Načítání...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 12709

ID Cislo Nadpis Url Text
13666 Jurij Podoljaka: Týdenní přehled na ukrajinské frontě (30.01 - 05.02.23) https://youtu.be/d1kWv-sCZF8

Jurij Podoljaka: Týdenní přehled na ukrajinské frontě (30.01 - 05.02.23)

Průměrná životnost nově zverbovaného Ukrajince v Bachmutovském kotli je 4 hodiny, podle jejich TV. Odřezávají se poslední zásobovací trasy do města, fronta pokračuje směrem na Ivanovskoje a Chromovo. Stejně tak se uzavírá kotel u Severska. (Youtube)

13665 Převýchova je možná! https://casopisargument.cz/?p=48149

Převýchova je možná!
Máme za sebou prezidentskou volbu. Generace revolučních studentů, která se rodila někdy počátkem 70. let a v přelomovém roce 89 se jevila jako významný aktér změny režimu, má nyní kolem padesátky. Čerstvý duch demokracie nedokázal vygenerovat z jejich řad žádného generála, ba ani obyčejného civila, který by byl schopen a hoden zaujmout ve státě funkci nejvyšší. Z vůle většiny voličů ji získal bývalý komunista. Z hlediska politického je to bída. Ovšem z hlediska pedagogického se celá věc jeví mnohem nadějněji. Otevírá se určitá šance na převýchovu v měřítku masovějším. (!argument)

13664 Zákon v USA má zkrátit dobu vězení za dárcovství orgánů: Právníci označují návrh za neetický a zvrácený https://www.boston.com/news/politics/2023/02/01/massachusetts-bill-prison-time-bone-marrow-organ-donations/

Zákon v USA má zkrátit dobu vězení za dárcovství orgánů: Právníci označují návrh za neetický a zvrácený
Nově navrhovaná legislativa by umožnila uvězněným lidem v Massachusetts obchodovat s jednou vzácnou komoditou, darovanými orgány, za jinou: čas. Pod číslem HD.3822 je návrh zákona podaný v parlamentu minulý měsíc. Vězni mohli zkrátit dva měsíce až jeden rok z trestu odnětí svobody výměnou za dárcovství kostní dřeně a orgánů. (boston.com)

PS. Tak americký vězeňský gulag (Komu a jak sype americký gulag) přišel na nový způsob, jak z vězňů vyrazit zisk. To nenapadlo ani Stalina.

13663 Úplná a bezpodmienečná kapitulácia AFU: prečo tak a nie inak https://www.hlavnespravy.sk/uplna-a-bezpodmienecna-kapitulacia-afu-preco-tak-a-nie-inak/3035486

Úplná a bezpodmienečná kapitulácia AFU: prečo tak a nie inak
Podľa Neue Zürcher Zeitung by teda Rusko podľa Burnsovho rafinovaného plánu malo získať približne 20 % ukrajinských území a výmenou za to ukončiť vojnové akcie. To, že to nateraz obe krajiny odmietli, nie je podľa publikácie prekvapujúce. Faktom je, že šéf CIA, ak túto tému nastolil, tak len hypoteticky – bez konkretizácie. Američania dúfajú, že AFU prejde do úspešnej ofenzívy. Ale ak ukrajinská armáda prehrá a Rusi obsadia všetky územia v LĽR, DĽR, Chersonskej a Záporožskej oblasti, bude táto Burnsova cesta do Moskvy a Kyjeva dobrou vyjednávacou pozíciou. Na spôsob – USA už dlho ponúkajú mier. Aj keď v skutočnosti za ruských podmienok. (Hlavné zprávy)

13662 Tahle noc nebude krátká https://casopisargument.cz/?p=48153

Tahle noc nebude krátká
Prezidentské volby mohou předjímat změnu režimu v České republice, včetně podobného rozpolcení, které známe spíše ze Spojených států. Míra vypjatých emocí, nenávistí ve společnosti dosáhla vrcholu. Však se na ní také vydatně pracovalo, protože jen velké emoce by dokázaly na Hrad dostat bývalého komunistického rozvědčíka. Nutno dodat, že jeho kampaň byla výborně vedená, zahraniční poradci odvedli skvělou práci. (!argument)

13661 Panika! Vláda nás tajně pošle na Ukrajinu! A nebo ne? Za jakých podmínek a kdo (ne)může vyhlásit válku, vyslat síly a mobilizovat https://dfens-cz.com/panika-vlada-nas-tajne-posle-na-ukrajinu-a-nebo-ne-za-jakych-podminek-a-kdo-nemuze-vyhlasit-valku-vyslat-sily-a-mobilizovat/

Panika! Vláda nás tajně pošle na Ukrajinu! A nebo ne? Za jakých podmínek a kdo (ne)může vyhlásit válku, vyslat síly a mobilizovat
Je fascinující, kolik inteligentních lidí se pohybuje na nebo za hranou paniky z údajné hrozby, že se ČR nebo NATO hodlá zapojit do války na Ukrajině svými vojáky, nebo dokonce „nedobrovolně mobilizovanými“ civilisty, a prý už o tom byly podepsány tajné „pakty“ s ukrajinskou vládou. Pro normální lidi dobrá a pro lháře špatná z práva: nic takového nedovoluje Ústava ČR ani naše zákony, dá se to objektivně dohledat a prokázat, a Armáda ČR má povinnost takovému hypotetickému rozkazu vlády odepřít poslušnost. (D-Fens)

13660 Jan Šafařík vyvolává strach z války https://manipulatori.cz/jan-safarik-vyvolava-strach-z-valky/

Jan Šafařík vyvolává strach z války
Na internetu se virálně začíná šířit video Jana Šafaříka, který vypraví o svých zážitcích z Ukrajiny. Video nese název „Drahá Ukrajinou, musíme si promluvit“ a má přes 100 tisíc zhlédnutí. Šafařík ve videu se obouvá do ukrajinské armády, která je údajně nevycvičená a plná korupce. Následně hovoří o údajných obrovských ztrátách ukrajinské armády a o tom, že ruská armáda má prý na bitevním poli převahu. Ke konci videa hovoří o tom, že armáda Ruské federace je na tom tak dobře, že hrozí i střet se zeměmi NATO vč. České republiky a nabízí své produkty. Šafařík totiž obchoduje s vojenským vybavením a instruuje, jak se zbraněmi zacházet. (Manipulátoři.cz)

