Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 9617

ID Cislo Nadpis Url Text
1292 Nikdy nevím, kolik ČEZu zaplatím http://blisty.cz/art/70276.html#sthash.IXZybEtZ.dpuf

Nikdy nevím, kolik ČEZu zaplatím
V jakémsi příšerném časopise vydáváném ČEZem vyšel jednou vzorec, podle kterého si údajně mohu elektřinu spočítat. Tak jsem to udělala. Výsledná suma mě vyrazila dech. Od toho dne jsem skoro nespala a čekala na vyúčtování. Naštěstí bylo jiné, než můj výpočet. (Britské listy)

1291 Vojenské zpravodajství: Kvůli kauze Nagyová má od spojenců jen informace druhé kategorie http://www.ceskapozice.cz/domov/pravo-bezpecnost/vojenske-zpravodajstvi-kvuli-kauze-nagyova-ma-od-spojencu-jen-informace-druhe

Vojenské zpravodajství: Kvůli kauze Nagyová má od spojenců jen informace druhé kategorie
Z důsledků skandálu se vojenská tajná služba bude dle bezpečnostních analytiků vzpamatovávat ještě dlouho. (Česká pozice)

1290 Nový univerzitní obor: Staňte se učencem Václava Havla http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/243722-novy-univerzitni-obor-stante-se-ucencem-vaclava-havla/

Nový univerzitní obor: Staňte se učencem Václava Havla
Univerzita Karlova v Praze (UK) pojmenovala jednu ze svých magisterských specializací po bývalém prezidentovi Václavu Havlovi. Studijní program nese název Vaclav Havel EUROPAEUM MA programme. Studenti v něm mohou studovat evropská studia na několika evropských univerzitách. (Česká televize) Typická skrytá reklama ve veřejnoprávní ČT - pozn. edit.

1289 „Hollywoodský“ příběh Petra Kellnera a jeho impéria PPF http://www.mapovani.cz/tema/ppf/14

„Hollywoodský“ příběh Petra Kellnera a jeho impéria PPF
Kterak se z mladého chlapce z Liberce stal jeden z nejmocnějších a nejmajetnějších lidí celého postkomunistic­kého světa. Jak se to stalo? Byl jenom odvážnější a schopnější než všichni ostatní? Měl jenom štěstí? Byl ve správný čas na správném místě? Anebo v pozadí jeho startu stály dobře se orientující opory minulé moci? (Mapování.cz)

1288 Uranová dieta: Americký jaderný průmysl by mohl trpět nedostatkem paliva http://rt.com/op-edge/russia-usa-nuclear-power-shortage-318/

Uranová dieta: Americký jaderný průmysl by mohl trpět nedostatkem paliva
Rusko dodává palivo americkým jaderným elektrárnám za dumpingové ceny od roku 1995. Dohoda o dodávkách však končí a americká jaderná energetika se bude pravděpodobně potýkat s růstem cen paliva a jejich nedostatkem. (RT.com)

1287 Proč nenávidíme infografiku. A proč byste ji měli nenávidět i Vy http://insights.qunb.com/why-we-hate-infographics-and-why-you-should

Proč nenávidíme infografiku. A proč byste ji měli nenávidět i Vy
Infografika totiž nemá nic společného s vizualizací dat. (qunb.com)

1286 Rick Falkvinge v Hard Rock Café Praha (video) http://www.youtube.com/watch?v=hk5teeVDneE

Rick Falkvinge v Hard Rock Café Praha (video)
Zakladatel první pirátské strany hovoří o projektu Bitcoin, pirátské ideologii, monopolech, Marxovi a mnoha jiných tématech. (Česká pozice)

1285 Jaroslav Šulc: Volby se blíží… http://blisty.cz/art/70275.html#sthash.Gfsqhdzf.dpuf

Jaroslav Šulc: Volby se blíží…
Tvrzení o „ozdravení veřejných financí“ a o „udržení vyrovnaného rozpočtu“ vyvolávají závažné otázky po odborné gramotnosti redaktorů Hospodářských novin Kateřiny Surmanové či Aleše Měřičky, případně obou. A samozřejmě též o kvalitě práce jejich nadřízeného (šéf)redaktora, či kdo má v této redakci věcnou odpovědnost za otištěný text. Holá pravda - viz veřejně známá statistická data ČNB, MF ČR či ČSÚ - tady přece mluví o naprostém opaku: jestli byl vládní dluh ke konci roku 2009 již 1,3 bilionu korun (a od roku 2006, kdy se pravicové vlády dostaly k exekutivní moci se zvýšil o více jak třetinu), tak již letos vládní dluh zřejmě překročí hranici 1,8 bilionu korun! (Britské listy)

