Euro nefunguje. A proč, to jsme rozebírali v celé řadě článků v předchozích letech. Přestože nemáme důvod se příliš radovat z faktu, že máme pořád ještě v České republice korunu, a to kvůli likvidační měnové politice České národní banky, vznikla nyní po výsledcích hlasování o odchodu z EU naděje, že se eura tak, jak je koncipováno, nedočkáme. Nejsme sami, kdo je přesvědčen, že euro bylo zavedeno, aby urychlilo vznik velké hospodářské krize na evropském kontinentu, která nebude zvladatelná jinak než tuhou centralizací a rozšiřováním EU na východ nedemokratickou cestou.

Jako lokomotiva tohoto opětovného tažení Drang nach Osten bylo nasazeno opět Německo, stejná písnička, jako když byl podporován ve svém úsilí o získání totalitní moci západními korporacemi a bankami koncem dvacátých let minulého století Hitler. Úrokové sazby mezi léty byly pouze jednou v historii na tak nízké úrovni, jako dnes. A to mezi roky 1923–29. Dnes je to Německo, na které bude možné pak ukázat jako na viníka všeho zla. Už to začíná být únavné, jak se historie opakuje a jaké blbečky máme v politice, kteří nechápou, o co jde. V tomto směru II. válka ještě neskončila. Byli jsme podvedeni a obelháni (kdo umí německy, ať si poslechne německé právníky, otevřeně hovořící o kriminálním jednání německé vlády: Steht auf, wenn Ihr Deutsche seid!(Povstaňte, jste-li Němci!).

Existence Evropské unie měla zaručit, že se na evropském kontinentu nebudou konat již žádné války. A hle, 150 km od Petrohradu již mašírují opět němečtí vojáci jako součást NATO a kancléřka Merkelová vyjednává s Poláky: „My vás podpoříme vojensky proti Rusovi a vy nám pomůžete a otevřete se migrantům a podpoříte kvóty“. Ve Francii to vře, Evropa hraje mistrovství ve fotbalu a NATO hraje ruskou ruletu na hranicích s Ruskem, jak se vyjádřil tento autor o ruské ruletě. Demokracie dostává pěkně na frak, Britové hlasují v referendu o setrvání v EU a Francouzům se zakazuje ve stejný den demonstrovat proti reformě pracovního práva, nařízené EU. Co je dovoleno pánovi, není dovoleno kmánovi.

Samozřejmě jde v Británii opět o zájmy velkých bank a Wall Streetu zejména. Ten se snažil ostošest v kampani, aby mu finanční centrum City of London přestalo dělat konkurenta. Britové stáli v EU pouze jednou nohou, jak dobře analyzuje Paul Craig Roberts. Většina lidí netuší, že stejně jako americký Fed může půjčovat peníze americké vládě, totéž platí o Bank of England. Britská vláda sice nezávislá, protože není nezávislá ani Bank of England, i když ta se tváří jako zestátněná. Ostatní nevolníci v EU jako jsme my, Slováci, Poláci, Portugalci, Španělé, Řekové, ale i Francie, Německo a Itálie, kteří si musí půjčovat na „finančních trzích“ za úrokovou sazbu dle „nálady finančních trhů“.

Více než kdy jindy se v tomto referendu potvrdilo, že EU slouží Washingtonu a jednomu procentu, nikomu jinému. A vražda poslankyně Coxové dle obvyklého scénáře byla zcela zbytečná. Tento tah voliči prohlédli a královna v případě Brexitu elegantně napomohla: Sice se nevyjádřila, ale ani nedementovala otištěnou otázku svým spolustolovníkům: “Jmenujte mi tři pádné důvody, proč by měla zůstat Velká Británie v EU“. Že tato otázka padla veřejně, znamená, že ne všechna média jsou pod kontrolou atlantických vazeb. A koneckonců si vzpomeňme na vstup britských investorů na čínský trh a do AIIB a mohutné symbolické objímání se s čínskými komunistickými představiteli při návštěvě Velké Británie.

Shrnuto a podtrženo, v případě Brexitu nebyla hlavní otázkou migrace, ale ve skutečnosti finanční trhy a rozložení sil. Kdyby Británie v EU zůstala, musela by se připojit k jednotnému bankovnímu trhu a nakonec se vzdát i libry, což by velmi pomohlo Wall Streetu a jeho bankám v posílení pozice. Tento tah nevyšel přes veškerý nátlak z USA před konáním referenda.

Po Francii se začíná bouřit Itálie. A vstanou noví bojovníci. To, že se konalo referendum ve Velké Británii, je samo o sobě důkazem, že EU je nefunkční, řekl v italském parlamentu viceprezident parlamentní komory Luigi di Maio ve středu v televizním vysílání. Itálie by tedy také měla přehodnotit své vztahy k EU a doplnil: „Chceme referendum o euru“. Hnutí 5 hvězd v Itálii dodává po vítězství svých kandidátek v komunálních volbách a zejména zvolení Virginie Raggi z hnutí 5 hvězd primátorkou Říma tomuto politickému seskupení silnou novou mízu. Na vývoj v Itálii a makroekonomická data a současnou hospodářskou katastrofu se podíváme v dalším, podrobnějším článku.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!