Jelikož je pro leckoho velmi těžké poslouchat 2,5 hodinový rozhovor, neboť čas jsou peníze, přináším stručný komentovaný výtah, jehož přečtení zabere přibližně 15 minut.

Ukrajina

Začínáme s „nevyprovokovanou“ agresí Ruska vůči Ukrajině. Z úst amerických politiků, novinářů a komentátorů se opakovalo slovo „nevyprovokovaná“ (agrese) stále dokola jako mantra. Jde opravdu o nevyprovokovanou agresi?

Podle Sachse vše začalo tím, že si vláda USA řekla: "Postavíme Ukrajinu na naší stranu, vyzbrojíme ji a instalujeme tam rakety přímo na ruských hranicích."

Proč? Protože můžeme. Jsme jedinou supervelmocí, jsme četníkem světa. Kde je konflikt, tam musíme být i my. Když před 170 lety mohli Britové podpořit Krymskou válku o Černé moře, my musíme také. V Černém moři jsme měli v NATO Turecko. Pak Rumunsko a Bulharsko. Na řadě je Gruzie a Ukrajina. Takže ovládneme Eurasii, tzn. cestu z Evropy do Střední Asie. Jsme prostě supervelmoc. Jsme jedničky, můžeme dělat, co chceme. V každém regionu musíme dominovat. Musíme být připraveni na války, řídíme svět. Rusko je slabé, je na kolenou, můžeme je obklíčit. Někteří říkali: Není to dobrý nápad rozšiřovat NATO, není dobré obkličovat Rusko, navíc jsme to veřejně slíbili, že se hranice NATO nepřiblíží k Rusku ani o píď. James Baker to slíbil a před ním i po něm mnozí a mnozí a mnozí ZDE, ale my jsme řekli, neblázněte, jsme supervelmoc, můžeme si dělat, co chceme. Všichni musí věřit tomu, co právě říkáme nyní, a ne tomu co někdo řekl včera. Je dobré tomu věřit, protože když tomu budete věřit, stane se to pravdou! No, není to úžasné? Lhát není dobré. Ale když uvěříte lži, přetvoříte ji vlastně v pravdu! Není to krásné? Z krátkodobého hlediska bylo dobré slíbit nerozšiřování, neb slibem neurazíš. Z dlouhodobého hlediska však sledujeme něco zcela jiného. Máme strategický plán. Jedeme tedy podle plánu.

Máme mnoho intelektuálů, kteří náš plán definovali. Jedním z nich je Zbigniew Brzezinski s jeho
"Geostrategií pro Eurasii" ZDE. Máme tam popsáno, jak bude vypadat politika USA z krátkodobého, střednědobého i dlouhodobého hlediska. Chcete spolupracovat, chcete prosperovat? Výborně, my také. Ovšem, samozřejmě, podle našich pravidel. Ta se mohou samozřejmě v čase měnit, ale to už je údělem jediné supervelmoci tohoto světa. Hlásat pravidla, vymáhat pravidla, vyžadovat pravidla - a měnit pravidla podle našich potřeb. Tak jsme si založili např. stát Kosovo s naší největší vojenskou základnou v Evropě. Dobrý byznys.

Nejen pro zbraně a munici. I pro takovou Madeleine Albrightovou. Její vášeň pro telefonování v zájmu demokracie celého světa jí vynesla pár set milionů nebo miliard dolarů, více např. ZDE. A nebo korun. Záleží na tom?

Nebudeme jí přeci závidět. Jednak již podle všeho nežije, a pak, v zájmu šíření dobra se fakt nadřela, snad ještě více než náš Havel. Fakt šikovné děvče. A vysílala jasné signály ZDE mnohem dříve než náš Fiala, a to pomocí svých broží. Kupte si knihu. Vy, co si jí koupíte, jistě neprohloupíte. Není to možné.

