Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 9617

ID Cislo Nadpis Url Text
10467 VIDEO: Číslo 25 000 zemřelých na Covid-19 v Itálii je podvrh, hoax a dezinformace italské vlády, ve skutečnosti na Coronavirus zemřelo jen 925 lidí, italské nemocnice zejí prázdnotou a lidé umírají na úplně jiné nemoci... https://aeronet.cz/news/video-cislo-25-000-zemrelych-na-covid-19-v-italii-je-podvrh-hoax-a-dezinformace-italske-vlady-ve-skutecnosti-na-coronavirus-zemrelo-jen-925-lidi-italske-nemocnice-zeji-prazdnotou/

VIDEO: Číslo 25 000 zemřelých na Covid-19 v Itálii je podvrh, hoax a dezinformace italské vlády, ve skutečnosti na Coronavirus zemřelo jen 925 lidí, italské nemocnice zejí prázdnotou a lidé umírají na úplně jiné nemoci...
Vittorio Sgarbi obvinil italskou vládu z otevřeného spiknutí proti italskému lidu s cílem nastolení diktatury a absolutní kontroly nad obyvatelstvem pod rouškou epidemiologické hrozby a ochrany zdraví! (Aeronet)

10466 Na kom si koronavir vylámal zuby? Na komunistech! https://vlkovobloguje.wordpress.com/2020/05/05/na-kom-si-koronavir-vylamal-zuby-na-komunistech/ Na kom si koronavir vylámal zuby? Na komunistech!Zas tak velká záhada, proč nemáme přeplněné márnice to nakonec není. Koronavir si vylámal zuby na bolševikovi, respektive na zbytcích dědictví po něm. Které / zatím/ ještě nikdo nerozkradl. (KOSA NOSTRA)
10465 Miliony Američanů nemají na nájem https://www.wsws.org/en/articles/2020/05/04/rent-m04.html

Miliony Američanů nemají na nájem
Podle lokalizovaného průzkumu PropertyNext platí, že 44 procent obyvatel New Yorku nemůže platit květnové nájemné. Celkem 6,4 procenta všech aktivních hypoték na bydlení je v dočasné platební neschopnosti, což podle finančního webu Bankrate prodlužuje splatnost rodinných hypoték. To představuje zhruba 8 milionů domácností zahrnujících hypotéky s nesplacenou jistinou ve výši 754 miliard USD. Podle Black Knight již nejméně 3,8 milionu majitelů domů hledalo úlevu na hypotékách a do konce dubna přestali platit, což je nárůst o 2 400 procent od začátku března. (WSWS)

10464 Extra špatná dobrá zpráva http://www.zvedavec.org/komentare/2020/05/8295-extra-spatna-dobra-zprava.htm

Extra špatná dobrá zpráva
Podle zjištění US Institutu pro výzkum politiky (IPS) smetánka amerických super-miliardářů zbohatla během tří týdnů v dubnu o 282 miliard dolarů. Je to obzvláště pozoruhodný výkon neboť ekonomika byla v prudkém skluzu a v prvním čtvrtletí spadla zhruba o 40 %. (Zvědavec)

10463 "Plýtvající" Spojené státy a Čína stíhaná Indii: Kterých 5 největších vojenských mocností utrácí více než bilion dolarů https://www.rt.com/news/487280-global-military-spending-2019/

"Plýtvající" Spojené státy a Čína stíhaná Indii: Kterých 5 největších vojenských mocností utrácí více než bilion dolarů
Globální výdaje na obranu rostly v roce 2019 nejvíce za posledních 10 let, což ukazuje, že trend nafukujících se vojenských rozpočtů je zde. Výdaje však ne vždy korelují s mocí, řekli kanálu RT analytici. (RT)

10462 Jak odpovědět Čechům na návrh vyjednávání o Koněvově pomníku? https://zen.yandex.ru/media/id/5e6f2f88608ea43150681d39/kak-otvetit-cheham-na-predlojenie-po-peregovoram-o-pamiatnike-konevu-5ea866343c46570d62e7c105

