Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 9618

ID Cislo Nadpis Url Text
2361 Stanislav Gibson – Názor na aktivitu eurokomisařky Cecilie Malmström http://www.gunlex.cz/aktuality-strelci/stanislav-gibson-nazor-na-aktivitu-eurokomisarky-cecilie-malmstrom/

Stanislav Gibson – Názor na aktivitu eurokomisařky Cecilie Malmström
Jeden můj kamarád říká, že je nejohroženějším druhem. „Jsem bílý, mám vysokoškolské vzdělání, nejsem homosexuál, neberu drogy, mám práci a trvalé bydliště. Mě neochrání nikdo“. Nějak k tomu nemám co dodat. (Lex)

2360 Jiří Plocek: Ani Marx, ani Havel, ale Šabata http://www.kulturni-noviny.cz/nezavisle-vydavatelske-a-medialni-druzstvo/archiv/online/2014/9-2014/ani-marx-ani-havel-ale-sabata

Jiří Plocek: Ani Marx, ani Havel, ale Šabata
Kniha vybraných textů Jaroslava Šabaty přináší první ucelený pohled na základní témata, jimiž se tento politik a politický filosof zabýval a jež také žil. (Kulturní noviny)

2359 Ukrajina: Západ tahá za stále kratší konec http://www.literarky.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/16973-ukrajina-zapad-taha-za-stale-kratsi-konec

Ukrajina: Západ tahá za stále kratší konec
V záplavě protichůdných informací o pohybu ruských jednotek na Krymu a hrozeb, podle nichž Rusko skončí v mezinárodní izolaci, na Západě zřejmě pomalu přichází vystřízlivění a s ním i prostor pro diplomacii. Jakou cenu ale Ukrajina za krizi zaplatí? (Literární noviny)

2358 Karel Dolejší: Děti se už asi stydí http://www.blisty.cz/art/72389.html#sthash.8mVEVQC3.dpuf

Karel Dolejší: Děti se už asi stydí
Podle mého skromného názoru jestliže je pan ministr nezvratně přesvedčen o nutnosti vyvážet ještě více elektřiny než dnes a jestliže to nutně musí být elektrická energie pocházející z jaderných reaktorů, je dost těžké rozhodnout, od kterého mezinárodního zločince si takovou potenciálně nebezpečnou věc pořídit. (Britské listy)

2357 Znásilnění Ukrajiny: Začíná fáze 2 http://www.informationclearinghouse.info/article37803.htm

Znásilnění Ukrajiny: Začíná fáze 2
Dosud nezodpovězená otázka je, kdo poslal snajpry? Podle amerických zpravodajských zdrojů přišli z ultrapravicové organizace známé jako UNA-UNSO. (Information Clearing House)

2356 Estonský ministr: Snajpři na Majdanu nebyli od Janukovyče http://www.literarky.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/16984-estonsky-ministr-snajpi-na-majdanu-nebyli-od-janukovye

Estonský ministr: Snajpři na Majdanu nebyli od Janukovyče
Zatímco se situace na Krymu nijak zásadně nemění, o to víc přes poloostrov létají všemi směry pohrůžky sankcemi a protisankcemi. A zdá se, že rusko má k dispozici silnější páky. Další hacknutý telefonát pak naznačuje, že Brusel už dva týdny ví, že odstřelovači v Kyjevě řídil někdo z „nové koalice“. (Literární noviny)

2355 Velká bankovní trojka zažila druhý nejlepší rok. Vydělala 42 miliard http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-61783440-ceske-banky-vydelaly-rekordne-42-mld

Velká bankovní trojka zažila druhý nejlepší rok. Vydělala 42 miliard
I přes nízké úrokové sazby se největším českým bankám podařilo přiblížit dalšímu rekordu v zisku. V roce 2013 Česká spořitelna, Komerční banka a ČSOB vydělaly téměř 42 miliard korun. Analytici odhadují, že do dvou let banky překonají předloňských 48 miliard. (iHNed)

2354 Roman Rops-Tůma: Hitler osvoboditel http://www.novarepublika.cz/2014/03/normal-0-21-roman-rops-tuma-hitler.html

Roman Rops-Tůma: Hitler osvoboditel
Co je proti takovým hvězdám jako John McCain, Benny-Henri Lévy, Michael Kocáb nebo Karel Schwarzenberg, jezdícím roztleskávat Majdan, nějaká Semelová. Co je proti revizi krví zaplaceného vítězství nad fašismem takové malé přehodnocení posledního řekněme čtvrtstoletí. (Nová republika)

2353 Za krvavým útokem byli podle Číny Ujguři. 34 mrtvých http://aktualne.centrum.cz/zahranici/asie-a-pacifik/clanek.phtml?id=802529

Za krvavým útokem byli podle Číny Ujguři. 34 mrtvých
Útok na železniční stanici v Číně, při němž podle nejnovější bilance zahynulo v sobotu 34 lidí a 130 jich bylo zraněno, spáchali údajně ujgurští separatisté. Uvedla to oficiální tisková agentura Nová Čína. Útok se odehrál v Kchun-mingu, hlavním městě provincie Jün-nan na jihozápadě Číny. (Aktuálně)

