Dnes Britové rozhodují o odchodu z EU, ale o tom psát nechci, protože to není tak důležité. Peníze hýbou světem a ECB s Draghim od Goldíka je řízena z Wall Streetu a z londýnské City. A od té se Britové rozhodně odtrhnout nemohou a ani nechtějí. Tato bankovní enkláva tvoří po staletí páteř britského imperialismu a rabování světa. Paní Květa napsala hezký článek o tom, jak šéf britských bankéřů pilně připravoval Druhou světovou válku. Věnujeme se proto nikoliv ekonomické analýze e-republiky (Smrt na splátky. Jak guvernér Norman vedl Evropu na cestu zániku v letech 1924-1933), ale jejímu politickému dopadu dnes. Viz článek o tom, jak se v Sýrii zadělává na velký velmocenský konflikt Stejný scénář, jiné velmoci: válka ve Španělsku 1939, válka v Sýrii 2016.

A nyní k podstatnému, což ve věku korporátního fašismu jsou a budou politické vraždy spojené se státní podporou terorismu, jako to dělá Západ v Sýrii. Stejně se vyvíjelo nacistické Německo pod vládou západních bankéřů od roku 1930. Známá myslitelka Rosa Luxemburgová byla jako hlavní aktivistka levicových komunistických odborů zavražděna hned v roce 1919. Vraždění levice mělo v Německu tradici několika desetiletí, a pak poskočilo na novou úroveň.

Jak Hitlerovi fašisté pochodovali na Rusko

Ano, Hitlerovi fašisté pochodovali na Rusko, ale nejprve to vzali přes Západ. Připomeňme důvod fúze bankovního, politického a korporátního fašismu, který známe z Norimberského rozsudku nad korporátkou I. G. Farben. Tato slavná firma vyráběla mimo jiné rasově čistý Cyklon B. Před uchopením moci v 1933 bylo nutné domluvit spolupráci Hitlera a korporací. Klíčová schůzka Hitlera s hlavním korporátním fašistou Franzem von Papenem proběhla v Kolíně dne 4. 1. 1933. Toto setkání zprostředkoval bankéř Kurt Freiherr von Schröder ve své vile. Tento den a tuto schůzku mnozí historikové považují za datum založení Třetí říše. Tento bankéř technicky vzato vedl jako finančník německý válečný průmysl, včetně koncentráků. Schröder seděl ve správních radách asi 30 nacistických klíčových podniků. Byl chycen v Britské zóně a od Britů dostal trest 3 měsíců vězení a pokutu 1500 marek, kterou jistě s obtížemi zaplatil. Ale to bychom se vraceli k článku mé kolegyně o podílu britských bankéřů na vzestupu fašismu. Bankéř Schröder u mezinárodním soudu s I. G. Farben (1947) hezky vysvětlil, proč se všechny tři druhy fašismu spojily v roce 1933 mnohem efektivněji než fašisty vyvraždění němečtí proletáři, židé a komunisté. Důvod setkání Hitlera a Papena cituji z výše uvedené stránky v německé Wikipedii. Cituji výpověď bankéře Schrödera na Norimberském tribunálu.

Když NSDAP 6. 11. 1932 utrpěla volební neúspěch a překročila svůj zenit, bylo zásadně třeba najít pro NSDAP podporu německého průmyslu. Společný zájem byl daný strachem z bolševismu a v naději, že NSDAP - pokud se dostane k moci - vybuduje v Německu trvalý hospodářský a politický systém.


Jak známo, všechno se povedlo, i když trochu jinak, viz historie Druhé světové války. A nyní k té současné studené válce a k "boji proti Kremlu". Není mi známo, zda již došlo ke schůzkám korporátních fašistů, bankéřů a politiků výše uvedeného typu. Ale jisté je, že Evropa vstoupila po fázi aktivního "boje s teroristy" i do fáze politických vražd.

