Načítání...
 
 Chyba
  • Invalid YouTube URL provided

Archiv Zpráv jednou větou

Klokaní krvavá sobota na Spartě aneb Brutální masakr fandů Bohemky
Konečně. Brány otevřeny. Původně to vypadalo, že k tomu svolili pořadatelé s policisty, ovšem byli to právě fanoušci Bohemians, kteří tlakem těl rozrazili bránu (doufám, že žádného demagoga nenapadne, považovat toto za dostatečný argument k zásahu). Těžkooděnci narychlo vytvořili špalír hanby, kterým měli fanoušci projít. Ze stadionu proudily davy a narážely do živých mantinelů úzké uličky, do policistů. Ti každý, byť neúmyslný úder naprosto netakticky opláceli, což působilo jako rozbuška celého budoucího konfliktu. Jako kdyby nestačilo, že policie mnohé dráždila a provokovala už svou bezprostřední přítomností, navíc se chovala naprosto neomluvitelně, agresivně. (eFotbal.cz)

Vítejte v novém vylepšeném 1984, v Americe 2013
Všimli jste si, že všechny klíčové ekonomické metriky se neustále revidují, přepisuje se historie a instalují se nové zářné soustavy „faktů“? (AC24)

Začíná Amerika stíhat novináře?
Reportér serveru Slate Ryan Gallagher publikoval článek o Sigurduru Thordarsonovi, který ve věku pouhých 17 let pracoval pro WikiLeaks a byl seznámen s podrobnými informacemi o chodu redakce. Pak se dobrovolně stal o WikiLeaks informátorem FBI. Vyšetřování WikiLeaks, které provádí FBI, nijak nevzrušilo americkou novinářskou obec. Je to možná proto, že si američtí novináři myslí, že WikiLeaks není standardní novinářské médium.Takové přesvědčení je falešné. (Britské listy)

Eric Best: Ostrava není Detroit
NWR nebude mít na vyplacení peníze - nejen kvůli momentální situaci na globálním energetickém trhu, ale hlavně proto, že Zdeněk Bakala a jeho společníci vyvedli z OKD před IPO 1.5 mld eur a zatížili společnost dluhy. (Final Word)

WHO vědomě prosadila vakcínu, která v Indii zabila tisíce dětí
Vědci a akademici v Indii se ptají, proč Světová zdravotnická organizace (WHO) prosazuje vakcínu, která má nízkou účinnost a závažné vedlejší účinky. Jedná se o Quinvaxem, kombinovanou vakcínu proti 5 nemocem. Vakcínu už zakázali v Indii, Pákistánu, Bhútánu a na Srí Lance. Představitelé WHO tvrdí, že úmrtí dětí nesouvisejí s očkováním. (Natural News)

Obama obsazuje vládní místa v zemědělství a obchodě manažery biotechnologických korporací
V rozporu s téměř všemi sliby, které učinil ve své volební kampani, jež se týkaly reformy amerického zemědělství a vyházení lobbistů, Obama udělal pravý opak toho, co sliboval a obsazuje klíčové vládní pozice v zemědělství a obchodu manažery chemických a biotechnologických korporací.Ti nadále podporují neověřené GMO, toxické chemikálie, ekologicky destruktivní monokultury a další průmyslové postupy. (Natural News)

Po roce ve filmovém ráji
V Uherském Hradišti se uskutečnila 39. letní filmová škola. Bohatá programová nabídka představila mimo jiné tvorbu srbského režiséra Gorana Paskaljeviče, retrospektivu portugalské kinematografie, polské historické velkofilmy, hollywoodskou klasiku a další zajímavosti. Přes tropická vedra dorazilo pět tisíc sto akreditovaných návštěvníků. (Kulturní noviny)

Proč africké děti nepláčou
V Británii se předpokládalo, že miminka pláčou. V Keni to bylo úplně naopak. Předpokládá se, že děti nepláčou. Když pláčou, musí být něco hrozně v nepořádku; je nutno to okamžitě řešit. Moje anglická švagrová to trefně shrnula takto: „Tady lidi opravdu neradi slyší dětský pláč, že?“. (Svět kolem nás)

Saúdský princ přeběhl: "V obavách z arabské revolty vláda stupňuje brutalitu a útlak"
Saúdská Arábie, hlavní zastánce opozičních sil v Sýrii, stupňuje tažení proti svým odpůrcům, ve vězení je údajně 30.000 aktivistů. Odpadlý saúdský princ v exkluzivním rozhovoru pro RT vysvětluje, čeho se monarchie bojí nejvíce. (Blacklisted News)

Manifest Nové tiskové agentury - svépomocí
Co si člověk neudělá sám, nemá. - Platí zjevně i v oblasti tiskových agentur. Pojďme tedy společně vytvořit nezávislou tiskovou agenturu. V dnešní době k tomu není potřeba až tak mnoho. Stačila by nám ne příliš velká síť spolupracujících dobrovolníků (pracujících i nepracujících důchodců, mladých i starších lidí, kteří mají kapacitu obětovat alespoň tak hodinu týdně péči o veřejnou informační infrastrukturu). (Občanský monitoring)