13659 John Bolton odmítl diplomacii s Ruskem ve fingovaném rozhovoru https://www.rt.com/news/570892-bolton-ukraine-talks-prank/

John Bolton odmítl diplomacii s Ruskem ve fingovaném rozhovoru
Dokud lze ukrajinský konflikt vyhrát vojensky, ruský prezident nesmí dosáhnout svých cílů politickými prostředky. To řekl bývalý americký poradce pro národní bezpečnost John Bolton. Tvrdil to během hovoru s notoricky známými ruskými vtipálci Vovanem a Lexusem. Ti oklamali jestřábího republikána, úhlavního kritika Kremlu, aby si myslel, že mluví s bývalým ukrajinským prezidentem Pjotrem Porošenkem. "Pro mě je důležité pokračovat v vojenském nátlaku na Rusy a myslím si, že se tato válka dá vyhrát. Musí se zastavit úsilí Francouzů, Němců nebo koholiv, kdo by pokusil vyjednávat s Rusy," řekl Bolton v záznamu rozhovoru, který zveřejnili vtipálci ve čtvrtek (02.02.) v únoru. (RT News)

PS. Bolton přestavuje hlavního strůjce proxy-války proti Rusku, kterou chce vést do posledního bojeschopného Ukrajince na ruské frontě. Pak přijde na řadu český generalissimus.

13658 Uteklo 20 let od gigantického fejku USA na půdě RB OSN https://youtu.be/DhWlPo3qxak

Uteklo 20 let od gigantického fejku USA na půdě RB OSN

Tento gigantický fejk vypuštěný dne 8. února 2003 rozpoutal Druhou válku v Iráku. Tím začala série válek v zastoupení, která nyní pokračuje na Ukrajině, i s naší účastí v rámci NATO. (Youtube)

13657 Začal soud o právo na názor http://www.nasepravda.cz/zpravodajstvi/zacal-soud-o-pravo-na-nazor/

Začal soud o právo na názor
V tomto případě o právo na názor na historickou událost. Ve středu 1. února po 2,5 hodinách přelíčení v kauze PhDr. Josefa Skály, Ing. Juraje Václavíka a Vladimíra Kapala nepadl výsledný verdikt. Soudce JUDr. Tomáš Hübner jednání odročil na 3. března, neboť budou ještě vyslechnuti další svědci a přehrán pořad odvysílaný na Svobodném rádiu, na jehož základě byli jmenovaní obžalováni. V relaci tohoto internetového média se měli dopustit údajného zpochybňování genocidia, dokonce ve spolupachatelství, podle paragrafu 405 trestního zákoníku, a to tím, že diskutovali o tzv. Katyňském masakru. (Naše pravda)

PS. V Česku se rozběhl druh procesů, které lze označit za politické. Toto je jeden z nich. O výsledku budeme podrobně informovat.

13656 Fiala a jeho média. Skandální odhalení Jany Bobošíkové https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/fiala-a-jeho-media-skandalni-odhaleni-jany-bobosikove/

Fiala a jeho média. Skandální odhalení Jany Bobošíkové
Až půl milionu korun ročně ze státních peněz si má podle pořadu Aby bylo jasno vydělat novinář, kterého si současně vláda platí jako poradce. Jeho portfoliem je přitom slovy moderátorky Jany Bobošíkové „kritika opozice“. (První zprávy)

13655 Fico o šokujúcom stretnutí s veľvyslancami EÚ, USA a Veľkej Británie, na ktorom sa DIPLOMATI vyfarbili ako VOJNOVÍ ŠTVÁČI: Kto je za mier, je extrémista, kto je za vojnu, je mierový aktivista. To povedal o nás aj Pellegrini. Zvláštny západný svet https://www.infovojna.bz/article/fico-o-sokujucom-stretnuti-s-velvyslancami-eu-usa-a-velkej-britanie-na-ktorom-sa-diplomati-vyfarbili-ako-vojnovi-stvaci-kto-je-za-mier-je-extremista-kto-je-za-vojnu-je-mierovy-aktivista-to-povedal-o-nas-aj-pellegrini-zvlastny-zapadny-svet

Fico o šokujúcom stretnutí s veľvyslancami EÚ, USA a Veľkej Británie, na ktorom sa DIPLOMATI vyfarbili ako VOJNOVÍ ŠTVÁČI: Kto je za mier, je extrémista, kto je za vojnu, je mierový aktivista. To povedal o nás aj Pellegrini. Zvláštny západný svet
Spýtali sa, aký mám plán pre Ukrajinu. Ja že okamžité prímerie a rokovania USA, Ruska a EÚ. Potom som sa spýtal na ich plán. USA, V. Británia, Francúzsko a ďalší chcú posielať na Ukrajinu zbrane a predlžovať roky vojnu, ktorú nikdy proti Rusku nevyhrajú. Jednoducho do posledného Ukrajinca. Kto hovorí o mieri a zastavení zbrojných dodávok je nebezpečný extrémista (to povedal o nás aj Pellegrini), kto je za vojnu, je demokrat a mierový aktivista. No bude veselo do volieb 30. 9. 2023! (Infovojna.sk)

13654 Ministr zahraničí Maďarska zpražil amerického velvyslance https://cz.sputniknews.com/20230203/ministr-zahranici-madarska-zprazil-americkeho-velvyslance-19165177.html

Ministr zahraničí Maďarska zpražil amerického velvyslance
Ministr zahraničí Maďarska Péter Szijjártó vyzval velvyslance USA Davida Pressmana, který zkritizoval pozici Budapešti v otázce protiruských sankcí, aby nezasahoval do vnitřních záležitostí země. „Když přijímáme velvyslance, bereme to doslova: přijímáme velvyslance. Tedy lidi, kteří byli podle našeho názoru sem posláni pro zlepšení a rozvoj vztahů mezi dvěma zeměmi, které se zakládají na vzájemné úctě,“ prohlásil ministr v rozhovoru pro televizní stanici ATV. (Sputnik)

