První informace ukazovaly podle našeho policisty číslo 1, generála Červíčka na nehodu. Neexistovala pro něj "jediná indicie, která by nasvědčovala tomu, že došlo k teroristickému útoku nebo k jinému způsobu útoku na osoby, které se pohybovaly v těch prostorách". Když to takhle půjde u policie dál, možná se jednou dočkáme zprávy typu: „Generál Červíček byl dnes zasažen několika smrtelnými střelami, zraněním na místě podlehl. Nic však nenasvědčuje tomu, že by mohlo jít o vraždu."

Máme tady také dalšího bystrého generála, tentokráte Šedivého. Ten vede vyšetřování v přímém přenosu. Možná prý byla Praha překladištěm zbraní pro palestinské vojenské využití. Pro teroristy ale ne. To je zajímavý postřeh našeho ex-náčelníka generálního štábu. Palestina nemá žádnou oficiální armádu, což možná tento "expert" asi neví. Co si tedy představit pod Šedivého termínem "vojenské využití"? Těžko říci. Pravděpodobně to neví ani Šedivý, zato však jistě ví, že Palestinci hrají divadlo. Nu, možné to je, možné je úplně všechno. I to, že divadlo hraje náš generál. Možná by mohl zavzpomínat na "Attu v Praze" a celkovou blamáž, se kterou jsme představili naše tajné služby celému světu. Naše samozřejmě patří do uvozovek, protože žádnou naší tajnou službu už dávno nemáme, a to nejméně 45 let. Buď je tajná a není naše, nebo je naše a není tajná.

Tento incident nás skutečně zaskočil v nepravý čas. Máme dva policejní prezidenty a třetí je na cestě. Hlava naší vojenské tajné služby, paní Nagyová–Nečasová sice byla nedávno propuštěna z vazby, ale nadále čelí trestnímu stíhání. Druhá tajná služba BIS má zase plné ruce s monitorováním našich médií a z těch teď nic kloudného nepadá. Zatím z nich ani nevypadlo, že jedno je naprosto jisté. A to selhání všech našich tajných služeb. Jsou možná dobří ke sledování partnerských trojúhelníků, ale monitorování pohybu zbraní a trhavin jim jde jak psovi pastva. Takovým službám (nejen tajným) se říká, nevím proč, že jsou na baterky.