Načítání...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 12115

ID Cislo Nadpis Url Text
13057 Sergej Poletajev: Jsou ruské řeči o použití jaderných zbraní jen rétorika, nebo jsou varování Moskvy myšlena vážně? https://www.rt.com/russia/563706-nuclear-weapons-moscow-west/

Sergej Poletajev: Jsou ruské řeči o použití jaderných zbraní jen rétorika, nebo jsou varování Moskvy myšlena vážně?
Zvýšením sázek a opětovnou zmínkou o jaderných zbraních Rusko sděluje Západu: 1) Čím více na nás budete tlačit a čím více nás budete zatahovat do konvenčního konfliktu na Ukrajině, tím blíže bude jaderný scénář, a to jak z taktického (údery na konkrétní cíle v poli operací), tak ze strategického hlediska (mezikontinentální rakety). Čím více se nás budete snažit přitlačit k zemi, tím méně možností volby nám ponecháte. 2) V jaderné válce nemůže být vítězů. Vaše vojenské vítězství na Ukrajině je tedy nemožné. Máte tedy dvě možnosti: buď nadále pomáhat Kyjevu, nebo stáhnout svou přímou podporu. Ukrajina tak jako tak prohraje a vy můžete prohrát s ní, nebo můžete omezit své zapojení - a přežít. Lze namítnout, že cílem vágních náznaků Kremlu není najít détente, ale spíše podpořit zvýšenou nejistotu a donutit protivníka, aby se zamyslel nad tím, kde přesně jsou vytyčeny červené linie. (RT News)

13056 AfD na prvním místě na východě a má 15 % v celostátním průměru https://www.welt.de/politik/deutschland/article241276195/Sonntagsfrage-AfD-im-Osten-auf-Platz-eins-15-Prozent-im-Bundestrend.html

AfD na prvním místě na východě a má 15 % v celostátním průměru
Rok po volbách do Bundestagu je AfD v průzkumu na prvním místě ve východním Německu. Podle úterního průzkumu veřejného mínění pro deník "Bild" dosahuje pravicová strana v tzv. nedělním průzkumu ve východních spolkových zemích 27 procent a v západních 12 procent. Na východě je druhá CDU s 26 procenty. V celostátním měřítku zjistil institut u 2102 účastníků na otázku, co by volili, kdyby se příští neděli konaly spolkové volby, následující hodnoty: CDU/CSU 27,5 % (minus jeden procentní bod oproti předchozímu průzkumu); SPD 18 % (minus 0,5 %); Zelení (19,5 %) a FDP (8 %) získali po půl procentním bodu. Celostátní hodnota AfD je 15 procent (o 1 procento více). Levicová strana dosáhla 5,5 % (beze změny). Průzkum proběhl mezi 23.-26. září. (Die Welt)

PS. Takže německý Deep state okamžitě v tomto týdnu začal policejní razii na hlavní centra AfD.

13055 Kreml: K teroristickému činu na Nord Streamu by stěží došlo bez zásahu státu https://sputniknews.com/20220929/kremlin-nord-stream-terrorist-act-could-hardly-have-occurred-without-state-involvement-1101335568.html

Kreml: K teroristickému činu na Nord Streamu by stěží došlo bez zásahu státu
Náměstek ruského ministra zahraničí Alexandr Gruško ve středu (27.9.) prohlásil, že Rusko je připraveno zvážit žádosti zemí EU o společné vyšetřování incidentů v Severním proudu, pokud je obdrží. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov ve čtvrtek novinářům řekl, že incident na Nord Streamu vypadá jako akt státního terorismu. Uvedl také, že ačkoli Rusko a USA neudržují věcné kontakty prostřednictvím svých zvláštních služeb, mimořádná situace v souvislosti s plynovody Nord Stream vyžaduje aktivní a operativní spolupráci. (Sputnik news)

PS. Pokud se ukáže, že teroristický útok na oba hlavní EU plynovody provedlo Polsko a Dánsko s aktivní účastí USA, tak Brusel bude vypadat jako úplný šašek.

13054 Ivan Hoffman: Dilema svatého Václava https://plus.rozhlas.cz/ivan-hoffman-dilema-svateho-vaclava-8836572

Ivan Hoffman: Dilema svatého Václava
Svatý Václav je patronem, který dění v české kotlině sleduje s nadhledem. Situací, kdy se v minulosti na čele svých rytířů chystal vyrazit z Blaníku, byla celá řada, ale nakonec vždy správně odhadl, že si pomůžeme sami anebo že nás nepřízeň osudu posílí, takže utrpěná příkoří nám budou ku prospěchu. (Český rozhlas)

13053 Dva týdny před výbuchy na Severním proudu byla v oblasti zaznamenána podivná aktivita letadel a lodí NATO https://avia-pro.net/news/za-dve-nedeli-do-vzryvov-na-severnom-potoke-v-rayone-byla-zamechena-strannaya-aktivnost-aviacii Dva týdny před výbuchy na Severním proudu byla v oblasti zaznamenána podivná aktivita letadel a lodí NATO
V současné době je známo, že 13. září 2022 nad oblastí, kde explodoval plynovod Nord Stream, přelétávala letadla a vrtulníky NATO. Trasa letu letadel je velmi podivná, protože ta zjevně nehlídkovala v regionu, ale byla zaměřena konkrétně na určité objekty v Baltském moři. Navíc 2. září, tedy vlastně tři týdny před incidentem, se v regionu nacházely i vrtulníky NATO, které kroužily těsně nad místy, kde došlo k výbuchům na větvích plynovodu Nord Stream. (Avia pro)
13052 Výsledky referenda v Donbasu https://www.rt.com/russia/563562-donbass-referendums-results-polls/

