Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 6416

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
7281 Osm miliardářů je podle analýzy stejně bohatých jako polovina lidstva

Osm miliardářů je podle analýzy stejně bohatých jako polovina lidstva
Nejbohatší lidé planety platí nižší daně než jejich uklízečky. (Esondy)

7280 Všichni novináři píší, co jim diktují tajné služby, tvrdil německý novinář Ulfkotte

Všichni novináři píší, co jim diktují tajné služby, tvrdil německý novinář Ulfkotte
V jeho textech se to hemžilo konspiračními teoriemi. Dvakrát konvertoval, od křesťanství k islámu a zase zpátky. Žil v utajení na ostrově uprostřed jezera v domě, který byl energeticky soběstačný a obehnán vysokou zdí. I to patřilo k Udovi Ulfkottemu, který byl jedním z nejkontroverznějších německých novinářů. Minulý pátek, ve věku 56 let zemřel na následky srdečního infarktu. (Lidovky.cz)

7279 Dopis příteli: Rozdělená společnost?

Dopis příteli: Rozdělená společnost?
Jeden můj strýc říkával, že každý z nás bude příliš dlouho mrtev. Každý, i ti nejhádavější z nás. I pan Putna, i paní Clintonová, i pan prezident Zeman, i jeho příznivci a odpůrci. To není vyhrožování. Od toho máme zákon. (Kulturní noviny)

7278 Média v šoku. Trumpův tiskový tajemník: Alternativní média a bloggeři se stanou součástí tiskových konferencí Bílého domu

Média v šoku. Trumpův tiskový tajemník: Alternativní média a bloggeři se stanou součástí tiskových konferencí Bílého domu
Nadcházející tiskový tajemník Bílého domu v neděli v bezprecedentním kroku oznámil, že příslušníci alternativních médií a dokonce i prominentní bloggeři by se mohli připojit k tiskovým zmocněncům Bílého domu, takže by se ve Washingtonu účastnili tiskových konferencí. (AC24)

7277 Odmítáme vznik Chovancova "ministerstva pravdy"

Odmítáme vznik Chovancova "ministerstva pravdy"
My, níže podepsaní, protestujeme proti zrodu tzv. „ministerstva pravdy“ při Chovancově vládním úřadu a tento krok směrem k orwellovskému totalitnímu státu důrazně odmítáme. (Petice24)

7276 Orwellovské ministerstvo pravdy jako stranický bankrot a výprodej

Orwellovské ministerstvo pravdy jako stranický bankrot a výprodej
Na českém úřadě, a to ne na úřadě ledajakém, ale přímo na ministerstvu, se zřizuje útvar, který má vzdorovat teroristickým a hybridním hrozbám v ČR (od čeho je tedy policie a vůbec všechny bezpečnostní složky?) a jeden z nejodpovědnějších úředníků tohoto nového útvaru (jiného by útvar do ČT přece nevyslal), netuší, na základě jakých konkétních skutečností či případů se jeho útvar zakládá. Nemůže si prostě zaboha vzpomenout. (Outsidermedia)

7275 Český prezident je priateľ s americkým, ruským a čínskym prezidentom. Náš…

Český prezident je priateľ s americkým, ruským a čínskym prezidentom. Náš…
Takto vyzerá zahraničná politika v podaní “slniečkárskej” elity u nás. Kým český prezident sa bude stretávať a rozvíjať vzťahy s troma najvýznamnejšími politikmi sveta, čo bude mať iste pozitívny vplyv na postavenie Českej republika a jej rozvoj, náš prezident bude prijímať predstaviteľov ukrajinskej chunty, nevyspytateľného Erdogana a bezvýznamných eurohujerov z Európskeho parlamentu. (Hlavné správy)

7274 Když se škrtne „ne“

Když se škrtne „ne“
Konec minulého roku do značné míry ovládla nevůle ze strany vedení Evropského parlamentu umožnit některým výborům vyjádřit se ke smlouvě CETA. (První zprávy)

