Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 6688

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
7562 Francie volí prezidenta. Ve hře je i hororový scénář

Francie volí prezidenta. Ve hře je i hororový scénář
Situace před prvním kolem prezidentských voleb odráží nálady francouzských voličů, které jsou většinou všechno, jen ne dobré. Čtyři z pěti Francouzů se bojí budoucnosti, ať už kvůli setrvale vysoké nezaměstnanosti, terorismu nebo přistěhovalectví. Druhá největší ekonomika eurozóny, země určující tempo evropské integrace a také mocnost s právem veta v Radě bezpečnosti OSN, churaví. Spolu s tím sílí také volání po radikální léčbě. (Seznam.cz)

7561 Amerika provádí teroristické útoky - proč je to tak těžké pochopit?

Amerika provádí teroristické útoky - proč je to tak těžké pochopit?
Když bombarduje Amerika, je to rozumné, když totéž dělají jiné země, křičíme, že je to terorismus. (Alternet)

7560 Vejce a my

Vejce a my
Chtít stát silný i slabý, tvrdě regulující, trestající a velkorysý zároveň? Že to nejde dohromady? Ale vůbec ne: lze být současně tvrdý a přísný k supersilným subjektům, a současně velmi liberální a velkorysý k občanům. Takový by měl dle mého moderní stát být. (Kulturní noviny)

7559 Počteníčko: Mezi demokracií a válkou

Počteníčko: Mezi demokracií a válkou
Režisér Emir Kusturica ve své životopisné knize líčí atmosféru ve svém rodném Sarajevu brzy po rozpadu Jugoslávie. (Kulturní noviny)

7558 těm co je dobře

těm co je dobře
těm co je dobře / bylo by lépe / bylo-li by lépe / těm co je hůře / což ale nejde / aniž by těm / co je dobře / bylo hůře... (Kulturní noviny)

7557 Píseň jako svorník a naděje

Píseň jako svorník a naděje
Spirituál Kvintet je úkazem, který nemá v české poválečné kultuře obdoby. Svou stabilitou i dlouhověkostí: na pódiích vystupuje již déle než pět dekád. Svým působením, jež je založeno na niterném písňovém poselství spíše než na mediálních mechanismech. Následující text je věnován, spolu s přáním pevného zdraví, Jiřímu Tichotovi. Hudebníkovi a hudebnímu vědci, spoluzakladateli a hlavnímu hybateli legendárního souboru, u příležitosti jeho osmdesátých narozenin (18. dubna). (Kulturní noviny)

7556 Svět ruskýma očima 399

Svět ruskýma očima 399
Možná je postoj ruského ministerstva zahraničí k Afghánistánu chybný * Hra Ukrajiny v americké ruletě * Předčasné volby do britského parlamentu – zoufalý krok britské premiérky * Syn a duchovní dědic Muammara Kaddáfího Sáid al-Islám Kaddáfí byl vysvobozen ze zajetí a vystoupil před Nejvyšší radou libyjských kmenů. (Outsidermedia)

7555 Údržbáři (neo)liberálního řadu

Údržbáři (neo)liberálního řadu
S blížícími se francouzskými volbami se i na evropském kontinentu projevu rozlišení mezi establishmentem a anti-establishmentem. Zatímco takový Jean-Luc Mélenchon, nebo Oscar Lafontaine jsou jednoznačně čistý anti-establishment a navíc lidé, jejichž dlouhodobé názory jsou jaksi „z jednoho kusu“, objevují se i nové „druhy“ politiků. (!argument)

7554 Americký expert zpochybnil odpovědnost Sýrie za útok sarinem

Americký expert zpochybnil odpovědnost Sýrie za útok sarinem
Odpovědnost syrského režimu Bašára Asada za útok sarinem v Chán Šajchúnu ze 4. dubna, který si vyžádal na sto obětí, zpochybnil emeritní profesor Massachusettského technologického institutu (MIT) Theodore Postol. Snímky kráteru zveřejněné na internetu podle něj ukazují, že šlo o explozi nálože nastražené v trubce, která obsahovala sarin. Uvedl to web International Business Times. (Novinky)

7553 Každý, kdo dělá potíže establishmentu, je zneuctěn, říká Jeremy Corbyn

Každý, kdo dělá potíže establishmentu, je zneuctěn, říká Jeremy Corbyn
Šéf labouristů varoval své kritiky, aby neodepisovali jeho šanci na vítězství. (The Independent)