Máme tu tedy stát, supervelmoc, která vydává pravidla pro ostatní svět. Supervelmoc se 4,5 procenty populace vydává pokyny zbytku světa. Ten musí mít ušiska nastražená, aby vystihl aktuální plán a nějak jej nepomotal, nezaměnil vývoj krátkodobý a střednědobý a prosazoval prostě to, co zrovna chceme. Vyhráli jsme 1. i 2. světovou válku a zejména tu studenou, která navazovala na tu druhou, potažmo první. Jsme vítězové, užijme si to.

A je tu Putin. Bu, bu, bu. V roce 2007 vystoupil na Mnichovské bezpečnostní konferenci s tvrzením, že chceme vládnout světu. A slíbili jsme nerozšiřování NATO. Řekl, že jsme to slíbili Gorbačovovi, poté Jelcinovi, o čemž svědčí kopy dokumentů i archivních webů. Podváděli jsme a rozšiřovali a lhali a pořád dokola. A chceme NATO na Ukrajině, a to se mu nelíbí. Rozšiřování NATO o Ukrajinu prý "představuje vážnou provokaci, která snižuje úroveň vzájemné důvěry. A my máme právo se ptát: proti komu je toto rozšiřování namířeno?" Vzkázali jsme diplomaticky – ať si trhne nohou. Pravidla určujeme my, zapomněli jste? Ovšem, škarohlídi se najdou i na naší supervelmocenské straně. Tehdejší ředitel CIA před úsilím o začlenění Ukrajiny do NATO varoval, ale prst na tepu doby držíme my, neoconi. Naše politika pozvedla línou Ameriku na zcela jinou úroveň. Díky nám jsme významně rozšířily možnosti vojensko-průmyslovému komplexu a následně obnovy infrastruktury v Jugoslávii, Iráku, Afghánistánu, Libyi, Sýrii, Palestině a leckde jinde. Tedy v těch posledních čtyřech zemích o obnově není řeč, samozřejmě.

Z Afghánistánu jsme byli vypakováni, ale to nám umožnilo ukázat, že i prohraná válka je dobrým byznysem. Ničeho nelitujeme a kdybychom někoho chtěli za tuto prohru činit odpovědným, povýšili bychom ho a všemožně po zásluze odměnili. Což také činíme. Jakmile někdo prohraje a něco zvoře, s následkem sta, tisíce nebo milionů mrtvých, je hned povýšen. To se vyplatí. Loajalita či kolaborace se vyplatí. Prohry se nebojíme, máme pro strach uděláno. A tak důstojníci armády a letectva byli vyznamenáni za 9/11 i všechny prohrané války. Tak to má být.

Takže jdeme na Ukrajinu, Putinovo bu,bu, bu nás neodradí. Prý je to přesně, jako kdyby si Mexiko řeklo: "Chtěli bychom čínskou vojenskou základnu na Rio Grande a nemyslíme si, že by s tím USA měly mít nějaký problém." Což, jak uznáte, by bylo šílené. Takhle si dospělí nehrají. Věděli to někteří evropští lídři, a tak Bush ml. slíbil: "Slyším vás, nebojte se, nic se vám nestane, rozšiřovat o Ukrajinu se nebude. Buďte v klidu." Odjel na Vánoce a když se vrátil, sděloval: "NATO se rozšiřovat o Ukrajinu bude."

Kdo a co mu řekl, proč změnil názor, se neví. Ale není to jedno? Možná Bush původně nečetl Brzezinského nebo jiného stratéga USA a zašel do knihovny až o svátcích a rozsvítilo se mu až pak. Válka musí být. Vy, (nejen) v Evropě musíte poslouchat, i když jste šokovaní a naštvaní. Disciplína musí být, vy kluci pitomí, jinak byste lezli jak opice po stromech. Představte si park, třeba na Karlově náměstí, a v něm na každém stromě jeden evropský lídr bez disciplíny! Z toho jsem měl vždycky největší strach.

