Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 8030

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
8919 Debatní klub: Národ a migrace pohledem Marxe

Debatní klub: Národ a migrace pohledem Marxe
Jak Marx nahlížel na národ, vlast a jak by například nahlížel na dnešní aktuální problém zvaný migrace? To jsou otázky pro debatéry Michala Kesudise a Stanislava Blahu. (Debatní klub)

8918 Sucho představuje katastrofu jako povodně. Stát se začíná připravovat

Sucho představuje katastrofu jako povodně. Stát se začíná připravovat
V Česku mají vzniknout Komise pro sucho, které budou řídit situaci v Česku při nedostatku vody. Budou moci například omezit nakládání s vodou. Odborníci zároveň upozorňují, že aby komfort dostatku vody vydržel dalším generacím, bude potřeba postavit další nádrže. (iDnes)

8917 Tito lidé jsou černí pasažéři. Když to tak půjde dál, společnost zkolabuje. Do toho masová imigrace a neštěstí je dokonáno...

Tito lidé jsou černí pasažéři. Když to tak půjde dál, společnost zkolabuje. Do toho masová imigrace a neštěstí je dokonáno...
Profesor Keller nejen o tom, jak nás vykořisťují a likvidují západní firmy. (Parlamentní listy)

8916 Kauzy, jména, zlodějny. Profesor-režisér Jiří Svoboda se ponořil do 90. let a nešetřil nikoho

Kauzy, jména, zlodějny. Profesor-režisér Jiří Svoboda se ponořil do 90. let a nešetřil nikoho
Sledujeme kauzu H-System, kterou mnozí považují za „pomníček“ devadesátých let. Jiří Svoboda jako politik sledoval a později jako režisér zpracovával řadu tehdejších „kauz“. Podle mého názoru to byly dílem aktivity gangsterů, kteří zneužili možnosti nabízející proces privatizace. Nejprve se toho ujali veksláci z minulého režimu (Mrázek, Krejčíř a desítky dalších), kteří si za úplatky úředníkům půjčovali od bank stovky milionů Kč, aniž za půjčky nabízeli relevantní záruky. Sem patří i H-system. (Česko Aktuálně)

8915 Litoměřický seminář 2018

Litoměřický seminář 2018
100 let od vzniku Československa. Jak dál? (Nová republika)

8914 Pole v Česku jsou ve špatném stavu, erodují a nevsakují vodu. Kvůli zástavbě navíc ubývá orné půdy, stát ji proto chce chránit ústavou

Pole v Česku jsou ve špatném stavu, erodují a nevsakují vodu. Kvůli zástavbě navíc ubývá orné půdy, stát ji proto chce chránit ústavou
Česká půda není v dobrém stavu. Až 90 procent zemědělské půdy špatně vsakuje vodu a obhospodařované plochy trpí erozí. Největším problémem jsou ale zábory půdy na stavbu rodinných domů či různých průmyslových hal. (iHned)

8913 Výprodej levně? Turecko se stane „satrapií“ Číny

Výprodej levně? Turecko se stane „satrapií“ Číny
Naposledy, když došlo k propadu turecké liry v roce 2001, Turecko si vypůjčilo zdroje u MMF a přijalo striktní politiku škrtů, která byla podmínkou těchto kreditů. Erdogan to ale nejspíš nyní neudělá. V pátečním projevu řekl, že Turecko se bude poohlížet po spolupráci s Ruskem, Čínou a Íránem. Dříve už také řekl, že by země vydala tzv. dluhopisy panda v trhu čínské měny. (Asia Times via !argument)

8912 V Janově se v úterý zřítil dálniční most. 35 mrtvých

V Janově se v úterý zřítil dálniční most. 35 mrtvých
V Janově se za plného provozu zřítil dálniční most na frekventované dálnici A10. V úterý v 11:50 se na severu Itálie zřítilo několik desítek metrů mostu. V této době byl most otevřen a jezdila po něm auta. Podle náměstka italského ministra dopravy Eduarda Rixiho je na místě 35 mrtvých včetně jednoho dítěte. Podle svědků do mostu udeřil blesk. Agentura ANSA oznámila, že se zřítilo asi 100 metrů mostní vozovky. Fotografie napovídají, že pod mostem jsou i budovy. (Sputnik)

8911 Írán a sankce. Co udělají odběratelé íránské ropy?

