Načítání...
 

Archiv Zpráv jednou větou

Ministerstvo pravdy vás může zablokovat z dosahu alternativy celkem 3 způsoby
Blokování internetového provozu může probíhat na celkem 3 úrovních. První úrovní je blokace na úrovni Doménové národní autority. Druhou úrovní je blokace na úrovni síťových DNS serverů jednotlivých ISP operátorů. ISP operátor je dodavatel vašeho internetového připojení. A třetí úrovní blokády je blokace na úrovní datového provozu, tedy na úrovni datových paketů. Řekneme si, jak čelit všem těmto 3 typům blokací a jak je pohodlně obejít. (Aeronet)

Syrský drogový dealer Al-Džásim napojený na Al-Káidu převádí bojovníky ze Sýrie na Ukrajinu
Syrští opoziční aktivisté odhalili znepokojivé skutečnosti o syrském podnikateli žijícím na Ukrajině, který slíbil, že bude bojovat proti ruským silám, jež v zemi v současnosti provádějí speciální vojenskou operaci. Podnikatel Tárik al-Džasím se 26. února objevil na videu, kde oznámil vytvoření ozbrojené skupiny pro boj s ruskými silami. Podle renomovaného syrského proopozičního zpravodajského kanálu Telegram je al-Jasimův starší bratr Sa'ad bezpečnostním velitelem v organizaci Hay'at Tahrir al-Sham (HTS) napojené na al-Káidu, která ovládá severozápadní syrský region Velký Idlib. Nejen to, al-Jasim, který údajně již více než rok žije ve městě Oděsa, je také bratrancem emíra HTS Mohamada al-Abda. Emir je arabský termín, který radikálové obvykle používají pro označení vyšších vůdců. Telegramový kanál, známý jako Muzamjer al-Thawra al-Suriyah, také odhalil, že takzvaný podnikatel je ve skutečnosti drogový dealer, který dříve pracoval jako překupník v Rusku. Podle zpravodajské agentury Abkhazian Network se al-Džásim v současné době připravuje na převoz bojovníků ze Sýrie na Ukrajinu, kde budou vrženi proti ruským silám. Al-Džásim na tom spolupracuje s Tureckem podporovanou Syrskou národní armádou (SNA). Přihlásilo se již přibližně 200 bojovníků z divize Sultan Morad a fronty al-Šamíja. Ti se nyní údajně shromažďují v Tureckem okupované severosyrské oblasti Afrín. (South Front)

Roušky všem – vlajky všem
Kdo si nedá na profilový obrázek vlaječku Ukrajiny, nejde na demonstraci, nebo se jen ptá „proč se to děje?” a „co za tím vším může být?”, je okamžitě opět „popírač a Putinova děvka”. (Blog Jana Tománka na Echo24)

Rusko ukončilo rozsáhlé cvičení ve východním Středomoří
Ruské ministerstvo obrany 25. února oznámilo, že ukončilo cvičení ve východním Středomoří. Rozsáhlého cvičení, které začalo zhruba před deseti dny, se zúčastnilo více než 20 plavidel ruského námořnictva. Cvičení se zúčastnily také strategické bombardéry Tu-22M3 a stíhací letouny MiG-31K vyzbrojené hypersonickými raketami Kinžal. Bojové letouny byly rozmístěny na letecké základně Hmeimim na syrském pobřeží. Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo záběry ukazující velkou námořní formaci všech plavidel, která se cvičení zúčastnila. Cvičení měla být pravděpodobně varováním pro NATO před ruskou vojenskou operací na Ukrajině. V současné době NATO udržuje celkem tři úderné skupiny letadlových lodí ve Středozemním moři; americká úderná skupina letadlových lodí Harry Truman je integrovaná s francouzskou letadlovou lodí Charles de Gaulle a s italskou údernou skupinou letadlových lodí Cavour. (South Front)

Bitva o Charkov: Začaly pouliční boje
Boje na předměstí Charkova trvaly téměř celou noc 27. února. Šéf Charkovské oblastní státní správy potvrdil, že ruské jednotky prolomily obranu města. Charkovští policisté potvrdili, že do města pronikly početné ruské skupiny. Ministerstvo obrany 27. února oznámilo, že 302. protiletadlový raketový pluk Ozbrojených sil Ukrajiny, vybavený systémy protivzdušné obrany Buk M-1, dobrovolně složil zbraně a vzdal se v Charkovské oblasti. Zadrženo bylo 471 ukrajinských vojáků. První záběry z města ukázaly malé skupiny ruských vojáků na obrněných vozidlech Tiger, kteří se pohybovali v ulicích města. Jednalo se o průzkumné skupiny, které měly za úkol zjistit rozmístění ukrajinské vojenské techniky, která byla předem rozmístěna v obytných oblastech. Ruská pěchota již byla spatřena na okraji města. UAF používají civilní budovy jako živý štít. (South Front)