Výsledky referenda v Donbasu
Podle místních volebních komisí většina občanů Doněcké i Luganské lidové republiky (DLR a LLR) podporuje myšlenku sjednocení s Ruskem. V DLR podpořilo myšlenku připojení k Rusku podle prvních oficiálních údajů více než 99 % voličů. Podobný výsledek přineslo i referendum v LLR, kde případné sjednocení podpořilo více než 98 % voličů. V obou republikách již byly podle místních úřadů sečteny všechny hlasovací lístky. (RT News)

13051 Třináctiletá dívka na vražedném seznamu ukrajinské vlády promluvila https://thegrayzone.com/2022/09/13/13-year-old-ukrainian-govt-kill-list/

Třináctiletá dívka na vražedném seznamu ukrajinské vlády promluvila
Max Blumenthal z Grayzone hovoří s Fainou Savenkovou, třináctiletou obyvatelkou Luganské republiky, kterou ukrajinská vláda zařadila na "seznam zabitých" Mirotvorec poté, co se obrátila na OSN s výzvou k ukončení války, kterou prožívá od roku 2014. (Gray zone)

13050 USA zničily ruské plynovody Nord Stream 1 a 2, tvrdí bývalý polský ministr obrany https://www.zerohedge.com/geopolitical/us-blew-russian-gas-pipelines-nord-stream-1-2-says-former-polish-defense-minister

USA zničily ruské plynovody Nord Stream 1 a 2, tvrdí bývalý polský ministr obrany
Bývalý polský ministr obrany Radek Sikorski připsal Spojeným státům sabotáž dvou plynovodů Nord Stream 1 a 2, které vedou zemní plyn z Ruska do Německa. "Děkuji vám, USA !" napsal Sikorski na Twitteru. Sikorski byl v letech 2005-2007 ministrem národní obrany a předtím zastával funkci náměstka ministra národní obrany a náměstka ministra zahraničních věcí. V současné době je zvoleným poslancem Evropského parlamentu. (Zero hedge)

13049 Hrana možností https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/hrana-moznosti

Hrana možností
Podívejte se, jen skončily volby, už nám Hýkela vysvětluje, že cenový strop energií nebude na celou spotřebu. Už zase vystrkují růžky. Fiala se zase blyští v televizi a říká, že pokud byly volby referendem o vládě, tak je voliči ocenili. Jak jsem to psal v sobotu? Pokud ve volbách zvítězíme málo, musíme o to víc zahulákat na Václaváku. Je to další nezbytný krok, který musíme udělat. (Vidlákovy kydy)

13048 EU blokuje 300 000 tun hnojiva, které chce Moskva zdarma dodat do Afriky https://reseauinternational.net/lue-bloque-300-000-tonnes-dengrais-que-moscou-veut-livrer-gratuitement-a-lafrique/

EU blokuje 300 000 tun hnojiva, které chce Moskva zdarma dodat do Afriky
Brusel nadále blokuje ruská hnojiva v evropských přístavech, zatímco Moskva je připravena je bezplatně dodávat do Afriky, uvedl šéf ruské diplomacie v OSN. Podle Vladimira Putina je postoj Evropy v této otázce "vrcholem cynismu". V posledních týdnech bylo v evropských přístavech zablokováno 300 000 tun hnojiv. Rusko již dlouho nabízí jejich bezplatnou přepravu do afrických zemí, které je potřebují, ale Evropská unie na to nereaguje. (Reseau international)

13047 Referendum v Děbalcevu https://dzen.ru/video/watch/6331d14bf20929090755bb1a Referendum v Děbalcevu
Toto město bylo kompletně zničeno během Děbalcevského kotle, kdy zde byla obklíčena ukrajinská armáda. Nyní je pod palbou amerických himarsů s cílem zastavit referendum. (Wargonzo)

13046 Snowden získal ruské občanství https://www.rt.com/news/563566-snowden-russian-citizenship-mobilization/

Snowden získal ruské občanství
Prezident Vladimir Putin udělil ruské občanství informátorovi NSA Edwardu Snowdenovi, potvrdila v pondělí ruská tisková agentura TASS. Jméno Američana bylo bez fanfár zařazeno na seznam 72 cizinců, kteří získali občanství. Snowden, který o občanství požádal v roce 2020 po získání práva trvalého pobytu, se k rozhodnutí do pondělního večera moskevského času nevyjádřil. Podle Snowdenova právníka bude o občanství žádat i jeho manželka. (RT News)

PS. Zato Assange dostal americký kriminál.

13045 O prosazování systémových změn https://www.novarepublika.online/2022/09/o-prosazovani-systemovych-zmen

O prosazování systémových změn
Demonstrace se ukazují jako účinné, pokud poskytují alibi pro činnost tajných služeb nebo vojenských komand. Samy o sobě nevedou ke změně. Snad kromě případů, kdy cílem je motivovat účastníky k účasti ve volbách nebo zapojení do jiné aktivity, což mohlo vést k takovému úspěchu opoziční strany, že tím vzniklo alternativní mocenské centrum. Co tedy vede ke změně? Vše, co: 1) urychlí rozklad stávajícího ekonomického a mocenského systému; 2) usnadní vytvoření kontraelity; 3) pomůže vytvořit takovou strukturu, která by v případě zhroucení dokázala aspoň částečně převzít moc, a opravdu řídit dění ve státě. (Nová republika)