Jak odpovědět Čechům na návrh vyjednávání o Koněvově pomníku?
Před rozhovory je nutné oznámit, že v Rusku bylo zřízeno muzeum zlikvidovaných památníků sovětským vojákům, kteří osvobodili Evropu od fašismu - "Muzeum nevděčné Evropy". Před muzeem zřídit pamětní desku se slovy F. M. Dostojevského o vděčných slovanských a dalších národech. V muzeu u každého památníku či jeho úplné kopie, pokud byl zničen, budou dvě desky. Jedna bronzová, s popisem událostí té doby a hrdinských činů sovětských vojáků při osvobozování evropské vesnice, města či metropole. Druhá, "deska hanby" s popisem těch, kteří přijali rozhodnutí o likvidaci památníků, těch, kteří ho odstranili, a jaký přínos k osvobození své země tito lidé měli. (Yandex Zen)

10461 Jaroslav Bašta: Pražští ricinoví mučedníci https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/jaroslav-basta-prazsti-ricinovi-mucednici/

Jaroslav Bašta: Pražští ricinoví mučedníci
Takže poselství inspirované těmito vzpomínkami, které nám vnucují veřejnoprávní média u příležitosti 75. výročí osvobození Československa nakonec zní přibližně takto: Vy Češi nemáte být na co hrdí. V roce 1938 jste nebojovali, celou válku jste kolaborovali a udávali se navzájem, na holokaustu nesete stejnou vinu jako Němci a po válce jste své německé spoluobčany brutálně vyhnali a tvářili jste se jako vítězové. Sovětský svaz vás neosvobodil, ale okupoval, a jeho role v Druhé světové válce je přeceňována. Prahu přece osvobodili Vlasovci. Následky ruské okupace byly horší než té německé. Dle těchto tezí již víme, jak bude vypadat výuka naší historie dle dějeBISu. (První zprávy)

10460 NESTAČÍ JEN TRUCHLIT http://www.czechfreepress.cz/podoteky/nestaci-jen-truchlit.html

NESTAČÍ JEN TRUCHLIT
Už je to šest let, co jsme na internetu ohromeně hleděli na snímky lidí zavražděných 2. května 2014 v Oděse. Z videí bylo zřejmé, že útočníci vraždili s vášní... Jedna sekvence zachycovala skupinu dívek, sedících uprostřed chaosu na dlažbě. Zprvu to působilo téměř jako piknik, pak jsem poznala, že plní lahve benzínem. Vypadaly pracovitě a vesele, to je málo, přidej! hecovaly se, zatímco lidé uvěznění v hořícím domě už skákali z oken. A pak jsem si s děsem přečetla komentář českého novináře, který od svého psacího stolu vytipoval v zuhelnatělých tělech obětí ruské agenty... (CFP!)

10459 Bez solidarity není imunity. 11 bodů ke koronavirové krizi https://a2larm.cz/2020/05/bez-solidarity-neni-imunity-11-bodu-ke-koronavirove-krizi/

Bez solidarity není imunity. 11 bodů ke koronavirové krizi
Každá krize je také příležitostí k pozitivní změně. Ta současná krize ukazuje, že imunita nás všech, jednotlivců i společnosti jako celku, není možná bez sounáležitosti. I stát a vláda tedy musejí následovat příkladu široké veřejnosti a její spontánní aktivity ve prospěch ostatních, kteří to potřebují nejvíc. Proto se domníváme, že právě teď je čas obrátit se na vládu a parlament s jasnými požadavky vyplývajícími z toho, co už nám pandemie ukázala. Následuje 11 bodů, jejich vysvětlení a podpisy signatářů petice. (A2larm)

10458 Ruský pistolník v Praze http://www.zvedavec.org/komentare/2020/05/8294-rusky-pistolnik-v-praze.htm

Ruský pistolník v Praze
Třešničkou na dortu všech podobných stupidností je skutečnost, že nový ruský zákon o trestech za poškození pomníků a památníků padlým i mimo území Ruska je kopií v podstatě stejného zákona Spojených států amerických. Takže kdyby někdo velkou měrou zneuctil například plzeňský pomník Díky, Ameriko!, tak může být americkým soudem odsouzen velmi podobně jako náš hrdinný rek z Prahy 6. Ale takové myšlenky jsou asi velmi nevhodné při současném protiruském tažení, není-liž pravda? I když je americký a ruský zákon stejný, tak je přece nad slunce jasnější, že ten ruský je nedemokratický. HOWGH! (Zvědavec)

