Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 6616

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
7490 Dva izraelští vojenští poradci zajati s Al-Núsrou v Džobaru

Dva izraelští vojenští poradci zajati s Al-Núsrou v Džobaru
Syrská 105. brigáda dobývající Džóbar u Damašku tvrdí, že zajala dva izraelské vojenské poradce při útoku na místní vedení Al-Núsry, což je syrská pobočka Al-Kájdy placená Saúdy. Asi tam Izraelci bojovali proti terorismu, což by nebylo poprvé. (Anna News)

7489 Pět základních způsobů manipulace médií

Pět základních způsobů manipulace médií
Doufejme, že někdo otitulkuje do češtiny toto anglické video vysvětlující 5 základních tezí knihy Noama Chomského Výroba souhlasu (Manufacturing Consent). (Democracy Now!)

7487 Proč američtí farmáři hackují své vlastní traktory

Proč američtí farmáři hackují své vlastní traktory
Černý trh s pirátským palubním sottware roste, protože výrobci využivají digitální autorské právo, aby mohli posílat svým zákazníkům mastné účty za opravy. (The Guardian)

7486 Pentagon poskytl Rusku 60 hodin na dobytí Pobaltí

Pentagon poskytl Rusku 60 hodin na dobytí Pobaltí
Odborníci z RAND napsali ve své šestnácti stránkové zprávě, že NATO není s to ubránit území nejzranitelnějších členských států paktu. Podle názoru analytiků je to Estonsko a Lotyšsko. Podle jejich mínění se dá rychlé dobytí Pobaltí Ruskem odvrátit s pomocí sedmi brigád, včetně tří těžkých tankových, a letectva. Předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel v květnu prohlásil, že stupňování sil Aliance na východním křídle souvisí s aktivitami ruské armády. „Kdyby nebylo posílení ruské ofenzívy v Gruzii, na Ukrajině, na Krymu a v Sýrii, nedošlo by ani k reakci za strany NATO," vysvětlil český generál. Poznamenal rovněž, že východní členské státy Aliance „pociťují hrozbu ruského sebevědomí a agresivity." (Sputnik)

7484 Policie v Minsku zakročila proti demonstraci. Zbila a zatkla desítky lidí

Policie v Minsku zakročila proti demonstraci. Zbila a zatkla desítky lidí
Běloruská policie zablokovala pochod demonstrantů v centru Minska. Podle očitých svědků byly zbity a zatčeny desítky lidí. Mají mezi nimi být i novináři včetně místních zpravodajů britské stanice BBC. Do protestního protivládního pochodu, který radnice nepovolila, se podle agentury AP zapojilo zhruba 700 lidí. (Česká televize)

7483 Karel

Karel
Kájo, tak Ti píšu, jak jsi chtěl. Je to zlý, ale zase je dobrý, že je to teď na Tobě. Operace se vlastně povedla. Jen byly větší komplikace. Hodně veliký. A teď už musíš rozhodnout Ty. A taky pro to něco udělat. Já za Tebe na mopedu jezdit nebudu. (Kulturní noviny)

7482 K čemu je ekonomická demokracie?

K čemu je ekonomická demokracie?
Ekonomická demokracie je principem, jehož promyšlená aplikace by mohla změnit kontrolu ekonomické moci. Analogicky s politickou demokracii tu jde o podpoření práva všech, kdo se chtějí aktivně podílet na řízení a ovlivňování věcí ekonomických, a to nejen v úzkém pojetí zaměstnanecké participace. (Kulturní noviny)

7481 Odin’s Eye: Víme, jak odposlouchávali Donalda Trumpa

Odin’s Eye: Víme, jak odposlouchávali Donalda Trumpa
Procesory INTEL mají na úrovni hardwaru backdoor instalovaný přímo výrobcem ve spolupráci se CIA. Firewally i antiviry jsou ze hry ven. (AE News)

7480 Miliardy pod Cínovcem. Zdejší lithium chce Albrightová i Janeček

Miliardy pod Cínovcem. Zdejší lithium chce Albrightová i Janeček
V Krušných horách leží obří zásoby lithia a dalších kovů. Jejich hodnota dosahuje tří bilionů korun. Na bohaté žíly si brousí zuby miliardář Karel Janeček, bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová, superboháč Elon Musk nebo Australané. Česko dodá levnou pracovní sílu. (Týden)

