Milí soudruzi ve zlodějnách!

Já už fakt ničemu nerozumím, proto vám píšu. Dvacet let mi tady vykládáte, že každý se má starat o sebe, že je třeba zmenšit stát na nulu, která nám dnes konečně patří. A že nemáme platit mzdu vyšší, než žádnou, aby se lidi zbytečně nerozmlsali, protože pak by ty socky nakonec chtěly i mzdu minimální. Všechny zákony jsme si na to napsali a schválili. Montovny jedou jako zběsilé a Němci nemusí až do Bangladéše, když tu Bangladéš mají tady, s českýma ručičkama a s držením huby a kroku. Kecy o minimální mzdě jsou prý komunistická propaganda z dob, kde jsme ještě všichni spolu seděli na sekretariátech.

A teď Dlouhý začal na hospodářské komoře vykřikovat, že se mají pracujícím sockám zvednout mzdy. A ještě s tím šel do televize, je snad praštěný? To je zase komunista, nebo co? Jsem taky bývalý nomenklaturní kádr, jako Dlouhý a Klaus. Ale neměl jsem tolik chucpe, abych šel do partaje, a pak na katolickou výšku. Ještě že Dlouhý skončil u toho židovského Goldíka, ale tomu chlapovi dnes fakt není co věřit. Podezřívám ho z toho, že se spolčil v té zednářské Belgii na katolické ekonomce v Lovani i s tajnými jezuity. A teď už fakt neví, která bije.

To si Dlouhý fakt myslí, že v mojí zprivatizované fabrice, která dostala na hubu po stopce exportu do Ruska, budu ještě zvyšovat mzdy? A zrovna teď, když celý světový ekonomický cirkus jde do kytek, i se zadluženým dolarem? A navíc jsem musel přestěhovat všechny své černé prachy z Panamy do New Yorku. A teď se jen klepu, kdy ti amíci zvednou telefon a zase budou diktovat, co všechno nemožného a šíleného mám pro ně v Česku udělat. Jako by jim nestačilo, že to rozkrádali s námi, a že mají všechny naše i světové nakradené prachy u sebe. Jinak by jim ten dolar klekl už před deseti lety.

A do toho přišel ten megatunelář Juncker, který z Lucemburska udělal legální pračku na peníze. Také jsem to tam měl, ale nakonec Lucembursko tolik nevynášelo. Tak raději vykrádám blbce tady a pas mám z Monaka, když jiní zase bydlí na Floridě. Ti byli možná chytřejší, protože ty prachy z Panamy mají vlastně u sebe doma. Ale k věci. Ten Juncker taky začal vykřikovat v Bruselu, že máme zvýšit mzdy. A dokonce kecá jako ten Dlouhý, že máme sockám slušně platit. Bodejť, jejich těžce vydělané prachy to nejsou. Platíme toho EU-komedianta pro lid stejně, jako toho experta Dlouhého na komoře. Bruseláci sobě přidávají každou chvíli, ok, vždyť pro nás šlapali vodu a zařizovali eurodotace. A ty jsme fakt potřebovali.

Eurodotacemi jsme tady spolehlivě zničili konkurenci a koupili si celé partaje, dokonce i ty pitomé socany a chytré komouše. Vlastně nám v Bruselu zařídili klasický socialismus, a za eura, a to zas není tak špatný kšeft. Komouši by se na něco tak chytrého nikdy neshrabali, na to je třeba někoho od Goldíka. Ale proč máme vedle uplacených politiků ještě přidávat i sockám ve fabrice? A těch jsou celé mraky, na rozdíl od těch koupených kecalů. A ještě začali ti neoliberální lídři v Bruselu vykřikovat, že se musí zavést slušná minimální mzda. A to prý taková, která zajistí "obstojný životní standard". Tak, kde to jsme? To jsme zase komouši, nebo co? Máte vy vůbec rozum, takové věci vykládat nahlas normálním lidem u telky, nebo to pouštět do našich vlastních novin?

Hoši, tak pozor. Nemůžu se zbavit dojmu, že tady něco smrdí. Golf, chlastačky a vysokoškolačky jsou jedna věc, ale prachy a byznys, to je věc druhá. Vy na nás chystáte nějaký tunel. Komoušům to vydrželo půl století, ale tento cirkus jde po dvaceti letech úplně do kytek. Máme nakradeno a vyděláno, to jo. Ale teď je tady horda emigrantů, svět je ekonomicky a politicky v kýblu, EU funguje jak socialistická dotační kantýna, Rusáci měli být dávno na lopatě, a přitom zařizují s Čínany pád dolaru. Nic proti bývalé komoušské závodce, pokud v ní kradu, jako kdysi náš partajní vedoucí. Jenže tady to smrdí neoliberálním krchovem. Privatizoval jsem proti podpisu fabriku, ve které jsem léta dělal náměstka, tak o tom něco vím.