10457 Čtenář KN ze Španelska: Na virus léky proti malárii, kvůli základnímu příjmu snad budou předčasné volby https://www.kulturni-noviny.cz/nezavisle-vydavatelske-a-medialni-druzstvo/archiv/online/2020/9-2020/ctenar-kn-ze-spanelska-na-virus-leky-proti-malarii-kvuli-zakladnimu-prijmu-snad-budou-predcasne-volby

Čtenář KN ze Španelska: Na virus léky proti malárii, kvůli základnímu příjmu snad budou předčasné volby
Návrh na nepodmíněný příjem pro každého je 500 euro měsíčně, blokují to lidovci a strana Vox, což jsou prohrobci Francova fašistického režimu. Zatím se zavedlo pravidlo, že podnikatelům postiženým karanténou se vrací 70 procent toho, co odvedli na daních, a rodinám a lidem bez práce se zavedla dávka 430 euro měsíčně. Lidé ale ten nepodmíněný základní příjem chtějí, a mluví se i o předčasných volbách, což si zároveň teď technicky nikdo nedovede ani představit… (Kulturní noviny)

10456 Trump blokuje federální pohřební pomoc rodinám obětí COVID-19 https://www.wsws.org/en/articles/2020/05/02/fema-m02.html

Trump blokuje federální pohřební pomoc rodinám obětí COVID-19
Prezident Donald Trump zakázal Federální agentuře pro řízení mimořádných událostí (FEMA), aby účelově využila dotaci ve výši 45 miliard USD přidělené této organizaci prostřednictvím zákona CARES. FEMA nesmí pomoci rodinám a příbuzným, kteří platí náklady na pohřby vzniklé v důsledku COVID-19. Ale FEMA alespoň včas objednala dalších 100 tis. plastových pytlů (body-bags) pro oběti koronaviru, což dotace umožňuje. (WSWS)

10455 Pracující v masokombinátech USA se brání nucenému nástupu do práce https://www.wsws.org/en/articles/2020/05/02/meat-m02.html

Pracující v masokombinátech USA se brání nucenému nástupu do práce
V pátek bylo potvrzeno, že 890 z 2 200 pracovníků ve vepřovém závodě Tyson Foods v Logansportu bylo pozitivně testováno na COVID-19. Ohromující 40 procentní míra infekce představuje nárůst o více než 700 případů v porovnání s počtem hlášeným místním lékařským oddělením minulý týden. Navzdory riziku, které představuje zdraví nakažených pracovníků pro jejich rodiny a blízké, šéf oblasti Cass County řekl místním médiím, že spolu s podnikem Tyson plánují znovuotevření závodu Logansport od příštího týdne v souladu s pokynem prezidenta Trumpa. (WSWS)

10454 Slabá účinnost remdesiviru potvrzena testy https://www.wsws.org/en/articles/2020/05/01/pers-m01.html

Slabá účinnost remdesiviru potvrzena testy
Pacienti, kteří dostávali remdesivir a měli pokročilé respirační příznaky způsobené virem COVID-19, měli průměnou dobu zotavení 11 dní, ve srovnání s 15 dny u pacientů, kteří dostávali placebo. To je zlepšení o 31 procent. Tisková zpráva National Institutes of Health dále tvrdí, že míra úmrtnosti u uživatelů léku klesla z 11,6 procent na 8,0 procent. Šéf NHI (dr. A. Fauci) poznamenal, že tyto výsledky nejsou statisticky významné. Ke stejnému záběru došla klinická studie publikovaná v hlavním lékařském časopise The Lancet. (WSWS)

10453 USA varovaly NATO před koronavirem už listopadu 2019 https://freewestmedia.com/2020/04/27/us-alerted-nato-of-corona-outbreak-in-november-2019/

USA varovaly NATO před koronavirem už listopadu 2019
Časopis The Times of Israel napsal, že americké zpravodajské agentury upozornily na epidemii koronaviru v Číně už v listopadu 2019. Američané vydali tajnou zprávu o propuknutí epidemie ve Wu-chanu. Deník tvrdí, že informace o nemoci tehdy ještě nebyly veřejně dostupné, ale čínská vláda to už věděla. Administrace prezidenta Trumpa byla upozorněna, ale jeho kancelář „to nepovažovala za zajímavé“. USA se přesto rozhodly varovat alespoň dva spojence: NATO a Izrael. Izraelský ministr zdravotnictví na epidemii ve Wu-chanu nereagoval, podobně jako NATO a USA. (Free West Media)

