Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 8158

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
9049 Právní úprava musí reagovat na flexibilitu trhu práce

Právní úprava musí reagovat na flexibilitu trhu práce
Novela se snaží reagovat na reálný život lidí.Mění se pracovní doba, požadavky na zaměstnance, je velký tlak na skloubení pracovního a osobního života, proto chceme podpořit flexibilitu zaměstnání a zavést sdílená pracovní místa. Jde o ryze praktické věci. (Česká pozice)

9048 Sudetští Němci nešetřili ani české děti. Stříleli do nich, lámali ruce a znesvěcovali ostatky

Sudetští Němci nešetřili ani české děti. Stříleli do nich, lámali ruce a znesvěcovali ostatky
Celkem své domovy kvůli nacistickému fanatismu muselo opustit téměř půl milionu Čechů a Slováků. Válku často prožili v provizorních podmínkách, ve stodolách, malých bytech a u příbuzných ve vnitrozemí. Po válce pak nacházeli své majetky často vybrakované a nenávratně poničené. (Info.cz)

9047 Počteníčko: Jablečné víno s Rozárkou

Počteníčko: Jablečné víno s Rozárkou
Poslední dny mého dětství byly zároveň posledními dny celé vesnice. Patřil jsem ke generaci, která čirou náhodou viděla konec tisíciletého života. Změna zasáhla naše cotswoldské údolí pozdě, projevila se až koncem dvacátých let dvacátého století: tehdy mi už bylo sice dvanáct, ale během té hrstky let jsem byl celé té změny svědkem. (Kulturní noviny)

9046 Andrew Hudgins: Ženské státní vězení Julie Tutwilerové

Andrew Hudgins: Ženské státní vězení Julie Tutwilerové
Po hlíně alabamského vězení na kost zdusané
procházejí se dvě v zeleném oděné ženy,
za ruce se drží
a rozmachují pažemi jako by se měly dát
do smíchu...
(Kulturní noviny)

9045 Kam se ztratily peníze vybrané ze státního dluhu Spojených států?

Kam se ztratily peníze vybrané ze státního dluhu Spojených států?
Ruské finanční orgány snížily investice do státních dluhopisů vlády USA. V srpnu bylo z US Tresuries staženo 810 mil. USD. Ale ani jeden cent z této operace nepřekročil ruskou hranici. (TV Cargrad)

9044 Ukrajina se připravuje na parlamentní volby. Blok prezidenta Porošenka ztrácí

Ukrajina se připravuje na parlamentní volby. Blok prezidenta Porošenka ztrácí
Mezi země, které na podzim 2019 čekají parlamentní volby, patří i Ukrajina. Předvolební průzkumy už nyní napovídají, že se nad stávající vládní koalicí tvořenou stranami Blok Petra Porošenka a Lidová fronta stahují mračna. Leccos mohou napovědět i prezidentské volby, které se uskuteční na jaře. (Deník.cz)

9043 Obživlost: Péče o vzpomínky

Obživlost: Péče o vzpomínky
Zrovna jsem si poslechl, jak v Bavorsku CSU utrpěla kruté vítězství. Časy, kdy konservativní křesťanské socialisty volila nadpoloviční většina voličů, právě skončily. Nestalo se tak proto, že by byli nemoderní a voliči že by upřednostnili někoho pokrokového. Od CSU se Bavorsko odvrací proto, že není schopna bránit tradiční hodnoty. Jenomže to už nesvedou v dnešním globalizovaném světě regionální politici nikde. (Kulturní noviny)

9042 Proč potřebujeme stavět čistírny odpadních vod?

Proč potřebujeme stavět čistírny odpadních vod?
Otázka na starostku: „Dovedete si představit, jak budete vyjednávat o výši nájmu s koncernem?“
Starostka: „NEDOVEDU.“
(Pravda o vodě via Outsidermedia)