7552 Poloautomatická nuda na vnitru

Poloautomatická nuda na vnitru
Není úplně jasné, co má Chovancovo angažmá v kauze poloautomatických zbraní, které se nám Evropská komise snaží zakázat nebo je omezit, vlastně společného s idejemi sociální demokracie. Ale takové otázky českou soc. dem. nikdy moc netrápily. Jinak bychom tady třeba už neměli banditský exekutorský byznys, v němž se třicetikorunový dluh promění mávnutím kouzelné hůlky v desetitisícový, Sobotka by jako jeden ze svých životních úspěchů neměl na triku privatizaci OKD a možná bychom nebyli neustále vystavováni trapným koncům kariér prominentních sociálních demokratů, jako byl v minulých dnech ten Zimolův, kdy si člověk pokaždé říká: „Proboha, jak může takové jednání někomu připadat normální? (A2larm)

7551 Teroristický útok v Petrohradu byl financován z Turecka členy mezinárodní teroristické skupiny

Teroristický útok v Petrohradu byl financován z Turecka členy mezinárodní teroristické skupiny
Současně s oznámením o zatčení desátého účastníka akce Akrama Azimova o tom informovala soudkyně moskevského Basmanného soudu Jelena Lenskaja. (Belta.by)

7550 Dohoda s Íránem „krachuje“: USA mění politiku vůči Teheránu

Dohoda s Íránem „krachuje“: USA mění politiku vůči Teheránu
Ministr zahraničních věcí USA Rex Tillerson ve středu vystoupil s tvrdým prohlášením, které kritizuje politiku Íránu a dohodu s touto zemí o jaderném programu. Podle jeho slov Společný všeobjímající plán činností krachuje v dosahování svých cílů a Írán v budoucnosti může jít po cestě Severní Koreje. (Sputnik)

7549 Tereza Spencerová ví více o profesorovi, který zpochybnil „chemický útok“ v Sýrii. A je jí jasné, co sleduje Trump tím bincem, který rozpoutal

Tereza Spencerová ví více o profesorovi, který zpochybnil „chemický útok“ v Sýrii. A je jí jasné, co sleduje Trump tím bincem, který rozpoutal
Za prací vždy odcházejí ti chudší, nikoli ti bohatší, což značí, že poměr Erdoganových „chudých“ stoupenců je v evropských tureckých komunitách vyšší než v Turecku samém. A současně lze asi konstatovat, že všechny ty zdejší řeči o asimilaci a integraci jsou do značné míry jen zbožným přáním – západní společnost ty chudší a méně vzdělané gastarbeitery asi dostatečně nepřijala a demokracie tyto lidi ani po několika generacích zřejmě neokouzlila natolik, aby nezůstali sami sebou a odhodili své turecké kořeny. Pátá kolona jako z učebnice. (Parlamentní listy)

7548 Exxon požádala USA o povolení k hloubení vrtů v Rusku nehledě na sankce

Exxon požádala USA o povolení k hloubení vrtů v Rusku nehledě na sankce
Americká společnost Exxon Mobil se obrátila na ministerstvo financí USA se žádostí o udělání pro ni výjimky a povolení k ztělesnění řady projektů spolu se společností Rosněfť, nehledě na americké sankce proti Rusku, píše list The Wall Street Journal s odkazem na vlastní zdroje. (Sputnik)

7547 Z Ukrajiny po euromajdane ušlo okolo 10 miliónov ľudí. Viac ako z Ruska po VOSR a občianskej vojne

Z Ukrajiny po euromajdane ušlo okolo 10 miliónov ľudí. Viac ako z Ruska po VOSR a občianskej vojne
Množstvo emigrantov, ktorí odišli z Ukrajiny za posledné tri roky po euromajdane zvanom aj „Revolúcia dôstojnosti“, prevýšilo počet emigrantov po revolúcii v roku 1917 a následnej občianskej vojne, vyhlásil ukrajinský politológ Rostislav Iščenko. (Hlavné správy)