13653 Situace na ukrajinské frontě (02.02. 2023) https://www.e-republika.ch/dl5940

Situace na ukrajinské frontě (02.02. 2023)

Průlom na jižní frontě je prakticky na všech směrech, obklíčení Severska je dokončeno na dostřel dělostřelectva. (rybar.ru)

13652 Odborník z MIT vyzývá k okamžitému zastavení mRNA covidových vakcín: Důkazy ukazují na „bezprecedentní míru poškození“ Odborník z MIT vyzývá k okamžitému zastavení mRNA covidových vakcín: Důkazy ukazují na „bezprecedentní míru poškození“

Odborník z MIT vyzývá k okamžitému zastavení mRNA covidových vakcín: Důkazy ukazují na „bezprecedentní míru poškození“
„V tuto chvíli se domnívám, že souhrn důkazů je přesvědčivý a potvrzuje naše obavy, že mRNA vakcíny skutečně způsobují náhlou srdeční zástavu jako následek vakcínou vyvolané myokarditidy. A to je potenciálně pouze jeden z mechanismů, kterým způsobují škody,“ uvedl profesor Levi a poukázal na svou analýzu údajů izraelské národní záchranné služby, která naznačuje 25procentní nárůst příčin „diagnózy zástavy srdce“ u izraelské mládeže v první polovině roku 2021, tedy přesně v době, kdy vláda zahájila masivní očkovací kampaň. (Epoch Times)

13651 Bloomberg: VOJENSKÝ PŘEVRAT V MAĎARSKU?!? Maďarská vláda v rychlosti vyměnila stovky vysokých armádních důstojníků https://cz24.news/bloomberg-vojensky-prevrat-v-madarsku-madarska-vlada-v-rychlosti-vymenila-stovky-vysokych-armadnich-dustojniku/

Bloomberg: VOJENSKÝ PŘEVRAT V MAĎARSKU?!? Maďarská vláda v rychlosti vyměnila stovky vysokých armádních důstojníků
Maďarský ministr obrany Kristof Szalay-Bobrovniczky provedl velkou čistku ve vedení maďarské armády. Došlo v výměně stovek vysokých důstojníků včetně generálů, plukovníků, majorů atd. a čistky budou dál pokračovat. Maďarská ze západu řízená opozice sice běduje nad politizací armády, ale jinak je slyšet z celé Evropy ohlušující ticho. Žádný západní politik nelamentuje nad populismem a nedemokratičností Maďarska, což se jinak pravidelně děje. (CZ24 News)

PS. K tomu viz naše krátké zprávy ze začátku týdne (ZDE).

13650 Poslanci vybrali finalisty do televizní a rozhlasové rady https://www.lupa.cz/aktuality/poslanci-vybrali-finalisty-do-televizni-a-rozhlasove-rady/?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Poslanci vybrali finalisty do televizní a rozhlasové rady
Mediální výbor sněmovny vybral kandidáty na volná místa v Radě Českého rozhlasu a v Radě České televize. V každém kontrolním orgánu je jedna neobsazená pozice. Do finále volby jednoho člena Rady Českého rozhlasu postoupili Miroslav Dittrich, Oldřich Vágner a Marek Lichtenberk. Šanci usednout v televizní radě dostali Jiří Bílek, Tomáš Řehák a Jakub Končelík. (Lupa.cz)

13649 Za limit zbrojních dodávek Ukrajině považuje Pavel jen jaderné zbraně https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-ukrajina-do-nato-40421652

Za limit zbrojních dodávek Ukrajině považuje Pavel jen jaderné zbraně
Praha - Zvolený český prezident Petr Pavel se domnívá, že jediným omezením zbrojních dodávek Ukrajině by mělo být, že se Kyjevu nebudou posílat jaderné zbraně. Zároveň vyjádřil přesvědčení, že ukrajinská armáda může ruské invazní síly porazit. Pavel to dnes řekl v rozhovoru s Bloomberg TV v Praze. V rozhovoru se Pavel také vyjádřil k čínské reakci na jeho nedávný telefonát s tchajwanskou prezidentkou Cchaj Jing-wen. Peking podle Pavla nemá České republice právo diktovat, s kým může komunikovat. (České noviny)

13648 "Ukázal, kým je." Fico se tvrdě opřel do Pavla, video vyvolalo bouřlivé reakce https://zpravy.aktualne.cz/domaci/ani-nevedel-komu-ma-telefonovat-robert-fico-se-ostre-oprel-d/r~4bcdcca6a3a911edba5b0cc47ab5f122/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

"Ukázal, kým je." Fico se tvrdě opřel do Pavla, video vyvolalo bouřlivé reakce
Fico, který mimo jiné patří mezi veřejné podporovatele maďarského premiéra Viktora Orbána, je známý svou kritikou vůči Evropské unii či protiruským sankcím. Politologové upozorňují na to, že v případě jeho zvolení čeká Slovensko změna zahraniční politiky. S jeho návratem k moci by se do země vrátil "antisystémový populismus", upozornil nedávno americký deník The New York Times. (Aktuálně.cz)


13647 Pavel: Ukrajina si zaslouží stát se po válce členem NATO https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-ukrajina-do-nato-40421652

Pavel: Ukrajina si zaslouží stát se po válce členem NATO
Ukrajina si zaslouží stát se po válce členem Severoatlantické aliance, prohlásil v rozhovoru pro stanici BBC nově zvolený český prezident Petr Pavel. Její armáda bude podle jeho slov pravděpodobně nejzkušenější v Evropě. (Novinky.cz)

13646 Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 16.01.2023 https://rumble.com/v26faxs-otzka-odpov-v.v.-pjakina-ze-dne-16.01.2023.html

Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 16.01.2023
Pohled ruského analytika do nevábného pozadí "speciální vojenské operace". (KOB via Rumble)

13645 Evropě docházejí léky https://www.politico.eu/article/health-care-pharma-why-is-europe-running-out-of-medicines-and-whats-being-done-about-it/