7273 Média informují o plánech Trumpova týmu ohledně „vyhnání" novinářů z Bílého domu

Média informují o plánech Trumpova týmu ohledně „vyhnání" novinářů z Bílého domu
„Je to opoziční strana. Chci, aby nebyli v budově. Tiskové středisko zlikvidujeme," cituje časopis slova jednoho ze zdrojů. (Sputnik)

7272 Všechny peníze světa

Všechny peníze světa
Co jsou to finanční deriváty? Kolik jich je? A jaký objem představují v poměru k akciovým trhům, tržním kapitalizacím největších firem či dluhům států? (A2larm)

7271 Největší nález keramiky z doby bronzové na Moravě

Největší nález keramiky z doby bronzové na Moravě
Archeologové jásají. U Kobylnic na Brněnsku objevili zatím největší soubor keramických nádob z doby bronzové na Moravě. (Novinky)

7270 Mezinárodní tribunál ohledně Sýrie, zatím jen satira

Mezinárodní tribunál ohledně Sýrie, zatím jen satira
Satirický seriál Die Anstalt známý svými satirami ohledně mediálních manipulací německých státních médií ohledně Sýrie a Ukrajiny udělal první tribunál ohledně lhaní a použití teroru v Sýrii, zatím jen jako satiru. (ZDF)

7269 ČT odpovídá vysílací Radě: Vaše zpráva je účelová a zaujatá

ČT odpovídá vysílací Radě: Vaše zpráva je účelová a zaujatá
Vedoucí redaktoři ČT 24 František Lutonský a Michal Kubal dnes odeslali následující otevřený dopis členům Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. (Deník Referendum)

7268 CIA za posledních padesát let ovlivňovala minimálně 81 voleb v cizích zemích

CIA za posledních padesát let ovlivňovala minimálně 81 voleb v cizích zemích
Spojené státy mají za sebou dlouhou historii pokusů o ovlivňování prezidentských či parlamentních voleb v jiných zemích. Podle databáze shromážděné politologem Dovem Levinem z univerzity Carnegie Mellona se ví minimálně o 81 takových případech pouze za období mezi lety 1946 a 2000. V tomto počtu přitom nejsou zahrnuty vojenské převraty a snahy o změnu režimu, které následovaly po zvolení kandidátů, kteří se Spojeným státům nelíbili, například těch v Guatemale (1950), v Íránu (1951) a v Chile (1970). Tento počet také nezahrnuje obecné asistence při organizování voleb, například monitorování jejich průběhu. (Levá perspektiva)

7267 Trump odpovedal novinárovi CNN na jeho otázku jednoznačne: You are fake news!

Trump odpovedal novinárovi CNN na jeho otázku jednoznačne: You are fake news!
Mainstream sa momentálne, a to nielen v Amerike, ale aj na Slovensku, nachádza v ťažkej kríze. Neinformuje verejnosť, ale formuje verejnú mienku. Na to používa akékoľvek nástroje. Vymýšľa si informácie, zatajuje, klame, produkuje hoaxy. (Hlavné správy)

7266 Ako Zeman vyškolil aj redaktora z Washington Post!

Ako Zeman vyškolil aj redaktora z Washington Post!
Ukazuje sa, že Zemanove názory sú nevídanou perlou aj pre západné médiá a článok sa netají tým, že nesie punc exkluzivity, keď sa tituluje názvom: “Spoznajte proruského, antimoslimského, európskeho lídra, ktorého pozvali do Trumpovho Bieleho domu”. Prinášame vám preklad tohto poučného interview, ktoré znova raz obohatilo jedného novinára… (Hlavné správy)

7265 Do Japonska míří peruť amerických supermoderních bojových letadel

Do Japonska míří peruť amerických supermoderních bojových letadel
Šestnáct supermoderních bojových letadel Lockheed F-35B Lightning II. americké námořní pěchoty (US Marine) je na cestě k prvnímu nasazení v zahraničí a to v Japonsku. Stane se jednou z klíčových sil chránících v oblasti americké zájmy. (Novinky)