Írán a sankce. Co udělají odběratelé íránské ropy?
Očekává se, že Čína, snad také Indie a Turecko, budou americkému tlaku odolávat. Evropa se naopak podvolí. (!argument)

8910 Evropa jako hlavní fronta hybridní války

Evropa jako hlavní fronta hybridní války
Skutečnost globální hybridní konfrontace mezi Ruskem a Spojenými státy již dávno nikdo nepopírá. Spojenci se mohou měnit a přecházet na druhou stranu, ale problém může být vyřešen pouze porážkou jedné z těchto dvou mocností. (News Front via Nová republika)

8909 Český vynálezce: Z jakékoliv chemikálie uděláme pitnou vodu

Český vynálezce: Z jakékoliv chemikálie uděláme pitnou vodu
Rozhovor s Petrem Carvanem, který vymyslel unikátní systém na filtraci kontaminované vody. (Aktuálně.cz)

8908 Tereza Spencerová: Boj proti terorismu? To se musíte podívat jinam

Tereza Spencerová: Boj proti terorismu? To se musíte podívat jinam
Když ale v roce 2016 nechala Obamova administrativa odtajnit klíčových 28 stran vyšetřovacího spisu z teroristických útoků z 11. září, tak se ukázalo, že tehdejší atentátníci, vesměs Saúdové, byli přímo napojeni i na saúdskou ambasádu ve Washingtonu a dostávali odtud i peníze. Ale protože Bushovic rodina se saúdskou královskou rodinou obchodovala a měla z toho miliardy, tak se prostě ukázalo na „teroristy“ v Afghánistánu, kteří ale nikdy mimo území své země neútočili a nikdy žádné takové choutky ani nenaznačili. Chci říci, pokud opravdu budeme chtít „bojovat proti terorismu“, tak bychom měli naše vojáky přesunout z Afghánistánu úplně někam jinam... (Literární noviny)

8907 O čem se málo píše, ba nepíše vůbec

O čem se málo píše, ba nepíše vůbec
Dne 17. července 2018 EU a Japonsko podepsaly dohodu o zóně volného obchodu mezi Evropskou unií a Japonskem s neoficiální zkratkou JEFTA (Japan EU Free Trade Agreement). Vyjednávala se od jara roku 2013 a má vstoupit v platnost, po schválení Evropským Parlamentem, nejdéle na podzim roku 2019. Evropská komise se z jednání o dohodě TTIP a CETA poučila. (Cosa Nostra...)

8906 Změna režimu a přátelská okupace

Změna režimu a přátelská okupace
Ve stejný den, kdy se domů do Čech vrátily ostatky tří padlých hrdinů, napsaly New York Times, že války v Afghánistánu a Iráku jsou prohry s koncem v nedohlednu. Češi se účastní konfliktu Afghánistánu déle, než kteréhokoli jiného konfliktu od konce třicetileté války v roce 1648. (Final Word)

8905 Amerika se chystá nasadit svoji super zbraň NOPEC proti Rusům a Saudům

Amerika se chystá nasadit svoji super zbraň NOPEC proti Rusům a Saudům
Oficiálně nazývaný „Zákon o nepřípustnosti kartelů v oblasti produkce a vývozu ropy“ (No Oil Producing and Exporting Cartels Act), NOPEC, je definicí tak zvaného „právního válčení“, protože umožňuje USA mimo své území násilně aplikovat svoji domácí legislativu na jiné tím, že dávají vládě právo žalovat země OPEC a OPEC+, jako Rusko, kvůli jejich koordinované snaze kontrolovat cenu ropy. (Oriental Review via Zvědavec)

8904 Podle pouzder raket v Sýrii jsem odhalil původní prodejce

Podle pouzder raket v Sýrii jsem odhalil původní prodejce
Domnívám se, že NATO ani EU nemají ani ten nejmenší zájem na tom, aby zjišťovaly původ zbraní v rukou islamistických bojovníků v Sýrii nebo kdekoli jinde na Blízkém východě. (ICH via Zvědavec)