1284 Petr Nesvara: Hrátky kolem horníků http://www.zvedavec.org/komentare/2013/09/5675-hratky-kolem-horniku.htm

Petr Nesvara: Hrátky kolem horníků
Horníci jsou celkem dobří chlapi, ale ustojí situaci, kdy mají na kontě tyto peníze a budou je muset šetřit a žít z nich víc než rok? (Zvědavec)

1283 Přestavba stíhaček F-16 na drony http://boingboing.net/2013/09/24/f-16-fighter-jet-converted-int.html

Přestavba stíhaček F-16 na drony
Boeing a americké letectvo přestavují vysloužilé stíhací letouny F-16 na bezpilotní verzi. V článku i video ze zkušebních letů. (Boing Boing)

1282 Pavel Prchal: České dráhy hromadně šrotují vozy pro lokálky http://www.zvedavec.org/komentare/2013/09/5673-ceske-drahy-hromadne-srotuji-vozy-pro-lokalky.htm

Pavel Prchal: České dráhy hromadně šrotují vozy pro lokálky
Státem vlastněné České dráhy začaly s hromadným šrotováním přípojných vozů Btax (řada 010), které po všech "optimalizacích", "racionalizacích", "zvyšování komfortu" a jiných formách likvidace železnice zůstaly jako "nepotřebné" odloženy v počtu přes 100 kusů (nejen) na šrotišti v České Třebové. Za zisku směšné částky za šrot se tak zbaví vozů, na jejichž znovupořízení v takovém počtu nemají a už nikdy mít nebudou. (Zvědavec)

1281 Eric Best: Zeman zkazil Goldman Sachs plány http://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2013-09-25

Eric Best: Zeman zkazil Goldman Sachs plány
Podle jedné teorie Goldman Sachs a JPMorgan nabídly Bakalovi pro obligace RPG výhodné podmínky, aby si zajistily mandát realizovat lukrativní IPO. Primární veřejná nabídka akcií by však nyní, kdy horníci přicházejí o práci a Zeman naznačuje možnost znárodnění, byla totální propadák. (Final Word)

1280 Vítězství: Senát zlikvidoval zákon "na ochranu Monsanta" kvůli odporu veřejnosti http://naturalsociety.com/victory-senate-to-kill-monsanto-protection-act-amid-outrage/

Vítězství: Senát zlikvidoval zákon "na ochranu Monsanta" kvůli odporu veřejnosti
Jako velké vítězství aktivismu a veřejného vzbouření byla americkým Senátem přijata nová právní úprava, která ruší tzv. Monsanto Protection Act, který zajišťoval společnosti Monsanto ochranu před právním stíháním s platností od 30. září. (Natural Society)

1279 Brazilský projev v OSN ostře kritizoval americký špionážní program http://finance.yahoo.com/news/brazil-speech-un-lashes-us-171750686.html

Brazilský projev v OSN ostře kritizoval americký špionážní program
Brazilská prezidentka Dilma Rousseffová využila svého projevu k tomu, že obvinila Spojené státy, že svým špiclováním narušily brazilskou suverenitu. (Yahoo!)

1278 13 obřích peněžních ústavů zažalováno za podvody v LIBORgate http://rt.com/business/jpmorgan-libor-banks-sued-268/

13 obřích peněžních ústavů zažalováno za podvody v LIBORgate
JPMorgan Chase, Barclays, Credit Suisse a 10 dalších největších světových nadnárodních peněžních ústavů je žalováno americkým regulátorem za to, že způsobily milionové ztráty družstevním záložnám při údajné manipulaci úrokovou sazbou LIBOR. (RT.com)

1277 Mojmír Babáček: Najde se strana, která zabrání odírání občanů na vodném a stočném? http://www.zvedavec.org/komentare/2013/09/5671-najde-se-strana-ktera-zabrani-odirani-obcanu-na-vodnem-a-stocnem.htm

Mojmír Babáček: Najde se strana, která zabrání odírání občanů na vodném a stočném?
V České republice jsou dodávky vody z velké části zajišťovány zahraničními společnostmi, které si s vysokou pravděpodobností zajistily smlouvy na dodávky vody, na základě jednání se zkorumpovanými úředníky městských správ. O korupci při sjednávání cen vody svědčí i fakt že od pádu komunistického režimu stoupla cena vody v České republice stonásobně. (Zvědavec)

1276 ČSÚ: Vývoj ekonomiky ČR v 1. pololetí roku 2013 http://www.czso.cz/csu/2013edicniplan.nsf/p/1109-13