13044 Bída v digitálním balení. To je budoucnost podle zelených liberálů, co zdědili pohodlný svět https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bida-v-digitalnim-baleni-To-je-budoucnost-podle-zelenych-liberalu-co-zdedili-pohodlny-svet-715351

Bída v digitálním balení. To je budoucnost podle zelených liberálů, co zdědili pohodlný svět
Udělat z nouze ctnost je výzva. Vrátit svět do minulosti a současně v něm zachovat prvky modernity, to chce nového člověka, který v sobě zapře egoistického konzumenta a stane se altruistou, který se ochotně o všechno dělí a nic nepotřebuje vlastnit. Nový člověk ale bude současně masochistou, který odmítá teplou sprchu a miluje studený radiátor. Nouze je ideál, který neosloví každého, ale který nemůže fungovat selektivně. Proto se nouze stane ctností povinnou. (Parlamentní listy)

13043 O čem svědčí pražské komunálních volby? Analýza neúspěchu levice https://casopisargument.cz/?p=45609

O čem svědčí pražské komunálních volby? Analýza neúspěchu levice
Svou analýzu omezím na pražské komunální volby. Je to z toho důvodu, že pouze v Praze šla do voleb koalice Solidarita, která sdružuje ČSSD, Zelené, Idealisty, Budoucnost a v některých obvodech také stranu Levice. Její nezdar má totiž obecnější výpovědní hodnotu. Je to koalice, která jde podobným směrem jako levice ve Francii a jinde. Uvědomuje si, že je zapotřebí levici sjednocovat, a ne dále štěpit. Jenže proč byl její celopražský volební výsledek 2 % a výsledek KSČM ještě nižší? Proč veškerá levice v pražských komunálních volbách nedostala víc než 3,5 % hlasů? (Argument)

13042 Ekvádor: Prezident odvolal šéfy policie a dva armádní generály https://www.telesurenglish.net/news/Ecuador-President-Removes-Police-Chiefs-and-Two-Army-Generals-20220923-0018.html

Ekvádor: Prezident odvolal šéfy policie a dva armádní generály
Ekvádorský prezident Guillermo Lasso v pátek odvolal policejní velitele a dva armádní generály uprostřed rozruchu kolem vraždy právničky Maríi Belén Bernalové. Ta byla naposledy spatřena živá poté, co vstoupila do policejní střední školy. Prezident Lasso tak reaguje na požadavky lidsko-právních skupin, sdružení příbuzných zmizelých a feministických skupin na čistku ve vysokém policejním velení a zejména v policejní střední škole. Elizabeth Otavalo, Bernalova matka, požádala o přítomnost mezinárodních odborníků, kteří by vyšetřili pravdu o zločinu její dcery v policejní instituci, kam chodila navštěvovat svého manžela, poručíka Germána Cácerese, který je nyní na útěku před spravedlností. (TeleSur)

13041 Ukrajinská armáda zaútočila z HIMARS na centrum Chersonu https://cz.sputniknews.com/20220925/ukrajinska-armada-zautocila-z-himars-na-centrum-chersonu-18684538.html

Ukrajinská armáda zaútočila z HIMARS na centrum Chersonu
Ukrajinská armáda ostřelovala centrum Doněcka z raketometu HIMARS, jsou tam mrtví, sdělil novinářům zdroj z pohotovostních služeb. Podle jeho slov došlo k útoku v 05:30 místního času. Rakety zasáhly hotel. „To je prakticky centrum Chersonu,” řekl zástupce pohotovostních služeb a dodal, že v hotelu byli ubytováni civilisté, nebyly tam ani zbraně, ani vojenská technika. (Sputnik)

PS. Cíle amerických Himarsů podle přiznání ukrajinského generálního štábu plně kontroluje americká strana, rakety jsou naváděny a programovány podle vojenského systému GPS.

13040 Velmi nespokojen se včerejší výměnou... https://politikus.info/v-rossii/146857-krayne-nedovolen-vcherashnim-obmenom.html

Velmi nespokojen se včerejší výměnou...
Ramzan Kadyrov píše o včerejší výměně zajatců: "Jsem velmi nespokojen se včerejší výměnou. Dokonce i sama ta situace je pro mě naprosto nepochopitelná. Vždy, když se přijímala bojová nebo taktická řešení, radili se s námi, aktivními účastníky speciální operace. A tady... (Politikus.ru)

13039 Jurij Podoljaka: Fronta mezi 23.-24.9. https://rutube.ru/video/8f40025ae3ef7964e4ef07da1ced4629/ Jurij Podoljaka: Fronta mezi 23.-24.9.

Hlavní oblast bojů je v oblasti Krásného Limanu, ruské jednotky přečíslené, ale útočícím jednotkám Kyjeva se zatím nepodařilo prorvat frontu, ztráty Ukrajinců jsou kolem 20-30 tis. padlých. Ruská armáda zatím drží obranné linie. (rutube.ru)

13038 Jak je to s rozdělením lidí v naší zemi? https://www.novarepublika.online/2022/09/jak-je-to-s-rozdelenim-lidi-v-nasi-zemi

Jak je to s rozdělením lidí v naší zemi?
V určitém smyslu si můžeme sami za to, že jsme si nechali ukrást instituce, které by měly chránit naši státní suverenitu, naše národní zájmy. (Nová republika)

13037 Šéfka Evropské komise vyslovila nepřímou hrozbu Itálii https://www.rt.com/news/563423-vonderleyen-threatens-italy-election-hungary/