8903 V Bukurešti se v sobotu večer znovu sešly tisíce lidí na protivládní demonstraci

V Bukurešti se v sobotu večer znovu sešly tisíce lidí na protivládní demonstraci
Rumuni opět protestují proti nízké životní úrovni, proti korupci a proti pokusům vládnoucích sociálních demokratů oslabit justici. Navíc ale dávají najevo i rozhořčení nad tvrdým zásahem policie proti páteční demonstraci, který si vyžádal přes 450 zraněných. Informují o tom místní média. (iRozhlas)

8902 Američan, který umírá na rakovinu, vyhrál soud nad výrobcem postřiku Roundup

Američan, který umírá na rakovinu, vyhrál soud nad výrobcem postřiku Roundup
Soud v San Franciscu v pátek nařídil biotechnologické společnosti Monsanto zaplatit odškodné 289 milionů dolarů (6,5 miliardy korun) bývalému školnímu správci Dewayneu Johnsonovi. Ten amerického výrobce osiv, hnojiv a pesticidů zažaloval za to, že mu herbicid Roundup, jehož je firma výrobcem, způsobil rakovinu. Monsanto spojitost mezi výrobkem a onemocněním odmítá a proti verdiktu se odvolá. (Česká televize)

8901 Hříbě, které rozmrzlo po 40 tisících letech

Hříbě, které rozmrzlo po 40 tisících letech
Senzační nález dokonale zachovaného starověkého hříběte, které zemřelo v paleolitu ve věku pouhých tří měsíců. (The Siberian Times)

8900 Jeden zabitý při explozi v britské vojenské továrně v Salisbury

Jeden zabitý při explozi v britské vojenské továrně v Salisbury
Nejméně jedna osoba byla zabita a další utrpěla vážné zranění po výbuchu, který otřásl továrnou Chemring Countermeasures v Salisbury, jež je vzdálena tři míle od známé vojenské laboratoře Porton Down. (RT)

8899 POLITIKA: Naše afghánské zájmy

POLITIKA: Naše afghánské zájmy
aneb Za koho umírají naši vojáci
Jaké geopolitické zájmy má Česká republika v Afghánistánu? Žádné. (Neviditelný pes)

8898 Jak jsem v jižních Čechách vymýval mozky deváťákům

Jak jsem v jižních Čechách vymýval mozky deváťákům
Autor tohoto textu se přiznává, že se takového vymývání v žoldu Člověka v tísni osobně zúčastnil, a to koncem června v deváté třídě základní školy nejmenovaného jihočeského městečka. Pro případ, že by pana Volného, Klause, Klause mladšího, Čunka, Babiše a další zajímalo, jak takové žoldáctví vypadá a kolik vynáší, zde přímé svědectví. (Respekt)

8897 Americkí senátori chcú na Rusko uvaliť zničujúce sankcie

Americkí senátori chcú na Rusko uvaliť zničujúce sankcie
Skupina amerických senátorov z oboch hlavných politických strán predkladá Kongresu návrh zákona o uvalení nových sankcií proti Rusku, ktoré sú reakciou na podozrenie zo zasahovanie Moskvy do volieb v USA, ako aj na rolu Ruska v udalostiach v Sýrii a na Krymskom polostrove. (Pravda.sk)

8896 Kongres schválil gigantický vojenský rozpočet USA: 716 miliard dolarů!

Kongres schválil gigantický vojenský rozpočet USA: 716 miliard dolarů!
Astronomický rozpočet schválený oběma komorami Kongresu na fiskální rok 2019 také bude charakterizovat zahraniční politiku Washingtonu. (TASS via První zprávy)

8895 Itálie se ocitá pod tlakem trhů

Itálie se ocitá pod tlakem trhů
Matteo Salvini uvedl, že rozpočet nebude ihned obsahovat vše z programu Ligy, ale první kroky k zavedení rovné daně, zrušení penzijní reformy budou obsaženy. Luigi Di Maio uvedl, že návrh zákona na základní příjem, což je jeden z klíčových slibů Pěti hvězd voličům, bude již brzy v Parlamentu. (!argument)