2352 Sentence o umění IX http://www.outsidermedia.cz/Sentence-o-umeni-IX-1.aspx

Sentence o umění IX
Egyptský papyrus před 5 tisíci lety: Náš svět dosáhl kritického momentu. Děti neposlouchají rodiče. Je vidět, že už je blízko konec světa. (Outsidermedia)

2351 Greg Rose: Neonacisté kontrolují na Ukrajině ozbrojené síly, národní bezpečnost, ekonomiku, spravedlnost a vzdělání http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3581-greg-rose-neonaciste-kontroluji-na-ukrajine-ozbrojene-sily-narodni-bezpecnost-ekonomiku-spravedlnost-a-vzdelani

Greg Rose: Neonacisté kontrolují na Ukrajině ozbrojené síly, národní bezpečnost, ekonomiku, spravedlnost a vzdělání
Ultrapravicová strana Svoboda si ve vládě Arsenije Jacenjuka schválené ve čtvrtek ukrajinským parlamentem urvala šest hlavních kabinetních ministerstev. Svoboda je neonacistická, ultrapravicová, antisemitská, ruso-fobní strana se základnou podpory na západě Ukrajiny. (AC24)

2350 Ukrajina – další pohřeb demokracie a práva http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/ukrajina-dalsi-pohreb-demokracie-a-prava/

Ukrajina – další pohřeb demokracie a práva
Od prvních tzv. barevných a květinových revolucí z 1990. let v bývalých sovětských republikách a Jugoslávii až po „arabské jaro“ a ukrajinský „euromajdan“ máme co do činění se zásadním problémem. Každá z nich byla Západem profesionálně manipulována nebo dokonce uměle vyvolána za účelem rozšíření politicko-ekonomického vlivu, k dosažení vlastních geostrategických cílů. (První zprávy)

2349 Parazitický sektor lze odstranit http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3555-charles-hugh-smith-banky-jsou-zastarale-cely-ten-paraziticky-sektor-lze-odstranit

Parazitický sektor lze odstranit
Technologie už bankovní sektor přeskočila jako žába a učinila ho stejně zastaralým jako jezdecký bičík. Tak proč obětujeme 9% naší ekonomiky zastaralému parazitovi? (AC24)

2348 Výzkum na kosmických stanicích může pomoci s léčením rakoviny http://www.nasa.gov/mission_pages/station/research/news/tackling_tumors/index.html#.UxMjpFPA-XZ

Výzkum na kosmických stanicích může pomoci s léčením rakoviny
Věci se v beztížném prostoru nechovají vždy tím způsobem, jakým bychom očekávali. Vědci v případě rakoviny zjistili, že by to mohla být dobrá věc: Některé nádory jsou ve srovnání s tím, jak se chovají na Zemi, mnohem méně agresivní ve vesmírných podmínkách, kde je jen zbytková gravitace. (NASA)

2347 Kadyrov pohrozil lídrovi ukrajinských radikálů osudem Doku Umarova http://lenta.ru/news/2014/03/02/sector/

Kadyrov pohrozil lídrovi ukrajinských radikálů osudem Doku Umarova
Čečenský prezident Ramzan Kadyrov slíbil lídrovi radikálního ukrajinského hnutí "Pravý sektor" Dmitro Jarošovi osud Doku Umarova, vůdce kavkazských islamistických radikálů. Reagoval tak na výzvu Jaroše, aby je Umarov podpořil v boji proti Moskvě. (Lenta.ru)

2346 Kumpán na ministerstvu kultury http://levaperspektiva.cz/clanky/kumpan-na-ministerstvu-kultury/

Kumpán na ministerstvu kultury
Před pár dny prošla médii zpráva o tom, že ministr kultury Daniel Herman přišel se jmény svých náměstků na ministerstvu. Zpráva nevzbudila větší emoce, maximálně dala podnět k otázkám, kam se poděl dříve avizovaný umělec Vladimír Franz. Na něj ovšem v sestavě ministrových nejbližších podřízených a spolupracovníků místo nezbylo. Zato se na ministerstvu našel plac pro Reného Schreiera, který Hermanovi dělal ekonomického náměstka již během jeho působení v Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Veřejnost by přitom měla při zaznění Schreierova jména zpozornět. (Levá perspektiva)

2345 Policie rozšifrovala odposlechy Rittiga s Nečasovou http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=802489

Policie rozšifrovala odposlechy Rittiga s Nečasovou
Pro vyšetřovatele jde o posun zásadní. Policisté se tak nyní dostanou k dalším informacím, které Rittig a Nečasová spolu řešili. Oba jsou dnes obviněni. (Aktuálně)

2344 Časová osa http://www.mapovani.cz/casova-osa

Časová osa
Příběh České republiky trochu jinak, než jsme zvyklí. (Mapování.cz)

