliť?

Rusko odpisuje dlhy jednej krajine za druhou! Ako si to môže sankciami „zničená“ krajina dovoliť?
Ruské vedenie nielenže tento rok už splatilo všetky svoje dlhy, ktoré malo voči iným krajinám sveta ešte z čias ZSSR, ale v poslednej dobe častokrát aj iným krajinám odpúšťa veľké čiastky ich dlhov, ktoré majú voči Rusku samotnému. Takéto niečo v týchto dňoch učinil ruský prezident Vladimír Putin aj počas svojej cesty po Afrike, keď po rokovaniach s guineiským prezidentom Alphom Condéom povedal, že Rusko odpustilo africkým krajinám dlh vo výške viac ako 20 miliárd USD! (Infovojna.sk)

7884 Nebyl čas nad tím přemýšlet, máme v sobě zakódovaný impulz pomoci, říkají muži, kteří vytáhli Třísku z vody

Nebyl čas nad tím přemýšlet, máme v sobě zakódovaný impulz pomoci, říkají muži, kteří vytáhli Třísku z vody
Zahraničnímu zpravodaji Radiožurnálu se podařilo promluvit s dvěma muži, kteří v sobotu vytáhli českého herce Jana Třísku z Vltavy. “Chceme hlavně vyjádřit soustrast rodině i všem nejbližším Jana Třísky,” říkají společně. Oba jsou inženýři hornictví z dolu nedaleko Rybniku na jihu Polska, kteří dříve pracovali jako plavčíci. Proto neváhali skočit do vody a zachránit lidský život. (iRozhlas)

7883 Z Facebooku se podle Jourové stala „dálnice nenávisti“

Z Facebooku se podle Jourové stala „dálnice nenávisti“
Evropská komisařka pro spravedlnost a ochranu spotřebitelů Věra Jourová uzavřela svůj účet na Facebooku, protože tato internetová sociální síť se podle ní stala informační „dálnicí nenávisti“. Česká členka Evropské komise to ve čtvrtek oznámila na tiskové konferenci věnované boji proti nelegálnímu obsahu na internetu. (Novinky)

7882 Rusko spustilo masívne útoky na vinníkov smrti generála Asapova. Zaplatia za to všetci, aj americkí “špecialisti” spolupracujúci s ISIS

Rusko spustilo masívne útoky na vinníkov smrti generála Asapova. Zaplatia za to všetci, aj americkí “špecialisti” spolupracujúci s ISIS
Ruské vedenie sľubuje tvrdú odvetu všetkým tým, ktorí sa podieľali na smrti významného generálporučíka Valerija Asapova, ktorý zahynul tento týždeň po ostreľovaní teroristov z ISIS v sýrskej provincii Deir Ez Zor. A tentokrát sa nejedná len o teroristov z ISIS, ale aj o amerických „špecialistov“, ktorí sa mali podľa Rusov na jeho smrti spolupodieľať. (Hlavné správy)

7881 Volby 2017 – nerovná soutěž, kdy ČT vědomě ošidí malé strany o statisíce

Volby 2017 – nerovná soutěž, kdy ČT vědomě ošidí malé strany o statisíce
V malém přehledu (níže) najdete vysvětlení a konkrétní příklady, kolik milionů dostanou letos malé i velké strany za volby. A o kolik i zásluhou ČT přijdou strany malé. (Literární noviny)

7880 Jeremy Corbyn potvrzen ve vedení Labour

Jeremy Corbyn potvrzen ve vedení Labour
Corbyn pohřbil zbytky „Nové labour.“ (Financial Times via !argument)

7879 Duka patří k menšině, které se nenaslouchá. Protože nemá co říct

Duka patří k menšině, které se nenaslouchá. Protože nemá co říct
Redaktor Deníku Referendum, bývalý dominikánský mnich, charakterizuje svatováclavské Dukovo kázání jako nejasné a chaotické. Duka se jako příslušník menšiny dovolává umlčené většiny: proti jiným menšinám, jež křesťanství bralo v ochranu. (Deník Referendum)