Načítání...
 
 Chyba
  • Invalid YouTube URL provided

Archiv Zpráv jednou větou

Neobvyklé řešení obvyklé situace
Jak vyřešit, když vám kolegové-bídáci kradou svačiny ze společné lednice. (Jezevci via Twitter)

Óda na otužování
Desatero praví, že snížení teploty o jeden stupeň znamená snížení spotřeby energie asi o šest procent. Úspora by to byla nezanedbatelná, jak moc srovnatelná se zateplením našeho domu, si zatím netroufám tvrdit. (Sedmá generace)

Americká armáda se snaží odstínit radiaci na vojenské základně v Texasu
Americká armáda a FBI detekovaly radiaci v bývalém podzemním skladišti jaderných zbraní v Texasu a zahájili šetření, které má zjistit rozsah zamoření. Asi 30 lidí pracujících v podzemním bunkru podstupuje testy na ozáření. (RT)

Malý víceméně makroekonomický pohled na krajinu po bitvě
Výsledky hospodářské politiky pravicových vlád jsou tristní. Došlo k frontálnímu útoku na vybrané veřejné systémy. Největší škody ale byly napáchány na zásadních atributech státu, jako je demokratický systém či veřejná kontrola státních institucí. (Deník Referendum)

Přestane už Ištván škodit?
Přestane už Ištván škodit? A bude ztrestán? Odpověď je v podstatě dost jednoduchá. Pokud platí, že povaha naší politiky se nemění, například od dob Mirka Topolánka a Jiřího Čunka, ale můžeme jít jistě i výrazně dál do historie, pak škodit přestane a ztrestán bude. Pokud se naše politika přece jen mění, nebude Ištván zcela potlačen. Nebo spíše „princip Ištván“, čili kladení otázek po vztahu korupce a politiky, po povaze politiky. Bylo by skvělé, kdyby odpověď byla alespoň otevřená. (Literární noviny)

Inzerát na stát, ve kterém už nechci bydlet
Rezignace na funkci poslance výměnou za jiné dobře placené místo je dle našeho Nejvyššího soudu zákonem chráněným právem poslance a běda vyšetřovateli, který by to chtěl trestně stíhat. Navíc vás při tom chrání imunita. (Britské listy)

Řecký dluh zůstává stejný navzdory opatřením
Na konci prvního čtvrtletí roku 2013 činil celkový dluh 309,4 miliardy eur. To znamená, že se veřejný dluh - podle údajů řeckého ministerstva financí - ve srovnání s koncem roku 2012, kdy činil 305,6 miliardy eur, zvýšil. Veřejný dluh je téměř stejný, všichni stále sedíme na té samé staré lodi. Jen ekonomická situace průměrného Řeka je o mnoho horší: bankroty domácností, nezaměstnanost 27 % (64 % mezi mládeží od 15 do 24 let), recese a dokonce deflace. A prudký nárůst sebevražd a bezdomovců. (Zvědavec)

Svět pod informační poklicí amerických zvláštních služeb a bank
Informace shromážděné bankami a finančními institucemi mají důvěrný charakter a přístup k nim lze získat pouze na základě zvláštních nařízení soudů a prokuratury. Vlastnictví tajných informací, a také značná nezávislost na státních orgánech, sbližuje svět bank a tajných služeb. Lze říct, že budování globální informační „poklice“ provádějí tajné služby a banky společně. De facto došlo k organickému propojení západních tajných služeb a finančně-bankovního světa. (Zvědavec)

Stanislav Juga: Houpačky našeho života
"Jsem v naprosté pohodě. Hraju přes internet poker a daří se mi. Dnes už sedím u velkého stolu a hraju o skutečný prachy. Minulý měsíc jsem vyhrál skoro tři sta tisíc," náhle prozrazuje hubený Jirka. (Kulturní noviny)

Otevřený dopis k situaci na Šumavě
Tetřeva nechráníme proti lidem, ale pro lidi. Chceme, aby pro naše děti i vnuky zůstal zachovaný majestátní tvor, kterého naši dědečci a otcové lovili a kterého my stále ještě můžeme obdivovat, byť na zlomku jeho původního areálu. Tetřev patří nejen do české přírody, ale patří i k české kultuře. (Kulturní noviny)