10452 Stát jako krizová pojišťovna pro rentiéry, spekulanty a velký byznys https://a2larm.cz/2020/05/stat-jako-krizova-pojistovna-pro-rentiery-spekulanty-a-velky-byznys/

Stát jako krizová pojišťovna pro rentiéry, spekulanty a velký byznys
Česká pravice se s dojemnou péčí stará o nejméně ohroženou skupinu obyvatel, a to vlastníky nemovitostí, kteří jsou rentiéry. Pravicí navrhované státní garance za nájemníky by nešly jenom pomyslným drobným pronajímatelům, ale hlavně velkému byznysu Radovana Vítka, CIB a Bakalových pohrobků z Residoma, z nichž někteří by se dali označit jako obchodníci s chudobou. (A2larm)

10451 Utíkají nám stovky miliard! I teď! Švihlíková rázně k „parazitům“ https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Utikaji-nam-stovky-miliard-I-ted-Svihlikova-razne-k-parazitum-622436

Utíkají nám stovky miliard! I teď! Švihlíková rázně k „parazitům“
Ekonomka Ilona Švihlíková se pustila do českých politiků. Vyčetla jim, že se nesnaží definovat české národní zájmy a tvrdě za nimi jít. Švihlíková však u politiků v tomto směru nevidí žádnou vůli ke změně. A tak z Česka dál odtékají stovky miliard zahraničním vlastníkům firem. Podle Švihlíkové je to dáno i tím, že čeští politici v minulosti učinili některá rozhodnutí, která by podle ekonomky mohl učinit jen idiot. (Parlamentní listy)

10450 Řeporyje mají památník vlasovcům, doplňuje ho ruský tank s německou přilbou https://www.idnes.cz/praha/zpravy/pomnik-vlasovci-diplomacie-reporyje-novotny-rusko.A200501_090455_praha-zpravy_zdo?utm_source=twitter&utm_medium=wall&utm_campaign=idnes#anketa-progress-A20200501_bur_441 Řeporyje mají památník vlasovcům, doplňuje ho ruský tank s německou přilbouPražské Řeporyje mají od čtvrtka pamětní desku připomínající padlé vojáky Ruské osvobozenecké armády, takzvané vlasovce. Nechalo ji tam instalovat vedení městské části v čele se starostou Pavlem Novotným. Vedle desky stojí umělecké dílo od sponzora, který si nepřeje být jmenován. (iDnes)
10449 Poměry nepoměry https://www.kulturni-noviny.cz/nezavisle-vydavatelske-a-medialni-druzstvo/archiv/online/2020/9-2020/pomery-nepomery

Poměry nepoměryPřed očima tu mizel vzrostlý les, který vysázel lesník snad koncem předminulého století. V době, kdy ruční (a zručné) skácení, nařezání a odvětvení takového velikána trvalo třeba půl dne. Zůstal po něm tehdy nizoučký pařez, hrázka klád, vytříděné a očištěné větve na topení. A bylo k tomu zapotřebí značného fyzického úsilí, což bylo svým způsobem i přirozené omezení. Mizí les, který předek dnešního hospodáře koupil jako důležité rozšíření stávajícího majetku, z něhož žil celý jeho rod. Les, který se postupně těžil, ale i průběžně obnovoval, teď zmizel za dva dny. (Kulturní noviny)

10448 Program PPA pro malé firmy v USA zkolaboval https://www.wsws.org/en/articles/2020/04/29/smal-a29.html

Program PPA pro malé firmy v USA zkolaboval
Jakmile 310 miliardový program (náš článek zde) začal přijímat žádosti o půjčky, téměř okamžitě zkolaboval počítačový systém zahlcený objemem žádostí. Cynthia Blankenship, místopředsedkyně Bank of West se sídlem v Texasu, pro Financial Times řekla: „Nejprve se stránka nenačte, a pak nám ukázala chybovou zprávu.“ Problémy pokračovaly po celý den. Manažerka uvedla, že její banka byla schopna zpracovat pouze 15 žádostí. (WSWS)