Evropě docházejí léky
V průzkumu skupin zastupujících lékárny ve 29 evropských zemích, včetně členů EU a Turecka, Kosova, Norska a Severní Makedonie, téměř čtvrtina zemí hlásila nedostatek více než 600 léků a 20 procent hlásilo nedostatek 200-300 léků. Tři čtvrtiny zemí uvedly, že nedostatek léků byl tuto zimu horší než před rokem. Skupiny ve čtyřech zemích uvedly, že nedostatek byl spojen s úmrtími. Tento obraz je podložen údaji od regulačních orgánů. Belgické úřady hlásí nedostatek téměř 300 léků. V Německu je to 408 léků, zatímco v Rakousku v současné době nelze v lékárnách koupit více než 600 léků. V Itálii je seznam ještě delší - zahrnuje více než 3 000 léků, ačkoli se v mnoha případech jedná o různé formulace téhož léku. (Politico)

PS. Model 'Big pharma' po kovidu: 1) vytvoření poptávky prostřednictvím nedostatku a strachu; 2) zvýšit ceny a prezentovat to jako nutné zlo; 3) zahojit se na pacientech.

13644 Konec Stalingradské bitvy, kapitulace Paulusovy 6. armády (2. února 1943) https://youtu.be/1-iBba7jBhY

Konec Stalingradské bitvy, kapitulace Paulusovy 6. armády (2. února 1943)

Bez této porážky nacistického wehrmachtu bychom tady dnes nebyli. (Youtube)

13643 Bill Gates a jeho virální tanec mezi vejci https://rumble.com/embed/v226yzk/?pub=4

Bill Gates a jeho virální tanec mezi vejci
Bill Gates v minulosti investoval do všeho, co je umělé, včetně hmyzích proteinů, firmy Beyond Meat a různých vakcín. Nemělo by tedy být překvapením, že investoval do firmy Hampton Creek, společnosti, která přináší umělá vejce na masový trh. Gates se stal poradcem této společnosti a byl jedním z jejich hlavních lobbistů v Silicon Valley, kde sídlí Hampton Creek. Dva roky po uvedení na trh v roce 2013 došlo k celosvětové epidemii ptačí chřipky, která vedla některé spotřebitele k definitivnímu přechodu na umělá vejce na rostlinné bázi. To společnosti umožnilo proniknout na americké a evropské supermarkety. Hampton Creek byl přejmenován na Eat Just a nyní prodává maso na rostlinné bázi pod značkou Beyond Meat. (Rumble)

PS. Už jen zbývá, aby EU na pokyn Gatese zakázalo normální vejce a maso a řeklo, že jen tyto 3-4 bezúhonné firmy (jeho) budou všem EU-ovčanům dodávat to umělé maso a mouku s rozemletými cvrčky. A kdo nakupujete v superkvelbech, tak to ani nepoznáte. Vejce jako vejce, mouka a maso prvotřídní. A slevy budou...

13642 Fyzické zásahy k přerušení nebo omezení šíření respiračních virů https://www.cochranelibrary.com/cdsr/doi/10.1002/14651858.CD006207.pub6/full

Fyzické zásahy k přerušení nebo omezení šíření respiračních virů
Do této aktualizace jsme zahrnuli 11 nových RCT a cluster‐RCT (610 872 účastníků), čímž se celkový počet RCT zvýšil na 78. Šest nových pokusů bylo provedeno během pandemie COVID-19; dva z Mexika a po jednom z Dánska, Bangladéše, Anglie a Norska. Identifikovali jsme čtyři probíhající studie, z nichž jedna je dokončena, ale nehlášená, hodnotící masky souběžně s pandemií COVID‐19. (...) Existuje nejistota ohledně účinků obličejových masek. Nízká až střední jistota důkazů znamená, že naše důvěra v odhad účinku je omezená a že skutečný účinek se může lišit od pozorovaného odhadu účinku. Souhrnné výsledky RCT neprokázaly jasné snížení respirační virové infekce použitím lékařských a chirurgických masek. Nebyly zjištěny žádné jasné rozdíly mezi používáním lékařských a chirurgických masek ve srovnání s respirátory N95/P2 u zdravotnických pracovníků při použití v běžné péči ke snížení respirační virové infekce. (Cochrane library)

PS. Je to zatím největší studie zkoumající nošení ochranných masek. Závěr, česky: je to prakticky k ničemu, vliv proti kovidu není dokazatelný a jsme na tom zhruba stejně, jako když si budeme z hygienických důvodů umývat ruce. A teď je potřeba udělat další studii, kolika lidem to zničilo plíce, protože dostali z toho vlhka těžké infekce a plísňová onemocnění. A to nemluvíme o těch chudácích, kteří jsou očkovaní...

13641 Guardian 2014: Není to Rusko, kdo tlačil Ukrajinu na pokraj války https://www.theguardian.com/commentisfree/2014/apr/30/russia-ukraine-war-kiev-conflict

Guardian 2014: Není to Rusko, kdo tlačil Ukrajinu na pokraj války
Pokus zatlačit Kyjev do západního tábora tím, že se svrhne zvolený prezident, učinil konflikt jistým. Může to být hrozba pro nás všechny. K pochopení toho, co se nyní děje na východní Ukrajině, je třeba vzít jako zrcadle to, co se odehrálo v Kyjevě před několika měsíci. Ozbrojení demonstranti na Majdanském náměstí se zmocnili vládních budov a požadovali změnu vlády a ústavy. Američtí a evropští vůdci podporovali "maskované militanty" a odsoudili zvolenou vládu za její zákrok. Stejně jako nyní podporují použití síly nevolené vlády proti rebelům okupujícím policejní stanice a radnice ve městech, jako je Slavjansk a Doněck. "Amerika je s vámi," řekl tehdy demonstrantům senátor John McCain, který stál bok po boku s vůdcem krajně pravicové strany Svoboda, zatímco americký velvyslanec se dohadoval s ministerstvem zahraničí o tom, kdo bude tvořit novou ukrajinskou vládu. Když ukrajinského prezidenta nahradila administrativa vybraná USA, zcela protiústavním převzetím, politici jako William Hague bezostyšně uvedli parlament v omyl ohledně legality toho, co se stalo. Zavedli prozápadní vládu do neuralgického a politicky rozděleného souseda Ruska. (Guardian 20104)

PS. Někdy je dobré si přečíst staré západní noviny z časů, kdy se lhalo o něco méně než dnes. My jsme tehdy psali totéž, ale jasněji: Po masakru v Oděse již není cesty zpět (2014).