ČSÚ: Vývoj ekonomiky ČR v 1. pololetí roku 2013
České ekonomice chybějí investice. Meziroční propad tvorby hrubého fixního kapitálu ve 2. čtvrtletí 2013 o 6,2 % byl nejhlubší za poslední dva roky, odkdy investice setrvale klesají. Výrazný byl i úbytek zásob, který vedl ke snížení tvorby hrubého kapitálu o 12,6 %. Tato skutečnost nenavozuje signály brzkého ekonomického oživení, protože firmy zřejmě nejsou přesvědčeny o posilování poptávky. (Český statistický úřad)

1275 Festival …příští vlna/next wave… 2013 http://www.omed.cz/Festival-%E2%80%A6pristi-vlnanext-wave%E2%80%A6-2013-1.aspx

Festival …příští vlna/next wave… 2013
Druhý kulatý ročník festival …příští vlna/next wave… oslaví „svěcením jara“. Představí 7 divadelních i nedivadelních prostor – 23 projektů - 13 českých či pražských premiér – 2 debaty – 1 křest CD – afterparty s DJ´s. (Outsidermedia)

1274 Kulturní noviny: Pořádáme konferenci! http://www.kulturni-noviny.cz/nezavisle-vydavatelske-a-medialni-druzstvo/archiv/online/2013/39-2013/poradame-konferenci

Kulturní noviny: Pořádáme konferenci!
Zajímají nás mechanismy, jimiž si občané zajišťují své politické, sociální a ekonomické zájmy a potřeby, nezávisle na státu a velkých korporacích. Pozvali jsme řadu pozoruhodných osobností. (Kulturní noviny)

1273 Volby v Německu 2013 - výsledky a zajímavosti http://denikreferendum.cz/clanek/16461-volby-v-nemecku-2013-vysledky-a-zajimavosti

Volby v Německu 2013 - výsledky a zajímavosti
Den po volbách přinášíme už definitivní výsledky a přehled rozdělení mandátů, nástin přesunu hlasů, srovnání s minulými volbami a další příspěvek do debaty o příčinách. (Deník Referendum)

1272 Nejkulatější objekt na světě http://teckacz.cz/-/24020

Nejkulatější objekt na světě
...a taky trocha historie měření fyzikálních jednotek. (Tečka.cz)

1271 Mojmír Vlašín: Zlořečená fotovoltaika http://vlasin.blog.idnes.cz/c/362293/Zlorecena-fotovoltaika.html

Mojmír Vlašín: Zlořečená fotovoltaika
Fotovoltaika sama o sobě je v pořádku, ale v Česku je zlořečená. Jak a kdy se vlastně fotovoltaika stala zlořečenou? (blog Mojmíra Vlašína na iDnes)

1270 Tomáš Steiner: Panstvo z ODS o tom ví lautr... http://denikreferendum.cz/clanek/16458-panstvo-z-ods-o-tom-vi-lautr

Tomáš Steiner: Panstvo z ODS o tom ví lautr...
ODS chce posílit roli obcí, aby mohly omezovat sběrny kovů. Spolu s dalšími opatřeními tak vyrábí bič na ty, kteří se živí, jak to jde. Představa, že všichni sběrači kovů jsou zloději, je směšná. (Deník Referendum)

1269 Silničáři odemkli smlouvy po Řebíčkovi, stavbaři budou mít žně http://ekonomika.idnes.cz/stavebni-firmy-dostaly-povoleni-stavet-projekty-po-rebickovi-pb7-/eko-doprava.aspx?c=A130923_203150_eko-doprava_brm

Silničáři odemkli smlouvy po Řebíčkovi, stavbaři budou mít žně
Ředitelství silnic a dálnic stavebním firmám po třech letech povolilo, aby začaly realizovat projekty nasmlouvané za "kralování" Aleše Řebíčka z ODS. Zatímco pro stavbaře jsou velmi výhodné, stát na zakázkách tratí. Podle šéfa Ředitelství silnic a dálnic Davida Čermáka však oddalování jejich realizace stojí rozpočet ještě víc peněz. (iDnes)

1268 Saúdská Arábie hrozí reportérce AP „skoncováním s kariérou“ kvůli článku o chemických zbraních http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2763-saudska-arabie-hrozi-reporterce-ap-skoncovanim-s-karierou-kvuli-clanku-o-chemickych-zbranich

Saúdská Arábie hrozí reportérce AP „skoncováním s kariérou“ kvůli článku o chemických zbraních
Reportérce Associated Press Dale Gavlak hrozí kvůli tomu, že se zapojila do odhalení příběhu o tom, jak byli za útok chemickými zbraněmi z 21. srpna odpovědní syrští rebelové, když tyto zbraně dostali od saúdských zpravodajských agentů. (AC24)