V roce 2008 na setkání NATO v Bukurešti to Německo, Francie a nakonec sám Putin Američanům Ukrajinu v NATO rozmlouvali. Ale, ne supervelmoc si dělá, co chce, jede podle plánu, takže nejen Ukrajina, ale i Gruzie vstoupí do NATO. A to i když ve volbách zvítězil pro neutrální Ukrajinu plédující Janukovyč. Ten gauner chtěl neutralitu, která byla v základní listině při vzniku Ukrajiny. Jenže to byla ta éra slibů po roce 1990, kterými jsme jistě naše slovanské přátele tehdy neurazili. Mohli si dát do deklarace vlastně cokoliv. Že nechtějí být v žádném vojenském paktu, jako si to dala do vínku Ukrajina. Jenže někdo míní, supervelmoc mění. Takový je život. A je to tak správné. Janukovyč chce neutralitu? Pak je veřejným nepřítelem neoconů č. 1, což vede k demonstracím na konci roku 2013 a následnému násilnému povstání 02/2014 za aktivní účasti amerických senátorů, kteří v davu povzbuzovali Velký Majdan (to, že USA zorganizovaly Majdan mám z první ruky, praví Sachs.) Je to podobné jako by čínští státní představitelé stáli v davu při útoku na Kapitol 6. 1. 2021 a povzbuzovali dav: ano, ano, go, go, hrrrr na ně! Jsme s vámi na 100%! Tak volala i Victorie Nuland, která vykonávala funkci "náměstek státního tajemníka pro evropské a euroasijské záležitosti". Na Majdanu rozdávala koláčky. I když to nebude to jediné, co rozdávala. Prý toho (podle jejích slov) bylo za pět miliard dolarů. Od té doby je Ukrajina v dobrých rukou, podobně jako Nulandová. Jejím manželem je jistý Robert Kagan prezentující se jako vědec. Podle diskutujících jde o idiota prosazujícího války všude, kam jeho oko dohlédne.

A tak, když vznikla krize na Donbasu a následně dohodám Minsk a Minsk2, které podpořila i Rada bezpečnosti OSN, zaručující autonomii problematických oblastí, představitelům Ukrajiny bylo řečeno – nedělejte si s tím starosti. Slibem jste nikoho neurazili. Smlouvu určitě plnit nebudete, potřebujeme celou Ukrajinu v NATO. Následně to potvrdila i německá kancléřka Angela Merkelová. Na otázku: "Proč Německo nepomohlo prosadit Minské dohody?" odpověděla: "Protože dohody sloužily jen k získání času k vybudování síly armády Ukrajiny".

Tento postup vedl k budování největší armády v Evropě. Koncem roku 2021 Putin bu, bu, bu, předkládá Bidenovi návrh bezpečnostního uspořádání ZDE. To ovšem opravdu stojí za přečtení. Jednou z mnoha zajímavostí je, že se Putin odkazuje na "Zakládající akt o vzájemných vztazích, spolupráci a bezpečnosti mezi NATO a Ruskou federací" ze dne 27. května 1997 a na neplnění závazků státy NATO. Podle Putina NATO porušilo smlouvu, a proto je třeba návrat stavu před 27. 5. 1997 s novým uspořádáním reflektujícím aktuální stav. Odmítnuto. Jsme supervelmoc.

Takže únor 2022 nevypadá jako úplně nevyprovokovaná agrese. 30 let provokací se závěrem, že si budeme dělat co chceme, kdy chceme a kde chceme a nikdo nám do toho nesmí mluvit.

Kolektivní (ne)bezpečnost

Tucker Carlson vkládá malou vsuvku:

Možná vám dochází, že rozpor není mezi republikány a demokraty, mezi pravicí a levicí, mezi socialisty a kapitalisty, ale mezi lidmi hledajícími pravdu a zlomyslnými lháři. Mezi poctivostí a podvodem, mezi dobrem a zlem

