Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 6515

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
7381 Eda Veselý: Za záda přilepen jdu do světa

Eda Veselý: Za záda přilepen jdu do světa
Chováme nekvokavé nosnice
krmené cennostmi i krámy
V souhvězdí prstů stálice
Ve dne i za tmy vycházejí s námi
Lahváče
(Kulturní noviny)

7380 Modlitba za Jarmilu

Modlitba za Jarmilu
V sobotu 11. února nastoupila nové angažmá v nebeském chóru jedinečná valašská zpěvačka Jarmila Šuláková (27. června 1929, Vsetín – 11. února 2017, Vsetín). (Kulturní noviny)

7379 Čeští vojáci se poprali v Litvě, zasahovala i policie. Ruská média incident přifukují

Čeští vojáci se poprali v Litvě, zasahovala i policie. Ruská média incident přifukují
Pětice opilých českých vojáků měla incident v Litvě, kde je jejich jednotka na cvičení. Dožadovali se vstupu do nočního klubu, kam je nechtěli pustit. Musela zasahovat policie. Ruská propaganda podle všeho incident přifoukla a využila v nynější informační válce se Západem... Cílem vyslání jednotek je demonstrovat odhodlání Aliance bránit v případě útoku všechny své členy. (Aktuálně.cz)

7378 Vzestup darebného slona: CIA coby královrah

Vzestup darebného slona: CIA coby královrah
V době, kdy členové CIA a NSA nechávají uniknout materiály o komunikaci Michaela Flynna s ruskými představiteli, jsme svědky pomalého vaření domácího puče, který přemění americké vládnutí a vztahy výkonné složky vlády s tajnými službami. Teprve se však uvidí, zda tyto kroky signalizují širší útoky na prezidentský úřad ze strany agentur dlouho uvyklých na likvidaci vlád, které ohrožují zájmy těchto agentur. (ICH via Zvědavec)

7377 Mercedes postaví továrnu u Moskvy

Mercedes postaví továrnu u Moskvy
Gubernátor Moskevské oblasti (Подмосковье) Andrej Borobjev podepsal smlouvu o investicích na výstavbu továrny Mercedes v Solněčnogorském rajónu, v průmyslovém parku Jesipovo (Есипово) na severozápadě od Moskvy. Automobilový koncern Daimler-Benz tam chce za dva roky zahájit výrobu. (360° via Ostrov Janiky)

7376 Radioaktivní spad nad Evropou: Byl naměřen i v ČR

Radioaktivní spad nad Evropou: Byl naměřen i v ČR
Proč asi úřady i média zarytě mlčí? Stopy po jaderné havárii? Proč přiletěl americký nukleární Čmuchal? Víme alespoň, že nic nevíme. (Protiproud)

7374 Vynucování míru: Prezident RF podepsal dekret o uznávání dokumentů obyvatel Donbasu

Vynucování míru: Prezident RF podepsal dekret o uznávání dokumentů obyvatel Donbasu
V dekretu se zdůrazňuje, že rozhodnutí bylo přijato za účelem obrany občanských práv a svobod v plném souladu s normami mezinárodního humanitárního práva. (Politikus.ru)

7373 Finsko se stane první zemí na světě, která se zbaví všech vyučovacích předmětů

Finsko se stane první zemí na světě, která se zbaví všech vyučovacích předmětů
Finský vzdělávací systém je považován za jeden z nejlepších na světě. V mezinárodním hodnocení je vždy v první desítce. Nicméně tamní úřady nechtějí usínat na vavřínech a rozhodly se, že prosadí skutečnou revoluci ve školském systému. (Global Research via Zvědavec)

7372 Nesmějme se konzervativním, zpomalme, abychom scelili peloton

Nesmějme se konzervativním, zpomalme, abychom scelili peloton
Naše společnost už není rozdělená na levici a pravici, ale na „progresivní“ a „konzervativní“. To, že se těm posledním budeme smát, o naší osvícenosti nesvědčí. (Kulturní noviny)

7371 Vyhlášení prvního ročníku Ekopubliky

Vyhlášení prvního ročníku Ekopubliky
Kulturní noviny ve spolupráci s dalšími subjekty vyhlašují novou cenu, jejímž cílem je podpořit a zviditelnit pro-environmentální publicistiku v denním a týdenním tisku. Více podrobností naleznete v následujícím článku. (Kulturní noviny)

7370 Moudrost je nesežratelná

Moudrost je nesežratelná
Ohlédnutí za významnou postavou české kultury – za básníkem, spisovatelem, rozhlasovým tvůrcem a televizním moderátorem, za vysokoškolským pedagogem Antonínem Přidalem (13. října 1935, Prostějov – 7. února 2017, Brno). (Kulturní noviny)

7369 Tereza Spencerová: Drsné probuzení Donalda J. Trumpa

Tereza Spencerová: Drsné probuzení Donalda J. Trumpa
„Preventivní rána pěstí muži, který chtěl zreformovat americké tajné služby a který už v roce 2012 hovořil o vazbách vlády USA na Islámský stát,“ hodnotí Tereza Spencerová odstavení poradce pro národní bezpečnost Michaela Flynna. Podle jejího mínění jde o jednoho z nejrozumnějších pomocníků prezidenta USA Donalda J. Trumpa. (Literární noviny)

7368 Ilona Švihlíková: Je pro naše politiky Česko vždy na prvním místě?

Ilona Švihlíková: Je pro naše politiky Česko vždy na prvním místě?
Ekonomika roste, zvýšila se i minimální mzda, všichni jsou tak nějak spokojeni. To je ale podle ekonomky přímá cesta do pekla. Stejně jako výmluvy na globalizaci a Brusel. (Český rozhlas)

