Rád čtu nadpisy v nezávislých korporátních webech, jako jsou například Britské listy. Naše oficiální korporátky už vůbec nemá cenu číst. Letmým pohledem během prázdnin jsem zjistil, že už je v nich pouze sport a oslava geniálních a moudrých bankéřů z ČNB. Finanční mudrcové byli nejprve korporátními médii oslaveni za devastaci koruny a nyní za zvednutí úrokových sazeb. V dnešní bezútěšné době je útěšné vědět, že jsme se znovu dostali do epochy středověkého feudalismu, kdy nám vládne neomylná skupina korporátních a banksterských dogmatiků, kteří stojí mimo rozum, a tím pádem i mimo zákon, zločin a trest. Zkrátka, nová demokracie chce ve vedení nový typ demokratů.

Tím jsme konečně u cholery v Jemenu, kvůli které se rozplakal krokodýlími slzami britský Guardian a následně i Britské listy zde. O vývoji v Jemenu byly tyto naše dva poslední články:


Popis příčin humanitární katastrofy v Jemenu byl v článku ze srpna 2016:


US a NATO válka v Jemenu vedená po boku Saúdů je popsána v syntetickém článku z roku 2015 pod názvem Špinavá válka v Jemenu a účelové pokrytectví Západu. Zde také najdete odkazy na předešlé analýzy e-republiky k otázce občanské války Jemenu.

Cholera spadlá z nebe

Podívejte se na současnou statistiku světové zdravotnické organizace (WHO) vydanou kvůli humanitární katastrofě v Jemenu přepočtem na 100 občanů této země.



A nyní konečně k té zajímavé otázce, proč po dvouletém plošném bombardování civilní infrastruktury, měst a celého státu, včetně nemocnic a škol, vypukla cholera. Saúdská Arábie si bomby kupuje v Izraeli a zemích NATO, především USA. A Saúdové mají dost peněz na to, aby zavřeli mediální ústa všem mediálním korporátkám, které žijí z jejich legální reklamy a z jejich nelegálního uplácení novinářů. Příkladem hodně kvalitní a dnes typické manipulace faktů pro Saúdy je současný rozbor situace v Le Mondu, které dnes patří finanční skupině Rothschildů. Tyto noviny vlastněné bankovní korporací pochopitelně podporují neoliberální a korporátní kurz jejich bývalého bankovního zaměstnance a dnešního francouzského prezidenta Macrona. První článek ze šestidílné série o Jemenu najdete zde. Pro americké noviny platí totéž v bleděmodrém.

Cholera v Jemenu je oceněna podle ekonomických vztahů se Saúdskou Arábií. Tato wahabitská klanová despocie aktivně podporující ozbrojený teroristický džihád v dnešní krizi platí hodně za to, že média o jejich špinavé válce v Jemenu mlčí. A mlčí se také z dalšího dobrého důvodu. Cholera vznikla tím, že Saúdové systematicky bombardují NATO-bombami civilní odsolovací zařízení vody. Tím způsobili první infekční epidemie a již v březnu tohoto roku vypukla první epidemie cholery. Po bombardování Saúdů například zůstalo bez vody město Taíz s přibližně milionem obyvatel, v poušti a ve vedrech kolem 50 °C. Podle UNICEF umírá v Jemenu každých 10 minut jedno dítě. Takže se podívejme na mapy a ptejme se kde, ve kterých regionech Jemenu, a hlavně proč vypukla cholera.

Cholera, plošný hladomor a boj o ropu

A nyní k tomu důležitému, tedy k choleře a k mlčení Západu. My staří ještě víme, že Jemenské státy byly dva: Jižní Jemenská lidová republika koketovala s "táborem míru a socialismu" a severní Jemenská arabská republika zmítaná občanskou válkou byla pod velkým vlivem Ligy arabských států. Po rozpadu sojuzu vznikl jeden stát v roce 1990. A nyní se podívejte na bojovou mapu starou asi rok, která kopíruje toto původní rozdělení Jemenu na severní a jižní část. Severní část patří šíitskému kmenu Húthů pod vlivem Íránu a jižní část patří Saúdům a pochopitelně al-Kájdě.



Barevná revoluce zde vypukla v červnu 2004, kdy náboženský vůdce Hussein al-Houthi vyhlásil vzpouru proti prosaúdské vládě. Protisaúdská barevná revoluce za kmenovou demokracii uspěla a šéf poražené loutkové vlády utekl do Saúdské Arábie. Od té doby běží v zemi trvalá válka. Saúdové stejně jako Američané ve Vietnamu při prohrané válce začali plošně bombardovat vzbouřená civilní města. A nyní se podívejte, ve kterých oblastech země vládne hladomor a kritický stav.



Jaká náhoda! Hlavní kritická oblast se týká povstaleckého severního Jemenu, který Saúdové nemohou dobýt. Húthové dnes naopak expandují do svých historicky daných kmenových enkláv v Saúdské Arábii (provincie Najran, Jizan, Asir). Staré koloniální hranice mocensky dané Brity opět přestávají platit, když jde o válku. A nyní poslední mapa, která spojuje hladomor, válku a mlčení koupeného Západu. Podívejte se, ve které oblasti se nacházejí hlavní ropná pole, zásoby ropy a strategické ropovody.



Jaká náhoda! Hlavní ropná oblast se kryje s oblastí vojenských operací Saúdů, leteckého bombardování obyvatelstva, systematického ničení civilní infrastruktury a prakticky celá se nachází pouze na území severního Jemenu. A pochopitelně se také kryje s hlavní oblastí hladomoru a cholery, které vypukly po masakrech Saúdů reagujících na úspěšnou barevnou revoluci oblasti historicky po staletí ovládanou Húthy. A je po zbytečném lhaní za drahé peníze. Hledej západní ropu a najdeš jemenský hladomor.

Proč vést špinavou válku a proč je třeba nechat umírat děti na choleru

Začněme podstatným - cena ropy spadla na polovinu, Saúdové přitom zvýšili těžbu s tím, že zničí Rusy a frakování v USA. Výsledkem bylo ohromné zadlužení Saúdů, kteří si zvykli žít ve svém kmenovém socialismu jako v Alibabově jeskyni plné pokladů. Částečná privatizace jediného státního ropného koncernu Aramco je krach. Původní ocenění zásob ropy a majetku společnosti udělané Saúdy znělo na dva bilióny dolarů, nezávislý posudek ukázal čtvrtinovou cenu. Zásoby jsou nadsazené, hlavní pole Gáwar se blíží vyčerpání.

Proto bylo třeba zabrat Jemen a jeho ropné bohatství. Dokud zde vládla loutková vláda Saúdů, nebylo potřeba dělat nic, jen tiše rabovat nerostné bohatství kolonie ovládané Saúdy a Západem. Po barevné revoluci je s rabováním ropy konec. Jemenci umí bojovat stejně dobře jako Afghánci, které nikdo nikdy neporazil. Ani Britové, ani Rusové a dnes ani Američané a NATO. Severní Jemenci jsou ze stejného těsta. Je to nezávislý a hrdý kmenový svaz, který tisíciletí bojoval v poušti o svobodný a nezávislý život. A nyní je jasné, proč Saúdy uplacený Západ mlčí k humanitární katastrofě v severním Jemenu.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!