Byly doby, kdy byla účast v NATO nabízena především Rusku. Bylo to míněno vážně? Evropa, než se stala úplnou vazalskou provincií Spojených států, hledala cesty k zaručení bezpečnosti. K dispozici byl v podstatě tři cesty:
1) Prostřednistvím Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Pro tento způsob hovořil i Michail Gorbačov: "Pojďme utvořit kolektivní bezpečnost, nechceme s vámi válčit".
2) Gorbačov rozpustil Varšavskou smlouvu, rozpusťme NATO. NATO bylo přece založeno jako protiváha moci Sovětského svazu. Ten byl rozpuštěn, k čemu tedy NATO? Pro tuto možnost byl i Václav Havel, než mu to Soros ZDE rozmluvil. Podle oficiálních dokumentů neoconů je tak trochu „nově“ definován smysl NATO:

Jde o náš (USA) způsob jak udržet naší hegemonii v Evropě


Čili, nechráníme Evropu, ani nechráníme Spojené státy, ale potřebujeme figurky pod naší vládou na světové šachovnici.

Vazalové, kolaboranti a jiní šplhouni

Proč s tím evropští lídři, například Německa, souhlasí? Proč si to nechají líbit? Nevíme. Znám všechny evropské vůdce, ale netuším. Každopádně, kde máme své základny, tam se prosazuje do místní politiky naše vůle. Němci nejsou svobodní. Vědí to? No, kdyby se ve vašem bytě objevili muži se samopaly, asi už by ses nemohl nazývat hlavou rodiny, ne? Proč si to nechají líbit? Je to stejná otázka, proč si nechali od nás vyhodit do povětří plynovod Nordstram 2 a ani nemukli.

Nemohu citovat, co mi evropští vůdci řekli při osobních rozhovorech, je to důvěrné a šokující. Nicméně faktem zůstává, že jsou ve vazalském postavení, ať už svou zbabělostí, nebo z jiných důvodů. Příběh o nevyprovokované agresi Ruska na Ukrajině je příběhem zcela scestným a nepravdivým a evropští lídři to dobře vědí. Je to příběh pro lidi, kteří zcela ztratili paměť. Je to tragické, absurdní a vede to k ničení nejen Ukrajiny, k dosavadnímu půlmilionu obětí, ale i zkáze celé Evropy.

Americké politiky tohle zcela nezajímá. Počet ukrajinský obětí? Jsou snad senátory za Záporoží, Oděsu či Lvov? Nikoliv, jsou senátory USA, takže pokládají konflikt na Ukrajině za velmi dobrou volbu. Považte, ani jeden občan USA není obětí! A takový skvělý byznys. Co je nám po mrtvých Ukrajincích? Nic. To je jejich věc. My vyprázdníme naše sklady a naši přátelé z Evropy nakupují naše zbraně jako diví. Platí dokonce předem! V amerických válkách zemřely miliony lidí, ale když jsi velký kluk z Kapitolu ve Washingtonu, nemůžeš se na oběti ohlížet. S morálkou to nemá samozřejmě nic společného. Nemá to dokonce nic společného s americkými zájmy, s hodnotami Západu ani s hodnotami samotných USA. Od roku 2001 jsme ve válkách utratili kolem sedmi bilionů dolarů a zvýšili svůj dluh ze 30 % ročního HDP na 100 % HDP. Je toto americký zájem? Nemyslím. Mohli jsme postavit mosty, rychlé železnice nebo silnice, takže podle mne je to celé uvažování a směrování kompletně zvrácené...

Armagedon – úsilí o konec civilizace

Nu, a co říct na veřejná prohlášení západních politiků a jejich slibů i prezidentu Zelenskému, kdy mu viceprezidentka Kamala Harris v Mnichově 2022 na kameru slibuje, že se Ukrajina stane součástí NATO? K tomu se dá říci jediné. Všichni vědí, že se Ukrajina nikdy nestane součástí NATO, aniž dojde k jaderné válce. Každý, kdo mě teď poslouchá, by měl vědět:

Ukrajina se nikdy nestane součástí NATO, aniž dojde k jaderné válce
.


Rusko má 6 000 jaderných hlavic, Spojené státy mají 6 000 jaderných hlavic a ve vládě dost šílenců, abychom se právem znepokojovali. Současný konflikt není mezi Ukrajinou a Ruskem, ale mezi Ruskem a USA. Pro Rusko jde o existenčním záležitost, pro USA jde o hraní her. A Spojené státy hrají tu hru jako opravdový gambler. Za cizí peníze a s rizikem pro všechny bližní.