7367 Atletům z Ruska po testech na doping nařídili vrátit 23 olympijských medailí

Atletům z Ruska po testech na doping nařídili vrátit 23 olympijských medailí
Zatím medaili vrátil jen běžec Anton Kokorin, který získal bronzovou medaili na OH v Pekingu v roce 2008. (Life.ru)

7366 Průšvih na obraně: za práci technika až deset tisíc na hodinu

Průšvih na obraně: za práci technika až deset tisíc na hodinu
Zbrojaři neprofitují jenom z prodeje zbraní, ale také ze servisu. Ministerstvo obrany se však někdy nestačí divit, kolik musí platit za revize techniky či banální opravy. (Novinky)

7365 Tajná skupina má chránit volby. Vnitro mlží

Tajná skupina má chránit volby. Vnitro mlží
Od začátku února působí pod Centrem proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH) na ministerstvu vnitra skupina na ochranu voleb. Právo se proto zajímalo, co tato skupina dělá, kdo je jejím členem a kdo všechno má k dispozici její výstupy. Místo konkrétních odpovědí vnitro mlží s tím, že o tajných věcech se nemluví. (Novinky)

7364 Ceny Velkého bratra za rok 2016 pro největší slídily v našem soukromí byly rozdány

Ceny Velkého bratra za rok 2016 pro největší slídily v našem soukromí byly rozdány
Cenu pro Úředního slídila získalo MINISTERSTVO OBRANY za návrh novely zákona o Vojenském zpravodajství. Ministerstvem obrany chce dát novelou vojenským zpravodajcům právo umístit na internetové linky „černé skříňky“, jež by mohly odposlouchávat, ale i blokovat, či měnit provoz českého Internetu. (Big Brother Awards)

7363 Hyenizmus na Slovensku nemá obdoby! Marián nosil každý deň jedlo bezdomovcom: Úrady mu to zatrhli.

Hyenizmus na Slovensku nemá obdoby! Marián nosil každý deň jedlo bezdomovcom: Úrady mu to zatrhli.
Chcel pomáhať iným a sám sa dostal do problémov. Marián Markovič (37) z Komárna sa snažil takmer mesiac pomáhať ľuďom bez domova.
Každý jeden deň bezdomovcom, ako aj rodinám s deťmi prinášal teplé jedlo, za ktoré si nepýtal ani jeden cent. V pomoci najbiednejším sa dokonca spojil s kamarátmi, ktorí majú niekoľko reštaurácií. Z jedného dňa na druhý mu však úrad hygieny všetko stopol. (Pán občan)

7362 Kvadrilijón

Kvadrilijón
O naší době, žalobách, selském rozumu a Marcu Polovi. (Kulturní noviny)

7361 Třetí a čtvrtý díl Bohémy: Skvěle ztvárněný porod, který se ve skutečnosti neodehrál

Třetí a čtvrtý díl Bohémy: Skvěle ztvárněný porod, který se ve skutečnosti neodehrál
Druhá recenze nového hraného seriálu o historii českého filmu. (Kulturní noviny)

7360 V jaderné laboratoři v USA byly zjištěny případy porušení bezpečnosti

V jaderné laboratoři v USA byly zjištěny případy porušení bezpečnosti
Případy porušení bezpečnosti byly zjištěny v americké Národní jaderné laboratoři v Los Alamosu, situace s bezpečností byla označena za nevyhovující, oznámil místní list Santa Fe New Mexican. (Sputnik)

7359 Proč je Západ vyřízen. Názor inženýra

Proč je Západ vyřízen. Názor inženýra
Naskýtá se otázka, jak mohli přivést svůj vlastní vzdělávací systém do takového katastrofálního stavu? Nemáte-li brát v úvahu konspirační teorie a uvažovat, že příčinou byly dobré záměry, můžeme uvažovat dvě hypotézy. První z nich je o humanizaci vzdělávání. Děti by neměly být nuceny se učit. Vše by mělo být na základě dobrovolnosti. Pokud nechtějí, neměly by ani dělat domácí úkoly. V důsledku toho je program výuky zjednodušen. (Leva-net)

7358 ČNB rozpouští zlatý poklad

ČNB rozpouští zlatý poklad
Vydělíme-li množství českého zlata (9,6 t) počtem obyvatel (10,5 miliónu), připadá v průměru na jednoho Čecha 0,9 gramu českého zlatého pokladu. To nevydá ani na prstýnek. Zlaté snubní prstýnky přitom začínají váhově zhruba na 1,9 gramu. (Novinky)

7357 Zahraničné potravinárske výrobky majú na Slovensku inú kvalitu ako v Rakúsku

Zahraničné potravinárske výrobky majú na Slovensku inú kvalitu ako v Rakúsku
Takmer u polovice testovaných výrobkov laboratórne testy potvrdili, že rovnaké potraviny nadnárodných výrobcov sú v Rakúsku kvalitnejšie ako tie, čo sa predávajú na Slovensku. Najhoršie obstáli sladené nápoje, koreniny, syry, čaje a mäsové výrobky. Podľa ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV) Gabriely Matečnej nadnárodní výrobcovia či značky tak vytvárajú dve triedy spotrebiteľov. (Pravda.sk)

7356 Sergej Lavrov nevidí zmysel v dialógu s Ukrajinou

Sergej Lavrov nevidí zmysel v dialógu s Ukrajinou
Počúvať ukrajinské neadekvátne tirády o ruskej agresii, v Kremľi už nikoho nebaví. (Hlavné správy)