10447 Statistika epidemie v USA https://coronavirus.jhu.edu/

Statistika epidemie v USA
Počet úmrtí COVID-19 v USA ve středu (29.4.) byl 60 207 obětí, podle statistiky z Johns Hopkins University. Podle jejich informace byl v USA oficiálně hlášeno celkem 1 030 487 případů. Nejvíce trpěl stát New York - 299 691 případů a 23 384 úmrtí, z nichž většina byla přímo ve městě New York. Dalšími nejvíce zasaženými státy byly New Jersey s 6 771 úmrtími, Michigan s 3 673 úmrtími a Massachusetts s 3 153 úmrtími. (Coronavirus Resource Center)

10446 Miliony nezaměstnaných v USA nemohly podat žádost o pojištění v nezaměstnanosti https://www.epi.org/blog/unemployment-filing-failures-new-survey-confirms-that-millions-of-jobless-were-unable-to-file-an-unemployment-insurance-claim/

Miliony nezaměstnaných v USA nemohly podat žádost o pojištění v nezaměstnanosti
Průzkum zveřejněný v úterý Institutem pro hospodářskou politiku (EPI) ukazuje, že v USA se výrazně podceňuje skutečný počet lidí, kteří přišli o práci od 15. března. Oficiální číslo je 26,5 milionu pracovníků, kteří během posledních pěti týdnů požádali o dávky v nezaměstnanosti. Průzkum zjistil, že na 10 lidí, kteří uvedli, že během předchozích čtyř týdnů úspěšně požádali o dávky v nezaměstnanosti: 1) tři až čtyři další lidé se pokusili přihlásit, ale nemohli se dostat přes systém, aby mohli uplatnit nárok; 2) dva další lidé se nepokusili přihlásit, protože to bylo příliš obtížné. (EPI Blog)

10445 První testy Remdesiviru ukazují, že je neúčinný https://freewestmedia.com/2020/04/26/first-trial-for-remdesivir-shows-it-has-no-effect-insider-trading-suspected/

První testy Remdesiviru ukazují, že je neúčinný
Zprávy o selhání Remdesiviru byly zveřejněny v databázi klinických hodnocení Světové zdravotnické organizace, ale později byly odstraněny. Mluvčí WHO k tomu řekl toto: „Autoři poskytli WHO návrh studie , která byla neúmyslně zveřejněna na webových stránkách a odstraněna, jakmile byla chyba zjištěna. Studie o Remdesiviru prochází kritickou evaluací a čekáme na konečnou verzi studie, než WHO vydá komentář.“ (Free West Media)

10444 Kauza pomníku maršála Koněva: Pro určité sochy se dlouhodobě připravuje koncentrák http://www.novarepublika.cz/2020/04/kauza-pomniku-marsala-koneva-pro-urcite.html

Kauza pomníku maršála Koněva: Pro určité sochy se dlouhodobě připravuje koncentrák
Socha maršála Koněva, která dříve stála v pražské Bubenči, je nyní uložena v depozitáři v Měšicích v Praze-východ. Socha se má následně přesunout do Muzea paměti 20. století, jehož vybudování chystá hlavní město. Socha bude muzeu zapůjčena zdarma a dál zůstane majetkem Prahy 6, uvedl dříve mluvčí Prahy 6. Chápu to tak, že pro určité sochy se dlouhodobě připravuje a vytváří jakýsi dehonestující koncentrák. To má být to důstojné zacházení a zajištění péče jejich udržování a přístupu k nim v pojetí Petříčka, protože jsme se prý nezavázali k tomu, kde by socha měla být umístěna. (Nová republika)

10443 Prohlubující krize může připravit milióny Američanů o zdravotní pojištění https://www.epi.org/blog/9-2-million-workers-likely-lost-their-employer-provided-health-insurance-in-the-past-four-weeks/

Prohlubující krize může připravit milióny Američanů o zdravotní pojištění
Blog nestranický think-tanku Economic Policy Institute (EPI) napsal, že v průběhu předchozích čtyř týdnů přišlo během pandemie coronaviru a celonárodní ekonomické stagnaci asi 9,2 milionu Američanů o zdravotní pojištění. Až 35 milionů Američanů by mohlo v příštích několika týdnech ztratit základní zdravotní pojištění. (Economic Policy Institute)