Šéfka Evropské komise vyslovila nepřímou hrozbu Itálii
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová ve čtvrtek (22.9.) uvedla, že EU má "nástroje", jak reagovat, pokud se politická situace v Itálii bude vyvíjet "obtížným směrem". Naznačila, že by zemi mohly hrozit tresty, jaké byly nedávno uvaleny na Maďarsko a Polsko, pokud v nadcházejících volbách dojde k předpokládanému nástupu pravice. "Můj přístup je takový, že jakákoli demokratická vláda je ochotna s námi spolupracovat, budeme spolupracovat," řekla v odpovědi na otázku, zda má "obavy" z nedělního hlasování v italském parlamentu, v němž se podle odhadů na prvním místě umístí konzervativní Fratelli d'Italia (Bratři Itálie). "Pokud se věci budou vyvíjet obtížným směrem, mluvila jsem o Maďarsku a Polsku, máme k tomu prostředky," vysvětlila von der Leyenová. (RT News)

PS. Demokracie samozřejmě ano, ale kontrolovaná transatlantickou elitou.

13036 Moskva: Referendum na Donbasu změní bezpečnostní realitu https://www.rt.com/russia/563417-donbass-referenda-security-game-changer/

Moskva: Referendum na Donbasu změní bezpečnostní realitu
Moskva bude případné útoky na Donbas a Chersonskou a Záporožskou oblast po referendu o připojení k Rusku považovat za útoky na vlastní území, potvrdil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Hlasování v obou donbaských republikách i ve dvou jihoukrajinských regionech začalo v pátek (23.9.). Na dotaz médií, zda budou tyto oblasti považovány za ruské území, Peskov odpověděl: "Určitě." Uvedl také, že v těchto územích vstoupí v platnost ústava země, jakmile se k ní připojí. (RT News)

13035 Jaroslav Fenyk: Stát, státnost, občan a národ https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jaroslav-Fenyk-Stat-statnost-obcan-a-narod-715270

Jaroslav Fenyk: Stát, státnost, občan a národ
Naše Preambule Ústavy váže deklaraci státnosti na šest vzájemně propojených částí a to: a) historickou (věrnost tradicím dávné státnosti zemí Koruny české a státnosti československé); b) tvůrčí a ochrannou (odhodlání budovat, chránit a rozvíjet stát); c) lidskoprávní (nedotknutelné hodnoty lidské důstojnosti, svobody, rovnoprávnosti a svobody); d) právně státní (svobodný a demokratický stát, založený na úctě k lidským právům a na zásadách občanské společnosti); e) mezinárodní (součást rodiny evropských a světových demokracií); f) společenskou, resp. programovou (střežení a rozvíjení zděděného přírodního a kulturního, hmotného a duchovního bohatství).(Parlamentní listy)

13034 Hakle v insolvenci: šéf výrobce toaletního papíru viní stát z částečné odpovědnosti https://www.rnd.de/wirtschaft/hakle-insolvenz-chef-von-toilettenpapierhersteller-macht-staat-mitverantwortlich-fuer-misere-H5ZNX2TMORD53GWFU444PM23JA.html

Hakle v insolvenci: šéf výrobce toaletního papíru viní stát z částečné odpovědnosti
Výrobce hygienického papíru Hakle GmbH podal návrh na zahájení insolvenčního řízení z důvodu prudkého nárůstu nákladů na suroviny a energie. Oznámil to 5. září okresní soud v Düsseldorfu. Společnost si stěžovala, že "masivní nárůst nákladů na nákup materiálu a energií a na dopravu" se zatím nepodařilo v dostatečné míře přenést na zákazníky v oblasti maloobchodu s potravinami a drogerie. (rnd.de)

PS. Nyní je možné pouze vše spláchnout...

13033 Španělská vláda odmítá zveřejnit smlouvy na vakcíny navzdory rozhodnutí soudu https://freewestmedia.com/2022/09/18/spanish-government-refuses-to-disclose-vaccine-contracts-despite-court-ruling/

Španělská vláda odmítá zveřejnit smlouvy na vakcíny navzdory rozhodnutí soudu
Vládní odůvodnění smluv bylo důvěrné, protože je vypracoval koordinační výbor a byly součástí "předsmluvních dohod uzavřených Evropskou komisí" s farmaceutickými společnostmi. Zveřejnění údajů by navíc mohlo poškodit trh s vakcínami. Mluvčí Ascociación Liberum Luis Maria Pardo v rozhovoru uvedl:"Dovedete si představit, že by Guardia Civil vstoupila na ministerstvo zdravotnictví, aby tyto dokumenty zabavila?" Přesně toto se podle něj nyní musí stát, protože rozhodnutí Nejvyššího soudu je právně závazné. K tomu přistupuje skutečnost, že se vláda proti tomuto příkazu neodvolala. Ministerstvo zdravotnictví a AEMPS jsou povinny předat originály dokumentů justici. (Freewest media)

13032 Provozní ředitel veganské společnosti zatčen za ukousnutí nosu jiného muže https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/provozni-reditel-veganske-spolecnosti-zatcen-za-ukousnuti-nosu-jineho-muze/

Provozní ředitel veganské společnosti zatčen za ukousnutí nosu jiného muže
Provozní ředitel společnosti Beyond Meat Doug Ramsey byl tento víkend zatčen poté, co údajně kousl do nosu muže v garáži v Arkansasu po vysokoškolském fotbalovém zápase. Třiapadesátiletý Ramsey byl zatčen za teroristické vyhrožování a ublížení na zdraví třetího stupně. Provozním šéfem společnosti Beyond Meat byl od prosince. Dříve pracoval pro společnost Tyson Foods. (AC24)

PS. Neodolal pokušení.

