Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 7409

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
8292 Dokument: Výbor pro vyšetřování RF shromáždil důkazy vyvracející záměnu vzorků při ZOH 2014…

Dokument: Výbor pro vyšetřování RF shromáždil důkazy vyvracející záměnu vzorků při ZOH 2014…
Vyšetřování neprokázalo žádnou záměnu vzorků v sočské laboratoři v roce 2014. (Sledkom via Outsidermedia)

8291 Tereza Spencerová: Řeči o „české ostudě ve světě“ mají jen a jen degradovat Zemana

Tereza Spencerová: Řeči o „české ostudě ve světě“ mají jen a jen degradovat Zemana
Další státy se odtahují od Spojených států a posilují partnerství s Čínou či Ruskem. Trump dělí svět na silné státy, což je Rusko a Čína... a na zbytek. „USA se role našeho loutkovodiče dobrovolně zříkají a nepokrytě dávají Evropě najevo, že se může stát ekonomickou (a doufám, že jen ekonomickou) obětí Ameriky. A je zajímavé sledovat, jak se s tím EU vypořádává. (Literární noviny)

8290 Policie začne vyslýchat členy Babišovy rodiny

Policie začne vyslýchat členy Babišovy rodiny
Pakliže dá státní zástupce vyšetřovatelům pokyn k pokračování stíhání, což lze očekávat v kontextu s žádostí o vydání, bude policie pokračovat v šetření tím, že začne vyslýchat všech jedenáct obviněných, tedy také členy Babišovy rodiny včetně dvou dětí z prvního manželství, na něž měla být farma na určitou dobu přepsaná. To policie dosud neučinila proto, že se kauza váže hlavně na Babišovu osobu. Kriminalisté nemohli před vydáním poslanců sněmovnou klást ostatním obviněným dotazy, jež se osoby poslance a premiéra Babiše týkají. (Svobodné fórum)

8289 Babiš a Faltýnek byli vydáni k trestnímu stíhání. Premiér ale zaskočil sněmovnu skandálním výrokem

Babiš a Faltýnek byli vydáni k trestnímu stíhání. Premiér ale zaskočil sněmovnu skandálním výrokem
Během více než čtyřhodinového jednání padla řada pozoruhodných prohlášení. Největší skandál vyvolal Babiš, když řekl, že v Česku je možné si objednat trestní stíhání. (Reflex.cz)

8288 Libye: Co je ve skutečnosti za útokem na letiště?

Libye: Co je ve skutečnosti za útokem na letiště?
Během víkendu se objevily zprávy o intenzivních bojích v libyjském hlavním městě Tripolisu, které v pondělí dramaticky eskalovaly a zanechaly po sobě více než dvacet mrtvých a přes šedesát zraněných. Samotné letiště skončilo uzavřeno v plamenech. (Messin.cz)

8287 Čínská agentura srazila rating USA na úroveň Peru či Kolumbie

Čínská agentura srazila rating USA na úroveň Peru či Kolumbie
Čínská ratingová agentura Dagong Global Credit Rating zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti Spojených států na stupeň BBB+, jako má u ní například Peru, Kolumbie nebo Turkmenistán. Jedna z předních ratingových agentur v Číně svůj krok zdůvodnila rozhodnutím Washingtonu snížit daně, což podle ní snižuje schopnost země splácet dluh. (Novinky)

8286 Nejdelší studie na světě skončila fiaskem. Většinu testovaných lidí vědci nikdy nenašli

Nejdelší studie na světě skončila fiaskem. Většinu testovaných lidí vědci nikdy nenašli
...na rozdíl od toho, co bychom mohli očekávat na základě předchozích poznatků, Matthew Harrisovi a jeho kolegům z University of Edinburgh se nepodařilo najít žádný vztah mezi osobnostními skóre účastníků ve věku 14 let a skóre stejných položek ve věku 77 let. Osobnost ve vyšším věku může být zcela odlišná od osobnosti v dětství. (Eurozprávy.cz)

8285 Zpomalování iPhonu půjde vypnout. Apple po kritice nabídne aktualizaci

Zpomalování iPhonu půjde vypnout. Apple po kritice nabídne aktualizaci
Možnost vypnutí automatického snižování výkonu přístroje nabídne nová aktualizace operačního systému iOS. Tento postup nicméně firma nedoporučuje. (Aktuálně.cz)