Představitelé USA se domnívali, že vyhrají, protože Rusko buď nebude mít námitky, nebo ustoupí před blufováním a tváří v tvář přesile pod politickým, ekonomickým, kulturním či vojenským tlakem padne před nimi na kolena. Hazardovali a hazardují se životy někoho jiného, penězi někoho jiného, a nechtějí si přiznat, že sázeli a sázejí špatně. Zaseklo se jim kormidlo a nevědí co dělat. Chtěli by improvizovat, jenže mají zaseklé kormidlo. Něco však přece dělat musí. Tak kapitán volá: "Plnou parou vpřed!"

Měli jsme a máme úžasný plán. Evropa nebude kupovat ropu a plyn. Rusy nenapadne, že by tyto komodity mohli prodat jinam. Jsou to hloupí mužici. Jenže tentokrát nás překvapili. K našemu údivu je napadlo, že když nebude kupovat Evropa, může kupovat někdo jiný. Například Čína. Sakra. A to náš Brzezinski ve své knize Velká šachovnice důrazně opakoval, k čemu, v naší strategii dělení světa a Ruska a naší vlády nade vším, nesmí nikdy dojít. Ke sblížení Ruska a Číny. Jenže máme to zaseklé kormidlo. Takže plujeme dál.

Když nastupoval Bush ml. nastínil zcela otevřeně tuto agendu neoconů. Válka v Iráku, Afghánistánu, rozšíření NATO atd. Ale kdo se stal hlavní postavou pro východní Evropu a Ukrajinu? Vládne Obama. Jde o neocona? Jistě ne. Ale máme tu ono zaseklé kormidlo, že? A tak Victorie Nuland, bývalá poradkyni Dicka Cheneyho, velvyslankyně při NATO za Bushe ml. se stává za Obamy klíčovou osobu ve svržení legitimně zvoleného prezidenta Ukrajiny, Janukovyče. Obama bez zahraničně politických zkušeností nebyl neoconem, ale systém jej unášel a on nevěděl, jak držet nohu na brzdě.

Nemnoho našich prezidentů to dovedlo. Dokázal to např. Dwight D. Eisenhower, naučil se to John Kennedy, ale až po blamáži v Zátoce sviní. Ostatně byl pravděpodobně naší vládou za to, že se snažil držet nohu na brzdě, zavražděn. A tak Obama v roce 2011 vyhlašuje, že prezident Sýrie, Bašár Asad, musí odejít. V roce 2012 pošle CIA, aby to provedla. Neschvaluji to, ale je to realita. Nedělejte si iluze, pro CIA nic nového, je to její práce, svrhávat vlády po celém světě. V Sýrii došlo i působením OSN k dohodě mezi všemi stranami vyjma jediné. USA. Asad musí jít. To byla naše podmínka. Nemůžete počkat rok, dva? Budou volby. Ne, nemůžeme. Asad musí jít, teď hned, říkáme v USA. Proč jej chceme odstranit? Proč jej chceme svrhnout? Protože můžeme. Máme plán, vzpomínáte? A tak vyzbrojujeme džihádisty. ISIL. Výsledek pro tentokrát? 13 let války, stovky tisíc mrtvých, zničená země, a kdo je dnes prezidentem? Bašár Assad.

A to, co jsme se snažili udělat v Sýrii, jsme provedli v Libyii. A proč? Nikdo neví. Rozvrácená země. Rozvrácený region. Proč? Nevím. Každopádně nikdo nemůže říci, že jsme to potřebovali v zájmu bezpečnosti USA nebo z nějakých geopolitických USA důvodů. K tomu neexistuje příběh. Ani bláznivý.

Impérium dobra?

