Načítání...
 

Pančovaná demokracie

2012-38 Strana 1 | 2

Slepá lihová ulička českého Absurdistánu

Autor: PPK - Zveřejněno 01.10.2012 11:13 - (17146 Návštěv)


Osud jedem otrávených a slepých obětí je novinářům lhostejný. Je naopak vhodným materiálem pro bulvár, protože zvyšuje sledovanost a výtiskový náklad. V elektronických médiích navíc pomáhá odvádět pozornost od nedávných skandálů a soudních politických kauz, establishmentu značně nepříjemných.


Metanolová lavina

Autor: Petr Wagner - Zveřejněno 04.10.2012 14:14 - (16198 Návštěv)


Methylalkohol a ethylalkohol se normálně ve výrobních procesech nepotkávají. Minimálně potravinářský ethylalkohol s methylalkoholem. Míst, kde se potkat mohou a mohlo dojít k záměně, bude tak do prstů rukou a neměl by být problém je vypátrat. Prodejci jsou nezajímaví a nejspíš netušili, co prodávají
Nedostatek státu zabíjí

Václav Umlauf

Září 15, 2012

Karel Marx ve svých ekonomických a společenských spisech používá pojem „převrácený svět“ (verkehrte Welt). Ideologicky a společensky utvářené vědomí totiž vnímá zdání jako skutečné bytí. Tím se téměř nedobytně brání před principem reality. A tak jsme dopadli, jako hubkaři, pokud se týče politické slepoty dané z pančovaného chlastu.

Státní orgány a vláda dnes oficiálně přiznaly, že v této zemi už nic nekontrolují. Nejprve nechtěli, a nyní už ani nemohou. Jakmile totiž umřel první Pražák na otrávený chlast, který si koupil v řádném obchodě a v řádné okolkované láhvi, koaliční strany a vláda začali jednat a celoplošně zakázali prodej alkoholu v zemi. Tomu rozumím. Mediální hodnotu jednoho nyní mrtvého Pražáka nelze v žádném případě srovnávat s už dávno zapomenutými (slepými či mrtvými) Valachy, Zlíňáky nebo Ostraváky. Takže ministr Heger, který v klidu a léta pozoruje, jak mu jeho náměstci rozkrádají a privatizují zdravotnictví, vyhlásil zákaz vycházení (pardon, pití tvrdého). Pak opět upadl do ministerské letargie přerušované pouze anekdotami o vytunelování IZIPu a pohádkovými příběhy o rozkradení VZP.

Lidové noviny a jiný bulvár přešel na mysticismus typu „Tajemný zabiják prochází Českem“. Asi usoudili, že když už jste slepá nebo slepý, trochu tajemna vám jistě neuškodí.

Česká veřejno-právní TV s investigativními génii typu Drtinové nakročila k zářnému příkladu 50. let a začíná hledat spiknutí, které nás má programově učinit slepými. No prostě jako u komoušů v politických procesech: najdete spiklence existující nutně, a pak je v zájmu stejné třídní nutnosti také odborně zničíte.

Protože brigádně a zadarmo pracuji ve stejné branži jako Drtinová, také mne zajímá, proč slepneme a kdo za to může.


dočtěte až do konce
Rozhovor s Jarkem, pašerakem a vyrobcem pseudoalkoholu

Ladislav Větvička


Chvilu je člověk pryč z republiky, a vypada to, že agenti Mordoru dosahli dalšich uspěchu. Koho by to ještě před měsicem napadlo, že by Nečas dokazal vic jak Hajdrych a zařidil zakaz chlastu po cele zemi? Když se dostane salmoška do jogurta, tuž stahnu konkretni nakažene značky. Kereho cypa by tež napadlo stahovat všecky jogurty? Tuž, zašel sem do knajpy Na rožku a popovidal se s Jarkem. Jarek je naprosto normalni, neobyčejny, padesatilety synek. Do knajpy chodi v zedřenych galatach, buty ošupane, na pale čapku s logem Banika. Jarek se obvykle da ze štyry kusy, zežere chleba s tvarglama, podřysta s partyju a ide dodom. V garaži ma obyčejnu Škodovku, babu ma furt stejnu už třicet roku, žadnu vymydlenu bloncku z Bleska. Ma ju proto, že je to roba fajna a nepyskuje. Nema čemu. Kdyby pyskovala, o moc by přišla, bo Jarek ma kromě jedneho baraku u nas druhy na Cejloně a třeti, enem taky maly, pro rybaře, ma na ostrově kajsik u Makarske. Roba netuši, kolik nul maju Jarkove učty v cizině, ale tuši dobře, že jich bude jak vajec ve velkem platu. Jarek je slušny, pracovity a nikdy nepije tvrdy chlast. Aspoň u nas ne. Jarek neni hlupy. Jarek, kery kdysik robil s mruvkama v Těšině, je malym kolečkem v byznysu s chlastem. Všeci to vědi. Už patnact roku to všeci vědi....

"Jarek, kura, chvilu tu nejsem a taky pruser. Co se stalo?"

"Ladik, kura, nevim. Kdosik to dojebal. Dvacet roku si člověk dava pozor, a pak mu to jakysik mamlas rozbije.


dočtěte až do konce