Svět fungující podle zákona "oko za oko, zub za zub" se stává jednoduchým a přehledným místem, ale nikoliv místem k životu. Nedávný útok globálních banksterů na Rusko a na rubl jsme komentovali, viz článek Hysterie kolem útoku na rubl. Nová strategie Ruska, která vytváří robustní finanční struktury, je popsána v článku Rusko provádí nový Marshallův plán. Poslední kolo integrace probíhá nyní, viz články věnované zemím BRICS (Ufa 2015 a strategie zemí BRICS). Rusko na spekulativní útok přímo neodpovědělo, protože to není ruská taktika. Velmocenské šachy vyžadují trpělivost a pozvolné dávkování jednotlivých kroků.

Jenže mezitím Západ spustil (či dopustil) i útok na čínskou burzu. Vinou přehřáté spekulativní bubliny zde přišly milióny lidí při poklesu akcií o veliké peníze, a mnozí i o celoživotní úspory, které investovali do burzovní rulety. Neoliberalismus se v podnikatelské Číně stal novým náboženstvím zblblé elity. Čínský akciový trh přišel na 3 měsíce o 1,5 biliónu dolarů, což je desetinásobek HDP Řecka. Vývoj burzy v Číně vypadá následovně.Čínská elita ovšem není Rusko a zdejší vláda nemá na to, aby kontrolovala zdejší hackery a rozzuřené spekulanty. Ti přišli o velké peníze a ihned odpověděli za poslední dva dny mohutným kybernetickým útokem na dvě posvátné krávy USA. Ve středu 8. 6 útočníci asi hackli a zavřeli na 3:38 minut burzu na Wall Streetu. Je to sedmý výpadek tohoto typu v celé historii zdejší burzy. Zdejší banksteři jen oznámili, že "došlo k neočekávaným technickým problémům". Podívejte se, jak vypadá kybernetická válka v reálném čase na tomto webu.Mezitím ještě hackeři "zhasli" jedny americké aerolinky, které pro poruchu softwaru nemohly létat. Odpovědí bankéřů je pochopitelně mobilizace jim poplatné politické elity. Výsledkem je nedávné memo z Wall Streetu, které požaduje válečnou radu proti kybernetickým útokům. Tyto útoky z velké části vyvolalo svou iracionální chamtivostí plně napojenou na iracionální politiku USA. Vyplašení bankéři vykopali válečnou sekeru. Zvedli červený telefon a zavolali na spřátelené "jedno procento", které pro změnu podniká v politice, nikoliv korporátním bankovnictví. Je otázkou, co udělá oněch 99 procent zbylých občanů.

Wall Street přece po krizích 2006-2010 nebude zkoumat, kdo založil krize a spekulativní bubliny, kdy, jak a proč. Nyní je třeba mlžit a a zapojit do hry represivní složky státu. Náš web tyto důvody selhání globálního finančního trhu trpělivě rozplétá už dva roky. Viz hesla "složený úrok, "záporný úrok" "fiat money" "korporátní fašismus" a "bankovní socialismus". Světu se už dávno nevyplácí US-politika velkých zlodějen, viz velké bankovní (a nikoliv ekonomické) krize 2006-2009. Další velké riziko představuje ideologie tzv. "velkých klacků" (Big Stics ideology), kterou se USA proslavily během studené války. Jistěže stejný klacek tehdy užívalo SSSR a dnes zaniklý vojenský pakt Varšavské smlouvy. Druhý pakt ovšem nezanikl a má se čile k světu. Západ se snažil a dosud snaží skrze "boj proti terorismu" ve světě prosadit politiku těch skupin, kterým jde právě o ona jednoprocentní globální koryta. Viz temnou historii odposlechů, mučení, tajných věznic, koncentráků a aktivní podpory terorismu v zemích, kde se vede špinavá válka tzv. "čtvrtého typu". Nyní se zdá, že v kyberprostoru již tato válka dostala podobu otevřeného konfliktu.