Když v roce 9 n. l. Řím prohrál bitvu s Germány, řekl: "OK, meze naší moci jsou blíže Římu. Nerušíme Římskou říši, ale nepotřebujeme víc." Proč se nezachováme také tak? Rusko nás neohrožuje, neutrální Ukrajina nás neohrožuje. Vždyť to je náš benefit. Řekl jsem Jake Sullivanovi, Jaku, to není ani ústupek, to je pro nás výhodou, ponechat nějaký prostor mezi námi a jimi. Mezi USA a Ruskem. To je třeba celému světu. Nějaký prostor. Nemusíme být všude. Je to bezpečnější a tím výhodnější pro nás i pro všechny. Chceme přece bezpečí pro naše děti a nemusíme k tomu vlastnit každou část světa.

Proč strkáme nos všude? Máme po světě 800 vojenských základen. Proč?

Rozpad SSSR

Byl jsem právě v Kremlu, když se jednalo o rozpadu SSSR. Seděl jsem v jedné z jeho obrovských místností, když přišel Boris Jelcin a sedl si naproti mně a řekl. Pane Sachsi, vedle v místnosti jsou vrchní velitelé armády, kteří právě souhlasili s rozpuštěním Sovětského svazu. Chceme být normální země, skončili jsme s komunismem, chceme normální vztahy se všemi, normálně obchodovat a normálně existovat, pomůžete nám v tom, pane Sachsi?

Odpověděl jsem mu, že celý svět bude za takovou nabídku k míru vděčný a Spojené státy a celý zbytek světa vám budou nápomocny, tím jsem si jistý. To byla moje naivní předpověď. Špatná předpověď, ale já tomu tehdy opravdu věřil. Před tím jsem dělal poradce v Polsku a pomohl jsem získat pro Polsko mnoho miliard dolarů pro stabilizaci ekonomiky. Tehdy cokoliv jsem doporučil pro Polsko, bylo vládou Spojených států okamžitě přijato. Jenomže, když jsem poté něco požadoval pro Rusko, kde jsem dělal poradce nejprve Gorbačovovi a poté Jelcinovi, nebylo k mému údivu přijato v podstatě nic. Nepochopil jsem geopolitiku a naivně se radoval, že metla jaderné války byla zažehnána, před sebou máme mír a obchodní spolupráci, studená válka skončila, prožíváme největší událost 20. století. Tak jsem byl naivní.

Naproti tomu současný vládce v Rusku, Vladimír Putin je chytrý a určitě není naivní. Pochází z KGB, dobře ví, jak to je. Jednou z hlavních priorit CIA je svržení vlád, svržení vládců v různých zemích světa. Destrukce, destabilizace. Motivy a přesné cíle ovšem neznáme a těžko si můžeme být jisti, že tyto zkušenosti nevyužijí i pro svržení některé vlády v USA.

Pravděpodobně to udělali před 61 lety zavražděním prezidenta JFK. Je zřejmé, všechny důkazy tomu nasvědčují, že to byla propracovaná operace tajné služby, nikoliv jednotlivce Oswalda. 22. listopadu 1963 jsme zažili převrat za bílého dne. Nikdy jsme se tím seriózně nezabývali. Absurdní verzi s osamělým střelcem a magickou kulkou rozumný člověk věřit samozřejmě nemůže. Máme k dispozici obrovské množství důkazů, že šlo o spiknutí, o státní převrat.

V roce 1975 bylo umožněno Kongresu nahlédnout do činnosti CIA. Objevili armádu, jen nevěděli čí vlastně je. Prezidenta? Nebo je soukromá? Každopádně vraždy v zahraničí, vraždy v USA, nic pěkného. Od té doby uplynulo 49 let a žádná podobná kontrola se už neopakovalo. Do některých věcí jsem ale měl možnost nahlédnout. Byl jsem naprosto šokován, jak naše země funguje.

