Korporace chtějí, abychom psali jen o kovidu a my jako nezávislé weby se tomu s radostí podřizujeme. Už jsem dlouho nepsal o politickém rapu, což je určitě trvalejší téma než kovid. Viz články

Amerika se konečně rozhýbala ve velkém a zajímavým způsobem. Začalo to 2. října na závodě NASCAR na dráze Talladega Superspeedway v Alabamě. Brandon Brown, osmadvacetiletý jezdec, vyhrál svůj první závod Xfinity Series a reportérka NBC Sports s ním dělala rozhovor. Dav za ním skandoval něco, co bylo zprvu těžko rozeznatelné. Reportérka řekla, že skandují "Do toho, Brandone" (Let's go Brandon, zkráceně LGB), aby jezdce povzbudili. Bylo však stále jasnější, že volají: "Fuck Joe Biden". Používáme nezávislou mediální troubu zvanou Rumble, protože hlavní korporátní trouba Google všechny antikorporátní obsahy spojené s LGB postupně maže. Tak se podívejte na celou scénu.

Korporátní hlasatelka má cenzuru jako druhou lidskou přirozenost a udělala, co bylo mediálně třeba. Jenže po prezidentských volbách v USA je více než polovina občanů (u Republikánů asi 70%) přesvědčena, že volby byly zfalšované. Viz článek Komedie na úrovni diktátorských režimů aneb Prezidentské volby v USA. Chudáci Amíci, už to mají jako u nás za komunistů. Antirežimní pravdy mohou vykřikovat jen na jejich hokeji. Ale v USA se postaršímu Bidenovi, který jistě nemá snížené kognitivní schopnosti, umí posmívat hodně zajímavým způsobem. Lokální demokracie zatím v USA funguje dobře. Podívejte se na tento celoplošný plakát.


Bidenova manželka prosí kolemjdoucí, aby nefackovali jejího manžela Brandonem, protože z toho začíná být zmatený na druhou. Tak začala politickým prostorem cirkulovat zcela korektní zkratka LGB. Jak správně radí trenér malému klukovi, který někde fackoval Bidena a dostal stopku na dva zápasy. Kouč mu moudře vysvětlil, že má vykřikovat LGB a všechno bude OK.

Ale jiný kluk se nebál a přímém přenosu do místní TV projevil občanskou statečnost, pochopitelně na způsob LGB. Chytrý kluk. Ví, že tím nebude ohrožen jeho a rodinný sociální rating. Čína celý model kopíruje podle USA, jen si do něj dosadila vlastní parametry.

A za LGB výrok se dnes chce vyhazovat z práce, což už poznal jeden pilot US-aerolinií. Podívejte se na klasické freudovské uřeknutí jiné korporátní hlasatelky, která komentovala jeho případ.

Takový kusanec nemohl ujít hlavním americkým raperům a ti to rozjeli velkém. Tady je kvalitní ukázka politického rapu, kterou Youtube nejprve zcenzuroval.

Jenže mezitím se z celé aféry stal politický folklór a ten dostal kompletní politické rozměry. Když použil jeden republikánský kongresman LGB frázi přímo v Kongresu a s patřičnou imunitou, už to nešlo zastavit.

Vodou na mlýn bylo povinné očkování federálních zaměstnanců, které odmítl soud a zásadně se proti němu postavili republikánští guvernéři. Takto vypadala floridská inscenace puče proti Bidenovi ve floridském městě Brandon. Republikánský guvernér DeSantis tam přijel úplnou náhodou podepsat dekret, který rušil federání očkování. DeSantis jistě jen omylem nazývá Bílý dům termínem “Brandon administration”.

Bohaté ženské republikánky toho využily a reklama už jela přímo na šatech. Tato dáma se opičí po vzoru jiné nezávislé sociálně angažované kongresmanky, kterou srdečně nenávidí Demokraté i Republikáni. Alexandria Ocasio-Cortezová přišla na večírek miliardářských zbohatlíků v šatech z nápisem "Zdaňte bohaté".

Pokračování videa je ještě lepší, protože Američané používají LGB jako ohlašovací jméno při výběru zboží. Hlasatelé celkem s radostí oznamují jejich objednávku celému světu, jak je vidět (ZDE). Politikum vzniklo hlavně cenzurou LGB-rapu na Yoube. Tady je rozhovor obou hlavních raperů, které zcenzurovali.

Okřídlené LGB heslo koluje světem a hezké holky a kluci na něj tancují, jsou toho plné twíty. Najděte si to sami, hezký sestřih je zde. K tomu si samozřejmě musíte koupit značkové LGB tričko a jistě přijdou i boty a další vybavení. Čína to snad už vyrábí. Amerika je sympatická pro skalní kapitalisty tím, že bohatne i na svém politickém debaklu.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!