13640 Aleksandr Nevzorov byl shledán vinným z šíření nepravdivých informací o ruské operaci na Ukrajině https://www.rt.com/russia/570812-nevzorov-journalist-sentence-ukraine/

Aleksandr Nevzorov byl shledán vinným z šíření nepravdivých informací o ruské operaci na Ukrajině
Moskevský soud vyměřil prominentnímu ruskému novináři Aleksandru Nevzorovovi osmiletý trest vězení za šíření falešných zpráv. Mediální osobnost byla odsouzena v nepřítomnosti poté, co uprchl z Ruska krátce po zahájení vojenské operace Moskvy na Ukrajině. Nevzorov zveřejnil články a videa na sociálních médiích od března do května loňského roku tvrdil, že ruské síly provedly úder na porodnici ve městě Mariupol a způsobily smrt civilistů na Kyjevském předměstí Bucha. Moskva účast na incidentech opakovaně popírá a tvrdí, že je provedla Ukrajina. Soudem jmenovaný právník, který Nevzorova zastupoval, tvrdil, že není vinen, protože dotyčné údaje získal z jiných otevřených zdrojů. Rozsudek se týkal článku 207.3, který se týká šíření lží o ruských ozbrojených silách. (RT News)

PS. Aby bylo jasné, co čeká nezávislá média v Česku, až tu generalissimus vyhlásí výjimečný stav.

13639 Volby dopadly super, enem detajly se musi poopravit https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=797378

Volby dopadly super, enem detajly se musi poopravit
Štrnact dnu se lidi hadali, jestli vyhraje komunysta nebo komunysta a dopadlo to tak, jak se čekalo. Komunysta vyhral. Tuž mame par dni po volbach, vyhodnoťme střizlivě, co je třeba vylepšit. (Blog Ladislava Větvičky na iDnes)

13638 Dánsko volá po povinné vojenské službě žen https://www.straitstimes.com/world/europe/denmark-calls-for-mandatory-military-service-for-women

Dánsko volá po povinné vojenské službě žen
Pro armádu by to také mohlo být "obohacující", pokud v ní bude zaměstnáno více žen, řekl v interview pro TV2 dánský ministr obrany a vicepremiér Jakob Elleman-Jensen. (The Straits Times)

13637 Maďarsko vysvětluje reformu armády kvůli kritice "proti NATO" https://www.rt.com/news/570803-hungary-military-reform-nato/

Maďarsko vysvětluje reformu armády kvůli kritice "proti NATO"
Maďarsko minulý měsíc zjednodušilo odchod některých vojáků do důchodu. Podle nových pravidel mohou být zaměstnanci, kteří dosáhnou věku 45 let a mají alespoň 25 let aktivní služby, propuštěni ministrem obrany s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Změna vyvolala spekulace, že vláda premiéra Viktora Orbána plánuje "čistku" ve prospěch svých loajalistů. Agnes Vadai, bývalá státní tajemnice Ministerstva obrany, během televizního rozhovoru tvrdila, že by to mělo za následek "de-NATOizaci" maďarské armády. Orbán odmítnutím vyzbrojit Ukrajinu proti Rusku stojí mimo ostatní země NATO a vyzval k diplomatickému řešení konfliktu v sousední zemi. (RT News)

PS. Maďaři nechtějí mít v zemi puč NATO důstojníků pod vlivem USA, jako to bylo provedeno neúspěšně v Turecku. Orbán chce zůstat na živu stejně jako Erdogan.

13636 Kreml počítá s nadšením při ničení tanků NATO https://www.rt.com/russia/570808-russia-nato-tanks-bounties/

Kreml počítá s nadšením při ničení tanků NATO
Kdo úspěšně zajme tank Leopard 2 v provozuschopném stavu, dostane až 3 miliony rublů (42 909$), za zničení je odměna 1 milion rublů (14 303$). Pomocníci pro zajetí dostanou 7 150 dolarů a při zničení německých tanků, dostanou 2 240 dolarů. Je třeba poznamenat, že až 10 lidí by mohlo být uvedeno jako asistenti, kteří mají nárok na odměnu. Pokud jde o americké tanky M1 Abrams, guvernér Zabajkalské oblasti slíbil částku 1,5 milionu rublů (21 450$) za jejich zajetí a 500 000 rublů (7 150$) za jejich zničení. Podobnou odměnu nabídla také ruská chemická firma Fores, která v pátek uvedla, že zaplatí 5 milionů rublů (70 700 dolarů) všem ruským vojákům, kteří zničí nebo zajmou některý z tanků, a nabídla 500 000 (7 070 dolarů) za následné trofeje. Společnost také uvedla, že vyplatí cenu 15 milionů rublů (212 100 dolarů) za první sestřelené stíhačky F-15 nebo F-16, pokud by takové zbraně byly někdy dodány na Ukrajinu. (RT News)

PS. Rusové a všechny ostatní národnosti na bojišti se prý nemohou dočkat, až ty dárky Západ přiveze...