Vy tam nahoře se začínáte zařizovat pro sebe, jako to jedno procento nomenklaturistů na komunistickém úvé, když to šlo za pěrestrojky Gorbyho taky do kytek. A nás tady dole asi mají pověsit na ulici, jestli bude další samet bez sametu. A vy si vyletíte někde na Měsíc, a budete se nám smát do ksichtu. Jinak si nedovedu vysvětlit ty vaše kecy o vyšší minimální mzdě. Máme přece naše policajty, vojáky a politiky, máme koupená média a parlament, máme lidi v hrsti přes banky, platební karty, bankomaty a hypotéky, patří nám fabriky, obchodňáky pro chudé, a vlastně celý svět. Tak proč po mně chcete, abych těm sockám přidával na platě, když ty vyrobené šmejdy teď v krizi nemám kam prodat? To si mám na ty platy od vás půjčit za vaši bankovní lichvu, nebo co? A stejně ty EU-prachy a dluhopisy mají cenu záchodového papíru, jak my všichni dobře víme, když se ten spolek rozpadá.

Aha, tak to je váš plán. My jsme lidem ukradli tu jejich pitomou revoluci, a vy nám teď ukradnete i to, co jsme jim za dvacet roků ukradli. Jasně. Ono toho stejně už moc nezbylo, a u koryta je příliš mnoho hladových rypáků se stranickými průkazkami v kapse, jako za komoušů. Vy jste nám zařídili krizi, naše nakradené a vydělané prachy jsou ve vašich bankách. My jsme vidět, protože máme ty fabriky a vily na kopci. Ale vy ne, protože sedíte v bankách a v investičních fondech, kam my jako blbci cpeme ty naše nakradené a vydělané prachy. Všechno máte venku, vaše prachy jsou v daňových rájích, bydliště máte na Floridě. Teď už je jasné, koho tady zlynčují a pověsí jako prvního.

A to nás ještě chcete nahnat do války s Ruskem, fakt výborný nápad. Jako bývalí komouši musíte vědět, že jít na Rusa je čistá sebevražda. Takovou hovadinu vymyslí jen chorá hlava za oceánem, která bude ten masakr ruskou motorovou pilou sledovat na velkoplošné telce. Takže, soudruzi, takto ne. Po té prohrané válce prohrajeme i my, protože další revoluce nás o všechno připraví. Stejně se komouši dostali k majetku po válce, a neměli jsme se u nich zase tak špatně. A vy za oceánem se nám budete smát do ksichtu, protože ty naše zprivatizované fabriky jsou podfinancované už teď. Na subdodávkách pro Němce se slušně vydělat nedá, a ruský trh jste nám zarazili. A po válce zase přijedete na bílém koni, a ty vylágrované a vybombardované fabriky si koupíte proti podpisu, jako za Klause. Hloupým a zblblým lidem dáte zase práci a kus chleba, a nám na hroby dáte zvadlé kytky za dvacku.

Takže tady máte průkazku, a já jdu zase ke komoušům. Kradou s námi úplně stejně, koupení jsou taky úplně stejně, ale budou dělat tu novou revoluci v ulicích. A navíc se mi zdá, že proti těm vylízaným neoliberálním palicím v telce je tam pár chytrých lidí. Znám je z mejdanů, a ti mají pod čepicí. Kapitalismus to jo, ten mastí s námi. Ale kecy pro blbce si nechali stejné, takže to budou mít u lidí zase dobré. Přemýšlet je třeba, a včas, jako to děláte vy, s tím populistickým kotrmelcem směrem k vyděšeným sockám. Zahazovat průkazku modrých strak nebo koupených socanů až potom, co mi vypálí vilu i s trezorem, to je fakt kravina.

Tak se v tom cirkusu bavte dál, ale beze mě. Červenou vstupenku jsem si koupil už dávno, v hospodě jsem poseděl, dobře popil a pojedl, nestěžuji si, a moje děcka na Západě také ne. Ale teď přichází mastný účet. Proto je třeba jít včas na záchod a oknem domů, a nechat zaplatit jiné neoliberální blbce. Tento postup jistě chápete, a perfektně mu rozumíte. Vždyť jsme ty zlodějny dělali podle stejného scénáře celý život. Jenže teď jste tu boudu ušili i na mne, a to není fér.

Takže sbohem a šáteček, a kočírujte jiné blbce!

Váš bývalý červený a bývalý neoliberální Franta Vyskoč


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!