13031 Evropský účetní dvůr dostal Ursulu von der Leyenovou do problémů kvůli dohodě se společností Pfizer https://reseauinternational.net/la-cour-des-comptes-europeenne-met-ursula-von-der-leyen-en-difficulte-dans-le-contrat-pfizer/

Evropský účetní dvůr dostal Ursulu von der Leyenovou do problémů kvůli dohodě se společností Pfizer
Ursula von der Leyenová si naprostou neprůhledností a tvrdošíjným odmítáním objasnit podmínky této transakce přisvojila pravomoci, které neměla. Zcela obešla postupy, které jsou kvůli své nejasnosti velmi sporné. Co se skrývá za pasáží, která je doprovázena naprostým mlčením o "přípravných úkonech" pro smlouvu se společností Pfizer? Nikdo neví, jak dlouho se Ursula von der Leyenová udrží linii, která má všechny znaky zneužití moci. (Reseau international)

13030 Vypnutí on-line sporáku na ruský plyn https://www.rt.com/pop-culture/563257-twitch-russian-gas-burning-stream/

Vypnutí on-line sporáku na ruský plyn
Ruský streamer byl ve středu (21.9.) bez vysvětlení zablokován na Twitchi poté, co spustil nepřetržité vysílání hořícího plynového sporáku. Kanál byl doprovázen ruskou hudbou ve zjevné snaze trollovat uživatele ze zemí, kde v posledních měsících prudce vzrostly ceny plynu. Web Russiangas1 přidal k videu popisek From Russia with Love! a uvedl, že za všechen plyn, který spaluje, platí měsíčně pouhých 1,44 eura (36 Kč). Vzkaz všechny nabádá, aby k sobě byli laskavější, a přidal konto na koupi nového plynového sporáku. V době psaní tohoto článku je kanál Russiangas1 na Twitchi nedostupný: "Tento kanál je momentálně nedostupný z důvodu porušení komunitních zásad nebo podmínek služby Twitch." (RT News)

PS. Ten hnusný troll napadl celou EU a ještě na tom chtěl vydělat po vzoru Gazpromu.

13029 Rusko je ve válce nejen s Ukrajinou, ale i s kolektivním Západem - Šojgu https://tass.com/politics/1511125

Rusko je ve válce nejen s Ukrajinou, ale i s kolektivním Západem - Šojgu
Rusko v současné době vede bojové operace nejen s ukrajinskými ozbrojenými silami, ale i s kolektivními silami Západu, prohlásil ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Zdůraznil, že Ukrajině téměř došly vlastní zbraně sovětské výroby. "V tuto chvíli jsme skutečně ve válce s kolektivním Západem, s NATO, nebo naopak - s NATO a s kolektivním Západem," dodal a zdůraznil, že Rusko úspěšně hledá způsoby, jak čelit zbraním, které Západ dodává Ukrajině. (TASS)

13028 „Pokud zvítězí koalice Spolu, bude to pro Prahu velmi špatná zpráva,“ říká kandidátka na primátorku Šabatová https://a2larm.cz/2022/09/pokud-zvitezi-koalice-spolu-bude-to-pro-prahu-velmi-spatna-zprava-rika-kandidatka-na-primatorku-sabatova/

„Pokud zvítězí koalice Spolu, bude to pro Prahu velmi špatná zpráva,“ říká kandidátka na primátorku Šabatová
Hodně důležité mi přišlo spojení demokratických levicových sil, které jsou jinak v České republice roztříštěné a obecně ve velmi nepříznivé situaci. Sociální demokraté ani Zelení nejsou v parlamentu. Menší subjekty jako Idealisté a Budoucnost sdružují celou řadu velmi zajímavých osobností, a zatím nebyly skoro vidět. Možnost tyto lidi propojovat a stmelovat je pro mě velmi přitažlivá. (a2larm)

13027 Počet miliardářů dosáhl historického maxima, přičemž každé 4 sekundy někdo zemře hlady https://www.commondreams.org/news/2022/09/20/number-ultrarich-hits-all-time-high-someone-dies-hunger-every-4-seconds

Počet miliardářů dosáhl historického maxima, přičemž každé 4 sekundy někdo zemře hlady
Odhaduje se, že každé 4 vteřiny zemře jeden člověk hladem. Celkem 238 místních a mezinárodních nevládních organizací vyzývá vedoucí představitele, kteří se sešli na 77. zasedání Valného shromáždění OSN, aby přijali rozhodná opatření k zastavení spirálovitě rostoucího hladomoru. globální hladovou krizi. Organizace ze 75 zemí podepsaly otevřený dopis, v němž vyjadřují rozhořčení nad tím, že prudce rostoucí hladovění a doporučují, jak jednat. Ohromujících 345 milionů lidí nyní trpí akutním hladem, přičemž tento počet se od roku 2019 více než zdvojnásobil. Podle analýzy, kterou v úterý (20.9.) zveřejnila společnost Credit Suisse, bylo v roce 2021 na světě 218 200 osob s velmi vysokým čistým jměním, což je o 46 000 více než v předchozím roce. Podíl světového bohatství v držení 1 % nejbohatších lidí se loni rovněž zvýšil ze 44 % na 46 %. (Common dreams)

PS. To je zvláštní, čím víc lidí umírá hlady, tím víc přibývá miliardářů.