13635 Demonstrace proti důchodové reformě v přímém přenosu: po rekordním dni mobilizace budou odbory demonstrovat znovu 7. a 11. února

Demonstrace proti důchodové reformě: po rekordním dni mobilizace budou odbory demonstrovat znovu 7. a 11. února
Podle úřadů demonstrovalo po celé Francii téměř 1,3 milionu lidí, což je největší počet demonstrantů proti sociální reformě od roku 1995. CGT uvedla číslo 2,8 milionu lidí. Premiérka Elisabeth Borneová prohlásila, že zůstává na svém a uznává, že reforma "vyvolává otázky a pochybnosti". (Le monde)

13634 Pracovníci královského námořnictva použili k opravě jaderného reaktoru ponorky Trident za 88 milionů liber vteřinové lepidlo https://www.express.co.uk/news/uk/1728484/royal-navy-workers-super-glue-to-repair-nuclear-reactor-hms-vanguard-trident

Pracovníci královského námořnictva použili vteřinové lepidlo k opravě jaderného reaktoru ponorky Trident
Během renovace a doplňování paliva v suchém doku na HMNB Devonport v Plymouthu objevili pracovníci obranného dodavatele Babcock poškozené šrouby na důležitých chladicích trubkách. Královské námořnictvo nařídilo naléhavé vyšetřování poté, co pracovníci údržby použili lepidlo k opravě poškození jaderného reaktoru na ponorce Trident. Na nekvalitní opravu přišli technici ponorky, když se připravovali na první spuštění reaktoru na plný výkon. HMS Vanguard je součástí čtyřčlenné třídy ponorek s jaderným pohonem, jejichž úkolem je nést balistické střely Trident. (Express)

13633 Blinken v Izraeli: plánování války se spojencem v krizi https://www.wsws.org/en/articles/2023/01/31/mggq-j31.html

Blinken v Izraeli: plánování války se spojencem v krizi
Americký ministr zahraničí Antony Blinken se v pondělí setkal s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem a dalšími nejvyššími představiteli, aby jednal o narůstající politické krizi v Izraeli a o společných americko-izraelských vojenských operacích proti Íránu. Netanjahu jasně chtěl, aby se hlavní pozornost soustředila na druhé téma. Ale Blinken dal jasně najevo, že ve Washingtonu panuje rostoucí úzkost z výbušných politických podmínek, které se budují jak na okupovaných územích, tak v samotném židovském státě. Bidenova administrativa je zjevně znepokojena tím, že události uplynulého měsíce destabilizují izraelský režim a zpochybňují jeho schopnost sloužit jako hlavní bašta amerického imperialismu na Blízkém východě. Úroveň znepokojení se odráží v mimořádné štafetě nejvyšších amerických představitelů přes Jeruzalém v lednu: nejprve poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan, poté ředitel CIA William Burns a nyní ministr zahraničí Blinken. (WSWS)

PS. Americký Deep state čelí rozpadu neoliberalismem zničených kolonií. Nejde jen o Blízký východ (Izrael, Libanon), ale o celý Balkán. Od jarní ekonomické bídy a prohrané války NATO na jižní Ukrajině to bude většina států EU.

13632 Pohľad z Česka na slovenskú politickú situáciu: chýba už len občianska vojna… https://www.hlavnespravy.sk/pohlad-z-ceska-na-slovensku-politicku-situaciu-chyba-uz-len-obcianska-vojna/3030026

Pohľad z Česka na slovenskú politickú situáciu: chýba už len občianska vojna…
Zvykli sme si, že absurdity, chaos, pošliapavanie akýchkoľvek noriem normálnosti sa na Slovensku stali štandardom. Už nám ani nepríde zvláštne, ak predstaviteľ SaS jeden deň povie, že chce predčasné voľby 30. júna a iná predstaviteľka tej istej strany hneď na ďalší deň trvá na termíne 30. september, alebo ak šéf OĽaNO povie, že voľby majú byť 30. septembra, aby orgány stihli pozatvárať predstaviteľov opozície. Už sa ani nezačudujeme, ak sa poslankyne parlamentu pobijú v bare ako posledné oné, však viete. Už nám príde úplne normálne, ak je ministrom školstva kaderník/vizážista/obuvník, ak polovica najvyšších predstaviteľov štátu sú plagiátori, atď. Ani si takto spakruky neviem na všetky tie absurdity pospomínať, ale veď je aj zbytočné nosiť drevo do lesa. (Hlavné zprávy)

PS. Tam už je konflikt veřejný, tam zatím lumíci vesele pochodují vpřed...

13631 Nesloží samopal, nehodí granát, ale jsou fascinováni válkou. Militantní generace vede svět do maléru https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Neslozi-samopal-nehodi-granat-ale-jsou-fascinovani-valkou-Militantni-generace-vede-svet-do-maleru-727598

Nesloží samopal, nehodí granát, ale jsou fascinováni válkou. Militantní generace vede svět do maléru
POHLED IVANA HOFFMANA
S politiky, které máme, se válce nevyhneme a s vojáky, které dnes máme, a především nemáme, ji nemůžeme vyhrát. S těmito obavami se Ivan Hoffman dívá do budoucnosti, která čím dál reálněji počítá s konfliktem proti Rusku. (Parlamentní listy)

13630 Čím víc pruhů, tím víc Adidas. Čím víc teček, tím víc COVIDas. https://www.blogosvet.cz/article/cim-vic-pruhu-tim-vic-adidas-cim-vic-tecek-tim-vic-covidas-yCrZK

Čím víc pruhů, tím víc Adidas. Čím víc teček, tím víc COVIDas.
Proradná děvko, lžeš mně na úkor
Trup z genů máš a zhoubná jsi jak mor
Tečko falešná, jež chudáka štveš v zmar
Dáš mi smrt spíš než účinnosti dar?
(Blog Vladimíra Čížka na webu Blogosvět)

13629 Situace na ukrajinské frontě (29.01. 2023) https://www.e-republika.ch/dl5939

Situace na ukrajinské frontě (29.01. 2023)

Průlom na jižní frontě už není čím zastavit, protože Rusové postupují na několika místech najednou. Připravuje se oblíčení Severska. (rybar.ru)

13628 Ruské armádě se podařilo hacknout síť Starlink a zničit velitelství ozbrojených sil Ukrajiny https://avia-pro.net/news/rossiyskie-voennye-vzlomali-terminal-starlink-i-unichtozhili-shtab-vsu-v-ugledare