7546 Rozhodnou nerozhodní

Rozhodnou nerozhodní
Představa volebního finále, v němž by se rozhodovalo, zda v l’Elysée bude Le Penová nebo Mélenchon je v závěru kampaně neodbytnou noční můrou francouzské elity jak pravicové, tak levicové... Čtyři z každých deseti francouzských voličů stále neví, komu dají svůj hlas. To znamená, že nedělní volby rozhodnou nerozhodní, kteří řeší dilema, zda podpořit status quo anebo systémovou změnu. (Literární noviny)

7545 Korupčné škandály donorov Transparency International Slovensko

Korupčné škandály donorov Transparency International Slovensko
Napriek tomu, že samotná Transparency International deklaruje znižovanie korupcie cez zvyšovanie transparentnosti, prijíma finančné dary od spoločností, ktoré za svoju činnosť čelia megaškandálom a pokutám, ktoré v histórii nemajú svoju obdobu. (Hlavné správy)

7544 „Nežádoucí nevládní organizace“ financují na ISIS napojené lodě pro přepravu uprchlíků do EU

„Nežádoucí nevládní organizace“ financují na ISIS napojené lodě pro přepravu uprchlíků do EU
Vyšetřování italských úřadů a dalších zjistilo, že nevládní organizace financované mimo jinými i Georgem Sorosem aktivně financují provoz soukromých lodí pašujících desítky tisíc ilegálních utečenců ze severní Afriky do EU, přes Itálii. Pašování lidí je údajně napojeno na pašerácké sítě ISIS. Pokud to bude úřady potvrzeno, může to potenciálně otevřít dveře pro trestní stíhání nevládních organizací. (Journal-neo.org via Zvědavec)

7543 P. C. Roberts: Bombový útok na Bostonském maratonu po čtyřech letech

P. C. Roberts: Bombový útok na Bostonském maratonu po čtyřech letech
Člověk musí být zvlášť lehkověrný a nepozorný, aby oficiálnímu příběhu uvěřil. Ale to většina Američanů je. (Outsidermedia)

7542 Ukrajinský parlament odhlasoval "dodatečné penze" pro spolupracovníky nacistů

Ukrajinský parlament odhlasoval "dodatečné penze" pro spolupracovníky nacistů
Věrchovna rada Ukrajiny přijala 4. dubna zákon "O rehabilitaci obětí politických represí", který poskytuje důchody veteránům OUN a UPA. Tyto organizace před a během 2. SV koordinovaly své akce s německými nacistickými speciálními jednotkami a bojovaly proti Sovětskému svazu. (Fort Russ)

7541 Žízeň

Žízeň
Biblický apokryf hezky česky podle Jana 4:5 – 26. (Kulturní noviny)

7540 Známá novinářka, která musela předstírat, že nevidí americké vojáky v Sýrii: Nevěřte, že jde o chemický útok! Američané chystají veliký přesun

Známá novinářka, která musela předstírat, že nevidí americké vojáky v Sýrii: Nevěřte, že jde o chemický útok! Američané chystají veliký přesun
Renomovaná česká novinářka Markéta Kutilová se na svém facebookovém profilu zamyslela nad příčinami amerického útoku na syrskou leteckou základnu a nad tím, o co v celé věci vlastně jde. Kutilová společně s kolegyní Lenkou Klicperovou navštěvuje Sýrii a má zásadní a podrobný vhled do problému. (Parlamentní listy)

7539 'Sebevražedná hra' Modrá velryba je fake aneb Co nám vraždí naše děti?

'Sebevražedná hra' Modrá velryba je fake aneb Co nám vraždí naše děti?
Sebevražda dvou šestnáctiletých dívek, které se u Mlékojed chytily za ruku a vyrazily vstříc rozjetému vlaku, šokovala veřejnost a vyvolala spekulace, že Růžena a Veronika hrály sebevražednou hru Modrá velryba, která vznikla v Rusku, rozmohla se po celém světě a vzala životy desítkám, pokud ne stovkám dětí. Jenže "sebevražedná hra" je tak trochu fake. (Tiscali.cz)

7538 „Jaderný“ Kim: Ozbrojená demokracie proti bezbranné totalitě

„Jaderný“ Kim: Ozbrojená demokracie proti bezbranné totalitě
Takže, i přes „úspěšné“ jednání s Pekingem, napětí okolo korejského poloostrova zůstává. Mezitím Bílý dům jen zvyšuje tlak na Pchjongjang, což je zcela zákonité. (Eadaily.ru via Zvědavec)