9041 Zlo plodí zlo

Zlo plodí zlo
Když svého času herec Stropnický, omylem tehdejší ministr obrany, hájil vyslání českých žoldnéřů do Afghánistánu, bylo mi z jeho krátkozrakosti, hlouposti a nedostatečného rozhledu trapně. Nebyl totiž vůbec žádný důvod, proč by se měli naši vojáci placeni z peněz českých daňových poplatníků zúčastňovat agrese vůči suverénnímu státu, který nás nijak neohrožoval. (Zvědavec)

9040 Obávali se Saúdové a CIA, že Chášakdží přijde se šokující zprávou o útoku 9/11?

Obávali se Saúdové a CIA, že Chášakdží přijde se šokující zprávou o útoku 9/11?
Hrůzný případ zmizelého novináře Džamála Chášakdžího vyvolává otázku: Obávali se saúdskoarabští vládci, že odhalí velmi negativní informace o jejich tajném jednání? Konkrétně třeba o možném zapojení do teroristických útoků, k nimž došlo 11. září 2001 v New Yorku? (ICH via Zvědavec)

9039 Nepoučitelní neználkové

Nepoučitelní neználkové
Pokud se na Afghánskou „spojeneckou akci“ podíváme očima Afghánců, můžeme formulovat velmi ošklivé větičky, abych použil možná již pozapomenutý výraz jednoho našeho politika. (Outsidermedia)

9038 Proč nebyli Rusíni pozváni na oslavy 100. výročí založení Československa? (2. díl – video)

Proč nebyli Rusíni pozváni na oslavy 100. výročí založení Československa? (2. díl – video)
Prý z protokolárních důvodů… (Outsidermedia)

9037 Síť amerických laboratoří okolo Ruska: Podezření přibývají

Síť amerických laboratoří okolo Ruska: Podezření přibývají
Spojené státy vytvořily kolem Ruska uzavřený pás laboratoří, jejichž zaměření a činnost pečlivě utajují. Co je náplní jejich činnosti? (Eurasia24)

9036 Tereza Spencerová nad křikem kvůli Vondráčkovi v Moskvě: a to ještě nevíte, co chystá Putin. To bude něco

Tereza Spencerová nad křikem kvůli Vondráčkovi v Moskvě: a to ještě nevíte, co chystá Putin. To bude něco
Spencerová se podrobně zaměřila na údajné zavraždění a rozřezání opozičního novináře na ambasádě Saúdské Arábie a předkládá pro české publikum dosud neznámé informace. (Parlamentní listy)

9035 CNN: Saúdové připravují zprávu, kde přiznávají, že novinář zemřel při výslechu

CNN: Saúdové připravují zprávu, kde přiznávají, že novinář zemřel při výslechu
Podle CNN připravují Saúdové přiznání, že novinář Džamál Chášakdží byl zabit při výslechu. Na saúdskoarabský konzulát v Istanbulu vstoupila v pondělí turecká policie. Do Rijádu míří americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Saúdskoarabský král Salmán v telefonátu s americkým prezidentem Donaldem Trumpem řekl, že o osudu Chášakdžího nic neví. (Seznam Zprávy)

9034 Živě: Pochod UPA, Kyjev

Živě: Pochod UPA, Kyjev
14. 10. prošel centrem Kyjeva pochod nacionalistických skupin k 76. výročí vzniku Ukrajinské povstalecké armády. (Radio Svoboda)

9033 Synod Ruské pravoslavné církve rozhodl o rozkolu

Synod Ruské pravoslavné církve rozhodl o rozkolu
Synod Ruské pravoslavné církve se rozhodl přerušit všechny eucharistické vztahy s Konstantinopolským patriarchátem. (Interfax via !argument)

9032 Špatné zprávy: odliv kapitálu z Ruska láme rekordy

Špatné zprávy: Odliv kapitálu z Ruska láme rekordy
Čistý odliv soukromého kapitálu z Ruska se ve třetím kvartále roku 2018 prudce zvýšil, píše list Rosbalt s odvoláním na článek serveru Finanz a údaje centrální banky. Důvodem byla hrozba dalších ekonomických sankcí, pokračující konflikt se Západem a zpomalení ekonomiky. (!argument)