Ruské armádě se podařilo hacknout síť Starlink a zničit velitelství ozbrojených sil Ukrajiny
Velitelství ukrajinské armády, které se nachází na území Ugledaru, bylo zničeno vysoce přesným úderem pomocí Krasnopolské munice. Přesné místo štábu bylo možné stanovit díky hackování satelitní internetové sítě Starlink. Tím se určilo přesné umístění terminálu přímo v sídle ozbrojených sil Ukrajiny v Ugledaru, odkud byly řízeny ukrajinské jednotky. (Aviapro)

13627 V případě hrozby strategické porážky Rusko použije všechny dostupné prostředky https://avia-pro.net/news/rossiya-obyavila-o-namereniyah-ispolzovat-vse-imeyushchiesya-sredstva-dlya-protivostoyaniya

V případě hrozby strategické porážky Rusko použije všechny dostupné prostředky
Hrozby ze strany Spojených států, že způsobí strategickou porážku Rusku, dostaly jasnou odpověď. Rusko bude připraveno použít všechny prostředky, které má k dispozici. Sergej Rjabkov, zástupce vedoucího ruského ministerstva zahraničí, k tomu dal následující informace. "Celá bezpečnostní situace, včetně kontroly zbraní, byla držena jako rukojmí americkou doktrínou o strategické porážce Ruska. Proti tomu se postavíme rozhodným způsobem, tedy využitím všech metod a prostředků, které máme k dispozici." (Aviapro)

PS. Takže Rusové budou držet v šachu USA skrze modernizovanou jadernou triádu, která je o 10 let před USA. A evropské NATO pak s konvenčními zbraněmi vtáhne na Ukrajinu, aby dopadlo jako Napoleon a Hitler. EU bude zničena ve prospěch USA, které tím udrží impérium o jednu generaci déle. Dolar už ne, s ním je konec. Je to ukrajinský scénář Made in EU.

13626 Novozélandská studie ukazuje vysokou míru poškození ledvin po očkování přípravkem Pfizer https://uncutnews.ch/dringend-eine-grosse-neuseelaendische-studie-zeigt-hohe-raten-von-nierenschaeden-nach-der-pfizer-impfung/

Novozélandská studie ukazuje vysokou míru poškození ledvin po očkování přípravkem Pfizer
Na základě národní databáze více než čtyř milionů lidí zjistili novozélandští vědci silnou souvislost mezi očkováním mRNA společnosti Pfizer Covid a poškozením ledvin. Během tří týdnů po očkování vakcínou mRNA se riziko akutního poškození ledvin zvýšilo o 60 procent, tvrdí vědci. Oznámili téměř 1 800 dalších případ, což odpovídá více než 100 000 dalším případům poškození ledvin ve Spojených státech. Výsledky byly zveřejněny v pátek 20. ledna jako" Preprint " v databázi hlavního lékařského časopisu The Lancet. (Uncut news)

13625 Petr Hampl: O volebním výsledku https://www.petrhampl.com

Petr Hampl: O volebním výsledku
Fialova vláda dosáhla drtivého vítězství. Její dosavadní kurz byl potvrzen a dostala jednoznačný mandát pro pokračování, včetně zavedení eura, akceptování migračních kvót, LGBT programů na základních školách, dalších asociálních opatřeních, zvyšování daní pro nejchudší vrstvy a především nedobrovolné nasazení českých kluků na ukrajinské bojiště. A zavedení represe blízké úrovni z padesátých let, zmírněné ovšem tím, že zůstanou otevřené hranice, takže odpůrci režimu budou mít možnost se odstěhovat. (petrhampl.com)

13624 Soud přikryl vypnutí webů: Žádost není příkaz https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Soud-prikryl-vypnuti-webu-Zadost-neni-prikaz-727044

Soud přikryl vypnutí webů: Žádost není příkaz
Městský soud v Praze zamítl žalobu, podle které mělo být loňské vypnutí tzv. dezinformačních webů nezákonné. Podle neziskovek miliardáře Karla Janečka a exposlance za STAN Oldřicha Kužílka byly weby zablokovány na žádost Národního centra kybernetických operací, což prý byl bezprecedentní zásah státu do svobody projevu. Podle soudu ale k porušení principů právního státu nedošlo, protože weby zablokovaly soukromé servery na základě doporučení, a ne příkazu. (PL)

13623 Ať žije náš prezident generál! https://dfens-cz.com/at-zije-nas-prezident-general/

Ať žije náš prezident generál!
Zlo bylo poraženo, našemu novému a lepšímu životu už nestojí nic v cestě. Prezidentem se stal sám nejdemokratičtější z demokratických kandidátů generalissimus Pavel. Jednotný lid se raduje a jásá nad tímto slavným vítězstvím, říše zla se přiblížila ke svému konci. Znova jsme zasadili zásadní ránu všem reakčním silám a máme tu další téměř únorové vítězství. Ve volbách opět jako při nákupu v supermarketu rozhodovala reklama a vybičované pocity. (D-Fens)

13622 Proč Francie a Německo dostávají od EU více pomoci než ostatní? http://www.observateurcontinental.fr/

Proč Francie a Německo dostávají od EU více pomoci než ostatní?
Paříž a Berlín dostávají téměř 80 % všech dotací EU. Nejnovější údaje zveřejněné Evropskou komisí potvrdily to, čeho se mnozí pozorovatelé v posledních měsících obávali. V březnu 2022 Brusel změnil pravidla pro poskytování státní pomoci zemím EU s cílem řešit hospodářské důsledky konfliktu na Ukrajině. Berlín a Paříž tak získaly 77 % všech schválených programů. (Observateur continental)

PS. Kapitalistický čert vždy sype na větší hromadu, zvláště ve válečné ekonomice.