7264 Vesti: Porošenko přitvrzuje „diktátorské zákony" Janukovyče!

Vesti: Porošenko přitvrzuje „diktátorské zákony" Janukovyče!
Legislativu Viktora Janukovyče, která vyvolala protesty Ukrajinců před třemi lety, nová vláda obnovila, a v některých případech přitvrdila, uvedl ukrajinský deník Vesti. (První zprávy)

7263 Tereza Spencerová: Pane Obamo, ještě příběh, než odejdete...

Tereza Spencerová: Pane Obamo, ještě příběh, než odejdete...
„Když jsem si před pár týdny pochvalovala, že mi loňský rok vrátil brexitem a Trumpem víru v demokracii, která stále ještě může porazit oligarchicko-politický systém, obávám se, že jsem v tom svém optimismu přestřelila,“ uvádí Tereza Spencerová ve svém pravidelném týdenním shrnutí.

7262 Ďalší list nepriateľov mieru

Ďalší list nepriateľov mieru
Dňa 9. januára 2017 odoslala skupina prevažne bývalých politikov zo strednej a východnej Európy otvorený list novozvolenému prezidentovi USA D. Trumpovi, v ktorom ho varovala pred snahou o zlepšenie vzťahov s Ruskom. Otvorený list bol publikovaný v denníku Washington Post a schvaľovaný v ďalších tzv. mienkotvorných médiách. Lenže tento list si zaslúži skôr kritickú analýzu: agresívne výroky v liste sú totiž veľmi nebezpečné a ciele jeho autorov nanajvýš pochybné. (Nové slovo)

7261 Žijte dost dlouho na to, abyste žili navěky

Žijte dost dlouho na to, abyste žili navěky
V tištěné verzi Vesmíru jsme se mohli dočíst o nesmrtelnosti jednotlivých buněk nebo jednoduchých organismů. Pro nás je ale, čistě prakticky, zajímavější otázka, jak je to s možností nesmrtelnosti člověka. Nikoli prodloužení života o 20, 50 nebo 100 let, ale skutečné nesmrtelnosti v tom nejpřízemnějším, materialistickém slova smyslu – prodloužení života o mnoho řádů, potenciálně napořád. (Vesmír)

7260 Dvouhlavňová pistole s ráží 9 mm jako Smartphon

Dvouhlavňová pistole s ráží 9 mm jako Smartphon
Smartphony jsou všude, proto naše nová pistole lehce zapadne do okolí. IDEAL Conceal - patent pending Vaše jistota za pouhých $400. Vždy po ruce a nenápadně. Ironický text je na místě. Starým postupům k zajištění přijatelné míry veřejného bezpečí už odzvonilo. Vítejte ve II.kole. (Thinking out Loud via YouTube)

7259 Charta, pakty, Helsinky

Charta, pakty, Helsinky
Letos si připomínáme čtyřicet let od vzniku Charty 77. Česká média však dodnes nemají jasno v tom, na které mezinárodní smlouvy se její prohlášení odvolávalo. (Petr Uhl, A2)

7258 Lesníci pátrají, kam zmizely miliony kubíků dřeva. Odhalil to audit za miliony

Lesníci pátrají, kam zmizely miliony kubíků dřeva. Odhalil to audit za miliony
Projekt Národní inventarizace lesů odhalil, že těžba v českých lesích byla v posledních deseti letech daleko větší, než uvádějí majitelé lesů. Rozdíl činí až čtyři miliony kubíků dřeva ročně. Podle některých je to důsledkem krádeží, šedé ekonomiky, podle druhých důsledkem různé metodiky inventarizace. (Hospodářské noviny)

7257 Daeš vyhlásil válku Turecku, „zemi džihádu“

Daeš vyhlásil válku Turecku, „zemi džihádu“
„Vzkazů“, které Daeš tímto teroristickým útokem vyslal, bude v hlavách jeho lídrů jistě víc, v obecné rovině se ale nejsrozumitelněji vyjádřil turecký bojovník Daeše na videu znázorňujícím upálení dvou tureckých vojáků u syrského Al Bábu: „Turecko se stalo zemí džihádu.“ (Literární noviny)