13026 Plíce, z nichž vyskakují vzduchové bubliny https://casopisargument.cz/?p=45481

Plíce, z nichž vyskakují vzduchové bubliny
Pro vládu, která se vychloubá tím, co udělala pro válku, aniž by mohla uvést cokoliv, co udělala pro mír, není v této zemi místo. (!argument)

13025 Nově uniklá zpráva Rand Corporation odhaluje skutečné motivy války mezi Ruskem a Ukrajinou https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/nove-unikla-zprava-rand-corporation-odhaluje-skutecne-motivy-valky-mezi-ruskem-a-ukrajinou/

Nově uniklá zpráva Rand Corporation odhaluje skutečné motivy války mezi Ruskem a Ukrajinou
RAND předpovídá Německu ztráty v řádech stovek miliard eur, což způsobí kolaps ekonomiky, snížení HDP a nakonec i celkový kolaps hospodářství EU. Všechny evropské měny se stanou toxickými a mnohem méně žádoucími než dolar, což povede k nevyhnutelnému posílení americké ekonomiky a opětovnému postavení USA jako nejpreferovanější země. Z ekonomických podmínek v Evropě samozřejmě bude těžit i Čína. (AC24)

13024 Letadlo se z Londýna skutečně vracelo https://manipulatori.cz/letadlo-s-premierem-se-skutecne-vracelo/

Letadlo se z Londýna skutečně vracelo
Na Facebooku se šíří status, že se premiér Fiala při letu do Londýna na pohřbu královny choval jako „papaláš“. Důvodem je, že vládní letadlo s ním se muselo vrátit do Prahy, protože v Londýně pro něj nebylo místo. Prý na tom byla armáda předem upozorněna, že letiště budou vytížená. Hovořili jsme telefonicky s mluvčí letiště v Kbelích kapitánkou Bc. Kristýnou Kostíkovou. Ta potvrdila, že letadlo se skutečně vracelo do Prahy. Letělo do Londýna tedy dvakrát. (Manipulátoři.cz)

13023 Dezinformační weby v Česku jsou aktivnější a sofistikovanější, vyplývá to z projektu Česko v datech https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/desinformacni-weby-desinformace-cesko-v-datech-zpravodajstvi_2209201230_pre

Dezinformační weby v Česku jsou aktivnější a sofistikovanější, vyplývá to z projektu Česko v datech
České dezinformační weby loni zveřejnily téměř 200 000 textů, asi o šest procent více než v roce 2020, informovali v tiskové zprávě zástupci projektu Česko v datech. V Česku aktuálně působí 46 prokremelsky orientovaných dezinformačních webů, což znamená pokles o víc než desetinu, jejich aktivita ale stoupá. Méně lidí než před šesti lety si podle analýz věří, že jsou schopni dezinformace od ostatních mediálních produktů rozlišit. (iRozhlas)

13022 Očkování proti covidu-19 snížilo počet úmrtí v Česku až třiapůlkrát, zjistili demografové https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/covid-19-koronavir-ockovani-demografie-syri_2209201112_pre

Očkování proti covidu-19 snížilo počet úmrtí v Česku až třiapůlkrát, zjistili demografové
„Rozdíl mezi hypotetickým počtem úmrtí a počtem vykázaných úmrtí udává odhad počtu úmrtí, ke kterým díky očkování nedošlo, což představuje téměř 15 000. Lze usuzovat, že očkování pravděpodobně snížilo počet úmrtí 3,5krát,“ uvedla Dzúrová. (iRozhlas)

13021 Pokyny k potravinovým lístkům: Americká armáda radí vojákům, aby bojovali proti inflaci tím, že požádají o SNAP https://finance.yahoo.com/news/food-stamps-guidance-us-army-140932153.html

Pokyny k potravinovým lístkům: Americká armáda radí vojákům, aby bojovali proti inflaci tím, že požádají o SNAP
Americká armáda zformulovala bojový plán proti pokračujícímu postupu inflace a zahrnuje doporučení vojákům, aby požádali o dávky z programu Supplemental Nutrition Assistance Program (SNAP). Tento program známý také jako potravinové lístky poskytuje pomoc při nákupu potravin domácnostem s nízkými příjmy. "Vzhledem k tomu, že inflace ovlivňuje vše od cen benzínu přes potraviny až po nájemné, je pro některé vojáky a jejich rodiny obtížnější vyjít s rozpočtem, který si stanovili a používali dříve," uvedl v armádních pokynech seržant Michael Grinston. "Vojáci všech hodností mohou požádat o radu, pomoc a poradenství prostřednictvím armádního programu finanční podpory." (yahoo.com)

PS. US-armáda na žebračenkách, to tu ještě nebylo. Impérium potřebuje bojovat na všech frontách a dělá ze všech žebráky. To je asistovaná sebevražda.

13020 Prudký nárůst německého obchodního dovozu z Ruska https://www.rt.com/business/563115-germany-boosting-russian-imports/

Prudký nárůst německého obchodního dovozu z Ruska
Objem německého dovozu z Ruska se za prvních sedm měsíců letošního roku meziročně zvýšil o 32,6 % na 27,9 miliardy dolarů, uvedlo v pondělí pro agenturu RIA Novosti ruské obchodní zastoupení v Berlíně s odvoláním na údaje německého spolkového statistického úřadu Destatis. Podle ruského obchodního zástupce v Německu Andreje Soboleva činil nárůst dovozu paliv a energetických produktů do července 40,5 %. Nákupy ruského zlata se zvýšily více než desetkrát, zatímco objem dovozu stříbra vyskočil téměř pětkrát. Země EU rovněž zvýšila nákupy dalších kovů z Ruska, včetně mědi, hliníku a niklu. (RT News)

PS. No a my to kupujeme od Němců...