Nordstream (jak přátelům rozbít bábovičky)

Když jsem na Bloombergu označil USA za pachatele sabotáže plynovodu Nordstream, byl to můj poslední rozhovor v médiích mainstreamu, přestože by média měla vyhledávat pravdu, ptát se a pátrat. Přitom existuje řada důkazů, že jsme to udělali my. Včetně výroku prezidenta, který tento krok avizoval předem. A nebyl zdaleka sám. A včetně gratulace a poděkování ministra zahraničí Polska. Každopádně nám to pomáhá pochopit fungování světa, v němž žijeme a ujasnit si, že na Ukrajině probíhá válka mezi Spojenými státy a Ruskem.

Naše New York Times ovšem po největší průmyslové sabotáži, jíž destrukce Nordstreamu byla, napsaly, že to vypadá na práci Ruska. Podobné výroky našich reportérů patří do oblasti humoru a dobré zábavy. Otázkou je, proč je tak málo seriózních osobností v oblasti žurnalistiky, diplomacie a na akademické půdě. Mám děti, mám vnoučata a záleží mi na tom. Proto říkám své vládě, že se pustila do rizika, do hazardní hry s námi všemi.

A co kauza Covid?

Ta je právě signifikantní pro takový hazard. Podle všeho vir pochází z laboratoře, kde vyvíjeli záměrně nakažlivější verze koronavirů, přestože v USA byla taková činnost zakázána. Existuje pro tento závěr mnoho a mnoho důkazů. Ostatně vývoj takového uměle vybudovaného viru byl v odborné literatuře popsán mnoho let předem. A proč se takové experimenty vůbec konají? Proč někdo vyvíjí co nejnakažlivější verzi nějakého viru? Jednou z odpovědí je...

...pro potřeby biologické války


Vzpomeňme na rok 2001 a antraxové útoky v USA. Ano. V případě Covid míří důkazy k laboratořím Rocky Mountain. Jedna verze říká, že virus byl zaslán z Rocky Mountain do Wuchanu k testování na čínských netopýrech. Zachovaly se dokumenty, zachovaly se telefonické hovory vědců ze dne 1. února 2020, z nichž je zřejmé, že vědecké špičky za vydatného přispění nejprestižnějších periodik veřejnosti záměrně lhaly a lhaly a lhaly. A myslíte, že se výzkumníci s viry, alespoň v USA, zastavili? Kdepak, podobné experimenty probíhají dál. A vyšetřování? Velmi stranické. Jakoby vyšetřování pandemie bylo pouhou stranickou záležitostí. A tak demokraté bojkotují republikány a republikáni bojkotují demokraty. A tak si tu žijeme.

Jde o přežití lidstva?

Jistě. Od roku 1945 stojíme před totální katastrofou. Riziko se zvyšuje tím více, čím více zdůrazňujeme, že jeden ze dvou největších držitelů jaderných zbraní musí být poražen. Přičemž schopnost lidí pokazit to, co se dá pokazit, je velmi velká. Jadernou válku je možné vést nejen úmyslně, ale i omylem. Smrtící pandemii pro celé lidstvo je rovněž možné vést úmyslně nebo omylem. Ale naše elity se tváří: "My máme pro strach uděláno." Riskují nejen své životy, ale doslova život na Zemi. A podle všeho jim to žíly netrhá. Jednou, koncem roku 2022 Biden řekl:

Blížíme se k Armagedonu


Neřekl to v projevu americkému lidu, k tomu obvykle Biden nemluví, ale při akci spojené s dobročinnou sbírkou. A jaká byla reakce? Média se rozhořčila. Jak může takové věci říkat? Jak se opovažuje děsit americký lid? Takový druh projevu je prý neodpustitelný, mínil Wall Street Journal. Ukrajinci ostřelují jadernou elektrárnu, které se zmocnili Rusové a naše noviny napíší:
Není zcela jasné, kdo jadernou elektrárnu ostřeluje...

Rusové jsou uvnitř, Ukrajinci venku, chtějí jadernou elektrárnu dobýt a naše média tvrdí, že se neví, kdo jí ostřeluje. Přitom zrovna Ukrajinci by si mohli vzpomenout na ukrajinský Černobyl. Ne, nikoliv. Jednají naprosto bez rozumu a naše média je v tom podporují.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!