Yefikir Wagawe (Cena lásky)

Režie: Hermon Hailay

Film popisuje vztah taxikáře a prostitutky v Addis Abebě. Teddy je svědkem toho, jak se Fere snaží vymknout z obětí bohatého mafiána Marcose, a přichází jí na pomoc. Vede to ke katastrofě, když Marcos zorganizuje krádež taxíku - jediného zdroje obživy Teddyho - a požaduje jako výkupné za toto zvláštní rukojmí, aby se k němu Fere vrátila.

Jedná se o nízkorozpočtový film (rozpočet 10 000 USD), Hailay film natočil za vlastní peníze a s malým štábem sedmi amatérů, vsadil na upřímnost a přesvědčivost. O filmu říká: "Vzhledem k omezenému rozpočtu jsem se soustředil na příběh, který byl jednoduchý, ale s univerzálním tématem. Protože jsem vyrůstal obklopen prostitutkami, znal jsem je jako mladé krásné ženy, matky, sestry, přítelkyně. Vždy jsem chtěl natočit příběh, který by byl o nich a ukázal citlivost lidských bytostí..." Hailay doufá, že film ukáže velký přirozený talent Etiopanů a jeho promítání v cizině pomůže rozvoji začínajícího filmového odvětví v Etiopii.

Film byl nominován na Panafrický filmový festival v Ougadougou (FESPACO) a promítán také na Festivalu afrických filmů v Ottawě.

Spolupráce na překladu: Vladimír Pazdera
Zdroj: http://www.wsws.org/en/articles/2015/10/14/tff5-o14.html


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 250 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!