13019 Tajný plán Fedu na ničení zaměstnanců https://www.mintpressnews.com/federal-reserve-secret-plan-inflation-interest-rates/281942/

Tajný plán Fedu na ničení zaměstnanců
V současné době mají průměrní američtí zaměstnanci větší moc než obvykle, protože v celé zemi probíhá vlna odborového sdružování. Společnosti musely přidat nejrůznější výhody, aby přiměly lidi ucházet se o práci u nich, jako jsou vyšší mzdy, dobrá zdravotní péče a dohody o práci z domova. Chik-fil-A dokonce házel po lidech kuřecí sendviče, aby je dostal za pult. Jde o to, že zaměstnanci mají v tuto chvíli moc a korporátní Amerika ne. A nyní máme důkaz, že korporátní Amerika - která vlastní naši vládu - chce vše okamžitě zvrátit. Uniklé memorandum Bank of America z června, o němž informoval server The Intercept, zachycuje jednoho z vedoucích pracovníků, jak říká: "Doufáme, že do konce příštího roku se poměr počtu volných pracovních míst a nezaměstnaných sníží na normálnější hodnoty z minulého hospodářského cyklu." V tomto memorandu se píše, že "poměr volných pracovních míst a nezaměstnaných se sníží na normálnější hodnoty z minulého hospodářského cyklu". Jinými slovy, chtějí, aby američtí pracovníci "ztratili páku na trhu práce", což je kód pro zvyšování míry nezaměstnanosti v celé zemi, takže zaměstanci budou opět zoufalí. (Mintpress News)

13018 Chris Hedges: Stávkujte! Stávkujte! Stávkujte! https://consortiumnews.com/2022/09/20/chris-hedges-strike-strike-strike/

Chris Hedges: Stávkujte! Stávkujte! Stávkujte!
Vládnoucí oligarchové se děsí, že pro desítky milionů lidí se ekonomický rozvrat způsobený inflací, stagnací mezd, úspornými opatřeními, pandemií a energetickou krizí stává neúnosným. Varují, stejně jako Kristalina Georgieva, výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF), a generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, před možností sociálních nepokojů, zejména s blížící se zimou. Sociální nepokoje jsou krycím slovem pro stávky. Je to jediná zbraň, kterou pracující disponují a která může ochromit a zničit ekonomickou a politickou moc miliardářské třídy. Stávek se globální oligarchové bojí nejvíce. (Consortium News)

13017 Petr Drulák – otevřené vyhrožování vyhazovem https://noveslovo.eu/2022/09/16/petr-drulak-otevrene-vyhrozovani-vyhazovem/

Petr Drulák – otevřené vyhrožování vyhazovem
Nepřestaneš-li veřejně říkat své názory, dostaneš padáka. Tuto větu má převážná většina populace spojenou s minulým režimem a obecně se má za to, že něco podobného bylo myslitelné naposled před rokem 1989. Aktuální případ ovšem ukazuje opak. Profesoru Petru Drulákovi již měsíce vyhrožují, že dostane vyhazov z Ústavu mezinárodních vztahů, bude-li pokračovat v šíření svých názorů. Dokládají to dokumenty, které má redakce k dispozici a jak nám řekl sám Drulák, případ zdaleka nekončí. „Půjdeme k soudu,” prozrazuje. Drulákovy názory, které se mnohdy rozcházejí s oficiální linií vedení státu, začaly výrazně vadit a několik měsíců kvůli nim čelí pokusům o výpověď ze strany Ústavu mezinárodních vztahů. Sám upozorňuje, že volné šíření vlastních názorů, které nijak nevybočují ze zákonného rámce, mu garantuje ústavní pořádek naší země a v případě vyhazovu je ochoten svést soudní bitvu. (Nové Slovo)

13016 Pentagon zahájil rozsáhlou revizi tajných psychologických operací https://archive.ph/XilqV#selection-277.0-277.70

Pentagon zahájil rozsáhlou revizi tajných psychologických operací
Náměstek ministra obrany pro politiku Colin Kahl minulý týden nařídil vojenským velitelstvím, která se zapojují do psychologických operací na internetu, aby do příštího měsíce předložila úplné vyúčtování svých aktivit. Bílý dům a některé federální úřady vyjádřily rostoucí obavy z pokusů ministerstva obrany o manipulaci s veřejností v zahraničí, jak uvedlo několik představitelů obrany a administrativy obeznámených s touto záležitostí. Odstranění více než 150 falešných osob a mediálních stránek vytvořených ve Spojených státech, které v posledních letech provedly Twitter a Facebook, zveřejnili minulý měsíc internetoví výzkumníci Graphika a Stanford Internet Observatory. (Washington Post)

PS. To lhaní jim přerostlo přes hlavu.

13015 Výpadek proudu v Portoriku: V důsledku hurikánu Fiona přišel celý ostrov o elektřinu, protože privatizovaná síť zkolabovala https://www.democracynow.org/2022/9/19/hurricane_fiona_hits_power_puerto_rico

Výpadek proudu v Portoriku: V důsledku hurikánu Fiona přišel celý ostrov o elektřinu, protože privatizovaná síť zkolabovala
Více než 1,5 milionu lidí zůstalo bez proudu poté, co hurikán Fiona v neděli vyřadil z provozu celé Portoriko a způsobil záplavy a sesuvy půdy. Vydáváme se do San Juanu, abychom získali aktuální informace od zpravodaje Democracy Now! Juana Carlose Dávily, který popisuje, jak privatizace elektrické sítě na ostrově spolu s dědictvím amerického kolonialismu "skutečně způsobila tuto krizi". (Democracy Now)

PS. Platili korporátní elektriku a dostali privátní tmu. Korporace dostaly prachy a elektrika je nezajímá.

