Senátorku Elisabeth Warrenovou (Demokratická strana) nebudeme na našem webu představovat, klikněte si na klíčové slovo. Podívejme se na její "ne-kampaň" ohledně kandidatury na prezidentský úřad. K tomu náš článek Bude Elizabeth Warrenová kandidátkou na prezidentku ? Warrenová byla pozvána skupinou Netroots Nation , která spojuje progresivní aktivity v USA, aby pronesla hlavní projev. Ani nestačila pronést první slova a celé shromáždění začalo skandovat: "Run Liz, run!"

Nejde o náhodu. Celý proud grassroots soustředěný v proti-korporátním hnutí typu "Occupy Wall Street" nebo "Democracy Now!" není spokojen s lobbistickým výběrem již koupené Hillary Clintonové, která je favoritkou voleb. Pro pochopení širších souvislostí je třeba si kliknout na dva roky starý článek Americký manifest pro českou levici . Kdo umí anglicky, jistě si vychutná první ochutnávku kampaně pro Warrenovou, kterou by dělali občanští aktivisté v USA z nejhlubšího přesvědčení.

^Invalid YouTube URL provided


Sama Warrenová se zatím ke kampani staví odmítavě, ale tak jednoznačné to už není. V rozhovoru pro People Magazine (redaktor George Zornick, píše pro The Nation) se vyjádřila k otázce kampaně následovně.

Myslím, že ne. Ale jestli je aspoň jedna lekce, které jsem se naučila za posledních 5 let, tak je to fakt, že člověk si nikdy není jistý tím, co leží v budoucnu před ním. Někdy se člověku otevřou dveře úplně nečekaným způsobem.

Ať tak či onak, stále platí její důležitý dodatek: "Zatím mám co dělat v Senátu, aby se věci hnuly." Za náš web ovšem platí heslo amerických aktivistů: "Run Liz run!"

Důležitý článek k tématu
Prodejní demokraté v USA končí, nastupují sociální aktivisté