2343 Sametově nesametová Ukrajina http://www.omed.cz/Sametove-nesametova-Ukrajina-1.aspx

Sametově nesametová Ukrajina
V postmoderní době, kdy stát je nástrojem a sluhou mamonu (Mussolini to kdysi definoval jako fašismus), a z pohledu ulice nefunkční demokratické instituce hrají úlohu fíkového listu či opony, za kterou probíhá reálný děj privátních, většinou nadnárodních zájmů, jsou ekonomické a finanční zájmy i ukrajinské oligarchie rozhodující pro osud národa či společnosti. Zbytek je divadlo a geopolitické hrátky. (Outsidermedia)

2342 Alexandr Dugin: To je velká válka kontinentu (3. část) http://www.zvedavec.org/komentare/2014/03/5868-alexandr-dugin-to-je-velka-valka-kontinentu-3-cast.htm

Alexandr Dugin: To je velká válka kontinentu (3. část)
A.D.: Je třeba hrát o čas. V globálním světě dochází k oslabování americké hegemonie – a čím déle se budeme držet - v jakékoliv poloze, tím větší šance bude řešit vše mírně a klidně. Čas pracuje pro nás. (Politikus.ru via Zvědavec)

2341 Výběrem ministra obrany Ukrajina možná rozhodla o svém osudu http://www.blisty.cz/art/72335.html#sthash.0wotPidy.KeVCfNLW.dpuf

Výběrem ministra obrany Ukrajina možná rozhodla o svém osudu
...pokud dojde k nejhoršímu, žádná západní mocnost, ať už teď její zástupci šeptají ukrajinským politikům do ucha cokoliv, toho pro Ukrajinu neudělá o nic více, než pro Gruzii v roce 2008. Za této situace měl být ukrajinským ministrem obrany jmenován snad už raději Vitalij Kličko, který prokázal schopnost moderovat různé zájmy a vyrovnat se s různými perspektivami, než dacan Teňuch, na nějž ruské silové struktury zareagují jako býk na rudý hadr. (Britské listy)

2340 Bunker skladuje už 800-tisíc rôznych semien http://vat.pravda.sk/technologie/clanok/310085-bunker-skladuje-uz-800-tisic-roznych-semien/

Bunker skladuje už 800-tisíc rôznych semien
Do "bunkra apokalypsy" na Špicbergoch uložili ďalšie tisíce semien z 20-tisíc rozličných rastlín. Celkovo sa už vo večne zamrznutom trezore semien, ktorý strážia ľadové medvede, nachádzajú semená z 800-tisíc rôznych rastlín. Pri príležitosti šiesteho výročia sprevádzkovania krytu doviezli aj prvé semená z Japonska. To sa dosiaľ na projekte nezúčastnilo, ale názor zmenilo po tom, čo v roku 2011 zemetrasenie a vlna cunami zničili časť ich národnej kolekcie semien. (Pravda.sk)

2339 Janukovyč: Rozkaz střílet do lidí jsem nevydal. Za oběti mohou fašisté a Západ http://www.lidovky.cz/janukovyc-obeti-jsou-dusledkem-nezodpovedne-politiky-zapadu-pu4-/zpravy-svet.aspx?c=A140228_142246_ln_zahranici_msl

Janukovyč: Rozkaz střílet do lidí jsem nevydal. Za oběti mohou fašisté a Západ
"Nebyl jsem svržen. Byl jsem donucen opustit Ukrajinu, protože můj život byl bezprostředně ohrožen," prohlásil na brífinku ukrajinský exprezident Viktor Janukovyč. Janukovyč dále řekl, že je odhodlán bojovat za budoucnost Ukrajiny proti těm, kteří se moci chopili prostřednictvím strachu a teroru. Ze současné krize obvinil "nezodpovědnou politiku Západu". Odmítl rovněž odtržení Krymu a spekulace, že hodlá požádat o ruskou vojenskou pomoc. (Lidové noviny)

2338 Stát žádá v kauze ProMoPro skoro 400 milionů http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/264716-stat-zada-v-kauze-promopro-skoro-400-milionu/

Stát žádá v kauze ProMoPro skoro 400 milionů
Stát se rozhodl připojit jako poškozený k trestnímu řízení v kauze ProMoPro, Úřad vlády chce uplatnit škodu přes 388 milionů korun. Právě o tolik byla podle žalobců předražená zakázka na audiovizuální techniku, kterou zajišťovala firma ProMoPro během českého předsednictví EU. Loni na konci roku kvůli tomu státní zastupitelství obžalovalo 12 lidí. (Česká televize)

2337 Počet vězňů v USA stoupl o 800 % od té doby, co odstartovala "válka proti drogám" http://boingboing.net/2014/02/27/us-prison-population-up-800-s.html

Počet vězňů v USA stoupl o 800 % od té doby, co odstartovala "válka proti drogám"
Dobrá zpráva pro orgány činné v trestním řízení, vězeňské dozorce, drogové kartely a vězeňský průmysl - "válka proti drogám" je velmi zisková. Pro všechny ostatní je to ovšem hrůzostrašná zpráva. (Boing Boing) Pozn. edit.: Je otázkou, zda "válka proti drogám" je ten hlavní důvod. Jestli tou prapříčinou není privatizace amerického vězeňství.