7479 Facebook bojuje s fake news, upozorní uživatele na jeho šíření

Facebook bojuje s fake news, upozorní uživatele na jeho šíření
Sociální síť Facebook má nový nástroj v boji proti fake news. Nyní své uživatele upozorňuje, když chtějí na svých účtech zveřejnit fake news. Zakladatel a prezident Facebooku Mark Zuckerberg svůj záměr bojovat s fake news vyjádřil již dříve poté, co byl Facebook kritizován za to, jak lehce se na něm dá fake news šířit. Informuje o tom britský The Telegraph. (Echo24)

7478 Den Ivana Hoffmana: Recept na nesmrtelnost

Den Ivana Hoffmana: Recept na nesmrtelnost
Smrt Davida Rockefellera je důkazem, že ještě nenastala doba, kdy díky pokroku v medicíně ti nejbohatší nemusí zemřít. Rockefelerovi ve věku 101 let selhalo srdce, podle dobře informovaného bulváru již osmé! Zanechal po sobě tři miliardy dolarů, pověst muže s obrovským neformálním vlivem a také prominentní zastoupení v řadě konspiračních teorií. (Deník.cz)

7477 OSN se obává, že koaliční nálety zabily v Iráku 200 civilistů. Začalo vyšetřování

OSN se obává, že koaliční nálety zabily v Iráku 200 civilistů. Začalo vyšetřování
Organizace spojených národů (OSN) má silné podezření, že koaliční síly vedené Spojenými státy při leteckých útocích v západní části iráckého Mosulu zabily až 200 civilistů. Americká média referují, že zpráva se již prošetřuje. Koaliční letouny podporují ze vzduchu operaci irácké armády, která se snaží město osvobodit z rukou teroristické organizace Islámský stát (IS). (Česká televize)

7476 Strach a smrad v Kroměříži. Ve stínu Kmotra z Agrofertu

Strach a smrad v Kroměříži. Ve stínu Kmotra z Agrofertu
Jsou tu samozřejmě i jiné než Babišovy podniky – a jistě padá na vrub lidí, kteří Kroměříž řídili v minulosti, že takovýto rozvoj zátěžového průmyslu dovolili v těsném sousedství lidských sídel. To ale nic nemění na tom, že tu dnes lidem ničí životy firmy ministra financí a českého superoligarchy Andreje Babiše. Kromě Afeedu a Navosu se jedná také o masokombinát s přiléhavým názvem Kmotr, stojící na dohled od Čelakovského ulice – ten místní obtěžuje emisemi z udíren salámů. (Deník Referendum)

7475 Reuters: Toshiba chystá příští týden bankrot divize Westinghouse

Reuters: Toshiba chystá příští týden bankrot divize Westinghouse
Japonský konglomerát Toshiba informoval své hlavní věřitele, že na 31. března chystá bankrot své americké jaderné divize Westinghouse Electric... Westinghouse se potýká s obrovskými náklady kvůli překročení rozpočtu dvou jaderných projektů v USA. Auditoři navíc zpochybnili způsob, jakým Westinghouse před časem zaúčtoval převzetí společnosti Chicago Bridge & Iron (CB&I). Žádost o soudní ochranu před věřiteli by mohla omezit budoucí ztráty firmy. (TZB Info)

7474 Ukrajina oslavila vítězství na Donbasu armádním ohňostojem

Ukrajina oslavila vítězství na Donbasu armádním ohňostrojem
Výbuchy muničního skladu na okraji města v Charkovské oblasti vyhnaly z domů tisíce obyvatel ukrajinského města Balaklaa. Podívejte, jak vybuchují skladované rakety Točka a munice do Gradů. Ukrajinská armáda slaví velkolepým ohňostrojem frontová vítězství a rozpad státu. (Studio K. Dolgova)

7473 Média v časech „po pravdě“

Média v časech „po pravdě“
Západní média si přisvojila roli určovat, co je pravda a co „propaganda“, ale sama se přitom ztratila v mlze sebeklamu a proměnila se v hlavní šiřitele „postpravdivých“ zpráv. (Literární noviny)

7472 Porošenko prohlásil, že kvůli blokádě ztratila Ukrajina vliv na Donbas

Porošenko prohlásil, že kvůli blokádě ztratila Ukrajina vliv na Donbas
Porošenko taky podotkl, že organizátoři blokády musí být připraveni nést odpovědnost za své činy. (Sputnik)