13014 Nejbohatší muž Ruska představil program zaměstnaneckého vlastnictví akcií https://www.rt.com/business/563034-russia-nornickel-employee-ownership/

Nejbohatší muž Ruska představil program zaměstnaneckého vlastnictví akcií
Ruský těžební gigant Nornickel plánuje zvýšit podíl fyzických osob, včetně svých zaměstnanců, na 25 % společnosti ze současných 10 %, uvedl v sobotu největší akcionář společnosti. Vladimir Potanin je nejbohatší muž Ruska podle Bloomberg Billionaires Index: "Když byl Norilsk Nickel privatizován, asi 25 % akcií vlastnili zaměstnanci. Rád bych obnovil historickou spravedlnost a zajistil, aby se 25 % akcií Nornickelu vrátilo lidem, včetně zaměstnanců." (RT News)

PS. Hodnota podniku je 9,5 milardy dolarů a cena akcií 4,6 miliardy. Potanin předá 80 tis. zaměstnancům zhruba jednu miliardu v akciích.

13013 Inflace - jak daleko jsme od vrcholu? https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/byznys/inflace-jak-daleko-jsme-od-vrcholu/

Inflace - jak daleko jsme od vrcholu?
Může něco mentální nastavení holubic v ČNB ještě změnit? Možná nakonec rostoucí tlak na českou korunu, která se ve světle rychlého zvyšování úrokových sazeb v eurozóně i v USA bude muset vypořádat s rychle se zužujícím úrokovým diferenciálem. Devizové rezervy centrální banky jsou stále vysoké, ovšem za poslední půl rok se výrazně ztenčily - odhadujeme, že ČNB do konce srpna použila na obranu koruny přes 25 miliard eur. (První zprávy)

13012 Volby by nyní vyhrálo ANO, druhé je SPD, lidovci mimo Sněmovnu, říká průzkum https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/partie-strop-ceny-energii-alexandr-vondra-radek-vondracek-volby.A220918_104738_domaci_vajo#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=domaci&utm_content=main

Volby by nyní vyhrálo ANO, druhé je SPD, lidovci mimo Sněmovnu, říká průzkum
Volby do Poslanecké sněmovny by nyní podle zářijového modelu agentury STEM pro CNN Prima NEWS vyhrálo hnutí ANO s 30 procenty. Na druhém místě je SPD s 14,3 procenta. Největší vládní strana ODS by obsadila až třetí místo s 14,2 procenta hlasů, čtvrtí by byli Piráti s 9,4 procenta. Těsně s pěti procenty by se do Sněmovny dostaly TOP 09 a STAN, naopak lidovcům by zisk 4,5 procenta nestačil. (iDnes)

13011 Náměstek: Proměna Ukrajiny je příležitostí pro české zbrojní firmy https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/namestek-promena-ukrajiny-je-prilezitosti-pro-ceske-zbrojni-firmy/2258330?

Náměstek: Proměna Ukrajiny je příležitostí pro české zbrojní firmy
"Ukrajina se dostala do stavu mysli a fungování, v jakém je Izrael," doplnil s odkazem na blízkovýchodní zemi, která díky neustálému boji o svou existenci vybudovala velmi schopnou armádu i zbrojní průmysl. Podle Kopečného z Ukrajiny vzniká nová vojenská mocnost, a to díky bojeschopnosti populace i díky technice, která do bránící se země proudí od západních zemí. (České noviny)

13010 Ľuboš Blaha: Títo lúzri sa výborne zabávajú http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/lubos-blaha-tito-luzri-sa-vyborne-zabavaju

Ľuboš Blaha: Títo lúzri sa výborne zabávajú
Psychóza vo vládnej koalícii napreduje a naši majstri slova sa opäť vyznamenali.
1. Heger dnes na tlačovke rozosmial celé Slovensko, ako vie iba on.
2. Zase sa zatváril ako univerzitný profesor a vysvetlil nám, že "menšinová vláda je menšinová, pretože má menšinu" a on je "prekvapený, že niekoho prekvapuje, že v parlamente nemala väčšinu ". A potom Slovensko ľahlo smiechom. (Vaše Věc)

13009 Ukrajinské "nepřirozené" hranice by měly být překresleny - exministr zahraničí EU https://www.rt.com/news/563016-romania-ukraine-unnatural-territory/

Ukrajinské "nepřirozené" hranice by měly být překresleny - exministr zahraničí EU
Hranice současné Ukrajiny jsou "nepřirozené" a Kyjev by měl část svého území postoupit sousedním státům, kterým tato území právem patří, domnívá se rumunský exministr zahraničí Andrej Marga. Bývalý diplomat tuto výbušnou poznámku pronesl v sobotu, když na knižním veletrhu Alba Transylvánie představoval svou novou knihu "Osud demokracie". (RT News)

PS. Viz trilogie Balkanizace Ukrajiny a ukrajinizace EU. Východní EU hyeny se vrhly na nejslabší kus ze západního bloku.

13008 Kam šlo obilí vyvezené z Ukrajiny? https://sputniknews.com/20220916/which-countries-have-received-food-from-ukraine-under-un-mediated-grain-deal-1100875279.html Kam šlo obilí vyvezené z Ukrajiny?

Celkem 50 % z objemu byly obiloviny a do rozvojových zemí nešlo ani 10 % z celkového objemu. Tolik k západní starosti o rozvojové země. To měli raději nechat obilí Ukrajincům doma. Jenže Kyjev potřebuje zbraně a platí je obilím, nic jiného už nemá. (Sputnik)