13621 Bitva o ukrajinský titan https://www.newsweek.com/battle-ukraines-titanium-1777106

Bitva o ukrajinský titan
Západní podpora Ukrajiny v uplynulém roce (2022) spojila USA a jejich spojence z Evropské unie a NATO neoddělitelně s osudem Kyjeva. Zdá se, že druhá invaze prezidenta Vladimira Putina do země selhala, hnala Ukrajinu hlouběji do náruče euroatlantického společenství a upevnila ambice Kyjeva na členství v EU a NATO. Nyní v USA a spojeneckých zemích probíhá rodící se úsilí o identifikaci, rozvoj a využití obrovských ukrajinských zdrojů klíčového kovu klíčového pro rozvoj nejpokročilejší vojenské technologie Západu, která bude tvořit páteř budoucího odstrašování proti Rusku a Číně. Titan je lehký, ale silný kov široce používaný v pokročilých vojenských aplikacích, jako jsou stíhačky, vrtulníky, námořní lodě, tanky, rakety dlouhého doletu a mnoho dalších. Pokud Ukrajina vyhraje, USA a jejich spojenci budou dominovat těžbu titanu. Pokud se však Rusku podaří zmocnit se nerostných ložisek v zemi, Moskva posílí svůj globální vliv na stále strategičtější zdroje. (Newsweek)

PS. Tak o tom doopravdy je ten zápas o ukrajinskou demokracii. A bez titanu nevyrobíte zbraně a bez nich nelze dobýt Rusko, kde jsou všechny prvky z Mendělejevovy tabulky. Ukrajina je v těžbě a rezervách titanu až na 7. místě světa, ale Západ by to měl prakticky zadarmo.

13620 Společnost testující drogy v případech péče o děti je obviněna z podvodu https://www.vice.com/en/article/k7bd39/averhealth-doj-fraud-investigation

Společnost testující drogy v případech péče o děti je obviněna z podvodu
Averhealth, společnost zabývající se testováním drog, kterou soudy po celé zemi používají k rozhodování, zda lidé půjdou do vězení, nebo si rodiče ponechají péči o své děti, byla v roce 2022 vyšetřována ministerstvem spravedlnosti (DOJ) kvůli podvodu, podle e-mailů přezkoumávaných VICE News. Averhealth provádí miliony drogových testů ročně, spolupracuje se soudy a vládními agenturami ve 34 státech USA. Vyšetřování DOJ shromáždilo informace o soudním svědectví, které poskytla bývalá ředitelka laboratoře Averhealth Sarah Riley v roce 2021. Až 30 procent výsledků hlášených státní agentuře pro péči o děti v Michiganu bylo nesprávných, a to jak falešně pozitivních, tak falešně negativních. Jak již dříve informovaly VICE News, Riley svědčil, že Averhealth zpackal kontroly kvality, které zajišťují správnou kalibraci laboratorních nástrojů. Společnost tato tvrzení popírá. (vice.com)

PS. Podívejme, tak nejde jen o očkování proti kovidu...

13619 Kalifornský plán na odstranění bezdomovců https://www.nakedcapitalism.com/2023/01/californias-plan-to-disappear-the-homeless.html

Kalifornský plán na odstranění bezdomovců
Volení úředníci se nadále obracejí k drakonickým opatřením, aby zmizeli bezdomovci. Kromě přijetí vlny zákonů po celé zemi kriminalizujících bezdomovectví, Kalifornie postupuje vpřed s plánem, který státu umožní přinutit nezvěstné do soudem nařízených léčebných programů po dobu až dvou let-a potenciálně mnohem déle. New York zvažuje podobný zákon. Kalifornský zákon není navržen tak, aby skutečně pomohl bezdomovcům nebo zabránil tomu, aby lidé neupadli do bezdomovectví. To by vyžadovalo konflikt s mocenskými zájmy, jako je trh s pronájmem nemovitostí ovládaný soukromým kapitálem, zdravotnický průmysl, který krachuje lidi, velké korporace, které platí mzdy v chudobě atd. Připomeňme, že 40-50 procent lidí, kteří zažívají bezdomovectví, je zaměstnáno. Místo toho jsou tyto zákony jednoduše navrženy tak, aby odstranily z pohledu lidí, které naše společnost zničila. (Naked capitalism)

PS. Takže psychiatrie a koncentráky. Pak za nimi půjdou političtí vězni a zbytek bude na frontě.

13618 Generál Pavel, rozhovor 5. dubna 2020 pro Český rozhlas https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-petr-pavel-armada-cina-rousky_2004050600_kno

Generál Pavel, rozhovor 5. dubna 2020 pro Český rozhlas
"Samozřejmě že za situace, kdy je bezpečnost vypjatá, lidé jsou v obavách z dalšího vývoje a čelí situaci, která je pro ně nová, tak jakákoli zpráva, která zkresluje situaci a vyvolává nové obavy, je mnohem nebezpečnější než v době, kdy se nic neděje. Dnes je ale situace vypjatá a stačí jedna nevhodně volená zpráva, ať už úmyslně, nebo neúmyslně, a může vyvolat i vlnu paniky, což by asi bylo to nejhorší, co by nás mohlo potkat. Takže je potřeba věnovat velkou pozornost, co se veřejném informačním prostoru děje. A pokud se tam objeví snaha o cílenou dezinformaci, tak ji postihovat mnohem razantněji než v dobách klidu a míru, protože může mít mnohem horší následky."(irozhlas.cz)

PS. To se týkalo kovidu. Teď už víme, že nám všichni sprostě lhali, že jejich vakcíny zabíjejí a mají dlouhodobé následky. A s tímto generálem teď půjdeme ve stejném stylu na Rusa...

13617 Na Vítkově převzali čeští vojáci medaile za nasazení v Mali https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/na-vitkove-prevzali-cesti-vojaci-medaile-za-nasazeni-v-mali/2317488

Na Vítkově převzali čeští vojáci medaile za nasazení v Mali
Poslední vojáci, kteří za Českou republiku sloužili v unijní výcvikové misi v Mali, dnes dostali vyznamenání na pražském Vítkově. Mezi více než stovkou oceněných byli příslušníci jednotky, která hlídala velitelství a výcvikovou základnu, i vojáci, kteří pomáhali brigádnímu generálovi Radku Hasalovi velet celé misi. Vzhledem k nezájmu Mali o pokračování přítomnosti unijních vojáků v zemi se Česká republika rozhodla v misi nepokračovat a své vojáky na konci roku stáhla. (České noviny)

PS. Nejprve dostali padáka Češi, pak koloniální Francouzi a teď tomu šéfuje ruský orchestr Wagnera. Slušný výkon na medaili.