9031 Saúdská Arábie na jakékoliv sankce odpoví ještě tvrději

Saúdská Arábie na jakékoliv sankce odpoví ještě tvrději
Z Rijádu v neděli zaznělo, že Saúdská Arábie odpoví na jakékoliv pokusy zemi potrestat za zmizení žurnalisty Džamála Chášakdžího. Varování padlo v souvislosti se stále větším tlakem evropských lídrů na vyšetření události a s tím, že dva američtí představitelé zrušili svoji cestu na saúdskou investiční konferenci. (!argument)

9030 KOMENTÁŘ: Lepšolidi v uplynulém týdnu – Václav Klaus ml.

KOMENTÁŘ: Lepšolidi v uplynulém týdnu – Václav Klaus ml.
Definice „lepšolidí“ je složitá. Sami sebe považují za vzdělané, i když realita často není tak růžová. Oni naopak lidi jiných názorů nepovažují za lidi jiných názorů, ale za nevzdělance, hlupáky, burany, měšťáky, konzervativní fosilie minulého století, kteří by už neměli v 21. století tady zaclánět, nácky a bolševiky, sluhy kapitálu neekologických firem a zejména za tohle všechno dohromady. (Novinky)

9029 Šimon Pánek, aneb jak se z rozcuchaného idealisty stal manažer dobra

Šimon Pánek, aneb jak se z rozcuchaného idealisty stal manažer dobra
Pořád o nás panuje představa, že jsme ti lidé ve vytahaných šedivých svetrech a sandálech, kteří volají: Já dělám dobro, přidejte mi na to! Takoví ti Mirkové Dušínové, kteří pomáhají, protože nic jiného neumí. Taková představa je ale hodně pomýlená. My jsme společnost zaměstnávající asi 1800 lidí, z toho 600 v Česku, rozpočet máme přes dvě miliardy a vnitřně jsme řízeni možná přísněji než klasická firma, protože jsme neziskovka, a kdyby se něco nepovedlo, tak je to v podstatě neřešitelný problém. Pohled do našeho vnitřního fungování by asi byl pro velkou část lidí překvapením. Jsme vlastně složitá, sofistikovaně řízená společnost. (Lidovky.cz)

9028 Tereza Spencerová: Ke globálním dohodám o migraci, které Česko má podepsat

Tereza Spencerová: Ke globálním dohodám o migraci, které Česko má podepsat
„Je vcelku pochopitelné, že když vás někdo nutí podepsat dohodu a přitom vás ujišťuje, že je nezávazná, tak tu asi něco nehraje. Proč podepisovat cosi, co se nemusí dodržovat?“ komentuje Tereza Spencerová migrační pakt, který přichází na pořad jednání OSN. (Literární noviny)

9027 Kolik ještě bude muset ČSSD dostat výprasků, aby se vzpamatovala?

Kolik ještě bude muset ČSSD dostat výprasků, aby se vzpamatovala?
“Kolik ještě bude muset Česká strana sociálně demokratická dostat výprasků, aby se vzpamatovala?” ptá se dlouholetý bývalý poslanec a sociální demokrat Karel Šlíchal v komentáři, na který upozornil Radim Valenčik na svém facebookovém profilu. (První zprávy)

9026 V Kalifornii zakázali hloupá hesla. „Admin“ nebo „1234“ už neprojdou

V Kalifornii zakázali hloupá hesla. „Admin“ nebo „1234“ už neprojdou
Kalifornie se rozhodla bojovat proti špatně zabezpečeným počítačům a jiným zařízením, která lze připojit k internetu. Od roku 2020 už nebudou moci obchodníci prodávat zařízení s totožným heslem, které podle tvůrců zákona rozhodně není „obstojným bezpečnostním prvkem“. (Info.cz)

9025 Potrat je jako nájemná vražda, řekl papež věřícím. Dal ho na stejnou úroveň jako války a otroctví

Potrat je jako nájemná vražda, řekl papež věřícím. Dal ho na stejnou úroveň jako války a otroctví
Papež František přirovnal dobrovolný potrat k nájemné vraždě. Učinil tak při kázání na téma pátého přikázání (“Nezabiješ”) během generální audience na Svatopetrském náměstí. Informovala o tom agentura AFP. (Info.cz)