V posledním článku o Řecku jsme popisovali komedii o tom, jak Zkorumpovaný řecký parlament odřízl neofašistický Zlatý úsvit od peněz. Tento článek je důležitý i proto, že ukazuje přehled ničení Řecka, které jsme průběžně analyzovali za poslední rok. V této zemi skončila demokracie. Zahynula na rozkradení a na mezinárodní exekutorskou Trojku, která legálně zničila zbytek řecké "společné věci". Kde zmizí republika, tam začíná občanská válka všech proti všem. Viz klíčová citace z článku.

e-republika wrote:
V zemi, kde postupně selhávají základní životní mechanismy dané na úrovni státu (nemocnice, důchody, banky, školy, infrastruktura, výplaty...) - v takové zemi nelze žít. Odpověď na zhroucení země je dvojí. Za prvé, armáda nemůže nechat zemi padnout, je to její vlastenecká povinnost. Zatím nebyl uskutečněn vojenský převrat. Ale článek Příprava vojenského puče v Řecku ukazuje posun v myšlení armády. Neúnosná situace způsobila, že část armády (zatím pouze rezervisté a ne generálové) chce vojenský převrat a výstup z eurozóny, i když ne přímo z EU. Antifašisté se již dostali s fašisty do otevřeného střetu jako ve 30. letech v Německu před nástupem Hitlera k moci a mají první zavražděné oběti. Viz článek Dva umělci, dvě vraždy, jeden fašismus.

Dne 18. září 2013 byl v Athénách zavražděn levicový písničkář, hip-hopper Pavlos Fyssas. Aktivista vystupující pod pseudonymen Killah P proti všem formám fašismu, byl ubodán příslušníkem neonacistického hnutí Zlatý úsvit. Vražda levicových aktivistů řeckými fašisty dostala "politickou" odpověď ve stylu "oko za oko, zub za zub". Dne 1. listopadu byli zavražděni dva členové Zlatého úsvitu. A dne 16. listopadu vyšlo na webových stránkách informačního bloku Zugla prohlášení nejmenované extrémní levicové organizace.

Zugla wrote:
My, revoluční bojovníci lidu, přejímáme odpovědnost za politickou popravu dvou členů fašistické organizace Zlatý úsvit.

Řecko se tedy dostalo do stavu, jehož možným řešením je vojenský puč. Politický teror a vládu vojáků země zná od vojenského převratu z roku 1967. Extrémní pravice začala před nedávnem vraždit a extrémní levice nyní odpověděla stejnými prostředky. Zkorumpovaný řecký parlament politiků koupených americkými a evropskými bankami nemá v zemi žádnou autoritu. Přecházející články upozornily na to, že řecká armáda se nemůže dlouho dívat na propadání země do chaosu a do občanské války. Armádní záložníci již požadují odstoupení prezidenta a vlády. Má být vytvořena vláda národní jednoty a Nejvyšší soud je povinen dle této výzvy zahájit proces s těmi, kteří jsou zodpovědní za současný stav a za „katastrofální memorandum“, které vtáhlo Řecko do EU.

Pokud by v Řecku proběhl s tichým souhlasem obyvatelstva vojenský převrat a země by vystoupila z eura (nikoliv z EU), pak by asi došlo k dominovému efektu ohledně eura. Nejprve by asi padl Goldman Sachs, který manipuloval řecké dluhy a nyní ručí americkým penzijním fondům za tyto pohledávky. Po vystoupení Řecka z eurozóny by tyto pohledávky padly, ale nikoliv legální závazky Goldmana vůči US-fondům. Evropské banky by musely odepsat řecké dluhy v eurech a musely by stejně jako zlatý Goldík přijmout devalvaci řecké měny a dluhů prakticky na nulu. Poté by se konečně začal vést dialog o tom, jak hospodaří další podobní "dlužníci" jako Itálie a Španělsko. A je jisté, že němečtí důchodci, kteří zvolili Merkelovou proto, aby jim pojistila důchody, by okamžitě žádali vystoupení z eura. Viz článek Vítězové a poražení v německých volbách. Všechno zlé je k něčemu dobré. EU by konečně začalo dělat racionální měnovou politiku.