Pentagon nechce, abyste viděli tyto dokumenty o biolaboratořích na Ukrajině
Americké velvyslanectví na Ukrajině v sobotu odstranilo ze svých internetových stránek všechny dokumenty o biologických laboratořích na Ukrajině financovaných Pentagonem. To napsala investigativní novinářka Dilyana Gaytanzhieva na sociálních sítích. Zaměstnanci velvyslanectví zapomněli odstranit dokument, podle kterého Pentagon financuje dvě nové biolaboratoře v Kyjevě a Oděse. Ukrajina nemá kontrolu nad vojenskými biolaboratořemi. Ukrajinská vláda nesmí zveřejňovat citlivé informace o programu. Jedna z laboratoří se nachází v Charkově, druhém největším městě Ukrajiny. V lednu 2016 tam během dvou dnů zemřelo nejméně 20 ukrajinských vojáků na virus podobný chřipce. Dalších 200 vojáků bylo hospitalizováno. Ukrajinská vláda neposkytla žádné informace o zesnulých vojácích. (Uncut News)

Rusko obnovilo vojenské operace
Tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov oznámil obnovení ruské speciální vojenské operace na vynucení míru v sobotu (26. 2.). Podle tiskového tajemníka prezidenta vydal den předtím (25.2.) Putin rozkaz k pozastavení postupu uskupení ruských ozbrojených sil na Ukrajině. Kyjev však odmítl jednat. Jak vyplývá z údajů oznámených Dmitrijem Peskovem, Rusko hodlá pokračovat v realizaci speciální vojenské operace v souladu se stávajícím plánem. Žádné podrobnosti k této záležitosti však nebyly zveřejněny. (Avia Pro)

Ukrajinská raketa S-300 zničila budovu v Kyjevě, když Zelenského úřad plánoval diktát podmínek při jednáních s Moskvou
Ruské ministerstvo obrany 26. února oznámilo, že operace probíhá v souladu se zadanými úkoly a cíli. Podle zveřejněného prohlášení ruská armáda zničila 821 objektů vojenské infrastruktury Ukrajiny. Jedná se o 14 vojenských letišť, 19 velitelských stanovišť a komunikačních center, 24 protiletadlových raketových systémů S-300 a Osa a 48 radarových stanic. Kromě toho ruské síly sestřelily sedm bojových letounů, sedm vrtulníků, devět bezpilotních letounů, zničily 87 bojových tanků a dalších obrněných bojových vozidel, 28 raketových systémů s vícenásobným odpalováním a 118 jednotek speciální vojenské techniky. Ve srovnání s čísly poskytnutými kyjevskou stranou vypadá prohlášení ruského ministerstva obrany dosti konzervativně a zřejmě ukazuje obraz blízký skutečné situaci na místě. (South Front)

Cenzura znovu a znovu
Nebyl vyhlášen válčený stav, stav ohrožení státu, nouzový stav ani jiný právem předvídaný stav, umožňující omezit ústavní práva lidí. Stav pandemické situace na akt CZ.NIC nelze vztáhnout. Šetření by měl začít i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže pro podezření ze zneužití monopolního postavení na trhu. Že psát o válce lze bez cenzury, dokazuje útok USA na Jugoslávii 1999, kdy nebyla zavedena cenzura, žádné weby nebyly vypnuty. Vláda Miloše Zeman útočníkům dala k dispozici náš vzdušný prostor, ale nezasáhla proti svobodě kritiky tohoto kroku i celé války proti Jugoslávii. (Parlamentní listy)

Facebook povolil chválu neonacistického ukrajinského praporu, pokud bude bojovat proti ruské invazi
Facebook dočasně povolí svým miliardám uživatelů chválit prapor Azov, ukrajinskou neonacistickou vojenskou jednotku, o které bylo dříve zakázáno volně diskutovat v rámci politiky společnosti týkající se nebezpečných osob a organizací, zjistil server The Intercept. Změna politiky, k níž došlo tento týden, souvisí s probíhající ruskou invazí na Ukrajinu a předcházející vojenskou eskalací. Prapor Azov, který funguje jako ozbrojené křídlo širšího ukrajinského bělošského nacionalistického hnutí Azov, začal jako dobrovolnická protiruská milice, než se v roce 2014 formálně připojil k ukrajinské Národní gardě; pluk je známý svým tvrdým pravicovým ultranacionalismem a neonacistickou ideologií, která je mezi jeho členy rozšířená. Ačkoli v posledních letech své neonacistické sympatie bagatelizuje, příbuznost skupiny není nijak jemná: vojáci Azova pochodují a cvičí v uniformách s ikonami Třetí říše; jeho vedení se údajně dvoří americkým pravicovým a neonacistickým elementům; a v roce 2010 první velitel praporu a bývalý ukrajinský poslanec Andrij Bileckij prohlásil, že národním cílem Ukrajiny je "vést bílé rasy světa do posledního křížového tažení". (The Intercept)