8284 Cena za kubík vody 2018: Velký přehled vodného a stočného ve 200 českých měst

Cena za kubík vody 2018: Velký přehled vodného a stočného ve 200 českých měst
Kolik stojí kubík vody ve vašem městě? To se dovíte z velkého přehledu ceny vody 2018 v dvou stovkách českých měst. Za vodné a stočné třeba v Krnově nezaplatí ani 50 Kč za kubík vody, zatímco v Táboře nebo Turnově stejná spotřeba vody vyjde dvakrát dráž. Tušíte, jak se liší jednosložková a dvousložková cena vody? (Elektřina.cz)

8283 Ukrajinský parlament schválil zákon o reintegraci Donbasu

Ukrajinský parlament schválil zákon o reintegraci Donbasu
Hlava samozvané Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko již prohlásil, že body tohoto zákona porušují minské dohody. (Sputnik)

8282 Drahoš: K migrační krizi se vyslovuji jasně. Vítač nejsem

Drahoš: K migrační krizi se vyslovuji jasně. Vítač nejsem
Prezidentský finalista Jiří Drahoš v rozhovoru pro Novinky a Právo řekl, že Miloš Zeman už nemá republice jako prezident co nabídnout. Ohradil se i proti tvrzení, že je vítač migrantů. Lidé podle něj nechtějí být strašeni uprchlíky, ale chtějí slyšet, že jsme hrdý národ, který vše zvládne. (Novinky)

8281 Očekává se duel samostatné koncepce s naprogramovanou antikoncepcí

Očekává se duel samostatné koncepce s naprogramovanou antikoncepcí
Očekávané předvolební klání Zeman versus Drahoš bude střetnutím zkušeného politika, který má za sebou téměř tři desetiletí domácí i zahraniční politické reality, s nováčkem bez vlastní zkušenosti, a hlavně bez vlastní koncepce směřování státu. Bude to střet koncepce s antikoncepcí, autonomního názoru s beznázorovostí, jaká se neobejde bez cizího vedení, nemilosrdného rétora napruženého antikampaněmi nepřátel s obchodníkem s deštěm, utopeným v opatrných klišé a vyčichlých floskulích, loutkoherce s loutkou, která bude ale v televizním studiu se svými drátky najednou sama, bezmocná a bez pomoci. (!argument)

8280 Volba z beznaděje aneb Proč vyhraje Zeman

Volba z beznaděje aneb Proč vyhraje Zeman
České prezidentské volby 2018 z pohledu nevoliče. (Kulturní noviny)

8279 Hodný komunista na ČT? Proč ne - když je to Řek...

Hodný komunista na ČT? Proč ne - když je to Řek...
Vyhnanecká epopej? Proč ne! Ale o fašistech opatrně…Příběh řeckého komunistického partyzána, evakuovaného do Československa z vlasti, zmítané občanskou válkou proti fašistické ultrapravicové vládě (tato diagnóza samozřejmě v doprovodném textu filmu nezazní – to by pak film potenciálně nemuseli koupit v Turecku nebo Kolumbii, kde dnes panuje v zásadě stejný režim jako v tehdejším Řecku), jenž v zemi „socialismu a míru“ hledá ráj svého ideálu, prolamuje tabu. (Kulturní noviny)

8278 INTERNET: Seznam dezinformačních webů

INTERNET: Seznam dezinformačních webů
Když si přečtu jména autorů a spolupracovníků a vezmu v úvahu, kdo to platí, vychází mi, že jde o zástupce konkrétního názorového a ideového proudu. Což je v pořádku, ať mají svůj prostor. Svoboda slova se vztahuje bezpochyby i na ně. Jenom by si to nemělo hrát na objektivní či neutrální a nezávislý think-tank. Jeho objektivita a nezávislost je asi stejná jako u toho Sputniku. (Neviditelný pes)

8277 Ohrazuji se proti tvrzení, že je členství Jiřího Drahoše v Římském klubu konspirací!

Ohrazuji se proti tvrzení, že je členství Jiřího Drahoše v Římském klubu konspirací!
Odmítám tvrzení, že je členství Jiřího Drahoše v Římském klubu dezinformací! Je rozhodně členem naší národní asociace Římského klubu a to od roku 2008 přinejmenším doposud. Žádné změny nikde uvedeny nejsou. Jako podklad pro své tvrzení dávám přímý odkaz na stránky klubu níže na závěr článku. (Blog Jiřiny Holotové na iDnes)