7471 Na Zaorálkově úřadu našli kontroloři chyby v účetnictví za 2,7 miliardy

Na Zaorálkově úřadu našli kontroloři chyby v účetnictví za 2,7 miliardy
Chyby v účetnictví ministerstva zahraničních věcí (MZV), které bylo údajně „neúplné, neprůkazné a nesrozumitelné”, odhalilo šetření Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Zjištěné nesrovnalosti byly ve výši 2,7 miliardy korun. (Novinky)

7470 Fukušima: Nejhorší průmyslová katastrofa ve světových dějinách

Fukušima: Nejhorší průmyslová katastrofa ve světových dějinách
Arnie Gundersen, bývalý jaderný inženýr, 11. 3. 2017: "Vědecky vzato je dopad trojitého roztavení jádra v JE Fukušima probíhající katastrofa, kterou si inženýři, kteří navrhli a zkonstruovali tyto jaderné reaktory, ani země, jež je vybudovaly, nedovedli představit... Žádná země na světě s jadernými reaktory nebyla připravena na výbuch a následnou radioaktivní kontaminaci z Fukušimy." (Global Research)

7469 Tereza Spencerová: Naši novináři vylezli na vidle a nevědí, jak dolů

Tereza Spencerová: Naši novináři vylezli na vidle a nevědí, jak dolů
Už jsme zase u českých médií. O tom, že se ruská ekonomika zvedá, mluví Mezinárodní měnový fond už pár měsíců, a kdo sleduje třebas byť i jen agenturu Bloomberg, tak už delší dobu ví i to, že zájem o investice v Rusku roste citelným tempem. Čili nic nového pod sluncem. Pokud o tom česká média informují až nyní, je to už asi jen z trapného pocitu, že je boj proti „ruské propagandě“ dovedl až k cenzuře MMF nebo amerických ekonomických serverů. (Literární noviny)

7468 Setkání se Zlem

Setkání se Zlem
V hospicích o eutanázii pacienti nežádají... Ono se to druhé poučuje a přenáší na ně odpovědnost snadno. Vzpomínám, jak jistý lékař odvětil vášnivé zastánkyni eutanázie: "Vážená paní, tak si svou babičku uškrťte sama, ale netahejte do toho slušného doktora!" (Blog Roberta Huneše na iDnes)

7467 Přepočítali jsme se, přiznali vědci. Stav naší planety je úplně jiný, než jsme si mysleli

Přepočítali jsme se, přiznali vědci. Stav naší planety je úplně jiný, než jsme si mysleli
Většina vědců nepopírá existenci globálního oteplování a naopak jej považují za jednu z největších hrozeb, kterým lidstvo v současnosti čelí. Odborníci z Mezinárodního klimatologického centra a Národního centra pro atmosférický výzkum ale zjistili, že dosavadní výpočty byly špatné. Země se totiž otepluje mnohem rychleji, než si kdokoliv z nás dokáže představit. (Globe24.cz)

7466 Divoký les

Divoký les
O významnosti ochrany divočiny nepochybuje ani ředitel Správy Národního parku Bavorský les. Klade si však zcela zásadní otázku: Vydržíme nezasahovat do přírodního dění? My lidé, kteří jsme uvykli mít všechno ve své režii? (Sedmá generace)

7465 Jak EU-komise ukončila džihád v Evropě

Jak EU-komise ukončila džihád v Evropě
Není nic snadnějšího, stačí vydat správnou vyhlášku... (Youtube)

7464 Nový šéf SPD Schulz označil USA, Turecko, Maďarsko a Polsko za nepřátele svobody

Nový šéf SPD Schulz označil USA, Turecko, Maďarsko a Polsko za nepřátele svobody
Nově zvolený předseda německé sociální demokracie a kandidát na kancléře Martin Schulz v neděli ve svém projevu tvrdě kritizoval vlády ve Spojených státech, Turecku, Maďarsku a Polsku. Nepřátelům svobody je podle něj třeba se jasně postavit. V sociální demokracii budou mít rozhodného protivníka, prohlásil také na mimořádném sjezdu SPD v Berlíně. Ten ho zvolil všemi platnými hlasy novým předsedou strany. (Novinky)