Velká koalice je na spadnutí. Vítěz CSU z Bavorských voleb Seehofer nechce ani začít vyjednávat se Zelenými. Přání investičních bankéřů z Goldman Sachs, Deutsche Bank a ECB vytvořit velkou, silnou koalici CDU/CSU a SPD, už nestojí zřejmě nic v cestě a voliči vyšli svou volbou těmto přáním vstříc. Tento víkend proběhnou volby v Rakousku. Nechme se tedy překvapit! A podívejme se, kdo vyhrál a kdo prohrál.

Vítěz se stal stranou důchodců (CDU/CSU +7,7 %)

Celkem 24 milionů německých penzistů pomohlo k drtivému vítězství kancléřky Angely Merkelové. Podle volební účasti občanů nad 70 let je jasně vidět, že 54 % volilo CDU/CSU a 28% SPD. Podívejte se na graf zastoupení 70letých ve stranách.Starší lidé nevolili naopak Zelené, Die Linke, FDP a ani novou euroskeptickou stranu Alternativa pro Německo. Postarali se tedy o to, aby se do německého Bundestagu nedostali Svobodní – FDP a nová, k euru kritická strana AfD.

Vítězství unie CDU/CSU má pouze jedno jméno: Angela Merkelová. Němci jsou přesvědčeni, že je zastupuje ve světě dobře a navíc se starší generaci daří pořád ještě velmi dobře. Ekonomika díky exportu a „flexibilní“ a stále levnější pracovní síle šlape, a to i přes neustálé „zachraňování“ jednou zadlužených států jihu, podruhé marodných bank na příkaz z ECB, a to všechno za stále narůstajícího státního zadlužení. Dluh roste, i když výběr daní dosahuje největších rekordů v historii. Jsou to zřejmě němečtí důchodci, kteří jsou přesvědčeni, že slib Merkelové, že o své penze a vklady na účtech nepřijdou, bude dodržen, i kdyby z nebe trakaře padaly.

CDU/CSU volili i bývalí příznivci SPD – celkem 120 tisíc voličů. Zřejmě pochopili, že socialisté dnes nejsou právě ti, kteří by bránili zájmy pracujících lidí a kancléřka velmi šikovnou politikou a vystupováním dokázala přesvědčit, že i téma sociální politiky CDU/CSU zvládne lépe než SPD.

Neuvěřitelné je, že k CDU přešlo i 120 tisíc bývalých voličů levicové strany Die Linke, která prosazuje tvrdý postoj proti finančním spekulantům a burcuje proti narůstající moci oligarchické a finanční lobby v Evropě.

SPD (+ 2,7 %)

370 tisíc hlasů přišlo od Linke, 530 tisíc od bývalých voličů FDP a 550 tisíc od Zelených. SPD se tak stává pravděpodobným dalším vítězem a veškeré signály ukazují, že vytvoří pravděpodobně s CDU/CSU velkou koalici. Toto přání vyjádřila před volbami i Deutsche Bank a dva dny po volbách i investiční banka Goldman a Sachs. Zřejmě takto získá plán vytvoření politické unie – Spojených států evropských pod taktovkou diskrétních elit v pozadí již skutečně reálnou podobu.

FDP (-9,8 %)

Největší ztrátu utrpěli jednoznačně Svobodní. Podle posledních zpráv litují odchodu této strany z parlamentu nejvíc němečtí podnikatelé. Vítězí finanční kapitál, nikoliv reální podnikatelé. Ti jsou si dobře vědomi, že chytili Černého Petra. Eurobondy jsou na cestě, vůdčí role Německa při sjednocování Evropy do politické unie bude však Němce něco stát. A to se nemůže neodrazit na zdrojích určených pro reálnou ekonomiku.

Zelení (-2,3 %)

Problematika životního prostředí se stává agendou hlavních politických stran. Angela Merkelová nejen že podpořila rozvoj obnovitelných zdrojů energie, nýbrž přiznala práva homosexuálním párům. V době jejího působení byla zrušena i povinná vojenská služba. Navíc museli Zelení čelit útokům, že údajně podporovali pedofily, čemuž se sice ubránili, ovšem mediální obraz strany tato aféra značně poškodila.

Alternativa pro Německo (+ 4,7 %)

Euroskeptici se nedostali sice do parlamentu, neznamená to však, že je všem dnům konec. Blíží se volby do Evropského parlamentu a strana má potenciál mobilizovat své příznivce. Překvapením voleb bylo, že tuto stranu volili vesměs mladí voliči, kteří si vyhledávají informace prostřednictvím internetu a nejsou tak snadno manipulovatelní.

Závěr

Vypadá to jako spiknutí Metuzalémů. Jako by se vize, vyjádřená v knize Franka Schirmachera, Das Methusalem Komplott, vydaná v roce 2004, začala naplňovat. Varování, že v Evropě ovládne budoucnost starší generace a mladí mít prostor nebudou, se stává ve světle rostoucí nezaměstnanosti mladých po celé Evropě děsivou realitou.

Bail-out nebo bail-in nejsou zrovna předmětem analýz a diskusí v mainstreamových televizích nebo tištěných médiích, které obvykle sleduje generace seniorů. Tím se vysvětluje, že právě tato voličská skupina je mnohem náchylnější uvěřit vládní propagandě.

Z prvních volebních analýz, publikovaných v Německu je tedy zřejmé, že existuje velká propast mezi generacemi, které jsou informovány z různých zdrojů. Mladší generace sleduje internet, je si vědoma toho, že nemá a nebude mít stejné podmínky jako stávající generace penzistů, a to se může stát ve společnosti plné generačních konfliktů velmi nebezpečnou třaskavinou.

Zdroje: Wikipedia, Deutsche Wirtschaftsnachrichten, FAZ.de