8276 Ruské noviny: Druhé kolo bude pro Zemana těžší. Jeho hlavní problém je zdraví a cynismus, ne vztah k Rusku

Ruské noviny: Druhé kolo bude pro Zemana těžší. Jeho hlavní problém je zdraví a cynismus, ne vztah k Rusku
Co je ale hlavním problémem nynějšího prezidenta? Není to skutečnost, že navrhl přiznat připojení Krymu nebo zrušit sankce proti Rusku. Velkou roli nemá ani to, že se nedávno sešel s Putinem či že se účastnil na Krétě fóra Dialog civilizací, které organizoval bývalý šéf Ruských drah Vladimir Jakunin. Hlavním problémem Miloše Zemana je jeho zdraví. (Rosbalt via !argument)

8275 Rozhovor s Angelinou Diashovou: Chtěla jsem vás varovat. Zeman je Putinův člověk

Rozhovor s Angelinou Diashovou: Chtěla jsem vás varovat. Zeman je Putinův člověk
Ukrajinská aktivistka Angelina Diashová v rozhovoru pro DR vysvětluje, proč přijela do Prahy podniknout svůj protest. Varuje před zlem, které podle ní ztělesňuje Putin, a říká, co si myslí o názoru, že svou akcí pomohla Zemanovi. (Deník Referendum)

8274 Moji prezidenti

Moji prezidenti
Prezidentové se hádají, kdo z nich je nejabsurdnější.
„Já napsal věhlasné absurdní hry,“ chlubí se Havel.
„To je toho,“ reaguje Klaus, „já vytvořil absurdní frašku z tvých politických snů.“
„Kunda sem, kunda tam, aligátor…“
(Kulturní noviny)

8273 Proč chodím do našeho kostela

Proč chodím do našeho kostela
V našem kostele je možné úplně všechno, ale v jednom je unikátní – z jeho kazatelny nikdy neuslyšíte slovo o politice, natož aby tu kněz radil lidem, koho mají v příštích volbách volit. (Kulturní noviny)

8272 Proč na faktech nezáleží? Náš mozek panikaří a brání se cizím názorům

Proč na faktech nezáleží? Náš mozek panikaří a brání se cizím názorům
Dohodnout se s tím, kdo s vámi nesouhlasí, je nesmírně těžké. Fakta budou dost možná překřičena emocionální reakcí. Lidský mozek se totiž cítí „novými“ fakty ohrožen a odpovídá vyděšeně až agresivně. Podívejte se, proč je tak těžké najít společnou řeč. A co dělat, když chcete argumentovat rozumně. (Technet)

8271 Ani špína už není, co bývala

Ani špína už není, co bývala
O prezidentovi rozhodne rychlá kampaň před druhým kolem, která nebude ani trochu rytířská, naopak – čekejme podlé útoky, záludné dezinformace a špínu, mnoho špíny. Na tom se shodují všichni, kdo se vyjadřují k výsledkům prvního kola prezidentské volby, z něhož postoupili Miloš Zeman a Jiří Drahoš. (iRozhlas)

8270 Je to slušný člověk, ten člověk je slušný…

Je to slušný člověk, ten člověk je slušný…
Ilona Švihlíková píše o rizicích politického amatérismu a nezkušenosti Jiřího Drahoše i o tom, proč současné pojetí politiky jako souboje jednoznačného dobra a zla neodpovídá skutečnosti. (!argument)

8269 Spojené státy a syrští Kurdové ustavili třicetitisícovou pohraniční stráž

Spojené státy a syrští Kurdové ustavili třicetitisícovou pohraniční stráž
Začala první výcviková lekce nové pohraniční stráže složené z 30 000 členů Syrských demokratických sil (SDF) a její hlavní součásti, kurdské milice YPG, která byla založena koalicí vedenou USA v Sýrii. Tato americká podpora syrských Kurdů vzbudila hněv Turecka, které si minulý týden do Ankary předvolalo amerického charge d’affaires. (Debka files)

8268 Zeman bodoval u voličů KSČM, ANO a SPD, Drahoš u ODS, pirátů a TOP 09. Rozhodnout mohou lidovci

Zeman bodoval u voličů KSČM, ANO a SPD, Drahoš u ODS, pirátů a TOP 09. Rozhodnout mohou lidovci
Srovnání prezidentské volby s loňskou parlamentní volbou ukazuje, že proti sobě stojí dva bloky stran. Bokem jsou lidovci s Pavlem Fischerem; vyhrocený souboj může rozhodnout, ke komu se přikloní oni. (iRozhlas)