Jak dnes neofašisté vraždí v Evropě

Pro první souvislost je klíčový náš článek Dva umělci, dvě vraždy, jeden fašismus. Čtyřicet letech po zavraždění chilského básníka Víctora Jary provedeného Pinochetovou juntou, téměř na den přesně, se historie opakovala. Dne 18. září 2013 byl v Athénách zavražděn levicový písničkář, hip-hopper Pavlos Fyssas. Aktivista vystupující pod pseudonymen Killah P proti všem formám fašismu, byl ubodán příslušníkem neonacistického hnutí Zlatý úsvit. Současný rozpad a fašizaci Řecka zařídili bankéři tzv. Trojky v čele s ECB a s bankou Goldman Sachs.

Pro druhou souvislost je klíčový článek o vraždách novinářů a opozičníků na neofašistické Ukrajině, k níž korporátní systém EU-souručenství mlčí a navíc aktivně finančně a politicky podporuje kyjevský režim. K vraždění na Ukrajině jsme psali hodně, viz souhrnný článek Vraždy a "sebevraždy" kritiků kyjevské junty. Článek obsahuje video se jmény, funkcemi a daty úmrtí hlavních obětí vražd a podezřelých sebevražd opozičních politiků na Ukrajině za rok 2015. Jen za 2 měsíce daného roku bylo těchto vražd celkem 9. Seznamy lidí na zabití, tedy "nepřátel státu", "teroristů" a "kriminálníků" běžně visely na ukrajinských nacionalistických webech, jako za blahých časů kolem roku 1930, kdy v nacistickém Německu běžel boj proti žido-bolševismu aktivně podporovaný ze Západu. A EU k vraždám na Ukrajině mlčela a mlčí dodnes, viz výše uvedené historické okolnosti a důvody spojené se státním převratem a s vražděním na Majdanu.

Současná politická vražda v Londýně

Poslankyně Labour Party, ochránkyně chudých, Syřanů a Palestinců jménem Jo Coxová, byla zavražděna britským neofašistou, který při napadení křičel "Britain First" (Británie na prvním místě). Připomeňme, že tato poslankyně nepodporovala na předsedu Jeremy Corbina alias britského Sobotku, ale svou kolegyni a stejně sociálně angažovanou poslankyni Liz Kendallovou. Viz článek Předvolební situace v britské Labour party. Vrah Tommy Mair vyhrožoval Coxové dlouhodobě, kupoval si od 90. let (!) příručky od americké neonacistické National Alliance, kde jsou návody na domácí výrobu zbraní a výbušnin. Britští fízlové napojení pupeční šňůrou odposlechů na FBI a CIA ale měli jiné starosti, než bránit skutečné levicové poslance. Viz jejich aféry s globálními odposlechy pro NSA a CIA zjevené Snowdenem. Americká National Alliance má jako hlavní program vytvoření čistě bělošského státu a vyhlazení židů. A jejich ideoví stoupenci začali vraždit v Británii levicové poslance, kteří dělali totéž, co jejich kolegové v Německu 30. let. Dejme ve videu slovo hlavní mluvčí nacionalistické strany Britain First, která se od vraždy celkem pochopitelně distancuje. Tito britští konvičkáři a rasově čistí nacionalisté bojují jen proti přistěhovaným muslimům, a to kulturně-aktivistickým způsobem. Podívejte se na tento článek a videa v něm.


A na závěr k fašistickým politickým vraždám v Evropě dodejme jinou perličku, totiž vyvraždění gay-klubu v Orlandu na Floridě (49 mrtvých, 53 raněných). Je to prozatím největší masakr v USA udělaný šíleným střelcem. Podle prvních zpráv korporátek to měl udělat Putin, ale samozřejmě nepřímo, protože je strašně mazaný. Pak to měli udělat islamisté, což jsou tak nějak všichni nezávislí Arabové, jak všichni víme z našeho tisku. Oficiální vyšetřovací verze je bohužel už jen ta, že Mateen provedl ukázku typického US-vražedného foklóru osamělého amerického kovboje-atentátníka. Tento šílený střelec byl aktivní gay, klub navštěvoval pravidelně a měl zde partnery. Omar Mateen (29 let), rodilý Američan, měl AIDS a chtěl se pomstít přímo v klubu. Takže se bavme o skutečných politických vraždách a vynechme ty "běžné" střílečky a masakry v USA.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!